Connect with Us

Si të zgjidhni dhuratat e përsosura për të dashurit tuaj, sipas shkencës

Life Style

Si të zgjidhni dhuratat e përsosura për të dashurit tuaj, sipas shkencës

Publikuar

-

Si të zgjidhni dhuratat e përsosura për të dashurit tuaj, sipas shkencës

Festat e fundvitit janë në prag dhe shumë njerëz po mendojnë për dhuratat që do tu dhurojnë të dashurëve të tyre. TK Maxx është bashkuar me shkencëtarë të sjelljes për të zbuluar shkencën që qëndron pas dhuratave perfekte të Krishtlindjeve .

Mike Hughes, një nga shkencëtarët e sjelljes që drejtoi studimin, tha: “Pas vitit që kemi pasur të gjithë, dhurata domethënëse ka marrë rëndësi dhe njerëzit po kërkojnë t’u japin dhurata të menduara të dashurve të tyre këtë fundvit.”Të armatosur me kërkesat tona të informuara psikologjikisht, blerësit do të jenë në gjendje të gjejnë dhurata shtesë speciale për njerëzit që kanë kutpim dhe rëndësi për ta.”

Shkencëtarët morën premisën e Hierarkisë së Nevojave të Masloë, një model që sugjeron që njerëzit janë të motivuar për të përmbushur nevojat themelore përpara se të kalojnë në nevoja të tjera, më të përparuara dhe e aplikuan këtë edhe për Krishtlindje.

Shpirtrat kuriozë priren të jenë më të lumtur kur humbin veten në pasionet dhe interesin e tyre dhe ka të ngjarë të përqendrohen në planifikimin e aventurave të reja në 2021.

Lidhësit Socialë janë më të lumtur kur janë të rrethuar nga të dashurit dhe ka të ngjarë të kenë humbur lidhjet fizike mes pandemisë Covid-19.

LEXO EDHE:  “Rrënjët”/ Xhaçka publikon videon e veçantë të fushatës

Arritësit e mëdhenj janë më të lumtur kur arrijnë qëllimet personale dhe priren të përqendrohen në fillimin e projekteve të reja.

Dhe së fundmi, Kërkuesit e Thjeshtësisë janë më të lumtur kur shijojnë komoditetet në shtëpi dhe gjërat e thjeshta në jetë. Shkencëtarët sugjerojnë që të merrni parasysh se në cilën kategori hyjnë të dashurit tuaj dhe t’i bëni vetes disa pyetje për t’ju ndihmuar të vendosni për të tashmen perfekte.

Nëse i dashuri juaj është një Shpirt Kurioz, pyesni veten se cilat dhurata mund t’i ndihmojnë ata të krijojnë dhe të shprehen, ndërsa nëse ata janë një përdorues social, ka të ngjarë që të çmojë një dhuratë më personale.

Ndërkohë, nëse personi juaj i dashur është një  synues i “Arritjeve të mëdha”, ai ka të ngjarë të shijojë një dhuratë që njeh cilësitë e tyre më të mira dhe nëse janë një Kërkues i Thjeshtësisë, mbase konsideroni një dhuratë praktike. Modeli tregon që shumica e njerëzve hyjnë në një nga katër kategoritë kryesore – një Shpirt Kurioz, Arritës i Madh, Lidhës Social i Kërkuesit të Thjeshtësisë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Showbizz

Sukseset për Valdrin Sahitin nuk kanë të ndalur/ Stilon veshjen për yllin e Instagramit, Kylie Jenner

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Valdrin Sahiti është kthyer në një nga stilistët më të dashur dhe të famshëm jo vetëm në Shqipëri por edhe në botë.

Ai ka stiluar veshje për shumë yje botërore, si Beyonce, modelen Winnie Harlow, Chrisy Teigen, Bella Thorne, dhe së fundi yllin e famshëm të Instagramit Kylie Jenner.

Kylie i ka besuar Sahitit, veshjen për promovimin e linjës së re të kremrave për fëmijët që Kylie do ta prezantojë në 28 shtator.

LEXO EDHE:  “Rama të japë dorëheqjen”/ Basha: Po ju kushton shqiptarëve shumë shtrenjtë

LEXO EDHE:  “Rrënjët”/ Xhaçka publikon videon e veçantë të fushatës

Përmes publikimit të spotit të ri reklamues të Kylie-it në Instagram, Sahiti e ka quajtur Jenner një muzë frymëzimi. / CNA.al

  

View this post on Instagram

 

A post shared by Kylie 🤍 (@kyliejenner)

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Mëngjesi në trup/ Modelja “marros” meshkujt, publikon fotot e nxehta me copëza frutash në pjesët intime

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Anyuta Rai është një modele dhe blogere shumë e njohur në rrjetet sociale. Rai numëron më shumë se 3 milionë ndjekës në Instagram.

Karrierën si modele Rai e ka filluar në moshën 18 vjeçare, ku u evidentua për format e saj perfekte të trupit dhe fotot vërtetë të nxehta.

Bukuroshja ruse nuk i lë vend imagjinatës me pozat e saj.

LEXO EDHE:  “Rrënjët”/ Xhaçka publikon videon e veçantë të fushatës

LEXO EDHE:  Mediu: Në PD flitet për afrim me LSI-në, më mirë koalicion PD-PSNë disa prej fotovetë publikuara në Instagram jao shfaqet tërësisht e zhveshurm e shtrirë buzë një pishine dhe pjesët intime i mbulon me copëza frutash.

Fotot e saj janë komentuar nga mijëra fansa të cilët janë të marrosur pas saj. Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Bomba” Oriola Marashi/ Tregon gjoksin bombastik me veshje të Christian Dior

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Oriola Marashi është një nga modelet më të njohura shqiptare. Bukuroshja e ka zgjeruar famën e saj, duke kaluar përtej kufijve shqiptar.

Marashi është kthyer në imazh të shumë firmave të famshme në botë. Prej kohësh është pjesë e kompanisë së njohur Guess.Modelja gjithnjë komentohet për fotot provokuese dhe format seksi në rrjetet sociale. Së fundi ajo ka publikuar disa video ku tregon linjat e saj shpërthyese.

LEXO EDHE:  Dreka e Bashës me Komisionin Gjana dhe një fitore në 14 Qershor

LEXO EDHE:  Harxhi zbulon bisedën/ Çfarë i thanë socialistët para zgjedhjeve, debati me Bashën

E veshur me Christian Dior, modelja nuk ka lënë shumë vend për komente. Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE