Connect with Us

“Shëndetësia falas ishte një mashtrim”/ Spahia publikon videon dhe akuzon qeverinë

Aktualitet

“Shëndetësia falas ishte një mashtrim”/ Spahia publikon videon dhe akuzon qeverinë

Publikuar

-

“Shëndetësia falas ishte një mashtrim”/ Spahia publikon videon dhe akuzon qeverinë

Ish deputeti i Partisë Demokratike Bardh Spahia ka reaguar nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ku i drejtohet qeverisë “Rama” se për 8 vite nuk ka mbajtur asnjë premtim të dhënë, duke i sjellë në vëmendje edhe skandalin e publikuar një ditë më parë nga emisioni investigativ “STOP” me sanitaren që i mori rreth 8 milion lekë të vjetra vajzës së një pacienteje në “Shefqet Ndroqi.

Spahia thotë se shëndetësia e falas premtuar nga qeveria Rama është një mashtrim.

Ndër të tjera Spahia thekson se qytetarët kërkojnë ndryshim dhe se me Lulzim Bashën kryeministër, PD është gati të ndërtojë një të ardhme më të mirë për shqiptarët.

“Edi Rama është një dështim. Në 8 vjet nuk ka mbajtur asnjë premtim. Shëndetësia falas ishte mashtrim.

LEXO EDHE:  Qeveri e konsumuar, opozitë e pamundur

Qytetarët e dinë se kjo është një qeveri që punon vetëm për vete. Spitalet janë në ditën e tyre më të keqe, pasi për 8 vjet qeveritarët i vodhën paratë për shëndetësinë dhe trefishuan pasurinë e tyre.

Vendit i duhet ndryshimi. Qytetarët e duan ndryshimin. Me Lulzim Bashën, PD është gati të ndërtojë një të ardhme më të mirë për shqiptarët”, shkruan Spahia./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Infektohet me Covid mjeku infeksionist Pëllumb Pipero

Publikuar

-

Nga

Pëllumb Pipero shuan aludimet/ Ja kur do vijë në Shqipëri vaksina e Covid-19

Infektohet me koronavirus mjeku infeksionist Pëllumb Pipero.

Lajmin e ka konfirmuar vetë mjeku në një prononcim për A2 ku tha se është në gjendje të mirë, pasi i janë shfaqur vetëm simptoma të lehta, si dhembje koke.

Infektimi i Piperos është rasti i parë në vendin tonë që një person infektohet me koronavirus pasi ka marrë dozën e parë të vaksinës Pffizer.

LEXO EDHE:  Qeveri e konsumuar, opozitë e pamundur

LEXO EDHE:  Qeveri e konsumuar, opozitë e pamundur

Kujtojmë që Pipero u vaksinua 14 ditë më parë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Sa shumë do na mungosh i miri ynë!”/ Ditë zie në familjen e deputetes socialiste

Publikuar

-

Nga

“Sa shumë do na mungosh i miri ynë!”/ Ditë zie në familjen e deputetes socialiste

Deputetja socialiste Klodiana Spahiu ka humbur njeriun e saj të shtrenjtë ditën e sotme.

Spahiu njofton se është ndarë nga jeta babai i saj Fatmir Belegu.

Me hidherim ju njoftoj për humbjen e babait tim, Fatmir Belegu.

Sa shumë do na mungosh i Miri jonë

Përgjithmon në zemrat tona!

Varrimi bëhet sot në orën 15:00, tek varrezat e vjetra.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Zhvati vajzën e pacientes me Covid/ Gjykata vendos “fatin” e Tires

Publikuar

-

Nga

Gjykata e Apelit në Tiranë ka lënë në burg Tire Alldervishin, sanitaren e spitalit “Shefqet Ndroqi”.

Tire Alldervishi  u hoq si infermiere e ‘Shefqet Ndroqit’ dhe i mori vajzës së një pacienteje me COVID rreth 8 milionë lekë të vjetra.

Vajza e pacientes me COVID që prej 28 ditësh ishte shtruar te ‘Shefet Ndroqi’ ka kallëzuar në polici se Tire Alldervishi i ka marrë çdo ditë rreth 5.000-6.000 lekë duke i “premtuar” se do të kujdesej për nënën e saj, por rezultoi se kundërta.  Ka qenë vajza e pacientes e cila denoncoi faktin se një sanitare e këtij spitali, duke u hequr si infermiere, i ka marrë rreth 8 milionë lekë të vjetra, për shërbimet ndaj nënës së saj.

LEXO EDHE:  Zbardhet si do jetë marrëdhënia e qeverisë me FMN-në, do ketë inspektime vjetore

LEXO EDHE:  Qeveri e konsumuar, opozitë e pamundur

Komunikimet nëpërmjet WhatsApp-it të vajzës dhe nënës së saj të publikuara në emisionin investigativ ‘Stop’, faktuan se edhe shërbimi, edhe përkujdesja ndaj të ndjerës, nuk kanë qenë ato që pretendohen./CNA.al

LEXO TE PLOTE