Connect with Us

Zguro: Ja pse firmosa me Skënderbeun

Sport

Zguro: Ja pse firmosa me Skënderbeun

Publikuar

-

Skënderbeu ka afruar 4 futbollistë deri tani në këtë merkato janari, ndërsa njëri prej tyre është edhe Vangjel Zguro.

Mbrojtësi i majtë ka dalë sot në stërvitje me bardhekuqtë, ndërsa për mikrofonin e RTSH-se ka treguar arsyen pse zgjodhi korcaret.

Intervista e tij:

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Shkëndija e Tetovës dërgon një futbollist te Skënderbeu

Publikuar

-

Nga

Skënderbeu është përforcuar sërish në janar. Bardhekuqtë kanë siguruar në formë huazimi portierin e Shkëndijes së Tetovës, Bekim Rexhepi.

24-vjeçari është lejuar nga kuqezinjtë tetovarë të luajë deri në fund të sezonit me korçarët. Rexhepi është futbollisti i dytë nga Shkëndija që i bashkohet ekipit të Julian Ahmatajt. Këtë muaj, në Korçë mbërriti dhe mbrojtësi Leard Sadriu, i cili është huazuar.

Njoftimi i Shkëndijës

Pas mbrojtësit Leard Sadriu, Shkëndija huazon për 6 muajt e ardhshëm te Skënderbeu i Korçës edhe portierin Bekim Rexhepi.

KF Shkëndija komunikon marrëveshjen me KF Skënderbeun e Korçës për huazimin e portierit Bekim Rexhepi. Kështu, gardiani kuqezi kalon në Shqipëri në formën e huazimit për gjashtë muajt e ardhshëm, formulë e njejtë që dy klubet ndoqën edhe me rastin e mbrojtësit Leart Sadriu.

LEXO TE PLOTE

Sport

Kukësi godet në merkato, firmos me një mbrojtës

Publikuar

-

Nga

Kukësi konfirmon se ka firmosur sot me mbrojtësin lituanez Rolandas Baravikas. Klubi verilindor ka arritur të sigurojë përfundimisht 25-vjeçarin nga Lituania, i cili tashmë do t’i vihet nën dispozicion trajnerit Rrahman Hallaçi.

Në faqen zyrtare, klubi verilindor konfirmon se Baravikas ka firmosur për një 1 vit e gjysmë.

Afrimi i tij konsiderohet i rëndësishëm për prapavijën e Kukësit, repart ku kanë vuajtur shumë ndeshjet e fundit. Ky është dhe afrimi i parë i klubit për merkaton e janarit.

LEXO TE PLOTE

Sport

“Bomba” e merkatos, Partizani pranë akordit me Ferhan Hasanin

Publikuar

-

Nga

Ferhan Hasani pritet të vishet i kuq. Fantazisti nga Tetova, i njohur me nofkën “Buba” është takuar sot me drejtuesit e Partizanit dhe sipas të gjitha gjasave do të firmosë me “demat”.

“Panorama Sport” zbulon  se drejtori Olsi Rama ka biseduar me Hasanin për rreth dy orë, duke i bërë ofertën e radhës lojtarit. Ky i fundit ka qenë i shoqëruar nga agjenti i tij.

Hasani ka kërkuar një shifër që për realitetin shqiptar duket stratosferike. Gjithsesi, presidenti Demi pritet të bëjë një sforco me synimin e vetëm: shpalljen kampion.

LEXO TE PLOTE