Connect with Us

Aksidenti me 4 të vdekur/ Zbardhen detajet e rëndë: Viktimat pjesëtare të një familje

Kronika

Aksidenti me 4 të vdekur/ Zbardhen detajet e rëndë: Viktimat pjesëtare të një familje

Publikuar

-

Aksidenti me 4 të vdekur/ Zbardhen detajet e rëndë: Viktimat pjesëtare të një familje

Janë zbardhur detaje të tjera nga aksidenti tragjik i ndodhur pak minuta më parë në Rrugën e Kombit, aksin rrugor Rrëshen-Rubik.

Mësohet se 4 viktimat janë pjesëtarë të së njëjtës familje nga Kosova, ndërsa nga aksidenti ka mbetur dhe një i plagosur, i cili ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.

Deri më tëni nuk ka asnjë informacion paraprak nga policia për aksidentin./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Librazhd/ Nënë e bijë humbin jetën nga koronavirusi brenda një dite

Publikuar

-

Nga

Zbardhen detajet tronditëse/ Djali qëlloi me pistoletë nënën e tij pas sherrit në familje

Dy gra, nënë e bijë në Librazhd kanë humbur jetën nga koronavirusi brenda një ditë .

Mësohet se Safete Leka 93 vjeç dhe Vera Hysa 71 vjeç nuk mundën t’i mbijetonin virusit. E moshuara jetonte në një shtëpi me vajzën Verën dhe bashkëshortin e saj.

E para humbi jetën 93-vjeçarja, dhe pas katër orësh edhe e bija. Ndërkohë pozitiv për Covid-19 ka dalë edhe bashkëshorti i Verës./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Sherr mes të rinjve në Peshkopi/ Plagoset 22-vjeçari

Publikuar

-

Nga

Sherr mes të rinjve në Peshkopi/ Plagoset 22-vjeçari

Një sherr mes një grupi të rinjsh ka ndodhur sot në Peshkopi.

Për pasojë  është plagosur me mjet prerës një 22-vjeçar.

Policia ka ndërhyrë dhe ka parandaluar përshkallëzimin e konfliktit, duke arrestuar autorin e plagosjes dhe proceduar penalisht në gjendje të lirë 5 shtetas të tjerë.

Njoftimi i policisë:

U konfliktuan për motive të dobëta, njëri prej tyre plagosi me mjet prerës një 22-vjeçar, ndërhyrja e policisë parandaloi përshkallëzimin e konfliktit.

Vihet në pranga autori i plagosjes, si dhe procedohen penalisht në gjendje të lirë 5 shtetas të tjerë.

Shërbimet e Policisë kanë marrë njoftim se në lagjen “Treg”, Peshkopi, po ndodhte një konflikt fizik mes disa të rinjve, ku falë ndërhyrjes së menjëherëshme të shërbimeve të Policisë, është bërë e mundur parandalimi i përshkallëzimit të mëtejshëm të konfliktit, kapja dhe arrestimi i shtetasit :
E. S., 26 vjeç, banues në Maqellarë, Dibër, për veprën penale “Plagosje e rëndë me dashje”.

LEXO EDHE:  Konfrontimi i policisë me protestuesit/ Artan Hoxha tregon si u shmang

LEXO EDHE:  Konfrontimi i policisë me protestuesit/ Artan Hoxha tregon si u shmang

Ky shtetas gjatë konfliktit për motive të dobëta, ka plagosur me mjet prerës, shtetasin T. T., 22 vjeç, banues në Peshkopi, i cili ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Po në vijim të veprimeve hetimore për zbardhjen e ngjarjes, ka rezultuar se janë përfshirë në konflikt për të cilët ka filluar procedimi penal në gjendje të lirë për veprat penale “Plagosje e lehtë me dashje” e kryer në bashkëpunim, “Moskallëzim krimi”, “Drejtimi i automjetit në mënyrë të parregullt”, për shtetasit : Xh. C., 25 vjeç, M. A., 23 vjeç, Xh. A., 26 vjeç, B. S., 23 vjeç, Xh. L., 15 vjeç, banues në Dibër.
Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Dibër për veprime të mëtejshme.

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Zhvati vajzën e pacientes me Covid/ Gjykata vendos “fatin” e Tires

Publikuar

-

Nga

Gjykata e Apelit në Tiranë ka lënë në burg Tire Alldervishin, sanitaren e spitalit “Shefqet Ndroqi”.

Tire Alldervishi  u hoq si infermiere e ‘Shefqet Ndroqit’ dhe i mori vajzës së një pacienteje me COVID rreth 8 milionë lekë të vjetra.

Vajza e pacientes me COVID që prej 28 ditësh ishte shtruar te ‘Shefet Ndroqi’ ka kallëzuar në polici se Tire Alldervishi i ka marrë çdo ditë rreth 5.000-6.000 lekë duke i “premtuar” se do të kujdesej për nënën e saj, por rezultoi se kundërta.  Ka qenë vajza e pacientes e cila denoncoi faktin se një sanitare e këtij spitali, duke u hequr si infermiere, i ka marrë rreth 8 milionë lekë të vjetra, për shërbimet ndaj nënës së saj.

LEXO EDHE:  Kapet në kufi me 13.5 kg drogë/ Në pranga 36-vjeçari 

LEXO EDHE:  Zbulohet motoristi enigmatik në rrugët e Tiranës/Ja kush ministër fshihet pas skafandrës!

Komunikimet nëpërmjet WhatsApp-it të vajzës dhe nënës së saj të publikuara në emisionin investigativ ‘Stop’, faktuan se edhe shërbimi, edhe përkujdesja ndaj të ndjerës, nuk kanë qenë ato që pretendohen./CNA.al

LEXO TE PLOTE