Connect with Us

Vajushi nuk gjen qetësi, kërkon rikthimin te kampionati që shkëlqeu

Sport

Vajushi nuk gjen qetësi, kërkon rikthimin te kampionati që shkëlqeu

Publikuar

-

Armando Vajushi pritet të ndryshojë skuadër në këtë merkato, teksa mund të rikthehet përsëri në Itali.

Sipas asaj që raporton “Tuttomercatoweb”, sulmuesi shkodran i ka kërkuar drejtuesve të Petrolul ndërprerjen e kontratës, me të cilët u bashkua vetëm një vit më parë.

Thuhet se shqiptari dëshiron një rikthim te Avelino, që militon ën Serinë C dhe për këtë arsye po punon për mbylljen e kontratës me rumunët.

Te Avelino janë gati ti ofrojnë një kontratë 29-vjeccarit, që e shikon me sy të mirë një rikthim në Itali, aty ku më parë ka luajtur edhe për skuadra si Kievo, Livrono dhe Pro Verçeli.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

VIDEO/ Fantastik Uzuni, shqiptari realizon eurogol nga goditja e dënimit

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni bën heroin në Hungari duke shpëtuar ekipin e tij, Ferencvarosh nga humbja ndaj Akademisë Pushkash. 25-vjeçari barazoi sfidën 8 minuta nga fundi i ndeshjes me një goditje elegante nga faulli në distancë 17 metra.

Ish-sulmuesi i Lokomotivës së Zagrebit goditi lehtësisht topin duke fluturuar mjaft bukur brenda në rrjetë. Pas kësaj jave, Ferencvaroshi kryeson kampionatin hungarez me 10 pikë diferencë nga vendi i dytë që mbahet prej Fehervarit.

 

 

 

LEXO TE PLOTE

Sport

E KRYER/ Paga e frikshme, Ferhan Hasani firmos për 18 muaj me Partizanin

Publikuar

-

Nga

Ferhan Hasani ka pranuar ofertën e Partizanit dhe ka nënshkruar për 18 muaj. Ky është lajmi i fundit që vjen nga Maqedonia e Veriut, konkretisht nga një media shqiptare, Inforsport.mk.

Fantazisti shqiptar një ditë më parë pati një takim me drejtorin e Partizanit, Olsi Ramën, dhe sa duket gjithçka ka shkuar si duhet. Gjithsesi duhet pritur që kjo lëvizje të konfirmohet nga klubi i kuq, apo nga vetë lojtari.

Hasani kishte oferta të ndryshme, mes tyre edhe nga Tirana e Shkëndija e Tetovës. Shifrat e ofruara për të kanë qenë të larta, mbi 10 mijë euro në muaj. Zyrtarizimi i tij me siguri do e bënte Hasanin lojtarin më të paguar në Superiore.

LEXO TE PLOTE

Sport

Paraqitje dinjitoze në kampionat, ish-futbollisti i Skënderbeut i pakalueshëm ndaj Rijekës

Publikuar

-

Nga

Skuadra e Varazhdinit, ku aktivizohet ish-mbrojtësi i Skënderbeut, Jorgo Pëllumbi mori sot një fitore të rëndësishme në kampionatin kroat kundër Rijekës me rezultatin 2-1.

Mbrojtësi 20-vjeçar ishte i pakalueshëm ndaj lojtarët kundërshtarë duke i dhënë siguri skuadrës në prapavijë. Pëllumbi dhe Agon Elezi u transferuan gjatë shtatorit të vitit të kaluar nga Skënderbeu te Varazhdini. Pavarësisht fillimit të vështirë, qendërmbrojtësi korçar arriti të përshtatet me ekipin duke zhvilluar deri tani 10 ndeshje.

LEXO TE PLOTE