Connect with Us

Berisha e denoncoi / Top-i i Blushit: Mbyllini rrjetet sociale

Aktualitet

Berisha e denoncoi / Top-i i Blushit: Mbyllini rrjetet sociale

Publikuar

-

Pas dhjetra skandaleve të denoncuara, Topit të Ben Blushit, nuk i ka mbetur gjë tjetër, veçse ‘të lutet’ që ish-kryeministrit Sali Berisha ti mbyllin rrjetet sociale.

Një sondazh qesharak, publikuar së fundmi nga Gazeta Shqip on line, kërkon që ish kryeministrit ti mbyllet facebook.

Kjo ‘revoltë’ e Blushit nuk lidhet aspak me zhvillimet në Amerikë, ku  Twitter dhe Facebook  bllokuan profilin e presidentit Trump, por me denoncimet që Berisha ka ngritur.

Nga skandali i inceneratorëve me Mirel Mërtirin, sherret me banorët në Dardhë të Korçës, tokat në bregdetin e Dhërmiut, atentati ndaj biznesmenit Andon Dhima, janë vetëm disa nga çështjet që Berisha ka ngritur fort zërin dhe që Ben Blushit i ka djeguar jo pak.

Kujtojmë që sëfundmi Berisha ka denoncuar  dhe skandalin me lokalin në Korçë, ku “Pub Republika” në pronësi të vajzës së ben Blushit, Natali Blushi u kthye në një ‘bombë shëndetësore’, në kohë pandemie, pa harruar dhe sherret me armë./CNA.al

 

LEXO EDHE:  Paralajmëron Blushi/Gjigantë apo shkurtabiq, sa ka filluar ahengu i pizevengut!

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Politikë

Biznesmen i suksesshëm në Gjermani/ Patozi prezanton kandidatin e Bindjes për Vlorën

Publikuar

-

Nga

Biznesmen i suksesshëm në Gjermani/ Patozi prezanton kandidatin e Bindjes për Vlorën

Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka prezantuar kandidatin për qarkun e Vlorës, për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

Bëhet fjalë për Arjan Devollaj, biznesmen i suksesshëm në Gjermani dhe në Shqipëri.

“Mirë se vjen Arjan Devollaj!

Ndjehem i nderuar që arjan devollaj do të jetë pjesë e skuadrës sonë të kandidatëve për qarkun e vlorës.

Një djalë i ri dhe i realizuar vlonjat, biznesmen i suksesshëm në gjermani dhe në shqipëri, ai synon të japë kontributin e vet për projektin tonë politik, që synon ndryshimin dhe jo thjesht rotacionin.

Arjan Devollaj, vlerë e shtuar e bindjes demokratike për Vlorën dhe Shqipërinë.”, shkruan Patozi./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Votimi dhe numërimi elektronik/ KQZ ndryshon zonat e aplikimit

Publikuar

-

Nga

Votimi dhe numërimi elektronik/ KQZ ndryshon zonat e aplikimit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar projektihn pilot për numërimin dhe votimin elektronik në zgjedhjet e 25 prillit.

Në mbledhjen e sotme, KQZ ka vendosur të ndryshojë zonat se ku do të aplikohet projekti pilot.

Sipas KQZ votimi dhe numërimi elektronik do të aplikohet në zonën e administrimit numër 40, në Njësinë Bashkiake nr.10 në Tiranë.

Kujtojmë që pak kohë më parë PD dhe PS patën përplasje sa i takon aplikimit të projektit pilot.

LEXO EDHE:  “Basha skuq vezë me xhinse”/ Spiropali merr në mbrojtje Fatos Nanon: Ai e bën gjumin e qetë!

LEXO EDHE:  Lajm tronditës/Çfarë ndodh në spitale, ilaçi që mungon!

PD propozoi Korçën dhe Fierin, ndërsa PS bie deri diku dakord me PD për Korçën, por e propozon si Bashki dhe jo si qarku, teksa në anën tjetër propozon edhe Bashkinë e Tiranës, vetëm në disa Njësi Administrative të saj.

Po ashtu, në mbledhjen e sotme, KQZ ka regjistruar edhe koalicionin opozitar, “Partia Demokratike-Aleanca për Ndryshim”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Iu kërkoj votën sepse…”/ Kush është kandidati i pavarur i qarkut të Beratit

Publikuar

-

Nga

"Iu kërkoj votën sepse..."/ Kush është kandidati i pavarur i qarkut të Beratit

Plarent Aleksi është kandidati i pavarur për qarkun e Beratit në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

Përmes një postimi, Aleksi u ka kërkuar qytetarëve të  këtij qarku t’i besojnë votën, kundër aleancës së krimit, ashtu siç ai cilëson PD,PS dhe LSI.

Kandidati i pavarur Plarent Aleksi beson se ai është njeriu i duhur për të përfaqësuar vendin e tij me argumentin se ka studiuar në Perëndim dhe ka një jetë të pastër dhe pa rekorde kriminale.

Un jam Plarent Aleksi, Doktor në Shkenca Sociale dhe Filozofi: Kandidat për Deputet në Qarkun BERAT ( Kuçovë + Urë Vajgurore + Berat + Çorovodë) ju flas drejt dhe sinqerisht, ju kërkoj votën sepse vetëm kështu mund të përfundoj betejën që kam filluar kundër aleancës së krimit (PD+PS+LSI).

Un jam kandidati juaj më i mirë në Qarkun e Beratit nëse kërkoni një kandidat të shkolluar në Perëndim, pa CV kriminale, Atdhetar dhe me vullnet të fortë për të luftuar hajdutërinë në politikë. Un jam i sinqertë, mos u besoni më atyre që shkojnë pas politikës së Korruptuar në Shqipëri”, shkruan Plarent Aleksi./CNA.al

LEXO TE PLOTE