Connect with Us

Nga Guardiola te Mourinho e Flik/ Lista me trajnerët më të paguar në botë

BundesLiga

Nga Guardiola te Mourinho e Flik/ Lista me trajnerët më të paguar në botë

Publikuar

-

Është publikuar së fundmi edhe lista e 10 trajnerëve më të paguar në botë, që kryesohet nga tekniku i Mançester Sitit, Pep Guardiola, me një pagë vjetore prej 23 milionë euro në vit. Ajo që vlen të theksohet është fakti që në këtë listë nuk bën pjesë, Mauricio Poçetino, që mori së fundmi drejtimin e PSG-së.

LISTA E 10 TRAJNERËVE MË TË PAGUAR:

Pep Guardiola – 23 milionë euro në vit

Zhoze Murinjo – 17.5 milionë euro në vit

Diego Simeone – 15 milionë euro në vit

Rafa Benitez – 13.5 milionë euro në vit

Fabio Kanavaro – 12 milionë euro në vit

Zinedine Zidane – 12 milionë euro në vit

Antonio Konte – 11 milionë euro në vit

Jurgen Klop – 10.5 milionë euro në vit

Karlo Ançeloti – 8 milionë euro në vit

Hansi Flik – 8 milionë euro në vit

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Dortmund shkëlqen në finalen e Kupës, mposht Leipzigun me “poker”

Publikuar

-

Nga

Dortmund ia del të fitojë Kupën e Gjermanisë. Verdhezinjtë mposhtën 3-1 Leipzigun në finalen e luajtur në Berlin. Festë e madhe te Dortmundi, ndërsa Julian Nagelsmann nuk ia del ta mbyllë me trofe aventurën e tij në stolin e Leipzig.

Erling Haaland me shokë zgjidhën gjithçka në pjesën e parë, fraksion të cilin e mbyllën në avantazh të trefishtë. Jadon Sancho realizoi një gol të bukur në minutën e pestë, ndërsa më pas ishte radha e bomberit norvegjez për të tundur rrjetën kundërshtare.

Haaland shfaqi forcën e tij, dribloi Upamecanon dhe dërgoi topin pas shpinës së portierit të Leipzig. Minuta fantastike për Dortmund, ndërsa mbrojtja e Nagelsmann në mbrëmje të errët. Kundërsulmi perfekt në minutat shtesë solli golin e dytë personal për anglezin Sancho.

  • Golat e LEIPZIG-DORTMUND

Leipzigu tentoi të reagojë në pjesën e dytë, por goli i bukur i Dani Olmos (71′) vetëm sa e bëri më pak të hidhur disfatën. Erling Haaland nuk e kishte thënë akoma fjalën e fundit dhe dy minuta përpara fundit vulosi suksesin me “poker”.

Përfundimisht 1-4 për Dortmundin, që u rikthye te suksesi në Kupë pas katër vitesh, ndërsa ishte hera e pestë në histori që triumfon në DFB-Pokal.

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Skandal në Federatën gjermane të futbollit, dorëhiqet presidenti para Europianit

Publikuar

-

Nga

Presidenti i Federatës gjermane të futbollit, Rfitz Keller ka dhënë dorëheqjen nga posti I tij para Europianit. Keller ka pasur një presion nga futbolldashësit, pasi komentet e tij kundër nënkryetarit të një Gjykate janë cilësuar si të papranueshme.

Keller muajin e shkuar e quajti Rainer Koch si “Freisler”, një referencë ndaj gjykatësit famëkeq Roland Freiser, një pjesëmarrës në konferencën e 1942, në të cilën nazistët paraqitën përfundimisht shfarosjen e hebrenjve. Në fillim preisdenti I Federatës kërkoi falje por refuzoi dorëheqjen, teksa do largohet tanimë pas gjyqit.

“Presidenti Fritz Keller në një vendim që ai e bëri vetë deklaroi gatishmërinë e tij kryesore për të dhënë dorëheqjen si president pas përfundimit të procedurave në Gjykatën Sportive të DFB të hënën, 17 maj”, tha DFB në deklaratë.

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Mungon vetëm zyrtarizimi, Hansi Flick trajneri i ri i Gjermanisë

Publikuar

-

Nga

Hansi Flick do të jetë trajneri i Gjermanisë dhe në fakt ky nuk është nja lajm i ri, duke pasur parasysh që në çdo media është raportuar se kjo ishte edhe një nga arsyet se pse ai u largua nga Bayern Munich.

Për disa kohë u përfol edhe për klube që po e tentonin Flickm, por Abendzeitung,  në Gjermani raporton se Flick tashmë ka nënshkruar me Federatën Gjermane të Futbollit dhe do ta drejtojë kombëtaren e vendit të tij në kualifikueset për “Katar 2022” dhe në EURO 2024.

Europiani do të zhvillohet në Gjermani dhe normalisht 3 herë kampionët e Europës do kërkojnë ta ngrenë trofeun. Flick do të pasojë Joachim Low, i cili largohet direkt pas EURO 2020, që përfundon më 11 korrik.

LEXO TE PLOTE