Connect with Us

E duan në Turqi, zbulohen dy ekipet e interesuara për Albi Dokën

Sport

E duan në Turqi, zbulohen dy ekipet e interesuara për Albi Dokën

Publikuar

-

Albi Doka ka arritur vlerën prej 1 milion eurosh sipas “transfermarkt”, referuar vlerës së kartonit. Paraqitjet mjaft pozitive në Kroaci kanë bërë që emisarë të klubeve turke të trokasin në dyert e skuadrës së Goricas, që po përfiton në fushë nga forma e shqiptarit por do të përfitojë edhe në buxhetin e klubit në rast shitjeje. “Panorama Sport” ka mësuar se Alaniaspor dhe Trabzonspor po duelojnë mes tyre për shërbimet e shqiptarit.

Shumë skuadra turke kanë kthyer sytë nga shqiptarët dhe në vijim të merkatos mund të ketë të tjera të shtuara. Nisur nga vlera në “transfermarkt”, skuadra kroate pritet të “rezistojë” duke vlerësuar me 600-800 mijë euro kartonin e mbrojtësit të Kombëtares. Për Dokën sapo ka nisur edhe “vallja e merkatos”. Me formë të tillë, djaloshin kuqezi e pret një e ardhme edhe më e ndritur se pista turke.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

VIDEO/ Vidal ndëshkon Juven, Interi e mbyll në avantazh pjesën e parë

Publikuar

-

Nga

Mbërrin derbi i Italisë numër 138. Interi dhe Juventusi sfidohen sot për herë të 175-të në Seirnë A, në atë që është dueli më i luajtur në historinë e turneut, vendimtar si gjithmonë.

Antonio Konte ka zgjedhur formacionin tip, me Hakimin dhe Jang në krahët e mesfushës, ndërsa në sulm është LuLa, me ish-in Vidal në mesfushë përkrah Barela dhe Brozoviç.

Ndërsa Andrea Pirlo ka kthyer Kielinin titullar, për herë të parë që nga shtatori. Djathtas në mesfushë është Kieza ndërsa Rabio ka fituar duelin me Arthur për një vend në qendër.

INTER-JUVENTUS 1-0
13′ Vidal

INTER (3-5-2): Handanoviç; Skrinjiar, De Vraj, Bastoni; Hakimi, Barela, Brozoviç, Vidal, Jang; Lukaku, Lautaro Martinez.
Trajner: A. Konte

JUVENTUS (4-4-2): Shçzesnji; Danilo, Bonuçi, Kielini, Frabota; Kieza, Bentankur, Rabio, Ramsej; Morata, Kristiano Ronaldo.
Trajner: A. Pirlo

LEXO TE PLOTE

Sport

E bujshme/ Klubi i madh kroat interesohet për talentin e Apolonisë

Publikuar

-

Nga

Apolonia është një skudër që në gjirin e vet ka pasur lojtarë të talentuar në çdo sezon, e madje kjo vjen si rrjedhojë edhe e një kujdesje që tregon klubi fierak me akademinë ku punojnë ish-specialistë të mirënjohur vendas.

Së fundmi është skuadra e njohur kroate e futbollit Hajduk Split, ku në saj drejtorit të saj të mirënjohurit letonez Mindaugaz Nikolicius që e kanë piketuar autorin e katër golave dhe shënuesin më të mirë të skuadrës fierake Mario Gjata.

Gjata ka luajtur edhe me Kombëtaren U-19 dhe është thirrur edhe nga Shpresat, ndërsa pritet që të ketë zhvillime në verën e ardhshme mes klubit fierak dhe kroatëve. Mindaugaz Nikolicius ka një eksperiencë të madhe pasi ka punuar në klube të njohura në Hungari apo dhe Kroaci ku në janar ai la Gorican për t’u bërë pjesë e skuadrës së Hajduk Split ndërsa duket se me anë të miqve të tij në Shqipëri ai ka arritur që të njohë edhe Marjo Gjatën, sulmuesin e skuadrës fierake që shënoi gol edhe në ndeshjen me Laçin.

LEXO TE PLOTE

Seria A

VIDEO/ Puthi stemën e Juves, tifozët e Interit shpërthejnë ndaj Vidalit

Publikuar

-

Nga

Arturo Vidal u bë protagonist i një gjesti të papritur para ndeshjes, Inter-Juventus, kiliani puthi emblemën bardh e zi në gjoksin e Giorgio Chiellini, pasi përqafoi ish-shokun e tij të skuadrës.

Ishte një veprim shumë interesant që kiliani bëri kur dihet rivaliteti i madh që kanë dy skuadrat italiane mes tyre.

LEXO TE PLOTE