Connect with Us

“Sa kushton xhupi”/ Rama i kthehet komentuesit: Mos u bëj si Palokja i PD

Politikë

“Sa kushton xhupi”/ Rama i kthehet komentuesit: Mos u bëj si Palokja i PD

Publikuar

-

“Politika llum pa din e pa iman”/ Rama i përgjigjet akuzave për “shitje” të detit te Greqia

Kryeministri Edi Rama shpesh replikon me ndjekësit e tij në rrjetet sociale ku nuk mungojnë edhe ironitë nga ana e kryeministrit.

Një komentues e ka pyetur Ramën sa i kushton xhupi mocler, por kryeministri i përgjigjet me ironi që xhupi është i Manchester City dhe i kërkon që
të mos bëhet si Paloka i PD që sipas tij, Adidasin Y3 e kishte bërë fletetrrufe me Yamamoto.

Qytetari: Po xhupi i kryeministrit mocler sa kushton?

Edi Rama: Dritan, Eshte xhupi i Manchester City vella, prandaj mos e bej edhe ti si ai Palokja i PD qe Adidasin Y3 e kishte bere fletrrufe me Yamamoto dhe bertiste sa mijera euro kushton! Se mire atij syzet ia zmadhojne budallallekun qe ia thote mendja, po ty pse? Apo je edhe ti i asaj partise qe flet me inat neper gjume! Zgjohu xhan, se ka dale dielli./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Monika tallet me Metën/ Nuk më ndjek në Instagram se ka frikë mos i kërkoj dekorata

Publikuar

-

Nga

Fakti që Ilir Meta ka dhënë shumë dekorata gjatë ushtrimit të detyrës si president, nuk i ka bërë përshtypje vetëm Edi Ramës dhe qytetarëve, por edhe bashkëshortes së tij, Monika Kryemadhit.

Kryetarja e LSI-së u është përgjigjur pyetjeve të qytetarëve në ‘Instagram’, në prag të zgjedhjeve të 25 prillit. Pyetjes përse Meta nuk e ndjek në Instagram, ajo i është përgjigjur se ka dy mundësi. Sipas saj, Meta ka frikë mos i kërkon ndonjë dekoratë në inbox ose do të mbajë marrëdhënie institucionale.

Dy mundësi ka: Sepse do të mbajë marrëdhënie institucionale. Ka frikë mos i kërkoj ndonjë dekoratë në inbox. Po më mirë pyesni Ilir Metën”, shkruan Kryemadhi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rama jep lajmin mirë/ Së shpejti hapet aeroporti i Kukësit

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama ka ndarë një lajm të mirë mbrëmjen e sotme.

Aeroporti i Kukësit do të jetë gati brenda pak ditësh.

Pëmes një postimi, shefi i qeverisë shkruan se do të jetë aktiv shumë shpejt dhe fluturimi i parë duket se do të nis me çunat e Londrës.

“3D
*O çunat e Londrës bohuni gati se so mo pun mujsh”, shkruan Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Mona je e jona”/ Qytetarët në Korçë i “presin rrugën” Kryemadhin

Publikuar

-

Nga

Qytetarë të shumtë kanë dalë për të pritur Monika Kryemadhin në Libonik të Korçës, vend në të cilën ajo do të vijojë turin e fushatës elektorale.

Qytetarët, nuk i kanë kursyer thirrjet “Rama Ik”, por edhe thirrjet për Kryemadhin, duke thënë “Mona je e jona”.

Mesa duket ky takim ka lënë shije të mirë tek vetë shefja e LSI, e cila mbi videon e publikuar ka shkruar:

“Pritje emocionuese në Libonik të Korçës”, tha Kryemadhi./CNA.al

LEXO TE PLOTE