Connect with Us

“Mbretëresha e tërheqjes”/ Njihuni me “bishën” e fitnesit

Showbizz

“Mbretëresha e tërheqjes”/ Njihuni me “bishën” e fitnesit

Publikuar

-

“Mbretëresha e tërheqjes”/ Njihuni me “bishën” e fitnesit

Mariah Stock është një modele fitnesi, e cila ka ngritur pesha që nga viti 2011. Gjatë kësaj kohe, ajo ka aplikuar trajnime dhe dieta për të transformuar jo vetëm fizikun e saj, por edhe karrierën. Ajo ka marr pjes në më shumë se 8 gara dhe ka 2 medalje të arta si një atlete me bikini.

Shpesh e quajtur “Mbretëresha e trheqjes”, për shkak të forcës së saj të jashtëzakonshme në këtë ushtrim. Si garuese për bikini, Mariah mburret me 2 medalje të arta.

Ajo gjithashtu punon si një trajnere i të ushqyerit, duke ndihmuar të tjerët të arrijnë qëllimet e tyre të fitnesit përmes zgjedhjeve të shëndetshme të ushqimit. Në total, Mariah stërvitet 5-6 herë në javë. Ajo synon të godasë dy ose tre pjesë të trupit në seancë. Për shembull; këmbët dhe abs, ose gjoksi, krahët dhe shpatullat.

LEXO EDHE:  Tjetër martesë në Hollywood/ Këtë rradhë godet Emily

Mariah shpesh ndryshon stërvitjet e saj në mënyrë që trupi i saj të mos përshtatet kurrë. Ndonjëherë ajo do të ndryshojë trajnimin e saj çdo javë. Sidoqoftë, në përgjithësi, ajo ka tendencë të mbajë vëllimin e saj të lartë të trajnimit me 12 ose më shumë përsëritje për set. Kjo stimulon rrjedhjen e gjakut në muskujt e saj gjë që përmirëson  ‘pompën’ dhe shpërndarjen e lëndëve ushqyese.

Mariah nganjëherë do të bëjë 3-6 përsëritje për çdo set në ngritjen e rrugëve për të forcuar bazën e fizikut të saj, përfshirë  dhe  abs./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Showbizz

Quajti gay banorin e Big Brother VIP/ Ndjekësit ‘kryqëzojnë’ Palomën: Turp të të vijë, e ulët

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

Gjatë ditës së sotme ka patur tensione mes Arditit dhe Palomës. Gazetarja ka shpërthyer në tone të ashpra ndaj tij, madje me zë të lartë e ka pyetur “a je gay”.

Por këngëtari Ardit Çuni nuk ka rënë pre e shpërthimit të saj, duke reaguar mjaft i qetë dhe duke i kthyer përgjigje Palomës.

LEXO EDHE:  Supermodelja më “bombë” e Instagramit/ Fotot më fantastike të Jenna Jenovic

LEXO EDHE:  WOW-Njihuni me modelen më të nxehtë të momentitNdërkohë menjëherë pas këtij debati, në rrjetet sociale, ndjekësit kanë “masakruar” Palomën duke i thënë që duhet t’i vijë trup që po bën një gjë të tillë për të rënë në sy dhe për të tërhequr vëmendje.

Ndërkohë nga ana tjetër kanë komplimentuar Arditin për durimin e tij./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Ritvana u “merr” Brunon vajzave/ Çfarë u tha në takimin 4 minutësh mes tyre

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ritvana Fetahu është rikthyer në emisionin Përputhen pas disa ditësh që nga largimi i saj.

Duke qenë se nuk ka bërë një përzgjedhje për takim për këtë javë, asaj iu dha mundësia të zhvillojë një takim 4 minutësh.

Ritvana zgjodhi Brunon në takim, një zgjedhje që befasoi të gjithë konkurrentët.Gjatë takimit Bruno ka shprehur dëshirën dhe interesin për të njohur më tepër Ritvanën.

LEXO EDHE:  Tjetër martesë në Hollywood/ Këtë rradhë godet Emily

Je një nga gocat që nga ana logjike dhe nga ana e artikulimit, ke botë dhe unë për atë gjë, jam i interesuar kështu që, nuk është thjesht njohje që të prekesh me anë të duarve por edhe me sy, mua ajo gjë më intereson.

Më intereson të di anën tjetër, që tronditesh që të bën të mos e kesh situatën në kontroll”, është shprehur Bruno.

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“As s’më ha fare”/ Plas keq mes Palomës dhe Arditit

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Debatet dhe përplasjet mes banorëve nuk kanë munguar në shtëpinë e Big Brother Vip. Këtë herë dy protagonistët kanë qenë Paloma dhe Arditi.

I gjithë ‘sherri’ ka nisur pasi Paloma ka dyshuar për seksualitetin e tij, duke i drejtuar pyetjen nëse është apo jo gay.

Aridit Çuni i është drejtuar Palomës, që “po deshe ta provoj”, më pas Paloma ka shpërthyer duke iu kundërpërgjigjur me një ton shumë të ashpër.Nëse ty të djeg mbaje. As s’më ha fare. S’kam asgjë me ty dhe me asnjë tjetër këtu. Nëse ti ke ndonjë gjë për të treguar dhe se ke treguar mbaje aty ku e ke” është shprehur Paloma.  

Ndërsa Arditi i kthehet Palomës duke i thënë të mos bëjë lojë dhe skenare.

LEXO EDHE:  FOTOT-Modelja më provokuese e rrjeteve sociale/ Njihuni me të parezistueshmen, Tiona Fernan

LEXO EDHE:  WOW-Njihuni me modelen më të nxehtë të momentit

“Këtë lojën shko bëje me kë je mësuar jo me mua. Shko merr ndonjë skenar, njëherë dhe hajde bëje”, i është përgjigjur Arditi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE