Connect with Us

Spitali i Fierit/ Ramën e prezantojnë me njeriun që bëri aeroportin e Stambollit për 11 muaj

Aktualitet

Spitali i Fierit/ Ramën e prezantojnë me njeriun që bëri aeroportin e Stambollit për 11 muaj

Publikuar

-

Gati 20-30% e punonjësve që do të investohen për ndërtimin e spitalit të Fierit, nga kompania turke, do të jenë shqiptarë. Këtë e bëri me dije përfaqësuesi i kompanisë që mbërriti sot nga Stambolli, gjatë inspektimit të truallit ku do të ngrihet godina.

Nga nesër ekipi nis punën për ndërtimin e kësaj vepre, premtim nga Presidenti turk Erdogan, me zotimin për ta  dorëzuar gati pas 3 muajsh.

Kryeministri Edi Rama, i garantoi kompanisë se qeveria “është në dispozicionin tuaj, çdo gjë do të jetë si e kërkoni ju. Me mbështetje të plotë. Plani që keni ju parashikon që shumë njerëz të punojnë këtu, prandaj mirësevini dhe ambasadori nga ana juaj dhe ne nga ana jonë do të japim mbështetje të plotë”.

Kompania turke që do të ndërtojë Spitalin e Ri Rajonal dhe sfida e saj është ta dorëzojë gati brenda 3 muajsh, do të angazhojë 1200 punëtorë me 3 turne në 7 ditë të javës.

Kryeministrin e prezantuan gjithashtu me “heroin”, Adnani që bëri aeroportin e Stambollit për 11 muaj. Ai do te punoje gjithashtu per spitalin e Fierit. “Pra ju jeni ai që u desh të rrinte atje për 11 muaj, ë?”, i tha Rama, Adnanit.

Bashkebisedimi i plote:

-Kjo është ajo që kemi planikuar për projektin

-Ky vendi?

-Po ky vendi.

-5 hektarë?

-Po, 5 hektarë, 5000 metra.

-Ka infrastrukturë në zonë.

-Duhet të nisim punën. Djemtë janë këtu që tani, do jetë kjo skuadra që do llojë punën. Zoti Kryeministër.

-Kjo është toka

-Kjo është skuadra

-Shumë mirë

-Adnani është heroi që bëri aeroportin e Stambollit për 11 muaj.

LEXO EDHE:  Akuza e deputetit/ Edi Rama grabitës me maskë kllouni

-Pra ju jeni ai që u desh të rrinte atje për 11 muaj, ë?

-Do rrijë.

-Dhe nuk pa kurrë hënën se kishte dritë 24 orë në ditë.

-Është mësuar tashmë.

-Mbase doni të thoni disa fjalë këtu. Sda është shumë e madhe sic mund ta kuptoni. Ju jeni ndër ata që ka reputacionin e madh për zhvillimin e projekteve shumë sduese. Tani ne jemi këtu në dispozicionin tuaj, çdo gjë do të jetë si e kërkoni ju. Me mbështetje të plotë. Plani që keni ju parashikon që shumë njerëz të punojnë këtu, prandaj mirësevini dhe ambasadori nga ana juaj dhe ne nga ana jonë do të japim mbështetje të plotë, apo jo?

-Patjetër.

-Shumë faleminderit zoti Kryeministër. Po, Ne si grup, morëm urdhër nga Presidenti ynë, zoti Rexhep Taip Erdogan javën e kaluar gjatë vizitës së Kryeministrit të nderuar në Turqi, na instruktuan të nalizojmë, duhet të dorëzojmë spitalin pas 3 muajsh, ka një bast të madh mbi këtë gjë, e dimë që është një sdë e madhe, dhe faleminderit për mbështetjen që na dhanë që nga dita e parë. Ne arritëm dje dhe e ndjejmë mbështetjen e plotë nga ana e qeverisë shqiptare, nga ambassadori ynë gjithashtu, shkëlqesia e tij. Ne do bëjmë më të mirën tonë, erdhëm si skuadër dhe do e lëmë skuadrën këtu. Do llojmë punën që nesër. Le të kryqëzojmë gishtat, e dimë që është sdë e madhe por nëse kemi besim do ia dalim dhe ishalla para zgjedhjeve do jemi të nderuar të hapim spi…/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bota

Lufta për terrorizmin e brendshëm/ Biden shpall planin e parë kombëtar

Publikuar

-

Nga

Biden promovon planin 2 trilion dollarë për infrastrukturën

Presidenti amerikan Joe Biden shpalli atë që ai e quajti plani i parë kombëtar për të luftuar terrorizmin e brendshëm.

Në një deklaratë të martën, Presidenti Biden tha se Strategjia Kombëtare për të Luftuar Terrorizmit e Brendshëm synon të përmirësojë analizën e qeverisë dhe ndarjen e informacionit mbi terrorizmin e brendshëm me agjencitë e zbatimit të ligjit në të gjitha nivelet.

Parandalimi i rekrutimit të terroristëve, aftësisë për t’u mobilizuar dhe goditja e aktiviteteve të tyre, janë gjithashtu elementë kryesorë të strategjisë.

Plani synon “t’u japë zgjidhje kontribuesve afatgjatë” të terrorizmit të brendshëm siç janë “urrejtja racore, etnike dhe ajo fetare”.

Terrorizmi i brendshëm nxitur nga urrejtja, fanatizmi dhe forma të tjera të ekstremizmit është një njollë në shpirtin e Amerikës. Ato bien ndesh me synimet që vendi përpiqet të arrijë. Ai (terrorizmi i brendshëm) përbën sfidë të drejtpërdrejtë për sigurinë tonë kombëtare, demokracinë dhe unitetin“, thuhej në një deklaratë të Presidentit Biden.

LEXO EDHE:  Akuza e deputetit/ Edi Rama grabitës me maskë kllouni

LEXO EDHE:  Kë duan të eliminojnë Rama-Basha/Çfarë fshihet pas paktit PS-PD

Strategjia publikohet më shumë se gjashtë muaj pas sulmit të dhunshëm ndaj Kapitolit më 6 janar nga mijëra mbështetës të ish-Presidentit Donald Trump, ndërsa Kongresi po certifikonte rezultatin e zgjedhjeve që shpallte fitues demokratin Joe Biden. Ish-Presidenti Trump ka refuzuar ta njohë rezultatin.

Sipas një raporti të zyrës së drejtorit të Zbulimit Kombëtar, ekstremistët e dhunshëm në vend përbën një kërcënim të shtuar gjatë vitit 2021 dhe se rreziku më i madh vjen prej organizatave supremaciste të bardha dhe grupeve të armatosura anti-qeveritare./ VOA

LEXO TE PLOTE

Politikë

Analiza e zgjedhjeve në PD/ Edith Harxhi del në konferencë për shtyp

Publikuar

-

Nga

Analiza e zgjedhjeve në PD/ Edith Harxhi del në konferencë për shtyp

Nga zgjedhjet e 13 qershorit, Lulzim Basha u rizgjodh në krye të PD edhe për katër vitet e ardhshme.

Tre kandidatët e tjerë, Agron Shehaj, Edith Harxhi dhe Fatbardh Kadilli hodhën një sërë akuzash për manipulim të zgjedhjeve, ndërsa prej dy ditësh edhe emisioni Fiks Fare ka nxjerrë me fakte manipulimet e votave.

Por ditën e nesërme, Harxhi do të dalë në një konferencë për media në orën 10:00 për të folur për procesin zgjedhor të organizuar në  PD në 13 qershor.

LEXO EDHE:  Meta tregon problemin e vërtetë/ Ja pse i ftoj qytetarët të dalin në shesh më 2 mars

LEXO EDHE:  Denoncimi/ Mjekët braktisin punën për të mbushur sallën ku do fliste Rama

Te nderuar miq te medias neser me date 16 qershor 2021 ne oren 10:00 Grupi per PD dhe kandidatja per Kryetare e Partise Demokratike Edit Harxhi mbajne konference shtypi ne Hotel Xheko International “Karlsberg” ne lidhje me zgjedhjet per Kryetar Partie te organizuar nga Partia Demokratike me 13 qershor 2021. Ju mirepresim”, thuhet në njoftim./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Shkodranët ‘çmenden’ pas Antonelës së ‘Përputhen’/ Ironizon Taulant Muka: Ky është niveli arsimor që kemi

Publikuar

-

Nga

Epidemiologu publikon fotografinë shqetësuese/ Kështu marrim viruset si “ushqim” në gojë

Emisioni i dashurisë “Përputhen” ka nisur turin e audicioneve në çdo qytet dhe gjatë ndalesave të tyre është vënë re se janë të shumtë qytetarët që presin të takojnë ish-konkurentët.

Në rrjet sot ka qarkulluar një video ku qytetarët e Shkodrës vrapojnë të takojnë ish-konkurenten Antonela Berisha, ndërsa ka qenë pikërisht kjo ajo që ka irrituar studiuesin Taulant Muka.

Në një status në rrjetet sociale, Muka thotë se po lodhet kot me shkencë dhe beteja për arsim cilësor, pasi deklaron se ngjarje të tilla tregojnë se cili është niveli real arsimor dhe kulturor në vendin tonë.

LEXO EDHE:  Denoncimi/ Mjekët braktisin punën për të mbushur sallën ku do fliste Rama

LEXO EDHE:  Basha: Zgjedhjet e 25 prillit nuk janë për Ramën e as për mua

“Lodhem kot me shkencë dhe me beteja për arsim cilësor, ka ndonjë vend për mua në Përputhen?. Përtej shakasë, tregues i nivelit arsimor dhe kulturor që kemi si vend… ngjarja ka ndodhur në teatrin Migjeni…”, shkruan studiuesi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE