Connect with Us

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë fundjava për të gjitha shenjat?

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë fundjava për të gjitha shenjat?

Publikuar

-

Dashi

Kjo fundjavë ka të bëjë me emocione të mëdha që sjellin edhe vrull të madh. Shpesh shtysa krijon nervozizëm: ankthi për të përfunduar një projekt është i madh. Kjo është një periudhë e rëndësishme: astrologu i jep kësaj dite një vlerë të favorshme, por nga pikëpamja sentimentale jo gjithçka po ecën siç dëshironi ose ndoshta jeni shumë i zënë me çështje jashtë marrëdhënies.

Demi

Kjo është një fundjavë e rëndësishme: ju do të bëni gjithçka që mundeni për të qëndruar pranë partnerit tuaj, për të pajtuar veten nëse ka pasur një krizë ose ndoshta për t’iu afruar një personi që ju intereson. Çfarë po ndryshon në qiellin tuaj? Venusi fillon një tranzit interesant dhe sjell energji të mirë edhe për të ardhmen. Sidoqoftë, mos harroni se nga pikëpamja ekonomike ne duhet të përpiqemi të mbulohemi. Nëse një nga të dy në çift ka probleme ose nëse jeni duke punuar vetëm me kohë të pjesshme, deri në mars do të jeni të detyruar të kërkoni më shumë garanci.

Binjakët

Ju absolutisht nuk duhet ta vendosni veten në një situatë të vështirë, nuk duhet të luani në mbrojtje sepse ky është një vit që me masat e duhura paraprake mund të sjellë përparësi. Do të keni mundësinë të dilni sipas horoskopit Paolo Fox. Mërkuri dhe Jupiteri janë të favorshëm: tani nuk është se duhen pritur mrekulli sepse gjërat nuk bien shi nga qielli, por ajo që ndodh në këtë periudhë është e rëndësishme dhe duhet të zhvillohet në të ardhmen.

Gaforrja

Në këto ditë, dashuria përjeton hutime të vogla, tensione që duhen kapërcyer ditë pas dite. Ky është një horoskop pozitiv për ata që janë në krizë, sepse ju lejon të sqaroni shumë gjëra. Astrologu këshillon të mos ktheheni tek dashuritë e vjetra të së kaluarës: zakonisht nuk harroni, por ky mund të jetë një problem si për ju ashtu edhe për ata që ju rrethojnë.

Luani

Këtë fundjavë do të duhet të pushoni sepse kjo është një javë konfliktesh. Duket se ka disa luftëra. Ajo që po përjetoni është një fazë e konfuzionit të madh që do të mbërrijë deri në mes të shkurtit. Për më të riun, është thjesht një kohë kur duket e vështirë të gjesh një vend ose ndoshta ka dyshime në dashuri.

Virgjëresha

Në këtë të Premte jeni shumë të motivuar. Është një qiell pozitiv sidomos për marrëdhëniet që duhet të forcohen. Ju jeni adhurues të shkëlqyeshëm të privatësisë por astrologu nuk përjashton që ka ardhur koha për të bërë një hap përpara. Mos prisni që të tjerët të afrohen, me këtë Venus në një aspekt interesant ndjenjat mund të jenë më të forta.

Peshorja

LEXO EDHE:  Puna/ Çfarë kanë parashikuar yjet për javën e parë të muajit Mars?

Tani duhet të kuptoni rreth kujt jeni : dëshira për hakmarrje dhe ndryshim është aq e madhe, e nxitur nga Jupiteri dhe Saturni i favorshëm, gjëja e fundit që prisni është të keni në krah një person që është gjithmonë i trishtuar, gjithmonë i mërzitur, vetëm i mirë për të kritikuar. Tani duhet të reflektoni dhe kuptoni nëse mbështeteni në mënyrën që dëshironi.

Akrepi

Në këtë fundjavë interesante të Venusit më në fund mund të mendoni se ndjenjat kanë më shumë rëndësi se pjesa tjetër. Problemet në lidhje me punën, paratë, disa pagesa kanë qenë protagonistët e jetës suaj muajt e fundit. Kjo është arsyeja pse ju duhet të lëvizni përpara tani. Fundjava ndihmon edhe pse mund të sjellë disa shqetësime të vogla fizike.

Shigjetari

Në dashuri dhe në punë mund të ndryshoni gjërat : jeni ju që duhet të bëni propozime, që mund të keni përgjigje. Duhet thënë që me këtë Mërkur të favorshëm keni një horoskop shumë të rëndësishëm që ju lejon të bëni diçka më shumë.

Bricjapi

Kjo Venus në tranzit do të thotë dashuri, do të thotë kontakte të rëndësishme , do të thotë të relaksohesh, të ngazëllehesh, të bësh diçka më shumë. Dhe me Marsin në formë të shkëlqyeshme jo vetëm që mund t’i jepni shtytje të favorshme të ardhmes por gjithashtu mund të ketë edhe kombinime më të mira me partnerin e duhur pranë jush. Favorizohen takime të reja.

Ujori

Me gjithë këta planetë në shenjën tuaj, ju mendoni se ia vlen të vini re . Ju jeni një person shumë ironik, shumë kritik, dhe ndonjëherë e doni edhe rrezikun, por në këtë moment do t’ju duhet të shmangni teprimet sipas horoskopit Paolo Fox, veçanërisht nga pikëpamja ekonomike. Ju keni Jupiterin dhe Saturnin në shenjën tuaj tregon rrugën drejt suksesit që do të vijë veçanërisht nëse keni ndërmend të ndryshoni kartat në tryezë.

Peshqit

Me këtë Venus të favorshëm më në fund mund të gjeni përsëri një stabilitet . Nëse gjëra komplekse kanë ndodhur në dashuri, nëse ka pasur tensione të ekzagjeruara, tani duhet t’i harrojmë. Tani duhet të filloni të jeni pak më pozitiv ndaj vetes. Deri në disa muaj u ndjetë si një lëvizje hakmarrjeje ndaj një personi i dashuruar dukej shumë larg jush./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 4 gusht 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 30 Maj 2021

Dashi

Ngjarjet shoqërore ose aktivitetet në grup mund t’ju vënë në kontakt me shumë njerëz, si miq të ngushtë ashtu edhe të njohur rastësorë. Një person i ri mund të vijë në jetën tuaj i cili bën ndryshimin e duhur. Nuk ka gjasa që të përmbaheni nga shprehja e opinioneve tuaja.

Demi

Fizikisht, duhet të ndiheni të fortë dhe energjikë dhe të gatshëm për të marrë përsipër gjithçka që ju del sot përpara. Kjo është diçka e mirë, pasi mund të dalin disa sfida të fuqishme që sjellin qëllim të ri në jetën tuaj. Entuziazmi do të përshkojë qenien tuaj tani

Binjaket

Ndonjëherë ju vetëm duhet të flisni për atë që ju nevojitet dhe besoni. Nuk është mirë të shpresosh që të gjithë do të jenë të aftë për të parë në zemrën e qenies tuaj më të thellë. Idealet dhe prirjet tuaja më romantike duhet të transmetohen. Mos u ulni duke pritur kot. Duhet të ndërmarrësh veprime.

Gaforrja

Nëse jeni aktualisht të përfshirë në mënyrë romantike, marrëdhënia juaj mund të kalojë në nivelin e ardhshëm të angazhimit. Sa i përket aspektit profesional, sot mund të merrni disa informacione te vlefshme që do t’tju ndihmojë të arrini qëllimet tuaja.

Luani

Një ftesë për një ngjarje të rëndësishme shoqërore mund të vijë sot. Ky mund të jetë një shans për të takuar njerëz të rëndësishëm që mund të avancojnë karrierën tuaj në një farë mënyre ose që mund të përfshihen në një fushë që ju intereson. Energjia dhe entuziazmi juaj nuk do të humbasin prej tyre.

Virgjeresha

Një talent i pashfrytëzuar më parë mund të shfaqet sot. Ju mund të vendosni të stërvitni këtë talent dhe të krijoni një aftësi të re që mund t’ju ndihmojë me pothuajse çdo lloj pune që do të bënit. Kjo është dita për ta bërë këtë. Ju duhet të jeni plot energji dhe entuziazëm, të aftë për të marrë përsipër çdo detyrë të frikshme.

LEXO EDHE:  Motin e mirë do ta shijojmë vetëm në fundjavë, më pas…/ Ja si pritet të jetë muaji shkurt

Peshorja

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas astrologut të njohur italian/ Kjo është shenja më e pafat për ditën e sotme

Pasioni romantik mund t’ju motivojë për të përmirësuar pamjen tuaj fizike. Ju mund të vendosni të stërviteni, të ndryshoni dietën tuaj dhe të eksperimentoni me rroba të reja. Me sasinë e madhe të energjisë dhe entuziazmit që vërshojnë brenda jush sot, ju mund të befasoni të gjithë.

Akrepi

Ju mund të përballeni me botën. Emocioni, entuziazmi dhe qëllimi mund të mbushin shpirtin tuaj, megjithatë ju mund të pyesni se nga vjen, pasi asgjë nuk ka ndryshuar me të vërtetë që nga dje. Në aspektin sentimental, sot mund të merrni reagime pozitive.

Shigjetari

Informacioni i mbledhur nga miqtë mund t’ju gjejë duke u përqëndruar në një qëllim të ri. Ju mund të keni shumë ide në lidhje me projektet për të cilat dëshironi të kujdeseni, dhe sot mund të kuptoni se cili ka përparësinë kryesore. Ka një shans që të humbni kohë duke vrapuar nga një vend në tjetrin.

Bricjapi

Ju mund të takoni dikë të ri ose të hasni dikë që nuk e keni parë prej kohësh, i cili ju ofron një shans për të ndryshuar karrierën. Cilado që të jetë, kjo është një ditë e shkëlqyeshme për ta ndjekur atë, edhe nëse keni dyshime. Arritjet tuaja të mëparshme ju japin një avantazh.

Ujori

Ju mund të ndiheni veçanërisht emocional sot. Shpirtërisht, ju jeni shumë të motivuar dhe dëshironi të dini më shumë rreth botës. Sa i përket aspektit profesional mund të merrni lajme pozitive për ngritje në detyrë. Tregoni vullnetin e duhur për të realizuar qëllimet tuaja.

Peshqit

Ka aq shumë në rrezik në çdo marrëdhënie, por edhe kaq shumë shpresë dhe rehati të vërtetë. Shëroni çdo problem të së kaluarës duke marrë kohë për të folur dhe për të dëgjuar. Në lidhje me financat, sot gjasat janë që të ndiheni i gëzuar me rezultatin e punës tuaj.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 3 gusht 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 13 nëntor 2020

Dashi

Forca juaj fizike është në kulm, duke ju dhënë qëndrueshmëri të madhe në vendin e punës. Vetëm sigurohuni që kjo energji të mos humbasë në argumentet me njerëzit e tjerë. Nëse e përdorni energjinë tuaj të jashtëzakonshme në mënyrë konstruktive, mund të arrini shumë.

Demi

Kursi juaj më i mirë i veprimit është të qëndroni të disiplinuar. Kujdes nga çdo gjë që ofron shpërblime të mëdha shpejt. Këto lloj marrëveshjesh vijnë me rrezik të madh që është më mirë t’i shmangni. Aspekti profesional parashikohet të jetë në formë të mirë.

Binjaket

Ju jeni kapur në një konflikt të vështirë si brenda vetes ashtu edhe me mjedisin dhe njerëzit përreth jush. Ju e ndjeni stresin nga të gjitha anët, dhe kjo po jua vështirëson marrjen e një vendimi të shëndoshë – kështu që bëni kujdes! Sot parashikohen çështje të mëdha sentimentale.

Gaforrja

Mundësitë krijuese për të fituar para ka të ngjarë të vijnë në rrugën tuaj përmes internetit ose ndonjë rrjeti tjetër të bazuar në kompjuter me të cilin jeni përfshirë. Përqafoni çdo mundësi që ju jep mundësinë të përdorni aftësitë tuaja artistike, mësimore dhe imagjinative.

Luani

Veprimet që ndërmerrni sot mund të acarojnë ndjeshëm dikë tjetër në vendin tuaj të punës. Gjendja e njerëzve të tjerë do të dëmtojë edhe punën tuaj, por kjo nuk është arsye për të ngadalësuar ose ndryshuar kursin. Vazhdoni pa marrë parasysh të tjerët. Sa i përket dashurisë mund të merrni lajme pozitive.

Virgjeresha

Një qasje krijuese dhe inovatore është pikërisht ajo që nevojitet për të korrigjuar vështirësitë e sotme në vendin e punës. Nuk ka kuptim të përpiqesh të mbështetesh në zgjidhjet e vjetra për të trajtuar të njëjtat probleme të vjetra. Tani është koha për të prezantuar diçka të re.

Peshorja

LEXO EDHE:  Keni plane për plazh?/ Parashikimi i motit për këtë të diel

LEXO EDHE:  Motin e mirë do ta shijojmë vetëm në fundjavë, më pas…/ Ja si pritet të jetë muaji shkurt

Dikush ka të ngjarë t’ju trajtojë në mënyrë të gabuar në një mënyrë shumë agresive. Mos lejoni që ky person të marrë më të mirën prej jush. Ai ose ajo mund të dalë me fakte të egra për t’i përdorur kundër jush. Mos u mashtroni. Me shumë mundësi këto “fakte” janë më afër trillimit sesa të vërtetës.

Akrepi

Mendimi juaj është i drejtë në objektiv, por përqendrimi juaj lë shumë për të dëshiruar. Idetë tuaja janë të mira, por zbatimi juaj ndaj tyre nuk është aq i mirë. Bëni çmos për t’u përqëndruar dhe zbatuar idetë tuaja të mira dhe do të jeni jashtëzakonisht të suksesshëm.

Shigjetari

Gjendja juaj luftarake ka të ngjarë t’ju tërheqë vëmendjen nga puna që duhet të bëhet. Ndoshta zemërimi i mbetur nga një argument i fundit ju ka lënë të ndiheni jashtë ekuilibrit me botën përreth jush. Lëreni të kaluarën dhe përqendrohuni në punën që keni.

Bricjapi

Dëgjoni imagjinatën tuaj. Sot mund t’ju vijnë në mendje disa ide të cilat mund t’ju shërbejnë në aspektin profesional. Sa i përket dashurisë, duhet të tregoni vëmendjen e duhur ndaj kërkesave dhe nevojave të partnerit. Një udhëtim do t;ju ndihmojë të largoni stresin.

Ujori

Tani është koha për të ndjekur ato lloje pune që i keni më për zemër. Kjo do t’ju sjellë shpërblime të mrekullueshme financiare dhe shpirtërore. Sa i përket dashurisë, parashikohet të lindë një marrëdhënie sentimentale shumë pozitive që mund t’ju largojë nga errësira.

Peshqit

Do të keni sukses vetëm nëse jeni në gjendje të punoni në mënyrë konstruktive me vlerat tradicionale dhe strukturën që tashmë është krijuar. Në lidhje me paratë, do t’ju duhet të gjeni mënyra më krijuese për të arritur qëllimet. Mos bini pre e monotonisë në aspektin profesional.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Qëndro larg tyre/ Këto janë shenjat më acaruese të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë java e ardhshme për të gjitha shenjat?

Kur bëhet fjalë për të thyer rregullat pak njerëz e kanë këtë guxim.

Sipas ekspertëve, njerëzit të cilët u perkasin këtyre 3 shenjave te horoskopit, nuk e kanë fare problem t’i thyejne rregullat. Lexoni nese e gjeni veten…

1. Dashi

Njerëzit e kësaj shenje duan të realizojnë gjithçka që kanë në mendjen e tyre. Ata nuk e durojnë dot që dikush t’iu thotë se nuk mund të bëjnë diçka. Ata i shtyjnë edhe miqtë e tyre të thyejnë rregullat. Njerëzit që i përkasin kësaj shenje nuk kanë kohë të presin gjatë për të bërë diçka.-shkruan Revistawho.

2. Gaforrja

Gaforret nuk kanë dëshirë të bëjnë çdo gjë që të tjerët duan. Nëse janë të bindur për gjërat që duan të realizojnë nuk pyesin fare. Një gaforre e fut veten më shumë në probleme edhe për të ndihmuar të tjerët. Mundohet të duket “vajza, ose djali i mirë”, por në fund e kupton se pak thyerje rregulli duhet në këtë jetë.

LEXO EDHE:  Horoskopi i fundjavës/ Zbuloni surprizat që kanë rezervuar yjet për ju

LEXO EDHE:  Horoskopi javor, 04-10 Janar/ Si do të jetë marrëdhënia juaj me paratë gjatë këtyre ditëve?

3. Shigjetari

Një shigjetar pëlqen të thyejë rregullat, më shumë sepse dëshiron të tregojë se askush nuk mund ta komandojë. Sipas intv.al e urren faktin që dikush të kontrollë gjërat që bën. Të gjithë e dinë që njerëzit e shenjës së shigjetarit janë shpirtra të lirë dhe rregullin nuk e durojnë dot.

LEXO TE PLOTE