Connect with Us

Komisioni i Disiplinës/ Dënim shembullor për zyrtarin e Laçit, ja të gjitha vendimet

Sport

Komisioni i Disiplinës/ Dënim shembullor për zyrtarin e Laçit, ja të gjitha vendimet

Publikuar

-

Vendimet e Komisionit të Disiplinës, dënim shembullor për zyrtarin e Laçit, Naim Halili. Gjobë dhe paralajmërim për Apoloninë:

1. FK Apolonia, për sjellje të gabuar të lojtarëve, në bazë të neneve 64/1, 64/4 dhe 64/5 të KDS, dënohet me gjobë në masën 200.000 (njëqind mijë) lekë.
FK Apolonia, urdhërohet të dëmshpërblejë dëmet e shkaktuara në dhomat e zhveshjes në Stadiumin “Elbasan Arena” sipas akt konstatimit, brenda 15 ditëve.
2. Zyrtari i KF Laçi, Naim Halilaj, për sjellje josportive ndaj zyrtarit të ndeshjes, në bazë të nenit 48/2/a të KDS, dënohet me 10 (dhjetë) ndeshje pezullim nga aktiviteti. Në zbatim të nenit 19 të KDS, zyrtarit i ndalohet qëndrimi në dhomat e zhveshjes, stolin e rezervave dhe ambientin përreth fushës.
3. KF Pogradeci U-17, për braktisjen e ndeshjes së vlefshme për turin 1/16 të Kupës së Shqipërisë, kundër Vora U-17, në bazë të nenit 54/1 të KDS dhe nenit 30/2 të Rregullores së Veprimtarisë Futbollistike, humbet ndeshjen në tavolinë me rezultatin 3-0 dhe përjashtohet nga gara për sezonin aktual si dhe atë pasardhës të Kupës së Shqipërisë.
4. KF Pogradeci U-19, për braktisjen e ndeshjes së vlefshme për turin 1/16 të Kupës së Shqipërisë, kundër FC Besa U-19, në bazë të nenit 54/1 të KDS dhe nenit 30/2 të Rregullores së Veprimtarisë Futbollistike, humbet ndeshjen në tavolinë me rezultatin 3-0 dhe përjashtohet nga gara për sezonin aktual si dhe atë pasardhës të Kupës së Shqipërisë.
5. Lojtari i Durrësi 04 U-19, Biorni Elezi, për sjellje josportive ndaj kundërshtarit, në bazë të nenit 47/1/d të KDS, dënohet me 2 (dy) ndeshje pezullim nga aktiviteti.
6. Lojtari i KF Shkodra U-19, Alfred Kacaj, për sjellje josportive ndaj kundërshtarit, në bazë të nenit 47/1/d të KDS, dënohet me 2 (dy) ndeshje pezullim nga aktiviteti.
7. Lojtari i Durrësi 04 U-19, Mateo Hasibra, për sulm ndaj kundërshtarit, në bazë të nenit 47/1/e të KDS, dënohet me 5 (pesë) ndeshje pezullim nga aktiviteti.
8. Lojtari i Iliria U-19, Sebastian Cela, për sjellje josportive ndaj zyrtarit të ndeshjes, në bazë të nenit 48/1/a të KDS, dënohet me 10 (dhjetë) ndeshje pezullim nga aktiviteti.
9. Lojtari i Iliria U-19, Ernik Paloka, për sjellje josportive ndaj zyrtarit të ndeshjes, në bazë të nenit 48/1/a të KDS, dënohet me 8 (tetë) ndeshje pezullim nga aktiviteti.
10. Lojtari i Iliria U-19, Robert Mesi, për lojë të rendë ndaj kundërshtarit, në bazë të nenit 47/1/b të KDS, dënohet me 2 (dy) ndeshje pezullim nga aktiviteti.
11. Pranimin e kërkesës së lojtarit të KF Turbina, Dorjan Bajrami, duke pezulluar zbatimin e pjesës së mbetur të dënimit. Në bazë të nenit 32/2/4/5 të KDS, lojtari vendoset në provë për një afat 6 (gjashtë) mujor dhe në rast të përsëritjes të shkeljes disiplinore gjatë periudhës së provës, dënimi i pezulluar i shtohet dënimit të ri.
12. Rrëzimin e kërkesës së lojtarit të Vora, Segerso Geci, si të pabazuar në Kodin e Disiplinës Sportive.
13. Rrëzimin e kërkesës së KF Shkumbini, Daniel Ramazani, si të pabazuar në Kodin e Disiplinës Sportive.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

E KRYER/ Paga e frikshme, Ferhan Hasani firmos për 18 muaj me Partizanin

Publikuar

-

Nga

Ferhan Hasani ka pranuar ofertën e Partizanit dhe ka nënshkruar për 18 muaj. Ky është lajmi i fundit që vjen nga Maqedonia e Veriut, konkretisht nga një media shqiptare, Inforsport.mk.

Fantazisti shqiptar një ditë më parë pati një takim me drejtorin e Partizanit, Olsi Ramën, dhe sa duket gjithçka ka shkuar si duhet. Gjithsesi duhet pritur që kjo lëvizje të konfirmohet nga klubi i kuq, apo nga vetë lojtari.

Hasani kishte oferta të ndryshme, mes tyre edhe nga Tirana e Shkëndija e Tetovës. Shifrat e ofruara për të kanë qenë të larta, mbi 10 mijë euro në muaj. Zyrtarizimi i tij me siguri do e bënte Hasanin lojtarin më të paguar në Superiore.

LEXO TE PLOTE

Sport

Paraqitje dinjitoze në kampionat, ish-futbollisti i Skënderbeut i pakalueshëm ndaj Rijekës

Publikuar

-

Nga

Skuadra e Varazhdinit, ku aktivizohet ish-mbrojtësi i Skënderbeut, Jorgo Pëllumbi mori sot një fitore të rëndësishme në kampionatin kroat kundër Rijekës me rezultatin 2-1.

Mbrojtësi 20-vjeçar ishte i pakalueshëm ndaj lojtarët kundërshtarë duke i dhënë siguri skuadrës në prapavijë. Pëllumbi dhe Agon Elezi u transferuan gjatë shtatorit të vitit të kaluar nga Skënderbeu te Varazhdini. Pavarësisht fillimit të vështirë, qendërmbrojtësi korçar arriti të përshtatet me ekipin duke zhvilluar deri tani 10 ndeshje.

LEXO TE PLOTE

Sport

“Po i mbajnë brenda me akuza absurde dhe pa prova filmike”, reagimi i tifozëve të Tiranës për policinë

Publikuar

-

Nga

Derbi mes Partizanit dhe Tiranës ka përfunduar dhe tashmë klubet janë duke u përgatitur për ndeshjen e radhës. Megjithatë për tifozët nuk është mbyllur ende kjo çështje për shkakun se policia ka proceduar disa tifozë për konfliktet e ndodhura në Elbasan.

Këtë herë është grupimi “Tirona Fanatics” që reagon duke akuzuar policinë se po mban pjesëtarë të këtij tifogrupi pa pasur asnjë provë filmike dhe me akuza absurde. Lajmin e ka bërë të ditur vetë faqja zyrtare në “Facebook” e ultrasëve të cilët kërkojnë me patjetër lirimin e anëtarëve të tyre.

“Reagim: Anëtar të TF po mbahen akoma padrejtësisht në ambientet e komisiariatit te Elbasanit. Qëndrojne aty prej ditës së enjte pa asnjë prove filmike e me akuza absurde. Apelojmë lirimin e tyre te menjehërshem duke i dhënë fund këtij represioni te kotë e pabaza kundra tifozëve bardheblu. LIRI PER ULTRAS! 1312”- shkruhet në statusin e tifogrupit “Tirona Fanatics”.

Kujtojmë që tifozët nuk ishin të lejuar në stadium si pasojë e COVID-19, megjithatë ata u grumbulluan nëpër lokale. Siç ka ndodhur dhe në derbit e tjerë, edhe kërë herë nuk mungoi konflikti, vetëm se kishte ndryshuar vendodhje.

LEXO TE PLOTE