Horoskopi sipas astrologut italian/ Si do të jetë dita e sotme për të gjitha shenjat e zodiakut

13 Janar 2021, 09:56, Horoskopi CNA
Horoskopi sipas astrologut italian/ Si do të jetë dita e sotme

Kjo e mërkurë është akoma pak e hutuar ndërsa të enjten dhe të premten do të keni një situatë absolutisht më të qartë. Ky është viti i shpengimit të madh sipas horoskopit Paolo Fox. Për të filluar të jetoni më mirë do të duhet të pastroni keqkuptimet dhe problemet e lindura në vitin 2020. Ka të ngjarë që të thirreni për të bërë gjëra të reja. Dashuria mbetet pak e ftohtë: ata që kanë një histori të mirë e mbajnë atë, ata që janë vetëm duket se janë mjaft të zhgënjyer edhe në këtë moment shumë premtues. Mundohuni të jeni më të fortë.

Kjo e mërkurë fillon mirë edhe në kontekstin e një fillimi të rëndë të vitit nga pikëpamja fizike. Ngjarjet sentimentale kanë qenë paksa të trazuara sepse ka një gjendje të keqe në familje. Të dy si çift ka të ngjarë të keni një shqetësim për të kapërcyer. Kur ka yje të kundërt, nuk thuhet se nuk ka dashuri por ndoshta njëri nga të dy ka ndonjë problem personal dhe kjo krijon blloqe.

Binjakët

Është e rëndësishme të filloni të mendoni se çfarë dëshironi të bëni në javët e ardhshme . Lajm i mirë edhe për studentët që studiojnë sepse me Jupiterin dhe Saturnin të favorshëm mund të themi se muaj si maji, qershori dhe korriku do të jenë shumë premtues për të gjithë ata që duhet të kalojnë një test. Të enjten dhe të premten le të mbingarkoheni nga emocionet. Fizikisht ju dilni nga një javë e vështirë por tani është më mirë.

Gaforrja

Në këtë të Mërkurë jeni më të fortë se 24 orë më parë . Ajo që duhet të përpiqeni të bëni të qartë në këtë periudhë janë çështjet personale, veçanërisht puna sepse keni një vendosmëri shtesë: ju mund të vendosni nëse do të vazhdoni një projekt apo jo. Ndihma për të cilën keni shpresuar në të kaluarën mund të vijë. Sa keq që në dashuri gjërat nuk ecin në mënyrën më të mirë, ndërsa të duash një person kaq shumë kohët e fundit kanë lindur dyshime dhe keqkuptime të vogla.

Ju duhet të përpiqeni të pastroni çdo situatë që është e gabuar deri në këtë të Mërkurë. Kjo është një javë pak e rëndë, ju mund të përjetoni disa shqetësime fizike ose disa nervozizma. Merrni pak kohë për të reflektuar. Nuk ka periudha plotësisht negative por mund të ketë periudha bllokimesh, në të cilat asgjë nuk lëviz dhe përjetimi i një momenti bllokimi për ju të lindur nga shenja mund të jetë e padurueshme.

Virgjëresha

Në këtë periudhë ju nevojiten stimuj të vegjël ose të mëdhenj nga pikëpamja profesionale : veçanërisht ata që kanë biznesin e tyre nuk duhet të kishin ndaluar në vitin 2020. Ju mund të filloni të shikoni të ardhmen më aktivisht. Mos harroni se dashuria mund të bëhet protagoniste: në këtë periudhë ju mund të kuptoni se dikush është më afër sesa mendoni.

Peshorja

Kjo e mërkurë është pak e veçantë sepse nga pikëpamja e ideve dhe emocioneve ju jeni i fortë por në marrëdhëniet ndërpersonale ne ende duhet të sqarojmë diçka që nuk ka shkuar mirë gjatë muajve të fundit. Horoskopi Paolo Fox ju këshillon të mos hezitoni, mbrëmja mund të jetë e dobishme vetëm për një krahasim. Dashuria që lëkundet për muaj me radhë në këtë janar mund të pësojë një krizë serioze.

Akrepi

Është një e Mërkurë e ngarkuar për të cilën astrologu këshillon të zgjidhë problemet që lidhen me të kaluarën brenda këtyre 24 orëve. I vetmi projekt që është i gabuar është ai që lidhet me financat sepse ka pasur shumë shpenzime ose sepse ka vonesa në pagesa. Ju do të duhet të zgjidhni disa probleme burokratike, ligjore ose edhe të pasurive të patundshme.

Shigjetari

Të jetosh dashuri të reja është thelbësore për ju dhe nuk ka të bëjë vetëm me dashuritë fizike, por gjithashtu lidhet me përvojat e punës. Ka qenë shumë e vështirë për ju që të mësoheni me mbylljet e imponuara nga këto kohë. Por kjo është një ditë që ndihmon për të parë të ardhmen në një mënyrë pozitive.

Bricjapi

Me Hënën në shenjën tuaj jeni edhe më të mençur se zakonisht. Kjo ditë e mërkurë sjell tiparet më të mira të shenjës tuaj. Tani filloni të merrni përgjigje, edhe nëse janë të pjesshme, dhe një përgjigje mund të vijë edhe në dashuri: për ata që kanë përjetuar një krizë ose një ndarje, gjetja e një personi intrigues është shumë e nevojshme.

Ju duhet ta shndërroni këtë agjitacion, këtë intolerancë në diçka pozitive. Rreziku i kësaj periudhe është të mendosh se ka shumë blloqe përreth. Ju duhet të pranoni idenë për të qenë i pari që duhet të përtërij jetën tuaj, qëndrimi i viktimës nuk do t’ju çojë askund. Tani në marrëdhëniet ju po kërkoni cilësi jo sasi.

Peshqit

Duhet të keni synime për fundjavën. Kushdo që jeton në një marrëdhënie në krizë duhet të fillojë të kërkojë përgjigje. Nëse një person është zhdukur prej kohësh, së shpejti do të keni ndërgjegjësimin e nevojshëm për të filluar një ndryshim thelbësor të jetës. Ju duhet afeksion, përkëdhelje dhe mbrojtje: të gjitha gjërat që kanë munguar për disa javë!/ CNA.al

Lajmet e fundit nga