Connect with Us

“Nuk më njohin se jam muskuloz”/ Mozzik i kthehet Capital T, i jep përgjigjen thumbuese

Showbizz

“Nuk më njohin se jam muskuloz”/ Mozzik i kthehet Capital T, i jep përgjigjen thumbuese

Publikuar

-

“Nuk më njohin se jam muskuloz”/ Mozzik i kthehet Capital T, i jep përgjigjen thumbuese

Capital T dhe Mozzzik janë dy prej reperëve më të suksesshëm të momentit. Por mes tyre ka patur një përplasje virtuale pasi Capital e thumboi në emisionin e Meriton Mjekiqit në një fresstyle ku u shpreh “Me reper se ti është Lori.” Kaq mjaftoi dhe dyshja vijuan me thumbimet e tyre kundrejt njëri-tjetrit në rrjetet sociale.

Së fundi Mozzik ka qenë i ftuar në emisionin “Prive” ku dhe ka folur rreth kësaj teme. Ndonëse nuk përmendi emra, fjalët dukej se ishin drejtuar Capital T.

Ndër të tjera ai shprehej se nuk ai nuk njihet se ka makina të shtrenjta, para apo se është muskuloz, por për suksesin e tij në muzikë.

Unë njihem që jam një djalë i urtë, pa marrë parasysh atë botën e muzikës, të hip hopit. Më duket pak absurde çështja e koelgëve. Deri më sot i kam pasur punët mirë me të gjithë dhe i kam akoma. Qasja e artistëve të tjerë pas suksesit është pak e kuptueshme, sepse është biznes. Ndoshta dikë e kam bërë nervoz, ndoshta dikujt ja kam prish tripat, por me punë arrihet gjithçka. Unë i respektoj të gjithë. Ju uroj sukses të gjithëve. Unë nuk i përcjell diss-at.

Është më shumë se absurde ta bëj një diss dikush e në të njëjtën kohë me të dhënë dorën live e të të respektoj live dhe pastaj të shkojë të flasë diçka që s’është artistike për mua. Diss-at kanë qenë gjithmonë pjesë e hip hopit, por duhet të gjesh diçka kur ke problem me dikë jo se të teket ty të shash Mozzik, se Mozzik si ka bërë asgjë askujt. Unë nuk e kam primare të merrem me dikë. Mua njerëzit nuk më njohin që jam i bukur, nuk më njohin që jam muskuloz, nuk më njohin që kam lekë, nuk më njohin që kam makina. Mua njerëzit më njohin që bëj muzikë të mirë. Ti mos më shaj mua, shaj talentin tim. Por është zgjedhja e artistëve, por me mua është më mirë që artistët t’i kenë punët mirë se nuk i dihet jetës”, u shpreh Mozzik./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Lanë në harresë Antonelën dhe Gelianin/ Sara dhe Atdheu kthehen tek njëri-tjetri

Publikuar

-

Nga

Lanë në harresë Antonelën dhe Gelianin/ Sara dhe Atdheu rikthehen tek njëri-tjetri

Pasi u deklarua për Gelianin,  Sara publikoi disa foto ku shihet me Atdheun dhe krahas shkruan se  bashkë zihen, por pa njëri-tjetrin nuk rrinë dot. Pas kësaj deklarate Geliani reagoi në një status duke i treguar daljen dhe duke e cilësuar si një njeri me shumë fytyra.


Mirëpo Atdheu dhe Sara duket se janë rikthyer sërish tek njëri-tjetrit. Konkurentja ka publikuar një foto ku duket e ulur në prehrin e konkurentit dhe ky i fundit ka vendosur duart tek këmbët e saj./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Disa ditë pas deklaratës/ Ola hedh dyshime të forta për Muratin

Publikuar

-

Nga

Disa ditë pas deklaratës/ Ola hedh dyshime të forta për Muratin

Javën e kaluar Murati u deklarua vetëm për Olën dhe kjo deklaratë erdhi gjatë një takimi romatik ku ata u shfaqën shumë të afërt me njëri-tjetrin. Ola nga ana e saj nuk u deklarua për Muratin dhe u shpreh se i duhej më shumë kohë që ta njihte.

Ndërsa të gjithë po mendonin se po krijohej një çift i Ola ka hedhur dyshime se Murati mund të kishte një lidhje tjetër jashtë emisionit. Ajo solli në studio një foto, ku një vajzë kishte bërë tek thonjtë e saj inicialet e biznesit të ri të Muratit dhe kjo e kishte bërë Olën të dyshonte.

Konkurenti nga Turqia u shpreh se ajo është një nga ortaket e tij, por Ola tha se ai nuk i ka përmendur kurrë emrin e saj.  Megjithatë Ola nuk u qetësua nga fjalët e Muratit dhe tha se do të shkojë në biznesin e tij për ta vërtetuar këtë gjë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Çfarë ka ndodhur me Ledjanën?/ Mevlani i vetmuar në studio: Nuk doja një fund të hidhur

Publikuar

-

Nga

Çfarë ka ndodhur me Ledianën?/ Mevlani i vetmuar në studio: Nuk doja një fund të hidhur

Disa ditë më parë Ledjana ka njoftuar se nuk do të jetë më pjesë e Përputhen. Ditën e sotme në emisionin Përputhen në mungesë të saj Mevlani u shpreh se ndihet i vetmuar.

Më tej ai tha se është dyshues për ndjenjat e Ledianës kundrejt tij dhe shton se fakti që ajo nuk pranon të ketë një takim romantik nuk ka të bëjë me familjen e saj. Mevlani i mërzitur tha se nuk e ka dashur një fund të hidhur.

“Nuk e di, pse ajo s’duhet të vijë e të lejë të vetmuar sot në studio. Nëse ka diçka le ta thotë publikisht, nuk mbaj njeri me zor nëse nuk më do, është shumë e thjeshtë. Nëse ato ndjenja nuk janë të sinqerta le të vijë ta thotë.

 Në momentin që ke ardhur në një emision dashurie ka puthje ka përqafime dhe do ndikohemi nga prindërit që e kanë pranuar që do të vijmë në këtë emision. Nuk besoj që ka lidhje me familjen se ajo ka pozuar foto me bikini në vaskë. Nëse do të kishte sinqeritet nuk do të kishim ardhur në këtë pikë. Më vjen shumë keq që pas gjithë këtij rrugëtimi, nuk e kam dashur kurrë këtë fund të hidhur. “, tha Mevlani./CNA.al

LEXO TE PLOTE