Connect with Us

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi javor, 11-17 Janar 2021

Horoskopi

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi javor, 11-17 Janar 2021

Publikuar

-

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi javor, 11-17 Janar 2021

Dashi

Puna

Këtë javë do të duhet të keni një perspektivë të qartë për të gjithë njerëzit përreth jush, për të krijuar më pas tuajat. Nëse nuk e merrni seriozisht këtë detyrë, do të duhet të përshtateni me idetë më të çuditshme.

Dashuria

Çiftet do të marrin vendimet që i kanë shtyrë për kaq gjatë, përndryshe do të duhet të bëjnë një vlerësim të ri të marrëdhënies së tyre. Ju do të jeni në gjendje të përcaktoni shkallën tuaj të pjekurisë. Beqarët nuk do të preferojnë të kthehen gjithmonë në të njëjtat biseda , por t’i lënë të shkojnë në fund. Duhet të jesh egoist që të jesh në gjendje t’i bësh vend të vërtetës.

Financat

Kjo javë do t’ju kërkojë të shpenzoni para më me mençuri, pasi do të ketë mundësi joshëse për të blerë disa gjëra me një çmim të volitshëm ose për të bërë një investim premtues. Sidoqoftë, veprime të tilla mund të krijojnë paqëndrueshmëri në buxhetin tuaj.

Demi

Puna

Ju jeni shumë ambicioz, nuk e keni kuptuar ende se është koha për të bërë një pushim. Ekziston nevoja për një qartësi më të madhe, por mbi të gjitha konkretitet, veçanërisht për disa projekte.

Dashuria

Çiftet do të duhet të diskutojnë disa detaje, të rëndësishme për të ardhmen. Nëse partneri nuk e kupton urgjencën, atëherë do të duhet t’i bëni vetes edhe disa pyetje. Beqarët mund të takojnë njerëz të rinj, por gjithçka do të komplikohet nga disa kujtime të së kaluarës. Ju  gjithmonë duhet të mbani një distancë të caktuar dhe të përpiqeni të forcoheni.

Financat

Do të keni mundësinë të arrini suksese të rëndësishme ose të merrni vlerësime për punën e bërë.Falë kësaj ju do të jeni në gjendje të siguroni stabilitet financiar ose të ardhura të mira.

Binjakët

Puna

Ka disa aktivitete që ju preferoni më shumë se të tjerat, në të cilat dëshironi të përqendroheni, por që nuk janë të realizueshme në planin afatshkurtër. Pastaj kthehuni në rutinën e zakonshme, sepse edhe nëse mund të largojnë pak entuziazmin, do të jetë gjithmonë më mirë të qëndroni indiferent në këto muaj.

Dashuria

Çiftet do të ishte më mirë të flisnin për atë që nuk shkon, duke u përpjekur ta rregullojnë atë sa më shpejt që të jetë e mundur. Një kërkesë nga një partner nuk duhet të nënvlerësohet kurrë , veçanërisht nëse është e mërzitur dhe e trishtuar. Beqarët nuk do duan të humbasin në takime të padobishme dhe të bujshme, prandaj do të preferojnë të qëndrojnë në shtëpi, të zhytur në mendimet e tyre . Do të jetë një zgjedhje e mençur nëse nuk jeni në disponim për të.

Financat

Gjatë javës do të ketë një problem të papritur në shtëpinë tuaj, të cilin do të jeni në gjendje ta zgjidhni brenda disa ditësh. Nëse jeni pritje për një marrëveshje financiare ose marrjen e parave, nuk ka gjasa të keni ndonjë surprizë. Gjatë javës do të prisni informacion të rëndësishëm në lidhje me interesat dhe qëllimet tuaja financiare.

Gaforrja

Puna

Mundohuni të jeni më pak krenarë dhe më konkretë, sepse keni të gjitha aftësitë që ju duhen për të qenë të suksesshëm. Thjesht duhet ta konsideroni situatën dhe njerëzit përreth jush.

Dashuria

Çiftet do të duhet të arrijnë një kompromis, të ndryshojnë horizontet e tyre, projektet e tyre ose përfundimisht të vendosin për një shkëputje. Mund të jetë interesante të vlerësoni reagimin e partnerit. Beqarët nuk do i vendosin kurrë njerëzit që janë takuar të parët dhe do të jetë zgjedhja më e mirë, veçanërisht sepse keni tendencë të jeni pak më dramatik në momentet e para të marrëdhënies. Më mirë të bësh gjithçka me qetësi.

Financat

Java është e favorshme për udhëtime, por kërkon më shumë vëmendje në përgatitjen e saj dhe në realizimin e saj.Nëse keni ndonjë pritje në lidhje me marrjen e parave ose një dokumenti financiar, kjo javë mund t’ju befasojë. Mund të ketë një konflikt ose mosmarrëveshje me dikë që do të përfshihet në këtë situatë.

Luani

Puna

Zbatoni programin tuaj, pa shtuar shumë zgjerime, pasi ato mund t’ju bllokojnë rrugën. Në këtë periudhë, edhe një detaj i vogël mund të bëjë një ndryshim, ose t’ju ndalojë fare.

Dashuria

Çiftet do të jenë pak më të trazuara se zakonisht, por do të duhet të lëmë hapësirën dhe kohën e nevojshme për të ndrequr disa situata. Në fundjavë do të jetë e mundur të kthehemi në temë.Beqarët nuk do duan ta marrin veten shumë seriozisht, por ata do të përfundojnë duke shqiptuar fjalë për të cilat nuk mendojnë dhe që do të kenë një ndikim të madh tek personi tjetër . Kohët e fundit ka qenë gjithmonë rasti dhe ne duhet të hetojmë më shumë, pse ekziston nevoja për të pushtuar menjëherë gjahun.

Financat

Kjo javë do të jetë e favorshme për marrëdhënie financiare ose biznesi me njerëz me të cilët tashmë keni vendosur kontakte miqësore ose profesionale.Falë sugjerimit, idesë ose ndihmës së dikujt, ju do të jeni në gjendje të siguroni të ardhura më të mira ose shtesë.

Virgjëresha

Puna

Nëse doni të merrni nën kontroll të ardhmen tuaj, duhet të filloni të veproni tani. Kur mendoni për diçka që besoni se është e mirë, duhet ta vini në praktikë menjëherë, në vend që ta mendoni shumë dhe të lini momentin të kalojë.

Dashuria

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Çiftet do të kenë shumë ulje dhe ngritje, gjë që është normale. Sidoqoftë, nuk do të jetë e nevojshme të mbështetemi në mirëkuptimin e partnerit , por të punojmë në vetvete për të përmirësuar marrëdhënien dita ditës.Beqarët do kenë disa mundësi të mira për tu njohur. Me kujdes, do të jetë e mundur të vendoset baza për diçka tjetër, e cila do të zhvillohet në muajt e ardhshëm.

Financat

Gjatë javës, jini të kujdesshëm në marrëdhëniet tuaja financiare, pasi mund të ketë keqkuptime ose vështirësi të natyrës së ndryshme.

Peshorja

Puna

Mundohuni të mos jeni shumë nxitës me kolegët tuaj, duke kërkuar vazhdimisht informacion ose duke u informuar për progresin e tyre. Në vend të kësaj, duhet të mendoni për marrëveshje që nuk i keni përfunduar ende, por që mund t’i arrini duke aplikuar vetë.

Dashuria

Çiftet jo gjithmonë do të shkojnë mirë në dashuri dhe harmoni, por ata gjithsesi do ta dinë se mund të mbështeten te njëri-tjetri . Ky është aspekti themelor, në mënyrë që të vazhdojmë ndërtimin dhe të mos shkurajohemi nga pengesat që do të dalin çdo ditë. Beqarët do kenë disa pretendues të vazhdueshëm, por nuk do dëshirojnë të japin një refuzim të qartë. Situatat e ndryshme gjithmonë duhet të merren parasysh.

Financat

Një lajm ose ofertë në lidhje me paratë do të jetë në qendër të ngjarjeve të javës së ardhshme.Duhet të jeni shumë të kujdesshëm me çështjet financiare dhe veçanërisht me pritjet për ndonjë faturë specifike të parave të gatshme.

Akrepi

Puna

Ju tashmë keni filluar 1000 aktivitete kohët e fundit, duke u përpjekur të shpërqendroni sa më shumë që të jetë e mundur nga gjithçka që po ndodh rreth jush. Ishte një strategji e mirë në fillim, por tani ndjeni akoma më shumë presion mbi supe.

Dashuria

Çiftet do të duhet të marrin vendime, por me një qetësi të caktuar, përndryshe do të jetë më mirë të shtyhen. Edhe nëse ka afate për tu respektuar , nuk mund të bëni hapin më të gjatë nëse nuk jeni gati. Beqarët do të dëshirojnë një shans për t’i provuar vetes, por edhe të tjerëve, se janë mjaft tërheqës, por mund të përfundojnë t’i ekzagjerojnë dhe t’i caktojnë kohën gabim. Së pari duhet të vlerësojmë se kujt jemi përpara.

Financat

Në përgjithësi, java do të jetë e favorshme për punët tuaja financiare, por gjithsesi është e dëshirueshme të jeni të kujdesshëm dhe të mos “fluturoni nëpër re”.

Shigjetari

Puna

Ju keni qenë mjaft arrogant me disa njerëz, kështu që kjo javë mund t’ju ndihmojë të rikuperoni disa marrëdhënie profesionale.

Dashuria

Çiftet duhet të përpiqen të komunikojnë , por në një mënyrë më të qetë, domethënë duke i lënë kohën e duhur tjetrit për t’u shprehur . Nëse vazhdoni të ngacmoni me tone, përfundimisht njëri prej jush do të lodhet.  Beqarët do të duan të jenë shumë të kujdesshëm gjatë kësaj kohe, veçanërisht pasi nuk është e qartë se çfarë përfshin një marrëdhënie. Të merrni kohën tuaj është gjëja e duhur për të bërë.

Financat

Kjo është një javë e pafavorshme për huatë dhe çdo transaksion financiar të rrezikshëm.

Bricjapi

Puna

Më në fund e shihni dritën, pas një periudhe pasigurie. Edhe nëse e dini që duhet të punoni shumë për të përfunduar një projekt të veçantë , ju gjithashtu keni qetësinë e një të kaluare që ju ka mbështetur deri më tani.

Dashuria

Çiftet do të duhet të bëjnë një hap përpara, duke përmirësuar domosdoshmërisht ditët e tyre , duke u përshtatur me njëri-tjetrin dhe duke ndryshuar zakonet . Ndonjëherë duhet ndonjë risi, e induktuar ose e natyrshme. Beqarët do përpiqen të përfshihen me një person, por mund të jetë edhe i gabuari . Nga ky moment e tutje, nuk do të jetë e nevojshme të mbyllet, por të hapet gradualisht, gjithnjë e më shumë.

Financat

Kjo javë premton të ardhura të mira për njerëzit e kësaj shenje. Më në fund keni realizuar projektin i cili rezlutoi i suskesshëm dhe pati përfitimet financiare që prisnit.

Ujori

Puna

Mundohuni t’i jepni liri imagjinatës tuaj, por bëjeni atë jashtë orarit të punës. Nëse arrini të kryeni dy projekte paralelisht , atëherë mund të keni edhe disa shanse.

Dashuria

Çiftet duhet të mbajnë një disiplinë të caktuar, të vetëdijshëm për personalitetin e njërit dhe të tjetrit. Karakteristikat, cilësitë dhe dobësitë duhet të analizohen me kujdes. Beqarët mund të kenë disa dhimbje koke, pasi kanë racionalizuar gjithçka për një kohë të gjatë . Serioziteti është baza e çdo marrëdhënieje, por disa çmenduri të përgjegjshme janë të mirëseardhura.

Financat

Financiarisht, java do të kërkojë shumë kujdes nga ana juaj dhe mbi të gjitha me shpenzimet që do të dëshironi ose planifikoni të bëni.

Peshqit

Puna

Ju do të duhet të jeni gati mendërisht, si dhe fizikisht, sepse do t’ju duhet t’i nënshtroheni intervistave dhe përleshjeve të shumta, me eprorë ose me kolegë krenarë, të cilët ndërkohë kanë krijuar një ide krejt tjetër për ju.

Dashuria

Çiftet  mund të kërkojnë një arratisje nga problemet e tyre, me pak shkathtësi, por edhe më shumë unitet .Funksionon shumë më mirë sesa shfryrja e inateve mbi njëri-tjetrin. Beqarët do bëjnë gjithçka me një person, edhe nëse nuk jeni plotësisht të vetëdijshëm për atë që ndjeni për ta.

Financat

Këtë javë do të keni biseda nëse do të diskutoni ndonjë ide me natyrë financiare. Ju mund të merrni një dokument të rëndësishëm financiar, kontratë ose hua./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 25 janar 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 13 janar 2021

Dashi

21 Mars – 19 Prill
Ju keni dyshime që kalojnë nëpër kokën tuaj dhe nuk dini si t’i zgjidhni ato. Vëmendje për diskutimet familjare, mos jini shumë impulsiv, mendoni para se të përgjigjeni. Në fushën sentimentale, nëse po jetoni një histori që ka lindur kohët e fundit, do t’ju duhet të përballeni me disa konflikte të vogla.

Demi

20 Prill – 20 Maj

Po vijnë dy ditë të shkëlqyera në fushën sentimentale, nëse duhet të organizoni takime dashurore, kjo është koha e duhur. E vetmja pengesë mund të jetë pak e lodhur, kushtojini vëmendje shërimit fizik.

Binjakët

21 Maj – 20 Qershor

Gjatë ditës së nesërme, kushtojini vëmendje dashurisë: nëse ka ndonjë humor të keq në çift, përpiquni të merrni kohë, shmangni përplasjet. Sa i përket profesionit, preferohen udhëtimet dhe lëvizja, ide të reja me zhvillime konkrete muajin tjetër.

Gaforrja

21 Qershor – 22 Korrik

Janari ka qenë një muaj i rëndë deri më tani, fundi i janarit dhe muaji pasardhës mbërrijnë për të lënë pas vetes polemikat dhe për të zgjidhur disa probleme.

Luani

23 Korrik – 22 Gusht

Jeni i fortë dhe me aftësi të mëdha për të vazhduar dhe zhvilluar projektet tuaja. Ju mund të mendoni të ndryshoni një aktivitet jofitimprurës, të zgjeroni horizontet tuaja me krijimtarinë tuaj, është një mundësi për t’i dhënë një kthesë tjetër jetës suaj.

Virgjëresha

23 Gusht – 22 Shtator

Hëna sigurisht do t’ju japë një dorë të hënën, do të jetë një javë shumë e dedikuar për shoqërinë. Diçka e rëndësishme në jetën tuaj mund të ndryshojë në orët e ardhshme.

Peshorja

23 Shtator – 22 Tetor

Do të jeni më të vendosur se zakonisht në dashuri. Në këtë kontekst, nëse ka diçka që nuk shkon, jini të kujdesshëm për të folur sepse kjo mund të çojë në një ndarje me partnerin tuaj. Në punë ka shumë përpjekje për të bërë.

LEXO EDHE:  Këto shenja të anemisë mund të jeni duke i injoruar padashur

LEXO EDHE:  Moti “sfidon” vjeshtën/ Si pritet të jenë temperaturat nesër

Akrepi

23 Tetor – 21 Nëntor

Shmangni debatet familjare nesër. Sa i përket dashurisë, megjithatë, nëse ka dyshime si çift, përpiquni t’i sqaroni ato pa paragjykime. Në punë do të dëshironit më shumë qetësi shpirtërore.

Shigjetari

22 Nëntor – 21 Dhjetor

Gjithmonë duhet të kërkoni hapësira të lirisë në jetën tuaj, ata që kanë mundësi duhet të mendojnë të bëjnë diçka të bukur dhe pastaj të veprojnë me optimizëm. Qielli, favorizon marrëdhëniet shoqërore.

Bricjapi

22 Dhjetor – 19 Janar

Yjet rekomandojnë një fazë reflektimi për këtë javë, e cila është diçka që nuk shkon kundër natyrës tuaj, në të vërtetë. Lejimi i vetes një moment për ta bërë atë në vetmi nuk do të thotë të mbylleni para të tjerëve, por vetëm të dëshironi të tregoni një situatë me qetësi dhe kthjelltësi.

Ujori

20 Janar – 18 Shkurt

Ekziston dëshira për të pushtuar dhe afirmuar veten edhe në dashuri. Urani së shpejti do të sjellë një ndryshim të madh të papritur, një transformim që do të kulmojë midis marsit dhe majit.

Peshqit

19 Shkurt – 20 Mars

Nëse jeni në dy marrëdhënie, duhet të bëni një zgjedhje drastike, nuk mund të vazhdoni të luftoni me ndjenjat tuaja. Nëse ka pasur një mbyllje, këshilla më 25 janar është të mos e mendoni dhe të ktheni faqen, emocionet kanë dërguar zemrën tuaj në dridhje dhe menaxhimi i tyre ishte i vështirë.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi javor, 25-31 Janar 2021

Publikuar

-

Nga

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi javor, 25-31 Janar 2021

Dashi

Puna

Keni disa aktivitete shumë kërkuese që ju presin në këtë periudhë, prandaj do të ishte më mirë të zgjidhni ato dhe të mos tërhiqeni nga asgjë tjetër , gjë që nuk ka të bëjë aspak me interesat profesionale.

Dashuria

Çiftet do të lehtësohen pak, pasi partneri do të përfshihet shumë në jetën dashurore, kështu që do të jetë shumë bashkëpunues dhe do t’iu japë një mbështetje të çmuar.

Financat

Gjatë këtyre shtatë ditëve, jini të kujdesshëm kur blini sende të reja për shtëpinë ose pronën e re.

Demi

Puna

Ju nuk keni zhvilluar mirë disa ide , kështu që mund të dëshironi të kaloni javën duke menduar më shumë për të gjitha këto aspekte. Ndërkohë, punoni shumë për të ardhmen tuaj gjithsesi.

Dashuria

Java do të kërkojë më shumë vëmendje kur udhëtoni, veçanërisht nëse ka të bëjë me partnerin tuaj. Ky ndikim kompleks vlen edhe për ata që kanë një partner i cili është në një qytet apo vend tjetër.Dhe një sqarim më shumë në këtë plan ka të bëjë me një partner të lindur nën shenjën e Dashit, Luanit ose Shigjetarit me një person të tillë gjithmonë mund të prisni të papriturën.

Financat

Shumë pak gjëra do të varen nga dëshirat tuaja, zhgënjimet nuk përjashtohen. Kjo është veçanërisht e vërtetë për pritjet tuaja të parave.

Binjakët

Puna

Ju gjithmonë i keni marrë për zemër ato projekte që mund t’ju kishin dhënë pak emancipim, lavdi dhe famë, por në këtë periudhë ato janë me mungesë. Ju do të duhet të bëheni të vetëdijshëm për këtë dhe të mendoni për gjëra të tjera.

Dashuria

Do ta keni të vështirë të shkoni mire me partnerët gjatë gjithë javës, por është një përpjekje që duhet bërë . Në këtë mënyrë, do të jetë gjithashtu e mundur të kapërcejmë çdo moment krize.

Financat

Nëse keni lindur nën shenjën e Binjakëve, këtë javë do të keni mundësinë të fitoni të ardhura të mira, por monitoroni me kujdes kostot që planifikoni të bëni ose që do të lindin papritur.

Gaforrja

Puna

Punoni në mënyrë që gjithçka të përfundojë sa më shpejt që të jetë e mundur dhe të mund të kaloni në diçka tjetër. Natyrisht, detyrat që keni në këtë periudhë janë të shtrënguara për ju. Sa më shpejt të keni mbaruar, aq më shpejt mund të bëni dëshirat tuaja të vërteta.

Dashuria

Do të keni shumë ulje dhe ngritje, gjë që do të bëjë që ju të jeni të tensionuar për disa kohë. Gjithçka duhet të zgjidhet në fundjavë, kur do të keni mundësinë të jeni së bashku me partnerin tuaj pa shkujdesje.

Financat

Bilanci në buxhetin tuaj do të jetë shumë i rëndësishëm gjatë këtyre shtatë ditëve. Gjatë javës, shmangni ndarjen e çështjeve tuaja financiare me njerëz të tjerë, veçanërisht nëse ata kanë një zhvillim konstruktiv.

Luani

Puna

Keni shumë besim tek ata që ju japin premtime, pa u siguruar që ata mund t’i mbajnë ose nuk mund t’i mbajnë ato . Në vend të kësaj, ky detaj mund të ndikojë në të gjithë punën tuaj.

Dashuria

Ndoshta ka disa lajme për ju, të cilat do t’ju vënë në gatishmëri, veçanërisht në lidhje me marrëdhënien tuaj me dikë që keni takuar kohët e fundit.

Financat

Nëse keni lindur nën shenjën e Luanit, këtë javë keni më shumë kontroll mbi financat tuaja. Shmangni ofertat joshëse për fitime të shpejta ose investime të lehta.

Virgjëresha

Puna

Ju mund të ngadalësoni këtë javë , por mos u shqetësoni shumë për të detyruar edhe njerëzit përreth jush . Ju duhet të mësoni t’i lini bashkëpunëtorët tuaj më të lirë, përndryshe do të imponoheni, pa mësuar asgjë.

Dashuria

Do të duhet të përballeni me çështje të ndryshme, në lidhje me marrëdhënien tuaj, por edhe në lidhje me punën, ose me jetën e përditshme. Nuk do të jetë e lehtë, prandaj duhet të përpiqeni të mbani një ekuilibër të mirë. Marrëdhëniet afatgjata mund të përmirësohen.

Financat

Disa nga ngjarjet e papritura gjatë javës do të lidhen me shtëpinë tuaj, pronën që zotëroni ose ndonjë lloj prone. Blerjet janë të mundshme, por shitjet në lidhje me familjen ose pronën e tyre, mallrat janë gjithashtu të mundshme.

Peshorja

LEXO EDHE:  Nuk u del dot kush para/ Këto janë gratë më të forta të zodiakut

LEXO EDHE:  5 shenjat që tregojnë se jeni në një lidhje me personin e gabuar

Puna

Mundohuni të vendosni aksione tek njerëzit përreth jush, pa qenë shumë të ashpër. Veproni drejt, që ti jepni mundësi vetes të jeni më të lirë dhe të pavarur në zgjedhjet tuaja.

Dashuria

Përfshihuni në diçka të bukur këtë javë, sepse ju e meritoni atë, ashtu siç e meritojnë njerëzit përreth jush . Nëse jeni në gjendje të kryeni këto revolucione të vogla, të gjithë do të përfitoni.

Financat

Financiarisht, java sjell siguri në shtëpinë tuaj, falë veprimeve ose të ardhurave të të gjithë anëtarëve të familjes suaj.

Akrepi

Puna

Po punoni për projekte interesante, por kohët e fundit jeni mbështetur në idetë e dikujt tjetër. Sidoqoftë, nuk i keni kontrolluar me kujdes, kështu që kjo mund të ndikojë në rezultat.

Dashuria

Thjesht merrni vendime për javën tjetër , pa i detyruar të tjerët të ndryshojnë mënyrën e të qenit dhe të menduarit. Në fakt, do të ishte e rrezikshme të rrezikosh kaq shumë, veçanërisht me njerëzit që janë takuar kohët e fundit.

Financat

Bëni kujdes në marrëdhëniet financiare me të huajt. Nëse prisni që dikush të shlyejë një hua që ju është dhënë kohë më parë, atëherë pritjet tuaja mund të jenë të kota. Të paktën për këtë javë …

Shigjetari

Puna

Shkëputuni nga ato besime që keni bërë, nga paramendimet. Vetëm në këtë mënyrë do të jeni në gjendje të kapërceni kufijtë tuaj.  Mbi të gjitha, mund të ketë disa lajme interesante për ju.

Dashuria

Do të përpiqeni të mos bien në momentin e fundit,  për të organizuar diçka të bukur, sepse partneri mund të bëjë angazhime pa ju. Mos u humbni në shpërqendrimet e përditshme.

Financat

Nëse keni lindur nën shenjën e Shigjetarit, këtë javë do të shmangni bërjen e planeve të parave. Mos bëni ose kërkoni premtime në lidhje me paratë, edhe nëse ato kanë të bëjnë me të afërmit ose miqtë tuaj.

Bricjapi

Puna

Racionaliteti juaj do t’ju lejojë të përvetësoni informacione të shumta, veçanërisht ato në lidhje me punën tuaj dhe dinamikën e lidhur me të. Sidoqoftë, kjo nuk do të thotë që ju do të jeni në gjendje t’i kuptoni plotësisht ato.

Dashuria

Cilësimet tuaja sentimentale aktuale mund të jenë mjaft të gjata për të vazhduar, por tashmë ndieni diçka që po shembet brenda jush. Filloni ta korrigjoni atë duke i bërë vetes pyetjet e duhura.

Financat

Më në fund do të arrini të merrni përfitimet nga projekti i realizuar së fundi. Financat tuaja do të përmirësohen gjatë kësaj jave. Investojini ato në mënyrën e duhur.

Ujori

Puna

Ju mund të merrni disa vendime të rrezikshme nëse nuk ndiqeni nga afër këtë javë. Siç ndodh gjithmonë, ju e lini veten të rrëmbehet nga nxehtësia e momentit dhe pasiguria juaj.

Dashuria

Vazhdoni me qëllimet tuaja, megjithatë, duhet të përpiqeni të mos i lini pas premtimet tuaja. Një organizim më i mirë sigurisht që do të kishte qenë i dobishëm për ju, por nuk është aq e thjeshtë me karakterin tuaj.

Financat

Këtë javë mund të merrni një ofertë ose mundësi për të blerë diçka me interes për ju. Ngjarjet në lidhje me shitjen e sendeve ose pasurisë që zotëroni janë të mundshme. Gjatë kësaj jave, shumë do të jenë të lumtur me para ose një dokument që do të vijë përmes ndonjë institucioni ose përfaqësuesi të një kompanie, organizate, etj.

Peshqit

Puna

Ndaloni dhe shikoni se çfarë keni arritur deri më tani, mund të nxirrni disa mësime shumë të dobishme. Kjo duhet të jetë java e reflektimit, por edhe e vetëkënaqësisë.

Dashuria

Tani jeni të sigurt për atë që ndjeni ndaj një personi që është afër jush, kështu që nuk duhet të humbni më kohën tuaj, por të flisni sinqerisht.

Financat

Këtë javë do të merrni para përmes një dokumenti apo transferte bankare./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Financat/ Parashikimi i yjeve për javën e ardhshme

Publikuar

-

Nga

Financat/ Parashikimi i yjeve për javën e ardhshme

Dashi

Gjatë këtyre shtatë ditëve, jini të kujdesshëm kur blini sende të reja për shtëpinë ose pronën e re.

Demi

Shumë pak gjëra do të varen nga dëshirat tuaja, zhgënjimet nuk përjashtohen. Kjo është veçanërisht e vërtetë për pritjet tuaja të parave.

Binjakët

Nëse keni lindur nën shenjën e Binjakëve, këtë javë do të keni mundësinë të fitoni të ardhura të mira, por monitoroni me kujdes kostot që planifikoni të bëni ose që do të lindin papritur.

Gaforrja

Bilanci në buxhetin tuaj do të jetë shumë i rëndësishëm gjatë këtyre shtatë ditëve. Gjatë javës, shmangni ndarjen e çështjeve tuaja financiare me njerëz të tjerë, veçanërisht nëse ata kanë një zhvillim konstruktiv.

Luani

Nëse keni lindur nën shenjën e Luanit, këtë javë keni më shumë kontroll mbi financat tuaja. Shmangni ofertat joshëse për fitime të shpejta ose investime të lehta.

Virgjëresha

Disa nga ngjarjet e papritura gjatë javës do të lidhen me shtëpinë tuaj, pronën që zotëroni ose ndonjë lloj prone. Blerjet janë të mundshme, por shitjet në lidhje me familjen ose pronën e tyre, mallrat janë gjithashtu të mundshme.

Peshorja

Financiarisht, java sjell siguri në shtëpinë tuaj, falë veprimeve ose të ardhurave të të gjithë anëtarëve të familjes suaj.

LEXO EDHE:  Moti “sfidon” vjeshtën/ Si pritet të jenë temperaturat nesër

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Dashuria dhe puna në fokus

Akrepi

Bëni kujdes në marrëdhëniet financiare me të huajt. Nëse prisni që dikush të shlyejë një hua që ju është dhënë kohë më parë, atëherë pritjet tuaja mund të jenë të kota. Të paktën për këtë javë …

Shigjetari

Nëse keni lindur nën shenjën e Shigjetarit, këtë javë do të shmangni bërjen e planeve të parave. Mos bëni ose kërkoni premtime në lidhje me paratë, edhe nëse ato kanë të bëjnë me të afërmit ose miqtë tuaj.

Bricjapi

Më në fund do të arrini të merrni përfitimet nga projekti i realizuar së fundi. Financat tuaja do të përmirësohen gjatë kësaj jave. Investojini ato në mënyrën e duhur.

Ujori

Këtë javë mund të merrni një ofertë ose mundësi për të blerë diçka me interes për ju. Ngjarjet në lidhje me shitjen e sendeve ose pasurisë që zotëroni janë të mundshme. Gjatë kësaj jave, shumë do të jenë të lumtur me para ose një dokument që do të vijë përmes ndonjë institucioni ose përfaqësuesi të një kompanie, organizate, etj.

Peshqit

Këtë javë do të merrni para përmes një dokumenti apo transferte bankare./ CNA.al

LEXO TE PLOTE