Connect with Us

“Partia ime është kundër “fenomenit” LGBT”/ Zotohet Ndoka: Sa të jem unë në parlament…

Politikë

“Partia ime është kundër “fenomenit” LGBT”/ Zotohet Ndoka: Sa të jem unë në parlament…

Publikuar

-

Kreu i partisë Demokristiane, Nard Ndoka është i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Arena” ku u shpreh se partia e tij është kundër “fenomenit” LGBT.

Ndoka u zotua gjithashtu se sa kohë të jetë ai në parlament nuk do votoj në favor të tyre.

“Programi jonë përputhet me atë të Partisë Demokratike. Programi fillon nga sistemi juridik, mënyra e qeverisjes, arsimi. Partia Demokristiane fokusohet te problemet e familjes. Ne jemi kundër “fenomenit” LGBT. Sa të jem unë në parlament nuk votoj në favor të tyre. Jam kundër martesave brenda së njëjtës gjini. Kjo është e papajtueshme për partinë politike që unë përfaqësoj./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Braçe tallet me Bashën: Po të ishte libër pa figura do e zinte gjumi vetë para vajzës

Publikuar

-

Nga

Zëvendëskryeministri Erion Braçe ka ironizuar kreun e PD, Lulzim Basha pas fotos që publikoi ditën e djeshme teksa i lexonte vajzës së tij një libër.

Braçe, ndërsa thotë se Basha ka zgjedhur një libër të lehtë me figura, se po të ishte më i vështirë do e merrte gjumi para vajzës së tij.

“Plasi rrjeti; Pse po lexon librin ariu masha me figura e pak tekst ne kete moshe?!
Ej, nuk po lexon femija, por ky i rrituri!
Mos i kerkoni ketij te lexoj libra me te veshtire, e keni kot;
Nese do ishte nje liber me i veshtire, pra pa figura, do zinte ate gjumi para femijes”, shkruan Braçe./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Meta nis fushatën elektorale/ Akuza qeverisë për tarifat e studimit

Publikuar

-

Nga

Meta nis fushatën elektorale/ Akuza qeverisë për tarifat e studimit

Edhe tre muaj na ndajnë nga zgjedhjet parlamentare të 25 prillit dhe përveç palëve politike, në fushbetejë ka zbritur edhe Ilir Meta, i cili i zhveshur nga kostumi presidencial ka nisur fushatën elektorale.

Takime dhe premtime të shumta ka mbajtur kreu i shtetit, ku ditën e sotme i ka bërë thirrje qeverisë që të ulë tarifat në Universitete, teksa mbajti një takim me një përfaqësi të Rrjetit Kombëtar për të Rinjtë në Shqipëri, në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Edukimit.

Teksa përfaqësuesit studentorë dhe pedagogët në takim theksuan se papunësia mes të rinjve të arsimuar mbetet një ndër shqetësimet kryesore në Shqipëri, Presidenti Meta bën thirrje që të krijohen më shumë mundësi të reja për punësimin e të rinjve.

“Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Edukimit, Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta zhvilloi sot një takim me njëpërfaqësi të Rrjetit Kombëtar për të Rinjtë në Shqipëri, të cilët e njohën me disa nga çështjet më kritike me të cilat përballen studentët, duke parashtruar edhe rekomandimet për zgjidhjen e tyre.

LEXO EDHE:  Video/ Deklaratat e forta të Ben Blushit në parlament: Rilindja dhe LSI, dy ortakë, dy rivalë në krim

LEXO EDHE:  Video/ Deklaratat e forta të Ben Blushit në parlament: Rilindja dhe LSI, dy ortakë, dy rivalë në krim

Disa nga çështjet e ngritura, që shqetësojnë rininë studentore ishin:tarifat e larta në universitete, të papërballueshme për shkak të ndikimit të pandemisë COVID-19 në humbjen e vendeve të punës, korrupsioni në arsim, specifikisht në arsimin e lartë, ngacmimi dhe dhuna seksuale ndaj studenteve vajza në universitete, rritja e sfidave për frekuentimin e mësimit online nga studentët për shkak të mungesës së teknologjisëdhe mjeteve; si dhe mungesa e bibliotekave, laboratorëve dhe praktikave mësimore”, tha Meta./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Mbyllet pjesa e parë, ja ç’po ndodh në ndeshjen Tirana-Laçi

Publikuar

-

Nga

Po luhet në këto momente sfida mes Tiranës dhe Laçit e vlefshme për javën e 16-të të Kategorisë Superiore.

Në këtë takim bardheblutë do të drejtohen nga Osmani, pas largimit të Nevil Dedes para ndeshjes.

Aktualisht ka përfunduar pjesa e parë me rezultatin 0-0.

LIVE: TIRANA-LAÇI 0-0

FORMACIONET ZYRTARE

Tirana: Bekaj, Toshevski, Najdovksi, Hoxhallari, Ismajlgeci, Kuka, Toli, Vrapi, Torassa, Muçi, Seferi. 

LEXO EDHE:  Topalli: Të ndalet blerja e votave në Shkodër

LEXO EDHE:  “Beteja” Trump-Biden/ Protesta dhe tensione në Michigan dhe Arizona

Laçi: Sherri, Selmani, Ignjatovic, Obanor, Marku, Deliu, Shehu, Lushkja, Musta, Mazrekaj, Nuabueze 

LEXO TE PLOTE