Connect with Us

Marrëveshja me PD për zgjedhjet e 25 prillit/  Agron Duka: Nuk na pranoi Basha, por…

Politikë

Marrëveshja me PD për zgjedhjet e 25 prillit/  Agron Duka: Nuk na pranoi Basha, por…

Publikuar

-

Marrëveshja me PD për zgjedhjet e 25 prillit/  Agron Duka: Nuk na pranoi Basha, por...

Partia Agrare Ambientaliste synonte për minimalisht dy deputetë, por tashmë këto procese negociuese janë të mbyllura. Kreu i kësaj partie, Agron Duka ishte i pari që bëri një marrëveshje me kreun e PD-së, Lulzim Basha për t’u përfshirë në listat e kësaj partie.

I ftuar në studion e ABC News, gazetarja e pyeti Duken se si i pranoi PD-ja në listat e tyre.

Si duket ai nuk e pranoi këtë pyetje dhe u përgjigj duke thënë se ata pranuan njëri tjetrin dhe nuk i pranoi Basha.

“Ne pranuam njëri-tjetrin, nuk na pranoi ne Basha. Kanë qenë procese negociuase, nuk është se Basha u tregua zemërgjerë dhe tha meqenëse u kemi dhënë llafin hajde keni një vend në Parlament. Ne kemi mbështetësit tanë. Ne e meritojmë një mandat të plotë në Kuvend.

Çfarë është kjo që Basha iu mori ju.

LEXO EDHE:  Ekskluzive-Lista e plotë/Ja kush janë kandidatët e PD-së në të gjithë Shqipërinë

Se kush ka më shumë nga njëri-tjetri këtë e vlerëson një i tretë. Unë mendoj se ne na duhej më shumë se një mandat. Ne kemi një kandidat në zonën e sigurt.  Po të dilnim vetëm ne, prapë 10 mijë veta do na duheshin. Pra është pak a shumë e barabartë.

Duke pasur një profil agrar kemi edhe zonën e Fierit. Do bëjmë propagandë që të votojnë kandidatin. Eduard Sharka do të jetë kandidati jonë në Fier.  Neve nuk na është dhuruar gjë, nëse fillojmë këtë lloj diskursi atëherë dalin gjëra të tjera. Ne kemi një qëllim që të fillojmë fushatën elektorale”, tha Duka./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Sa shumë do na mungosh i miri ynë!”/ Ditë zie në familjen e deputetes socialiste

Publikuar

-

Nga

“Sa shumë do na mungosh i miri ynë!”/ Ditë zie në familjen e deputetes socialiste

Deputetja socialiste Klodiana Spahiu ka humbur njeriun e saj të shtrenjtë ditën e sotme.

Spahiu njofton se është ndarë nga jeta babai i saj Fatmir Belegu.

Me hidherim ju njoftoj për humbjen e babait tim, Fatmir Belegu.

Sa shumë do na mungosh i Miri jonë

Përgjithmon në zemrat tona!

Varrimi bëhet sot në orën 15:00, tek varrezat e vjetra.

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Synoj 30-50 mijë vota”/ Rudina Hajdari tregon arsyen e shpalljes së kandidaturës në Elbasan

Publikuar

-

Nga

“Synoj 30-50 mijë vota”/ Rudina Hajdari tregon arsyen e shpalljes së kandidaturës në Elbasan

Deputetja Rudina Hajdari, ka shpallur pak ditë më parë kandidaturën e saj në Elbasan.

E ftuar në Dita Jonë ajo tregoi se pse ka zgjedhur këtë qytet dhe synimi i saj sa vota do të marrë në zgjedhjet e 25 Prillit.

“Qarku i Elbasanit përfshin edhe Librazhdin. Unë jam mbesë Librazhdi nga mamaja, kam lidhje. Arsyeja kryesore që e kam zgjedhur Elbasanin, ky qytet është vetëm 20 minuta larg Tiranës, është shumë i rëndësishëm dhe ka një popullsi të madhe, e cila është punëtore. Elbasani është një qytet me shumë kulturë dhe të mos damkoset si një qytet që ka problematika me krimin e organizuar. Unë dua të rikthej vlerat e Elbasanit”.

Më tej, Hajdari bëri të ditur edhe synimet e saj në zgjedhje. “Unë synoj 30-50 mijë vota në qarkun e Elbasanit. Jam e sigurt që do t’i marrim këto vota”, u shpreh Hajdari.

LEXO EDHE:  VV dhe LK lidhën koalicion/ Meta përshëndet bashkëqeverisjen

LEXO EDHE:  Protesta e bizneseve të vogla/ Basha merret me oligarkët

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Ooo Suuuudeeeeee ku je?”/ Braçe ironizon programin e LSI-së: Bëhet realitet në 5 minuta!

Publikuar

-

Nga

Zëvendëskryeministri Erion Braçe ka ironizuar programin e LSI-së për zgjedhjet e 25 prillit.

Braçe është ndalur në një prej pikave të programit, garancia për bebet që vijnë në jetë.

“Ketu nis SUDELLEKU, magjia”, shkruan Braçe, dhe duke zbërthyer këtë pikë të programit të LSI-së duke mos kursyer as talljet.

“JO, FARE! I BEN PER 5 MINUTA, 5 DITE JANE SHUME! Ja se si; Ti vendos te kesh nje femije dhe per 9 muaj ai vjen ne jete.
Ketu nis SUDELLEKU, magjia; Zonja me lart te ndan nga parate e te gjitheve 1000 DOLLARE-as leke e as euro, NUK TI JEP por ti mban ne nje fond.
E di sa? 25 VITE! Pra, NUK TI JEP per 25 vite me rradhe por i mban ajo ne nje fond.
Ne vitin e 25-te, nese djali apo vajza jote dhe vajza apo djali i nje tjetri, fiks ata qe ti dhe ai linden para 25 vitesh, vendosin dhe bejne nje femije, MAGJIA behet realitet dhe, kjo me lart JU JEP 25 MIJE DOLLARE!!

PAS 25 VITESH DHE JO TY QE LINDE SOT, POR ATIJ QE DO LINDESH TI NESE AI DO LINDE NJE FEMIJE TJETER!
E kuptove?! Prit se qenka llogaria gabim;

Jane dy per te bere nje femije, pra para 25 vitesh lindi nje djale e nje vajze qe pas 25 vitesh jane bashke dhe bejne nje femije dhe marrin 25 mije dollare njeri e 25 mije dollare tjetra!!!!!! OOOOO SUUUUDEEEEEE KU JE? Ja kjo eshte! Fiks ne 5 minuta kjo behet realitet por zgjat 25 vite! Dhe mos harroni, keta nuk paguanin as 5000 lekeshin per nje lindje e ju kishin borxh dhe bebeve!”, shkruan Braçe.

LEXO TE PLOTE