Connect with Us

“Mbretëresha e tërheqjes”/ Njihuni me “bishën” e fitnesit

Showbizz

“Mbretëresha e tërheqjes”/ Njihuni me “bishën” e fitnesit

Publikuar

-

“Mbretëresha e tërheqjes”/ Njihuni me “bishën” e fitnesit

Mariah Stock është një modele fitnesi, e cila ka ngritur pesha që nga viti 2011. Gjatë kësaj kohe, ajo ka aplikuar trajnime dhe dieta për të transformuar jo vetëm fizikun e saj, por edhe karrierën. Ajo ka marr pjes në më shumë se 8 gara dhe ka 2 medalje të arta si një atlete me bikini.

Shpesh e quajtur “Mbretëresha e trheqjes”, për shkak të forcës së saj të jashtëzakonshme në këtë ushtrim. Si garuese për bikini, Mariah mburret me 2 medalje të arta.

Ajo gjithashtu punon si një trajnere i të ushqyerit, duke ndihmuar të tjerët të arrijnë qëllimet e tyre të fitnesit përmes zgjedhjeve të shëndetshme të ushqimit. Në total, Mariah stërvitet 5-6 herë në javë. Ajo synon të godasë dy ose tre pjesë të trupit në seancë. Për shembull; këmbët dhe abs, ose gjoksi, krahët dhe shpatullat.

LEXO EDHE:  Femra me trupin më perfekt në botë/ Katelyn Runk, modelja që do t'iu heqë trurin me format e saj

Mariah shpesh ndryshon stërvitjet e saj në mënyrë që trupi i saj të mos përshtatet kurrë. Ndonjëherë ajo do të ndryshojë trajnimin e saj çdo javë. Sidoqoftë, në përgjithësi, ajo ka tendencë të mbajë vëllimin e saj të lartë të trajnimit me 12 ose më shumë përsëritje për set. Kjo stimulon rrjedhjen e gjakut në muskujt e saj gjë që përmirëson  ‘pompën’ dhe shpërndarjen e lëndëve ushqyese.

Mariah nganjëherë do të bëjë 3-6 përsëritje për çdo set në ngritjen e rrugëve për të forcuar bazën e fizikut të saj, përfshirë  dhe  abs./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Showbizz

“Plase bombën”/ Ndjekësi ka një kërkesë të veçantë për Sindin

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

Sindi Loci, ish konkurrentja e “Përputhen”, vazhdon të jetë një prej emrave më të komentuar në median rozë. Kjo përshak së Sindi, pothuajse në çdo intervistë flet hapur për skandalet që ndodhin brenda emisionit.

Për këtë arsye, një prej ndjeksësve e ngacmon Sindin për të treguar nëse di dicka më shumë në lidhje më skandalet e edicionit të ri të “Përputhen”.

Sindi a ka ndonjë lidhje sekrete aty brenda “Përputhen” që e di edhe ti, dhe do të plasësh bombën”, i shkruan ndjekësi.

LEXO EDHE:  “Dhoma më e bukur në botë”/ Turjan Hysko publikon foton e ëmbël me Orindën dhe Atarën

LEXO EDHE:  Modelet e VS “çmendin” FloridënNderkohë që Sindi ja kthen, “Unë nuk “plas bomba” pëe askënd që nuk më ka prekur dhe nuk e njoh personalisht. Nuk kam pse gjykoj apo demaskoj askënd që nuk ja di zanafillën e historisë. Në këtë pikë jam njeri që shoh punët time”.

Kujtojme se së fundi është shpallur nje “luftë e heshtur” midis Arjanit dhe Sindit dhe të dy herë pas here “thumbojnë” publikisht njëri-tjetrin.

Ndiqni galerinë e mëposhtme./CAN.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Veshur me bikini të kuqe/ Modelja 26 vjeçare i vë “flakën” rrjetit

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

Annelese Milton është një modele, autore dhe një show-girl e famshme në Sidney të Australisë.

Ajo njihet gjithashtu për fotot provokuese që poston në rrjetet sociale.

Supermodelja seksi e Instagramit, ku numëron 490 mijë ndjekës, ka postuar së fundmi një foto shumë provokuese ku shfaqet me nje palë bikini ngjyrë të kuqe në material gjarpër dhe është siguruar të “thyejë”rrjetin.

LEXO EDHE:  “Dhoma më e bukur në botë”/ Turjan Hysko publikon foton e ëmbël me Orindën dhe Atarën

LEXO EDHE:  “Dhoma më e bukur në botë”/ Turjan Hysko publikon foton e ëmbël me Orindën dhe Atarën

Annelese, 26 vjeç është gjithashtu një ambasadore e kompanisë së famshmë të modës “FashionNova”.Për më shumë ndiqni galerinë e mëposhtme./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE

Showbizz

35 vite bashkë/ Ndahet nga jeta bashkëshorti i Tom Ford

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

Tom ford, ka njoftuar vdekjen e bashkëshortit të tij Richard Buckley. Lajmi është bërë i ditur nga CNN Style.

“Richard ndrroi jetë nga shkaqe natyrore në shtëpinë e tyre në Los Angeles mbrëmjen e kaluar, në praninë e Tom dhe djalit të tyre Jack.

Bashkëshorti i Ford, Buckley ishte një prej emrave më të njohur ne botën e modës.Gjithashtu ishte një gazetar dhe redaktues amerikan i medias në fushën e modës. Buckley shkroi për Vogue Italia dhe revistën Nju Jork, dhe punoi si redaktore për “Ëomen Ëear Daily”, “Vanity Fair” dhe “Vogue Hommes”. Në  këto të fundit ai ishte kryeredaktor nga viti 1999 deri në 2005.

LEXO EDHE:  Modelet e VS “çmendin” Floridën

LEXO EDHE:  Një “bombë” e vërtetë/ Modelja amerikane që po pushton Instagramin me fotot me bikini

Jo vetëm kaq por ai njihej gjithashtu edhe per pjesëmarrjen e tij në aktivitete bamirësie bashke me bashkëshortin e tij Tom Ford./CNA.al

LEXO TE PLOTE