Connect with Us

Kamera e fshehtë/ Me nuska, sheqer dhe ujë, fallxhorja i zgjidh qytetarit problemin me gruan dhe…

Denoncim

Kamera e fshehtë/ Me nuska, sheqer dhe ujë, fallxhorja i zgjidh qytetarit problemin me gruan dhe…

Publikuar

-

Kamera e fshehtë| Me nuska, sheqer dhe ujë, fallxhorja i zgjidh qytetarit problemin me gruan dhe…

Emisioni “Stop” këtë të martë ka trajtuar temën e fallxhoreve parashikojnë fatin e qytetarëve. Një bashkëpunëtor i “Stop” ka zbuluar se në Maminas zgjidh problemet në familje. I pajisur me një kamerë të fshehtë, qytetari shkon të takojë një fallxhor në Maminas, dhe kërkon të zgjidh një problem personal.

Ai thotë, se e ka gruan me nerva dhe fallxhori i jep një nuskë e ujë për të pirë të dy bashkë. Fallxhori shprehet se pasi qytetari të dëgjojë të gjitha këshillat e tij problemet do të marrin fund.

Qytetari: Si je?

Hoxha: Selam Alekum, si kalon mirë

Qytetari: Mirë

Hoxha: Ça je tu bo mirë?

Hoxha: Hajde. Futu në dhomë aty para. Ça bohet nga je me shpi, nga je me shpi?

Qytetari: Tiranë

Hoxha: Ça lloj problemi (Nuk kuptohet)

Qytetari: Tani unë kam një problem me të fejuarën

Hoxha: Po

Qytetari: Kam një muaj që s’është në vete, nuk e di. Flet fjalë pa lidhje na një herë bërtet. Ku di gjë unë më duket si e pakuptimtë

Hoxha: Si e ka emrin nusja?

Qytetari: XXXX

Hoxha: Si?

Qytetari: XXXXx XXXXx

Hoxha: XXXXX. Nëna e Axxxx, nona

Qytetari: Mxxxxxxx po se kam, pff as se kuptoj domethënë pse ky ndryshim

Hoxha: Emri jot

Qytetari: Axxx

Hoxha: Mëma jote?

Qytetari: Ah mamaja ime? Axxxx

Hoxha: Ka mundësi nga është me origjinë?

Qytetari: Kwtu në Tiranë është. Më bën shumë përshtypje, nuk e kuptoj dot, ka vajtur është te doktori aty te QSUT-ja dhe s’është se i kanë thënë noi gjë dhe më thanë që më mirë shko

Hoxha: Nusja qenka e mirë, nusja qenka mashallah. Qenka e mbarë si nuse. Ça pune bën kjo?

Qytetari: Infermiere

Hoxha: Qenka e mire. Për mua s’ka vërejtje. E ka çik sy ajo e ka çik kështu si kas, zili kështu

Qytetari: Po pfff bërtet kot ose zihemi kot në kuptimin që s’ka qenë ashtu. jam shumë i shqetësuar

Hoxha: Qenke shumë i mbarë më fal një sekondë, qenke shumë i mbarë ta boft zoti hallall. Nusja ka çik sy qenka e mbarë faktikisht

Qytetari: Po ku mund ta ketë marrë këtë sy?

Hoxha: Kase është nuk ka gjë kështu. Do të qetësohet mos të ketë kështu nerva gjëra.

Qytetari: Jam shqetësuar në kuptimin që s’ecin gjërat se me sherr me kështu.

Hoxha: Do shkroj një nuskë mbaje te shtëpia edhe më pi çik ujë. Pini ujë të dy këtu? Ujë me pi. Ka për të ec mbarë

Qytetari: Se është mirë e bukur fillon edhe

Hoxha: Shikoje këtë ta kam bërë nuskë merre si nuskë te shpija për mbarësi, të ndihmoftë zoti

Qytetari: Ku ta vendos atë unë?

Hoxha: Nuskën ku të dush edhe këtë ujë me pi për shembull

Qytetari: Po atë si do ta

Hoxha: Në një pagur ujti hidhe me pi lëngun ose pije kështu. Të ndihmoftë zoti

Qytetari: Unë të falënderoj

Hoxha: Merre të ndihmoftë zoti merre vazhdo

Qytetari: Tani atë të voglën ta vendos

Hoxha: Te bufeja ku të duash

Qytetari: Te bufeja kurse këtë ta hedh në ujë po pastaj.

Hoxha: Pini të dy.

Me këtë formulë, duket se do të marrë fund edhe problemi i qytetarit. Një tjetër i ri i drejtohet një fallxhoreje në Kuçovë, pasi siç thotë, ai ka problem me dy vajza në Sarandë: njëra nuk i shqitet, ndërsa tjetra nuk ia var.

Fallxhorja thotë, se djali ka magji, ndaj nuk i bëhen gjërat mbarë. Ajo sugjeron si zgjidhje përdorimin e sheqerit 7 ditë deri në 3 javë, sheqer që më pas duhet hedhur te lulet.

Qytetari: Si kalove?

Fallxhorja: Mirë si jeni?

Qytetari: Ju jeni Dashi?

Fallxhorja: Po, ulu këtu i çik se jam një çik e zënë tani.

Qytetari: Ok! Mirë

Qytetari: Mbarove?

Fallxhorja: Po, po, hajde

Qytetari: Si kalon ti?

Fallxhorja: Mirë si je ti?

Qytetari: Unë  kam një çik kështu me siklet.

Fallxhorja: Pse ça ka.

Qytetari: Po unë kam një problem me një vajzë tani. Me një vajzë, kam problem me dy vajza po.

Fallxhorja: Po ti paske dhe dy pa mirë.

Qytetari: Njëra s’më lë rehat, s’më shqitet.

Fallxhorja: Hëë.

Qytetari: Më bezdis shumë kështu kurse tjetra s’më afron fare kjo që dua unë.

Fallxhorja:Po merr atë që të afrohet.

Qytetari: Ça mundësish ka domethënë si mund të më ndihmosh?

Fallxhorja: Ke marr sheqer?

Qytetari: Jo, po se dija.

Fallxhorja: Po si ke ardhur kështu?

Qytetari: Po për herë të parë

Fallxhorja: Si e ke emrin?

Qytetari: Axxxxx

Fallxhorja: Axxxx sa vjeç je?

Qytetari: 34 e akoma beqar.

Fallxhorja: Emri i nënës?

Qytetari: Hxxxxxx

Fallxhorja: Po mbiemrin si e ke?

Qytetari: Fxxxxxxx

Fallxhorja: Duhet të kishe marrë çik sheqer në fakt, doja një element

Qytetari: Të vete të marr sheqer?

Fallxhorja: Jo ncuq, jo nuk do vesh. Ja një sekondë.

Qytetari: Që ta sqaroj tamam kjo vajza më bezdis jashtë mase. Më vjen ku të më gjej domethënë.

Fallxhorja: E ke pasur të dashur?

Qytetari: Po s’kemi pasur kështu.

Fallxhorja: Është fiksuar keq. Keni pasur intimitet bashkë?

LEXO EDHE:  Pse disa njerëz sulmohen më shpesh nga mushkonjat?

Qytetari: Jo, jo nuk më ngjiti e kupton.

Fallxhorja: Po ajo? Ajo është e fiksuar ajo do patjetër.

Qytetari: Po.

Fallxhorja: Po kjo tjetra tani?

Qytetari: Kjo tjetra tani jam unë i fiksuar te kjo tjetra domethënë.

Fallxhorja: Po kjo nuk do për shkak të kësaj apo nuk do vetë?

Qytetari: Po se kuptoj

Fallxhorja: Ke pas marrëdhënie me këtë tjetrën ?

Qytetari: Kam pas marrëdhënie po

Fallxhorja: Larguar

Qytetari: Ftohur shumë

Fallxhorja: Po mbase s’ndihen siç je ti me këtë tjetrën është me të ngjitur ajo punë

Qytetari: Po si i bëhet domethënë që të kem një.

Fallxhorja: Nëse është kismet do bëhet. Nëse nuk është ta shohim. Si e ke emrin?

Qytetari: Axxx, Axxxx

Fallxhorja: Edhe njëherë Axxxx, 34-vjeç emri i nënës?

Qytetari: Hxxxxxx.

Fallxhorja: Axxxx ke shkarje ke shuplakë ke magji, s’para të bëhen gjërat mbarë më kollaj. si e ka emrin ajo që nuk do ta?

Qytetari: Exxxxxx.

Fallxhorja: Sa po bën ti me këtë që je njohur?

Qytetari: 1 vit pothuajse.

Fallxhorja: Në Sarandë është dhe kjo?

Qytetari: Në Sarandë, të dyja në Sarandë janë

Fallxhorja: Ajo tjetra si quhet?

Qytetari: Axxxxx

Fallxhorja: Sa vjeç është?

Qytetari: 25.

Fallxhorja: Ok, konsumoje këtë vet (sheqerin) dhe hidh në lule me na një kryqëzim se ke diçka të bërë edh ajo vajza ka diçka të bërë. Sa vjeçe është ajo?

Qytetari: Se kuptova?

Fallxhorja: Exxxxxx. Sa vjeçe është Exxxxx

Qytetari: Ajo 30

Fallxhorja: Këtë do ti?

Qytetari: Po.

Fallxhorja: E ça pune bën kjo?

Qytetari: Ekonomiste.

Fallxhorja: Po ti?

Qytetari: Unë jam menaxher.

Fallxhorja: Shoh që me këtë ke më shumë shanse.

Qytetari: Me kë? Me Exxxxxx?

Fallxhorja: Hë.

Qytetari: Po ishallah se prandaj erdha.

Fallxhorja: U është bërë diçka juve u është bërë magji edhe ty edhe asaj.

Qytetari: Po kush?

Fallxhorja: Kështu që do hedhësh në bar jeshil ose lule nëse ke mundësi pak sheqer që të tretet brenda magjia mos të jetë më. Të hedhësh në kryqëzim ose të shkeli goca për të hequr magjinë. Nuk është se i bëra asaj gjë për tu bërë me ty. S’ka lidhje me kwtë pjesë më shumë për prishje magjie. Mbarë o zot. Do ta konsumosh këtë sheqer vetë 7 ditë deri në 3 javë.

Qytetari: Pastaj do ta hedh tek lulet?

Fallxhorja: Do hedhësh në të njëjtën kohë me ngrënien. Është me magji të vjetër (Flet Greqisht)…..  është magji e hequr. Jo s’është hequr nuk arrij dot. Pavarësisht se them kështu po nuk është hequr (Flet Frëngjisht)…….

Fallxhorja: Magjinë ta hoqëm, magji nuk ke më shyqyr o zot

Qytetari: Po kush mund të ma ketë bërë këtë magji mua?

Fallxhorja: Kjo është e fortë ka goxha kohë. Njerëz që të njohin që të vogël. jo kjo e tanishmja po është edh më e hershme. 3 fëmijë jeni në shpi ju?

Qytetari: Po.

Fallxhorja: Edhe ata kanë magji.

Qytetari: Po si ka mundësi.

Fallxhorja: Po ka mundësi, njeriu i lig për të liga është kurdisur në fakt

Qytetari – Vetëm ta dija kush e ka bërë

Fallxhorja: Ça do bësh edhe po ta dish? S’ke ça i bën

Qytetari: Se vërteton dot.

Fallxhorja: Plak është.

Qytetari: Po ku mund të ma kenë vënë magjinë?

Fallxhorja: Plak është. Keni pasur shpi të tjera më përpara ju dhe jeni në shpi tjetër tani?

Qytetari: I kemi akoma ato shtëpitë e tjera ne.

Fallxhorja: Po që ju aktualisht jetoni në shpi tjetër?

Qytetari: Po.

Fallxhorja: Tek ato shtëpitë atje keni shumë magji të fortë dhe personi që të ka bërë magjinë jeton afër atyre shpive ose ka jetuar afër atyre shtëpive.

Qytetari: Janë nja 2-3 plaka aty

Fallxhorja: Plak është ajo që ta ka bërë.

Qytetari: Po kësaj vajzës ça ti bëj unë që të mos ndërhyj më mos të.

Fallxhorja: E bëra për tu ftohur ajo dhe hidh se harrova hidhi dhe asaj u ftohtë u bëftë akull thuaj me mua mos më ndjektë më mbrapa

Qytetari: Po ku t’ia hedh asaj?

Fallxhorja: Për të shkelur

Qytetari: Duhet ta shkeli me këmbë ajo?

Fallxhorja: E shkel ajo s’ka gjë hidhe me një kryqëzim që ajo e shkel se është vetë energjia nuk ka nevojë që ta shkeli me këmbë ajo ka lidhje me lutjen me energjitë. Do të vej mbarë

Fallxhorja: Këtë konsumoje njëherë në javë dhe hidhe për të shkel gocat njëra për t’u afruar dhe tjetra për t’u larguar dhe kur të vish herës tjetër nëse do të bëhet mbarë merr sheqer nga shtëpia me hedh një çik tek truni tjetër që ke atje te ajo plaka.

Qytetarja: Te ajo plaka hë

Fallxhorja: Atje keni magji shumë të fortë ju (Qytetari i jep lekët)

Fallxhorja: Vëri tek lulet ku të duash ti. Mbarë ishallah

Qytetari: Tani do ta ha vetë një pjesë

Fallxhorja: Yes. (Flet frengjisht) do i hedhësh nëpër lulet 3-5 ditë (Flet frengjisht)

Qytetari: Faleminderit!

Fallxhorja: Ty të mirupafshim!

Qytetari: Ishallah më ecën mbarë./tvklan.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Denoncim

Spitali i Burrelit pa mjek gjinekolog/ Gratë lindin në Lezhë ose Tiranë

Publikuar

-

Nga

Spitali i Burrelit pa mjek gjinekolog/ Gratë lindin në Lezhë ose Tiranë

Materniteti i Burrelit prej një muaji është pa mjek gjinekolog dhe gratë detyrohen që lindjet t’i bëjnë në Tiranë ose në Lezhë.

Mjeku që ka qenë në këtë spital i ka përfunduar kontrata 2 vjeçare dhe kërkesa për ta rinovuar atë, ende nuk ka marrë miratim nga Ministria e Shëndetësisë.

Erion Tusha nga fshati Koms i Burrelit ankohet në Fiks Fare pasi gruaja e tij 8 muajshe shtatzënë nuk e merr dot shërbimin në maternitetin e Burrelit.

Ai shpjegon se ajo ka një shtatzëni të vështirë dhe për këtë i duhen vizita dhe mjekime të shpeshta, dhe prej 10 ditësh ai i është drejtuar maternitetit të Burrelit, por e vetmja përgjigje që merr është se nuk ka mjek dhe duhet që gruan ta çojë në Lezhë ose në Tiranë. Në maternitet janë vetëm infermieret dhe sanitaret dhe ato i tregojnë se mjeku ka ikur që në dt 28-29 dhjetor se i ka mbaruar kontrata. Zgjidhje të vetme ka drejtimin në dy qytetet e sipërpërmendura.

Edhe në bisedën e qytetarit Tusha me mjeken neanatologe Ëngjëllushe Gjoka konfirmohet se mjekut Halit Karanxha nga Malisheva e Kosovës i ka përfunduar kontrata dy vjeçare. Në këto kushte të gjitha gratë e Burrelit, por edhe të zonave përreth kur paraqiten për lindje, i dërgojnë me ambulancë drejt Lezhës apo Tiranës .

Qyteti i Burrelit aktualisht ka një gjinekolog i cili ka dalë në pension, por ai punon në klinikën e tij private dhe shumica e grave që presin fëmijë ekot dhe mjekimet e nevojshme i marrin pranë klinikës së tij. Por Erion Tusha shprehet se nuk i ka mundësitë ekonomike që të shoqen ta ndjek në një klinikë private, por me të drejtë kërkon që shërbimin ta marri në institucionin shëndetësor publik.
Fiksi iu drejtua edhe drejtorisë së Spitalit Rajonal Burrel, ku drejtori Roland Meta i emëruar vetëm para një muaji në këtë post, shpjegon mungesën e mjekut gjinekolog për shkak të përfundimit të kontratës.

LEXO EDHE:  Audio-përgjimi në “STOP”/ Merret në pyetje gruaja që denoncoi Guximtar Boçin

LEXO EDHE:  Burokracia shtetërore, prej një viti nuk mbyll dot biznesin e tij

Ai shpjegon se kanë bërë kërkesë pranë Ministrisë së Shëndetësisë, por që ende nuk është miratuar dhe firmosur nga ministria. Ndërkohë pyetjes së gazetarëve se si trajtohen gtarë shtatzëna që kanë urgjencë, ai shpjegon se ato duhet të paraqiten pranë urgjencës së spitalit dhe më pas organizohet nga spitali transferimi drejt qytetit të Lezhës apo Tiranës me ambulancë.

Menjëherë pas interesimit të Fiks Fare, Ministria e Shëndetësisë rinovoi kontratën e mjekut gjinekolog nga Malisheva, z Halit Karanxha.
Mjeku Karanxha prej 2-3 ditësh ka filluar shërbimin pranë spitalit Rajonal të Burrelit dhe të gjitha gratë e zonës së Matit nuk do t’u duhet të udhëtojnë drejt spitaleve të Lezhës apo të Tiranës për të marrrë shërbimin mjeksor./ tch

LEXO TE PLOTE

Denoncim

Jetojnë në kontenier se tërmeti iu prishi shtëpinë/ Djali i familjes: Shokët më tallin se jam i varfër e pa shtëpi!

Publikuar

-

Nga

Jetojnë në kontenier se tërmeti iu prishi shtëpinë/ Djali i familjes: Shokët më tallin se jam i varfër e pa shtëpi!

Në Fiks Fare mbërriti një denoncim i veçantë nga një djalë 9- vjeçar i cili ankohej se tallej nga shokët e tij të shkollës, pasi ishte i varfër dhe pa shtëpi.

Në të vërtet historia ishte edhe më e dhimbshme. Tërmeti i 26 nëntorit 2019 ua kishte shkatërruar shtëpinë në Jubë të Durrësit dhe që prej një viti familja Llyçi jetonin në një kontenier dhe në një barake. Bashkia asokohe ua kishte vlerësuar DS 2 dëmin dhe u kishte akorduar një fond prej 2, 5 milion lekësh të vjetra.

Fiks Fare pa nga afër gjendjen e kësaj familje me 6 persona, ku tre prej te cilëve ishin fëmijë minorenë. Shtëpinë grupi i parë i ekspertëve ua kishte nxjerrë të pabanueshme dhe Edison Llyçi kryefamiljari shprehet se të jatit të tij Palit, që tashmë nuk jeton më ia kishin vlerësuar DS 4. ” Babai i cili është larguar nga jeta para 3 javësh, kishte shkuar në njësinë administrative dhe ka firmosur letrat, por me idenë për DS4. Pas disa ditësh unë lexoj letrat dhe shoh që kishte firmosur për dëm DS2 dhe me përfitim 2. 5 milion lekë të vjetra” shprehet Edisoni” po ju e shihni situatën çfarë të bëj unë me 2.5 milion të vjetra si ta rregulloj këtë shtëpi kur në fakt me kaq lekë as çatia nuk rregullohet”.

Ai tregon se ka trokitur në shumë dyer dhe nuk ka gjetur zgjidhje kështu me ato të ardhura bënë një barake ku flinin prindërit e tij, kurse ai me bashkëshorten dhe tre fëmijët flenë në një kontenier që ua ka dhuruar Karitasi. Pas vdekjes së të atit i biri i tij që bëri edhe denoncimin në Fiks Fare ishte zhvendosur nga kontenieri dhe flinte në baraken plot lagështi bashkë me gjyshen.

Kushtet ishin të mjerueshme të familjes Llyçi dhe kësaj i shtohej edhe papunësia e kryefamiljarit dhe sëmundjet e të shoqes dhe të fëmijëve.
Fiksi iu drejtua Njësisë Administrative Sukth ku kryetari i kësaj njësie i takoi personalisht dhe shpjegoi se vlerësimi i dëmeve është bërë nga disa grupe. Edhe pse grupi i parë që ishin përfaqësues nga Kosova dhe Sllovenia e kishte nxjerrë shtëpinë e pabanueshme DS4, grupi i dytë me inxhinier nga Bashkia Durrës e kishte vlerësuar dëmin në DS2.

LEXO EDHE:  Ia lanë nënën me Covid pa bukë e pa ujë/ Përlot vajza: Iku e pangopur nga kjo jetë, pengu që kam në shpirt

LEXO EDHE:  Video/ Pamjet e dhunës ndaj gazetarit të “Stop”

Dhe vlerësimi i grupit të dytë ishte marrë për bazë dhe më pas ishte bërë edhe dëmshpërblimi për familjen. Por nuk iu përgjigj dot pyetjes së Edisonit kur i tha se i ati nuk ishtë vënë në dijeni se për çfarë po firmoste, pasi ai kishte firmosur për DS4 ndërkohë që në letra shkruhej DS2. Kryetari shpjegon se në njësi nuk kanë dokumentacion për ekspertizën e parë që ëdhtë bërë nga kosovarët dhe sllovenët, por që Edisoni duhet t’i drejtohej me një kërkesë për ekspërtizë të re të shtëpisë zyrës së Rindërtimit në Bashkinë Durrës.

Edison Llyçi bashkë me gazetaren e Fiksit iu drejtuan Bashkisë Durrës, ku zëdhënësi i saj shpjegoi se vlerësimi është bërë nga inxhinierë dhe nuk mund të fliste në lidhje me këtë, pasi çdo inxhinier që ka hedhur firmën mban përgjegjësi ligjore. Ai shpjegoi ankuesin se me dokumentat që zotëron të bëj një ankesë drejtuar Institutit të Ndërtimit për një rivlerësim të banesës, pasi vetëm ky institucion ka të drejtën për ta bërë. Në bazë të ekspertizës se re do vazhdohet edhe më tej për dëmshperblimin.

Edison  falenderoi Fiks Fare, pasi kishte një vit që sorollatej nëpër zyrat e shtetit dhe nuk kishte mundur të merrte një pergjigje./ tch

LEXO TE PLOTE

Denoncim

Mblodhi 800 € për fëmijët e sëmurë/ Mashtruesi që hiqej si Florian Marku i merr paratë

Publikuar

-

Nga

Mblodhi 800 € për fëmijët e sëmurë/ Mashtruesi që hiqej si Florian Marku i merr paratë

Emisioni “Stop” mbrëmjen e së premtes ka trajtuar një rast mashtrimi, që i është bërë një familjeje të varfër me dy fëmijë, që vuajnë nga sëmundje kronike. Për shkak të pamundësisë së jetesës gruaja e familjes, Silvana Kanani, bëri një apel në rrjetet sociale për ndihmë dhe u mblodhën rreth 800 Euro kontribute nga qytetarët e sensibilizuar.

Pikërisht në këtë moment kjo familje bie pre e një mashtrimi nga një person, i cili fillimisht u hoq si Florian Marku, boksieri i njohur.

“Stop” shkoi pranë familjes dhe ka folur me Mimoza Kananin, e cila ka treguar të gjithë historinë. “Kam bërë një postim në rrjetet sociale, kam bërë një apel për ndihmë. Burri më është vrarë me biçikletë dhe nuk mundet të punojë. Fëmijët kërkonin bukë dhe unë bëra një apel për ndihmë”, thotë Silvana.

Më tej Kanani tregon se  kur njerëzit filluan ta ndihmonin, e kontaktoi një person me emrin Florian Marku dhe i kishte premtuar se do ta ndihmonte por i mori 800 Euro.

Më tha që do të gjente punë për burrin. Më tha që do vinte një djalë që do merrte 150 Euro për një sobë, por ai erdhi mori lekët dhe nuk erdhi më. Më pas mora djalin që hiqet si Florian Marku dhe i thash se kur do vinte soba, ai më tha që të prisja se soba do vinte me gjithë drutë”, shton ajo.

LEXO EDHE:  Audio-përgjimi në “STOP”/ Merret në pyetje gruaja që denoncoi Guximtar Boçin

LEXO EDHE:  Moderatorët e “Stop” tallen me Bashën/ Mos ki frikë o Luli se edhe Fatos Nano bëri burg

Por Silvana shton se ajo u kishte nisur dhe para të tjera për qiranë e shtëpisë dhe kur u kishte dërguar 750 Euro, ata i kishin bërë bllok në mediat sociale dhe nuk i hapnin më telefonit. Në fund ajo ka mësuar se paratë e saj janë përdorur nga Ervin Mecani, i cili e kishte mashtruar.

Të gjitha lekët që i janë marrë nënës me fëmijë të sëmurë ishin përdorur për të blerë syze të shtrenjta dhe sende të tjera me vlerë nga Ervin Mecani në Maqedoninë e Veriut.

“Stop” ka siguruar shumë të dhëna dhe rezulton, se bëhet fjalë për dy persona, njëri që njeh familjen, që ra viktimë dhe tjetri në Strugë të Maqedonisë, ku janë transferuar shumat në tre transferta. Çështja e mashtrimit është tashmë në prokurorinë e Tiranës./ tvklan.al

LEXO TE PLOTE