Connect with Us

Horoskopi javor, 11-17 Janar/ Çfarë kanë parashikuar yjet përsa i përket punës

Horoskopi

Horoskopi javor, 11-17 Janar/ Çfarë kanë parashikuar yjet përsa i përket punës

Publikuar

-

Horoskopi javor, 11-17 Janar/ Çfarë kanë parashikuar yjet përsa i përket punës

Dashi

Këtë javë do të duhet të keni një perspektivë të qartë për të gjithë njerëzit përreth jush, për të krijuar më pas tuajat. Nëse nuk e merrni seriozisht këtë detyrë, do të duhet të përshtateni me idetë më të çuditshme.

Demi

Ju jeni shumë ambicioz, nuk e keni kuptuar ende se është koha për të bërë një pushim. Ekziston nevoja për një qartësi më të madhe, por mbi të gjitha konkretitet, veçanërisht për disa projekte.

Binjakët

Ka disa aktivitete që ju preferoni më shumë se të tjerat, në të cilat dëshironi të përqendroheni, por që nuk janë të realizueshme në planin afatshkurtër. Pastaj kthehuni në rutinën e zakonshme, sepse edhe nëse mund të largojnë pak entuziazmin, do të jetë gjithmonë më mirë të qëndroni indiferent në këto muaj.

Gaforrja

Mundohuni të jeni më pak krenarë dhe më konkretë, sepse keni të gjitha aftësitë që ju duhen për të qenë të suksesshëm. Thjesht duhet ta konsideroni situatën dhe njerëzit përreth jush.

Luani

Zbatoni programin tuaj, pa shtuar shumë zgjerime, pasi ato mund t’ju bllokojnë rrugën. Në këtë periudhë, edhe një detaj i vogël mund të bëjë një ndryshim, ose t’ju ndalojë fare.

Virgjëresha

Nëse doni të merrni nën kontroll të ardhmen tuaj, duhet të filloni të veproni tani. Kur mendoni për diçka që besoni se është e mirë, duhet ta vini në praktikë menjëherë, në vend që ta mendoni shumë dhe të lini momentin të kalojë.

Peshorja

LEXO EDHE:  Bëhuni gati për dimër të fortë/ Ja si parashikohen temperaturat për javën e ardhshme

Mundohuni të mos jeni shumë nxitës me kolegët tuaj, duke kërkuar vazhdimisht informacion ose duke u informuar për progresin e tyre. Në vend të kësaj, duhet të mendoni për marrëveshje që nuk i keni përfunduar ende, por që mund t’i arrini duke aplikuar vetë.

Akrepi

Ju tashmë keni filluar 1000 aktivitete kohët e fundit, duke u përpjekur të shpërqendroni sa më shumë që të jetë e mundur nga gjithçka që po ndodh rreth jush. Ishte një strategji e mirë në fillim, por tani ndjeni akoma më shumë presion mbi supe.

Shigjetari

Ju keni qenë mjaft arrogant me disa njerëz, kështu që kjo javë mund t’ju ndihmojë të rikuperoni disa marrëdhënie profesionale.

Bricjapi

Më në fund e shihni dritën, pas një periudhe pasigurie. Edhe nëse e dini që duhet të punoni shumë për të përfunduar një projekt të veçantë , ju gjithashtu keni qetësinë e një të kaluare që ju ka mbështetur deri më tani.

Ujori

Mundohuni t’i jepni liri imagjinatës tuaj, por bëjeni atë jashtë orarit të punës. Nëse arrini të kryeni dy projekte paralelisht , atëherë mund të keni edhe disa shanse.

Peshqit

Ju do të duhet të jeni gati mendërisht, si dhe fizikisht, sepse do t’ju duhet t’i nënshtroheni intervistave dhe përleshjeve të shumta, me eprorë ose me kolegë krenarë, të cilët ndërkohë kanë krijuar një ide krejt tjetër për ju./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 27 korrik 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 27 korrik 2021

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Dikush nga i cili vareni po ju mban “peng”, por ju nuk duhet t’ia lejoni vetes të zemëroheni. Planetet ju paralajmërojnë se pikërisht kjo është ajo që ai/ajo pret nga ju. Qëndroni të qetë.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Mund të jeni me dy mendje nëse duhet të përfshiheni në një aktivitet social të çfarëdollojshëm këtë të martë. Nëse përfshiheni do të kënaqeni. Megjithatë duhet të bëni kujdes që gjërat të mos bëhen shumë serioze.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Saturni ju paralajmëron se duhet të bëni kujdes me çështjet e parave. Edhe nëse e dini se çfarë po bëni, mund të ketë gjëra që ju kanë shpëtuar. Shpesh edhe gjërat e vogla mund të kenë pasoja të mëdha.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Vetëm se keni të drejtë nuk nënkupton se do ta keni rrugën të hapur për të vazhduar sipas dëshirës. Planetet ju paralajmërojnë se nëse shtyni fort këtë ditë, mund të përballeni me reagime të ashpra, të cilat mund tua bëjnë jetën të vështirë.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Nuk keni asnjë qëllim që të uleni në anë dhe të shikoni botën si shkon dhe kjo është diçka e mirë. Por duhet të kujtoni se ka njerëz që janë përfshirë në botën tuaj, qëllimet e të cilëve mund të jenë të kundërta me tuajat.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Nëse një shok apo anëtar i familjes ju thotë diçka që nuk doni ta dëgjoni në 48 orët e ardhshme, mund të keni tendencën të mbyllni veshët dhe të pretendoni se nuk ka ndodhur. Ky do të ishte një gabim i madh.

LEXO EDHE:  Horoskopi i punës/ Parashikimi i yjeve për javën e ardhshme

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

LEXO EDHE:  Bëhuni gati për dimër të fortë/ Ja si parashikohen temperaturat për javën e ardhshme

Vetëbesimi nuk ju mungon në këtë kohë që Marsi po lëviz drejt pjesëve më pozitive të shenjës suaj. Ajo që duhet të bëni kujdes është vetëkontrolli.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Kjo është një prej periudhave kur qetësia juaj nis të pësojë plasaritje. Megjithatë, jini i mirë me veten dhe mos kini pritshmëri shumë të larta për momentin si nga vetja ashtu edhe nga të tjerët.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Nëse përpiqeni të detyroni njerëzit të bëjnë diçka që ata nuk duan, mund ta fusni veten në telashe. Me Marsin në krahun tuaj, do të vini në vijë disa çështje, por të tjera do të vijojnë të mbeten problematike.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Saturni në shenjën tuaj ju paralajmëron që të mos harroni kufizimet tuaja pasi pasojat do të jenë të mëdha. Injorojini ata që ju inkurajojnë të ndërmerrni rreziqe të panevojshme. Ata duan t’ju shikojnë tek dështoni.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Pavarësisht se mund të mendoni se askush nuk ju gjendet pranë kur keni nevojë dhe se ka një lloj konspiracioni që ju mohon suksesin, kjo nuk është e vërtetë. Përpiquni të jeni më pak paranojak.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Ndryshimet në opinione me partnerët dhe të dashurit tuaj, mund ta bëjnë këtë javë edhe më intensive nga sa duhet. Kur të ngrihen zërat, përpiquni të largoheni derisa gjakrat të qetësohen.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Nuk i përmbajnë dot emocionet/ Këto janë shenjat më të ndjeshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Nuk i përmbajnë dot emocionet/ Këto janë shenjat më të ndjeshme të horoskopit

Gaforrja

Të lindurit në shenjën e Gaforres njihen si shenja më e ndjeshme e horoskopit. Ata preken pas çdo fjale që ju thuhet dhe e kanë të vështirë të mbajnë lotët.

Virgjëresha

Pjesë e listës janë edhe të lindurit në shenjën e Virgjëreshës. Ata janë mjaft sentimentalë dhe analizojnë çdo gjë negativisht.

Peshqit

Peshqit janë shumë të brishtë dhe vetëmohues, fajësojnë gjithmonë veten dhe nuk kujdesen asnjëherë për emocionet e tyre./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 26 korrik 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 27 korrik 2021

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Një ndjenjë qetësie do ju shoqërojë gjatë gjithë ditës së parë të javë. Kjo përputhet mirë me ritmin e gjërave përreth jush, sepse jeta juaj nuk është më aq dinamike. Merrni disa ditë pushim në mënyrë që të relaksoheni së bashku me partnerin/en tuaj.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Mos kini frikë të “pastroni” zemrën tuaj sa më parë. Këtë të hënë është koha e duhur për ta bërë. Distanca kohore do t’ju largojë nëse nuk veproni sa më shpejt. Mos jini konfidencial/e me të gjithë.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Nëse po prisni kthimin e një dashurie, këtë të hënë është dita juaj më me fat për t’u bërë dhe për ta festuar. Megjithatë jeta në çift do të jetë me ulje e ngritje. Mos u nxitoni për të mbyllur disa punë.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Do të merrni telefonata të rëndësishme. Çdo orë do të jetë e duhura për të zgjidhur një çështje të cilën e keni në zemër. Mendojini mirë hapat që do të ndërmerrni.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Në punë mund të dalin në pah disa fakte të rëndësishme që do t’ju ndihmojnë në marrjen e një vendimi. Dashuria do t’ju bëjë të harroni çdo telash. Në mbremje ju pret një festë e madhe.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Kjo e hënë do të karakterizohet nga një qetësi tepër të kërkuar. Një ditë ideale kjo për të shijuar pak më shumë jetën. Në jetën dashurore do të përjetoni momente me të vërtetë magjike.

LEXO EDHE:  Çfarë mund t’ju ndodhë këtë Krishtlindje sipas shenjës së horoskopit?

LEXO EDHE:  Pika më e fortë dhe e dobët e shenjave të ajrit

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Duhet të mblidhni forcat dhe përqendroheni më shumë në punë për të arritur konkluzionet, apo projektet tuaja. Çështjet tuaja të zemrës mund të zgjidhen me një impemjim të dyanshëm.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Këtë të hënë parashihet të realizoni me sukses disa projekte në aspektin profesional. Në këtë mënyrë, do të keni më shumë të ardhura. Gjithashtu, organizoni një mbrëmje të këndshme me ata që doni.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Do të merrni informacione të reja, që kanë të bëjnë me karrierën dhe biznesin. Ky është një zhvillim pozitiv dhe favorizues për ju. Të ardhurat do të rriten shumë shpejt.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Do keni shumë rivalë në dashuri gjatë kësaj dite kështu që mbajeni pranë partnerin dhe surporizojeni atë gjatë gjithë kohës. Në planin financiar duhet të jeni më të arsyeshëm dhe nuk do kryeni asnjë shpenzim të tepruar.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Organizohuni, bëni plane dhe ndani me të tjerët mendimet që keni, në mënyrë që çdo gjë të shkojë siç ju dëshironi. Do të jeni me fat gjatë kësaj dite dhe për ketë do të ndihmoheni edhe nga disa miq tuajt.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Është një ditë shumë e mirë për të punuar në disa projekte ambicioze, por në fund të kësaj dite do të vini re se do të keni pësuar humbje financiare. Tregohuni të kujdesshëm me veprimet financiare.

 

LEXO TE PLOTE