Connect with Us

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Astrologu zbulon surprizat që kanë rezervuar yjet për ju

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Astrologu zbulon surprizat që kanë rezervuar yjet për ju

Publikuar

-

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i astrologut për ditën e sotme

Dashi

Kjo ditë fillon me Hënën në dukje të mire. Astrologu shpreson që të jeni plot vullnet të mirë: është shumë e vështirë të rikthehesh në krye, por nuk është hera e parë në jetën tënde që bie poshtë për tu rikuperuar. Do të duhet pak durim ! Janari do të jetë një muaj në të cilin disa marrëdhënie do të duhet të sqarohen veçanërisht në lidhje me dashurinë e cila në disa raste paraqet një pengesë për t’u kapërcyer. Në këtë periudhë do të jetë absolutisht normale të jesh shumë i kujdesshëm ose pak i dëshpëruar.

Demi

Viti fillon në një mënyrë disi të lodhshme : duhet pranuar që janari dhe shkurti janë muaj me analiza të shkëlqyera mbi veten, me përpjekje të mëdha, mbase edhe fizike. Ka diçka që nuk shkon, nuk jeni në gjendje të shkëlqyeshme dhe është normale që në këtë periudhë mund të jeni në gjendje të vini në pikëpyetje disa gjëra ose të ndiheni shumë të palumtur.

Binjakët

E juaja është një nga shenjat më premtuese të vitit 2021 por duhet thënë se kjo javë e re fillon e zbutur. E diela mund të ketë qenë një ditë e vështirë kur bëhet fjalë për marrëdhëniet . Duhet thënë që gjithçka që bëni në këtë periudhë, gjithçka që jetoni në një farë mënyre, duhet të filtrohet përmes një doze të mirë racionaliteti . Këtë të hënë ju mendoni se ka shumë lodhje, ju ndoshta duhet të shëroheni nga stresi i konsiderueshëm fizik.

Gaforrja

Kjo javë fillon në një mënyrë të çuditshme për dashurinë : aftësia juaj për veprim nuk vihet në dyshim sepse 2021 është një vit në të cilin nuk do të ketë më Saturn në kundërshtim. Sidoqoftë, ka shumë vështirësi dhe probleme që keni përjetuar kohët e fundit. E ardhmja juaj është disi e lidhur me një pamje më pak kritike të së kaluarës. Mundohuni të mos humbni kohë duke analizuar të kaluarën dhe mirëpritni edhe përvoja të reja që arrijnë në ditët në vijim.

Luani

Tani për tani ndiheni borxhli ndaj dikujt ose përkundrazi mendoni se ka njerëz që ju detyrohen diçka. Eshtë sikur të kishte një kompensim në lojë që mund të jetë moral dhe ekonomik, është sikur në këtë periudhë të mos mund të gjesh referencat e duhura. Kjo situatë astrologjike bëhet paksa e rëndë për të gjithë ata që kanë punuar shumë dhe kanë arritur pak. Nga pikëpamja fizike, ky është një fillim i përmbysur i vitit: duhet vëmendje dhe pak durim.

Virgjëresha

Ju duhet të kuptoni se cilat kanë qenë ofertat më të mira të vitit 2020 dhe të vazhdoni tutje. Isshtë e vërtetë që kemi pasur një vit të komplikuar dhe të gjithë duhet ta kapërcejmë por si zakonisht ka shenja që po shkojnë më mirë se të tjerët sipas horoskopit Paolo Fox. Ju duhet t’i rregulloni mendimet tuaja. Kjo ditë sjell disa momente shqetësimi të butë dhe sonte ka të ngjarë që ka një lodhje të fortë edhe për shkak të disa marrëdhënieve të paqarta.

LEXO EDHE:  Diell dhe temperatura të larta/ Vendi "pushtohet" nga i nxehti

Peshorja

Kjo javë fillon në një mënyrë shumë të zhytur në mendime dhe të paqëndrueshme . E hëna dhe e marta janë ditë të mbuluara nga sheshi i Hënës dhe tani më shumë se gjithçka tjetër ne kemi nevojë për të gjetur një rrugë për të ndjekur por nuk ka më dyshime të së kaluarës. Sa për punën dhe çështjet ekonomike, do të ketë lëvizje tashmë deri në shkurt dhe dashuria këto ditë ka nevojë për shumë stabilitet.

Akrepi

Gjetja e pak qetësisë shpirtërore është thelbësore . Nëse nuk ndiheni plotësisht të kënaqur në fushën e punës dhe çështjeve ekonomike, sot sjell disa mundësi më shumë për tu pajtuar. Fakti që Afërdita është më interesante, qoftë në aspektin e mirë, mund të bëjë që shumë prej jush të vlerësojnë takime të reja ose të rivlerësojnë histori të vjetra nga e kaluara. Një nga ditët më të ngarkuara të javës do të jetë e Shtuna, kështu që do të ishte më mirë të planifikoni fundjavën tani.

Shigjetari

Me këtë Hënë në shenjën tuaj ju jeni edhe më të fuqishëm se zakonisht . Me Merkurin, Jupiterin dhe Saturnin në një aspekt të shkëlqyeshëm, është e mundur të rikuperoni një projekt, një program deri në mes të shkurtit. Brenda një muaji e gjysmë do të jeni në gjendje të rimarrni atë që keni humbur në të kaluarën e afërt, kështu që shkoni përpara për aventura.

Bricjapi

Kjo Venus në shenjë tregon se nëse keni një marrëdhënie të qëndrueshme tani do të përpiqeni ta bëni edhe më të rëndësishme . Shtë një Venus që reflekton gjendjen tuaj shpirtërore dhe kërkon garanci. Në dy javët e kaluara shumë prej jush kanë qenë të zënë në dashuri, astrologu këshillon të shmangni çdo mërzi në marrëdhënie. Sa i përket çështjeve personale, ekonomike dhe të punës, ende nevojitet një farë kujdesi.

Ujori

Ju do të përjetoni një revolucion të thellë që deri në Shkurt do të ndryshojë disa referenca, nga fati ose nga zgjedhja. Ky është një horoskop që mund të jetohet në dy mënyra: ose në një mënyrë konfuze sepse ju ndjeni dëshirën për të ndryshuar por nuk keni guximin ose mundësinë për të ndryshuar jetën tuaj ose mund ta jetoni këtë situatë me një entuziazëm të madh. Midis janarit dhe shkurtit, lidhje të caktuara sentimentale mund të bëhen të rëndësishme: edhe ajo që dukej e pamundur deri para disa muajsh tani mund të bëhet realitet.

Peshqit

Ju po përjetoni një situatë të rëndësishme astrologjike, por fatkeqësisht edhe mosmarrëveshje: Dhjetori ishte një muaj nervoz për ndjenjat. Ka pasur shumë nuanca që kanë çuar në mendime të dyta. Një cikël mbaron sepse kjo pjesë e janarit na fton të jemi shumë proaktivë. Deri në fund të muajit do të ketë gjithashtu mundësi të shkëlqyera për të përjetuar në maksimum mjedisin tuaj. Ekziston një gjendje e fuqisë në lidhje me ndjenjat. Sa i përket punës, ky aspekt i mirë Mërkuri thotë se ju mund të shëroheni./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 23 Qershor 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 23 Qershor 2021

Dashi

Buzëqeshi botës sot. Jini mirënjohës për gjërat që keni dhe njerëzit përreth jush. Përforconi ndjenjën komode dhe të ngrohtë brenda dhe përhapeni këtë dashuri te të tjerët. Rrezatoni natyrën tuaj të vërtetë përmes çdo qelize në trupin tuaj dhe shikoni se si shanset vijnë në rrugën tuaj.

Demi

Dita e sotme nuk është dita më e mirë për të bërë shaka praktike. Rrini pranë të zakonshmes. Gjeni siguri në bërjen e gjërave që dini të bëni më mire. Nëse po njihni dikë të ri, ai mund të mos e kuptojnë se si funksionon sensi juaj i humorit.

Binjakët

Jeta juaj e dashurisë mund të përgjigjet shumë mirë me një dozë humori, por ajo që nuk ka nevojë është sarkazma. Energjitë aktuale astrale mund të nënkuptojnë që vija midis të dyve bëhet shumë e hollë, dhe kjo mund të mos ndihmojë gjendjen aktuale të marrëdhënies tuaj.

Gaforrja

Rreshtimi i sotëm planetar tregon se ju duhet të largoni avullin pas një kohe mjaft shqetësuese në të cilën ju dhe partneri juaj jeni përpjekur të zgjidhni disa probleme. Sa I përket aspektit financair, mund të merrni disa këshilla të mira për investime.

Luani

Ju mund të zbuloni se keni opsione se si të reagoni ndaj një ngjarje të caktuar në lidhje me jetën tuaj të dashurisë. Me energjinë aktuale planetare, mund të kuptoni sa e rëndësishme është që të ruani një raport të shëndetshëm në punë.

Virgjëresha

Sot mund të ketë një betejë midis të vjetrës dhe të resë në botën tënde. Përpiquni të tregoheni sa më I arsyeshëm sa I përket aspektit sentimental. Në lidhje me paratë, sot mund të merrni disa informacione interesante për një investim.

Peshorja

Njerëzit mund të duken paksa kokëfortë sot. Fuqitë tuaja të adaptimit mund të vihen në prove. Sa më shumë të jeni të bazuar, aq më lehtë do të jetë të merreni me energjinë e ditës së sotme. Sa I përket aspektit financiar, mund të shfaqen shenja suksesi.

LEXO EDHE:  Diell dhe temperatura të larta/ Vendi “pushtohet” nga i nxehti

LEXO EDHE:  Mbajnë kurorën/ Shenjat e horoskopit që gënjejnë më së miri

Akrepi

Kur ngjitni një shkallë, hidhni hapat një e nga një. Kapërcimi i shkallëve dy nga dy mund të rezultojë që të bini përsëri në fund. Përpjekja për të nxituar gjërat sot do të lërë vrima në projektet tuaja. Mos i injoroni detajet.

 

Shigjetari

Fati dhe prosperiteti janë në favorin tuaj, dhe ju keni mundësinë të merrni disa vendime shumë fitimprurëse financiare. Intuita juaj është e drejtë në përputhje me atë që duhet të bëni. Firmosni marrëveshjen më të mirë të mundshme dhe siguroni një të ardhme të drejtë dhe të sigurt për ju.

Bricjapi

Çelësi për të qenë i suksesshëm sot është të ruani stabilitetin në gjithçka që bëni. Energjia aktuale planetare mund të jetë e mjaftueshme për të shkaktuar një mosmarrëveshje midis jush dhe të dashurit tuaj nëse nuk jeni të kujdesshëm se si i shprehni disa gjëra.

Ujori

Ju nuk do të arrini shumë larg pa ndonjë sens humori sot, veçanërisht me rreshtimin aktual astral. Kontrolloni me kujdes çdo detaj dhe përpiquni të mos lini asnjë pjesë të ekuacionit të pa llogaritur. Ju duhet të mbani një humor të qëndrueshëm, të kujdesshëm që rrezaton dhe tërheq të tjerët drejt jush.

Peshqit

Sot mund të merrni disa informacione të dobishme sa i përket aspektin profesional. Eshtë në dorën tuaj që të dini si t’I vini në zbatim keto informacione. Në dashuri, sot mund të kaloni momente shumë të këndshme me partnerin./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 22 Qershor 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 23 Qershor 2021

Dashi

Ndoshta do të duhet të forconi pak më shumë lëkurën tuaj sot. Lejoni të tjerët të kenë mendimet e tyre dhe të respektojnë të drejtën e tyre për t’i shprehur ato hapur. Mbani një mendje të hapur dhe mos gjykoni. Sa I përket aspektit financiar, sot ka të ngjarë të merrni disa informacione të vlefshme.

Demi

Shkëputuni nga të gjitha kufizimetsot. E vetmja gjë që ju pengon mund të jetë mendja juaj. Mos ki frikë nga dështimi. Kartat janë në favorin tuaj. Ecni përpara me qëndrimin se do të keni sukses dhe do të arrini gjithçka. Emocionet tuaja janë të forta dhe aktive.

Binjakët

Sot mund të keni vështirësi të lidheni me të tjerët. Njerëzit mund të jenë të ashpër në mënyrë të panevojshme dhe pa ndonjë arsye. Në lidhje me aspektin romantik, gjasat janë që të merrni infomacione pozitive sa I përket gjetjes së partnerit.

Gaforrja

Ju do të jeni personi më I pëlqyer sot. Të gjithë duan të flasin me ju. Tranzicione të shkëlqyera po ndodhin në jetën tuaj tani dhe ju duhet të shikoni se si mund të përvetësoni parime dhe qëndrime të reja ndaj tyre. Emocionet tuaja sugjerojnë që të merrni një qasje jokonvencionale ndaj ditës.

Luani

Nëse nuk doni të përfshiheni në një mosmarrëveshje intelektuale të ndezur sot, mund të dëshironi të qëndroni në shtëpi. Gjithashtu këshilloheni të bëni një shëtitje të gjatë dhe të shmangni të tjerët. Ose thjesht përgatituni për betejë. Njerëzit nuk janë të prirur të jenë shumë dashamirës për çështjen tuaj.

Virgjëresha

Kaloni kohë me miq të mirë sot. Ndani darkën me njerëzit që doni dhe mos ngurroni të jeni bujar me ushqimin dhe pijet. Ju keni aftësinë për të kontrolluar pothuajse çdo situatë. Kujtojini të tjerëve se ata janë pjesë e një tërësie më të madhe dhe se puna së bashku është çelësi për të arritur gjëra të mëdha.

LEXO EDHE:  Horoskopi javor sipas Paolo Fox/ Çfarë ka parashikuar astrologu për të gjitha shenjat?

LEXO EDHE:  Kjo është shenja e Horoskopit që do kalojë krizë në dashuri gjatë gushtit

Peshorja

Gjëra të papritura janë në rrugë e sipër dhe është më mirë të jesh i përgatitur emocionalisht dhe fizikisht. Ju mund të jeni mjaft i pavendosur, por kur veproni, lëvizjet tuaja shfaqen në shpërthime të shkurtra dhe të fuqishme. Punoni për të mbajtur ëndrrat tuaja në lëvizje.

Akrepi

Pse të kalosh sot me dyshime apo frikë? Ju keni të gjitha arsyet për të qenë të lumtur. Gjërat që ju i parashikoni sot do të rezultojnë jashtëzakonisht të favorshme. Mos hezitoni ta shijoni në maksimum këtë ditë. Njerëzit do të jenë të etur për të marrë pjesë në çdo gjë që po ndodh.

Shigjetari

Bëhuni agresiv me mendimet tuaja sot. Ju mund të ndiheni paksa të shkëputur emocionalisht. Me siguri do ta dëshironi lirinë tuaj. Kaloni ca kohë vetëm për të zgjidhur gjërat. Një ish nga vite më parë mund të shfaqet në derën tuaj, por mos u habitni shumë

Bricjapi

Çfarë po prisni? E vetmja gjë që ju duhet të bëni është të shkëlqeni. Ju keni mundësinë të bashkoheni me grupe të fuqishme sot, prandaj sigurohuni që të mbani sytë hapur. Bëni gjëra që do të përmirësojnë statusin tuaj aktual në një situatë të lidhur me financat.

Ujori

Shpëtoni veten nga çdo keqardhje. Ndjenja e fajit është e padobishme. Nuk i bën mirë askujt. Emocionet tuaja janë të paqëndrueshme dhe të prirura të shpërthejnë. Mos ngurroni t’i lini të gjitha jashtë. Sot nuk është dita më e mirë për të kërkuar simpati. Vetëm ju mund të pastroni aspektet negative që qarkullojnë rreth jush.

Peshqit

Sot po digjet një zjarr brenda jush. Bëni kujdes se si e përdorni. Ekziston një shans që të mund të ofendoni dikë nëse emocionoheni shumë dhe nuk arrini të vini re se si ndikon qëndrimi juaj arrogant tek njerëzit përreth jush. Përpiquni të forconi sa më shumë miqësitë që keni./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 21 Qershor 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 23 Qershor 2021

Dashi

Bashkëshorti/bashkëshortja juaj do të jetë në humor gjatë ditës së sotme. Fëmijët do t’ju bëjnë të ndiheni krenarë për arritjet e tyre. Ju do të arrini qëllimet tuaja përmes punës së palodhur dhe durimit. Sportet janë një pjesë e rëndësishme e jetës, por mos lejoni që kjo të dominojë jetën tuaj.

Demi

Mundohuni të shmangni ushqimin e tepërt. Kontaktet dhe miqtë e vjetër do të jenë të dobishme. Ditë me fat për sa i përket jetës suaj të dashurisë. Vazhdoni të dashuroni.

Binjakët

Ju duhet të shmangni çështje të diskutueshme që mund të shkaktojnë debate me partnerin/partnerin tuaj. Për beqarët e kësaj shenje, një fazë e vetmuar që ju ka kapur prej kohësh do të mbarojë, pasi ju duket se do të gjeni shpirtin tuaj binjak. Puna në zyrë do të marrë ritëm, pasi kolegët dhe eprori juaj do t’ju vlerësojnë për për bashkëpunimin.

Gaforrja

Kjo do të jetë një ditë tjetër plot energji dhe parashikohen fitime të papritura. Merrni më shumë kohë për t’u marrë me problemet që mund të hasin fëmijët tuaj. Do të zhyteni në mendime romantike dhe ëndrra të këndshme.

Luani

Sot do të jeni në gjendje të përmirësoni gjendjen tuaj emocionale dhe fizike. Këshillat nga babai mund të provojnë të jenë të dobishme në vendin e punës. Do të keni durim të kufizuar sot, por bëni kujdes, pasi fjalët e thëna ashpër mund të shqetësojnë njerëzit përreth jush.

Virgjëresha

Mos i detyroni njerëzit të bëjnë gjëra për ju. Të menduarit në terma të asaj që dëshirojnë të tjerët, do të provojë të jetë një strategji produktive për ju. Një person pranë jush mund të përfitojë padrejtësisht nga ju, ndaj mos e teproni me bujarinë.

Peshorja

LEXO EDHE:  Kjo është shenja e Horoskopit që do kalojë krizë në dashuri gjatë gushtit

LEXO EDHE:  Thyejnë çdo kufij/ Shenjat më kokëforta të horoskopit

Nëse jeni ndjerë të frustruar kohët e fundit, veprimet e duhura dhe një qasje pozitive do të sjellë një ndryshim të situatës. Një rritje e papritur e shpenzimeve mund t’ju shqetësojë. Do të pushtoheni nga kujtime të lumtura të së kaluarës. Besimi juaj do të ketë një ndikim pozitiv në jetën profesionale.

Akrepi

Aftësia juaj për të ruajtur energjinë do të jetë mjaft e dobishme për ju, nëse duhet të bëni një udhëtim të gjatë. Do të zbuloni se jeni në gjendje të përballoni lodhjen e një orari rraskapitës. Nëse keni investuar para në një pronë jashtë shtetit, atëherë kjo mund të shitet me një fitim të mirë duke përmirësuar pozicionin tuaj financiar.

Shigjetari

Ju do të shqetësoheni nga tensionet në familje. Gjeni mënyra për të devijuar vëmendjen dhe për tu çliruar nga ky ankth. Angazhimi në një formë të aktivitetit fizik mund të jetë një ilaç i mirë.

Bricjapi

Shfrytëzoni kohën tuaj të lirë duke dalë për një shëtitje të gjatë. Bëni kujdes të mos ofendoni pa dashur dikë në shtëpi dhe përpiquni të përshtateni me nevojat e familjes suaj. Nuk është koha e duhur për të ndarë ndjenjat / sekretet tuaja personale me partnerin/partneren tuaj.

Ujori

Një grindje me dikë do të shtojë një “armik” të ri në listën tuaj. Mos lejoni që dikush t’ju provokojë sa të përfundoni duke bërë diçka për të cilën më pas mund pendoheni. Bëni një vizitë te një mik që mund të ketë nevojë për ndihmë.

Peshqit

Do të jetë një ditë kur do të jeni në gjendje të relaksoheni. Marrja e një masazhi me vajra esencialë, do të jetë një përvojë mjaft relaksuese dhe rigjallëruese. Shmangni shpenzimin e parave për investime afatgjata./ CNA.al

LEXO TE PLOTE