Connect with Us

“Bukuroshi më ndoqi, bëj kujdes”/ Biseda e fundit e motrave para se të vriteshin

Kronika

“Bukuroshi më ndoqi, bëj kujdes”/ Biseda e fundit e motrave para se të vriteshin

Publikuar

-

Një tjetër bisedë telefonike është publikuar ditën e sotme në “Shqipëria Live” pas ngjarjes së rëndë të ndodhur mëngjesin e 31 dhjetorit të vitit që lamë pas, ku Përparim Tela vrau dy motrat në shtëpinë e tyre në Astir.

Bazuar në telefonatën mes dy motrave, ato ndiheshin të frikësuara nga Përparim Tela dhe Kristina Bardhi paralajmëron motrën e saj Zhaneta Metanin që të bënte kujdes pak ditë para se të vriteshin në shtëpinë e tyre.

Kristina: E shoh duke më ndjekur nga mbrapa bukuroshin, nuk kam gjë më tha por doja të të thoja një fjalë.

LEXO EDHE:  Vrasja e Klodian Rashës/ Prokuroria njoftim zyrtar, si ndodhi ngjarja

Zhaneta: Çfarë donte të të thoshte?

Kristina: I thash largohu. Bëj kujdes, në rregull? Për këtë të mora.

Kristina: Paçim gjithsesi më merr.

Zhaneta: Ku je ti?

Kristina: Ja këtu jashtë sa arrita.

Gjithashtu njëra nga motrat, Anxhela është e lidhur me djalin e autorit të vrasjes së Kristina Bardhit dhe Zhaneta Metanit.

“Nuk e di se çfarë bënte ai. Anxhela kishte marrë shtëpi me qira dhe bashkëjetonte me Kriston, djalin e Përparimit. Përderisa Anxhela i tha Kristos si e latë juve ata kanë ditur diçka”, tha Bashkim Metani, vëllai i viktimave./TCH

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Lista me të dhënat private/ SPAK drejt sekuestrimit të materialeve forcërisht

Publikuar

-

Nga

Lista me të dhëna konfidenciale të kategorizuar si “mbështetës” ose jo të Partisë Socialiste, janë publikuar  së fundmi në media.

Bëhet fjalë për të dhëna sensitive të 910 mijë qytetarëve, banorë të Tiranës, ku përfshihej numri i ID dhe numri i telefonit.

Për këtë çështje një hetim ka nisur edhe nga Struktura e Posaçme Antikorrupsion.

Për të hedhur dritë më tej në SPAK, kanë dëshmuar  Andi Bushati dhe Armand Shkullaku, të cilët nxorën në median listën me të dhënat private.

Ndërkohë, SPAK i ka çuar shkresa zyrtare Agjencisë Kombëtare e Shoqësisë së Informacionit dhe Partisë Socialiste për t’u dhënë informacion të plotë mbi sistemet që ata kanë dhe mundësinë që të jetë abuzuar, në atë që pretendohet në lidhje me publikimin e të dhënave personale.

LEXO EDHE:  Nëna e katër fëmijëve gjendet e masakruar/ Zbardhen detajet tronditëse

LEXO EDHE:  Gazetari tregon fjalinë e fundit të Azem Hajdarit/ Çfarë i tha Fatmir Haklajt para se ta vriste

Burime nga SPAK i thanë CNA.al se ende nuk janë marrë përgjigjet zyrtare as nga PS as nga AKSH-i dhe në rast se do të refuzohet përgjigja prej tyre, do të përdoret forca nga ana SPAK.

Pra, do të ndërhyhet në PS dhe AKSH për të marrë të gjithë dokumentacionin që është i nevojshëm për hetimin e kësaj çështje, sasktësojnë burime nga SPAK, për CNA.al.

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Vrau gruan/ 35 vite burg për gardistin

Publikuar

-

Nga

35 vite burg, për ish gardistin Alket Arapaj i akuzuar për vrasje në familje. Ky ka qenë vendimi që ka marrë Gjykata e Tiranës, paraditen e sotme.

Kujtojmë se me 12 shkurt 2019, ai ekzekutoi në banesën e tij bashkëshorten Evelina Seferaj, në Allias.

Krimin e kreu me armën e shërbimit, duke e qëlluar tre herë bashkëshorten e cila mbeti në vend e vdekur./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Përplasen me policinë/ Arrestohen dy të rinj

Publikuar

-

Nga

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Tropojë arrestuan në flagrancë shtetasit F. O., 24 vjeç, dhe E. B., 23 vjeç, banues në Tropojë.

Arrestimi i tyre u bë pasi këta dy shtetas janë konfliktuar me persona të tjerë në një lokal në qytetin e Bajram Currit, duke dëmtuar një tavolinë dhe një kompjuter në ambientet e lokalit.

LEXO EDHE:  Detaje tronditëse nga vrasja e dy motrave/ “Nuk i dilnin lekët për vilën, shiti një fëmijë dhe gruaja e Përparimit”

LEXO EDHE:  Tronditet Durrësi/ Vritet gruaja brenda byrektores

Gjatë shoqërimit nga patrulla e Policisë, këta shtetas kanë kundërshtuar me forcë punonjësit e Policisë dhe kanë dëmtuar automjetin e Policisë.

Gjatë kontrollit fizik, shtetasit F. O. i është gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale një thikë./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE