Connect with Us

Horoskopi i muajit Janar/ Çfarë kanë parashikuar yjet përsa i përket punës

Horoskopi

Horoskopi i muajit Janar/ Çfarë kanë parashikuar yjet përsa i përket punës

Publikuar

-

/
Horoskopi i muajit Janar/ Çfarë kanë parashikuar yjet përsa i përket punës

Dashi

Qielli juaj do t’ju japë një kohë të përsosur. Frytet e angazhimit tuaj do të vërehen shumë shpejt, falë tranzitit të favorshëm të Mërkurit në Ujor, i cili do të shtojë favorizimet e Jupiterit dhe Saturnit. Me pak fjalë, koha juaj duket se ka ardhur për punë dhe para .

Demi

Ky muaj mund të vijë me shumë sfida, kështu që sa më shumë që armatoseni me durim, këmbëngulje dhe forcë, aq më mirë. Wshtë e ndaluar të lëkundeni ose të lini veten të shkoni në dekurajim.Do të duhet të keni besim tek vetja dhe aftësitë tuaja.

Binjakët

Ju ndoshta do ta filloni janarin me një nuancë përtacie, ose ndoshta pa pasur ide plotësisht të qarta.Sido që të jetë, së shpejti do ta gjeni veten duke u ndeshur me një mijë ide , dëshirën për të rindezur pozicionin tuaj ose kompaninë tuaj dhe mbi të gjitha me aftësinë për të zhvilluar strategji inteligjente , efektive dhe me mend.Për disa nga ju mundësia e vitit 2021 mund të vijë nga mesi i muajit e tutje, për dikë tjetër do të vijë më vonë.

Gaforrja

Festat e fundit mund të përfshijnë ende vonesa dhe disa pikëpyetje . Ekziston një entuziazëm i ri , por mbase më shumë se entuziazëm duhet të flasim për grindje, vendosmëri, dëshirë për hakmarrje dhe për të pohuar veten. Mundësitë që po kërkoni mund të mos vijnë menjëherë, por do t’ju duhet t’i punoni me durim dhe këmbëngulje .

Luani

Ju mund të vini bast në vullnetin tuaj të pohimit. Do të fillojë një fazë komplekse për ju, në të cilën do të duhet të pastroni mendjen tuaj, për të kuptuar plotësisht se cila është strategjia më e mirë dhe, në të njëjtën kohë, të shmangni me përpikmëri çdo hap të gabuar apo pamenduar.

Virgjëresha

Përvishni mëngët dhe shtrojuni punws. Nuk do të të mungojë kurrë qëndrueshmëria. As qëllimi i fortë për tu rritur profesionalisht, për të rihapur biznesin tuaj ose për të gjetur një punë.Kushtet e jashtme sigurisht nuk janë më të thjeshtat , por kur ekziston vullneti për të ecur përpara, gjendet një zgjidhje.Idetë më të mira mund të vijnë në fillim të janarit; atëherë një periudhë e shkëlqyer ju pret të tregoni kapacitetin tuaj të përkushtimit dhe të përballeni me çdo detyrë me vendosmërinë e nevojshme.

Peshorja

Një kohë e shkëlqyeshme për profesionin , edhe nëse rezultate të caktuara mund të marrin pak kohë për të arritur siç dëshironi.Sezoni fillestar i pushimeve ka të ngjarë të përfshijë ndonjë shpërqendrim nëse punoni. Më vonë do të ktheheni në kontakt me ëndrrat dhe ambiciet tuaja dhe do të filloni të bëni hapat e duhur për të arritur atje.Dije që qielli favorizon si punën ashtu edhe paranë, por përkushtimin e nevojshëm për të prekur rezultatet do të duhet të bësh kujdes.

LEXO EDHE:  Kjo është shenja më e komplikuar dhe e rebeluar në dashuri. Do t’ju habisë!

Akrepi

Një kohë e shkëlqyeshme për profesionin , edhe nëse rezultate të caktuara mund të marrin pak kohë për të arritur siç dëshironi.Sezoni fillestar i pushimeve ka të ngjarë të përfshijë ndonjë shpërqendrim teksa punoni. Më vonë do të ktheheni në kontakt me ëndrrat dhe ambiciet tuaja dhe do të filloni të bëni hapat e duhur për të arritur atje.Dije që qielli favorizon si punën ashtu edhe paranë, por përkushtimin e nevojshëm për të prekur rezultatet do të duhet të bësh kujdes.

Shigjetari

Do të duhet shumë iniciativë , shumë aftësi për të guxuar dhe shumë frymë pioniere: një sfidë, praktikisht, por nëse ke besim te vetja do ta fitosh.Përfitoni nga idetë që mund të keni gjatë periudhës së pushimeve : ato mund të jenë po aq ide për t’u zhvilluar më vonë ose t’ju ndihmojnë të hiqni gështenjat nga zjarri në kohën e duhur.Gjithashtu sepse kjo kthjelltësi e bukur do të fillojë të zbehet shpejt: shpërqendrimi, lodhja mendore dhe nervozizmi nuk do t’iu ndihmojnë. Bej kujdes.

Bricjapi

Në hartën tuaj, janari duket më shumë si një muaj rregullimi dhe reflektimi sesa një lajm i vërtetë.Sidoqoftë, angazhimi juaj do të jetë në kulmin e tij dhe do të ndjeni se mund të mbështeteni te vetja dhe aftësitë tuaja .Për më tepër, pas pushimeve, ju do të filloni t’i jetoni zotimet tuaja me një lehtësi më të madhe, sikur të ishte hequr një peshë nga shpatullat tuaja.Dhe kjo do të nënkuptojë gjithashtu një marrëveshje të madhe për sa i përket besimit më të madh në të ardhmen .

Ujori

Në profesion do të jetë një kohë e përkushtimit , e forcës, e këmbënguljes. Të gjitha cilësitë që nuk do të humbisni dhe që mund t’ju mbështesin në një periudhë komplekse, por jo plotësisht të pafavorshme.Ju do të duhet t’i kushtoni vëmendje vetëm impulsivitetit, për të shmangur kënaqjen me zgjedhje të menduara keq ose për të hedhur veten në diatere dhe polemika shumë të pa këshillueshme.Me pak fjalë, me pak kujdes nga ana juaj, ju do të përjetoni çdo ngjarje mjaft mirë për të marrë më të mirën prej saj edhe në aspektin ekonomik , të paktën në disa raste.

Peshqit

Kur bëhet fjalë për të ngritur mëngët , sigurisht që nuk përmbaheni.Në pjesën e parë të muajit, ajo që përfshin pushimet e fundit, do të jeni në gjendje të mbështeteni në një përqendrim të shkëlqyeshëm mendor , të aftë t’ju frymëzojë me ide të shkëlqyera.Më vonë, nëse përqendrimi juaj nuk mund të shkojë aq lart sa të jetë e mundur, ju do të gëzoni energji të madhe fizike, e cila do t’ju ndihmojë të kryeni detyrat tuaja në mënyrë të shpejtë dhe efikase.Nëse jeni duke kërkuar për një punë, mos u dorëzoni : këto janë kohë komplekse, kështu që duhet shumë durim./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 18 janar 2022

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Hëna është në anën tuaj, edhe në aspektin e dashurisë, do të keni një pasdite shumë pozitive dhe me energji të mirë. Në punë ka ulje-ngritje dhe një marrëveshje mund të ndryshojë!

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Hëna është kundër jush në aspektin e dashurisë. Në punë, megjithatë, ka shumë dyshime. Përpiquni të kapërceni pengesat pa menduar për problemet, sepse idetë nuk ju mungojnë!

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Në dashuri ka ardhur koha për të folur, mos u shqetësoni shumë. Në punë, mundësitë po vijnë dhe ata që kanë bizneset e tyre mund të fillojnë të shikojnë të ardhmen me qetësi!

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Në dashuri ka pak zemërim, ndoshta nuk keni thënë gjithçka që mendoni. Në punë tashmë mund të merrni diçka më shumë, por deri në prill duhet bërë një zgjedhje!

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Hëna është në formë të shkëlqyer, por disa çështje ekonomike ende nuk janë zgjidhur. Në punë përpiquni të lëvizni deri në datën 20, sepse atëherë do të acaroheni pasi dielli është në anën tuaj të kundërt.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Të premten dhe të shtunën Hëna do të jetë në anën tuaj, përpiquni ta lini veten të lirë në dashuri dhe të organizoni diçka për fundjavën. Në punë, suksesi vjen!

LEXO EDHE:  Tre shenjat më me fat në dashuri për sezonin e Luanit

LEXO EDHE:  Sa para ekzistojnë gjithësej në botë?

PeshorjaTë lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Nga e martja Hëna do të jetë me ju dhe do të mund të gjeni sërish një marrëveshje me partnerin. Në punë ka pak tension, ndoshta doni të ndryshoni ajrin, por bëjeni vetëm në raste të jashtëzakonshme!

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Në dashuri diçka nuk shkon, jeni pak i pavendosur dhe një frazë e keqkuptuar mund të krijojë probleme. Në punë, mosmarrëveshjet ligjore tani mund të fitohen!

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Hëna është e favorshme gjatë ditëve në vijim, dashuri e mirë. Në punë, gjithçka po shkon mirë, përpiquni të planifikoni ngjarje për javën e ardhshme!

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Dita më e mirë do të jetë e martja, por edhe e mërkurja dashuria nuk është e keqe. Në punë, një moment i rëndësishëm sidomos nëse keni një qëllim për të arritur!

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Afërdita është në anën tuaj në aspektin e dashurisë, historitë që lindin tani do të jenë të rëndësishme. Në punë ka pengesa dhe vonesa të vogla, por gjithçka funksionon!

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

E martja do të bëni mirë të ripërsëritni konceptin tuaj të dashurisë për të gjithë, sepse deri në prill do t’ju duhet të bëni zgjedhje të rëndësishme. Në punë Jupiteri është në anën tuaj dhe ju ndihmon në marrëdhënie, do të keni energji të mira./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 17 janar 2022

Publikuar

-

Nga

cna lajme horoskop

Dashi

Entuziazmi dhe sipërmarrja do t’ju mundësojnë të arrini diçka të dukshme. Nëse i keni marrë para hua dikujt, atëherë do të ishte mirë t’i ktheni sot, para se t’ua kërkojnë. Një takim romantik i papritur do të jetë shumë emocionues, por mund të mos zgjasë shumë.

Demi

Shëndeti juaj mund të kërkojë vëmendje. Ka gjasa të krijoni kontakte të rëndësishme përmes miqve. Do të takoni një mik të kujdesshëm dhe mirëkuptues. Bëni shumë kujdes sot teksa ngisni makinën.

Binjakët

Ata që investojnë paratë e tyre në bursë mund të pësojnë humbje sot. Duhet të jeni të vëmendshëm dhe vigjilent në lidhje me investimet tuaja. Një mirëkuptim më i mirë me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj do të sjellë paqe dhe lumturi në shtëpinë tuaj.

Gaforrja

Motivoni veten për të qenë më optimistë. Sytë do t’ju ndriçojnë dhe zemra do t’ju rrahë kur të takoni dikë të ëndrrave tuaja sot. Nëse keni pasur mall për dashurinë e bashkëshortit/bashkëshortes, dita do t’ju bekojë me këtë.

Luani

Disa persona mund të përpiqen t’ju shqetësojnë, por thjesht shpërfillini ata. Nëse ju dhe partneri juaj keni ndier mungesë emocioni ditët e fundit, kjo ditë do të jetë shumë argëtuese për ju.

Virgjëresha

Shqetësimet do të zhduken, teksa merrni komandën e situatës aktuale në jetën tuaj. Sot do të mendoni të bëni diçka të re në kohën tuaj të lirë. Sidoqoftë, do të jeni aq të zënë me këtë detyrë sa të gjitha gjërat e tjera do të vihen në prapavijë.Peshorja

Disa ndryshime në shtëpi do t’ju bëjnë shumë sentimentalë. Një detyrë mund të mbetet pezull në punë dhe mund t’ju duhet t’i kushtoni kohën tuaj të vlefshme në mbrëmje për ta përfunduar atë. Mos investoni në diçka për të cilën keni pak njohuri, pa u konsultuar me dikë.

LEXO EDHE:  Kanë një ndjeshmëri të madhe/ Shenjat më intuitive të horoskopit

LEXO EDHE:  Horoskopi për muajin Prill/ Çfarë kanë planifikuar yjet për dashurinë?

Akrepi

Do të kënaqeni me suksesin e të tjerëve dhe këtë do ua shprehni atyre. Dita juaj do të jetë e zhytur në ngjyrat e dashurisë, por mund të debatoni me të dashurin/dashurën për një çështje nga e kaluara, gjatë mbrëmjes. Pavarësisht kësaj do të kaloni kohë me partnerin/partneren dhe t’i shprehni ndjenjat tuaja.

Shigjetari

Mundohuni ta bindni partnerin/partneren tuaj që të jetë më i kuptueshëm, përndryshe mund të ketë probleme në të ardhmen e afërt. Tregojini partnerit tuaj se sa shumë e doni. Përgjithësisht do të jetë një ditë e mirë për ju, pasi do të gjeni kohë për veten tuaj.

Bricjapi

Sot mund t’ju duhet të përballeni me disa tensione dhe mendime të ndryshme që do t’ju bëjnë të ndiheni të irrituar dhe të shqetësuar. Ndihma e një vëllai ose vëllai do t’ju sjellë përfitime. Miqtë do t’ju ndriçojnë ditën, pasi mund të planifikojnë diçka emocionuese për mbrëmjen.

Ujori

Një mbrëmje në kinema/teatër apo darkë me bashkëshortin/en, do t’ju mbajë në humor. Jeta juaj romantike nuk do të jetë ashtu sikurse dëshironi sot. Seminaret apo ekspozitat do t’ju ofrojnë njohuri dhe kontakte të reja.

Peshqit

Vizitoni një mik i cili mund të ketë nevojë për ndihmë. Kur dy njerëz janë të dashuruar, ata mund të ndihen sikur e gjithë bota është e mbushur me gëzim. Sot, mund të jeni ju që do të ndiheni kështu.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 16 janar 2022

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 27 Qershor 2021

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Për të lindurit e kësaj shenje e diela do të vijojë të jetë një ditë e mbushur me tensione dhe stres, njëlloj si ditët e kaluara. Do të ndjeni nevojën që të përqendroheni më shumë në rikuperimin psiqik dhe fizik gjatë kësaj dite.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Ndikimi i favorshëm i Hënës, Mërkurit dhe Saturnit në shenjën tuaj, do të thotë më shumë vëmendje lidhur me çështjet profesionale dhe paratë. Ndoshta një ndryshim i nisur, do mund të përfundojë. Sa i takon dashurisë, parashikohen emocione të reja lidhur me një person.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Të lindurit e kësaj shenje duhet të kuptojnë se çfarë duhet të bëjnë. Ka disa situata të sikletshme në familje. Me ndikimin e kundërt të Venusit, rrezikoni që të humbni kohë, si dhe do ju duhet që të rishihni disa marrëveshje. Ndiqni rrjedhën dhe mos ecni kundër rrymës, pa qenë të bindur për veprimet tuaja.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Nuk duhet të mërziteni, nëse ndonjë nga këto ditë bëni më shumë për veten se për të tjerët. Ka ardhur momenti që të vlerësoni veten tuaj. Është mirë që të gjeni një marrëveshje lidhur me ndjenjat tuaja. Arsyetoni mirë lidhur me çdo situatë, ka ardhur momenti që të zgjidhni disa probleme.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Të lindurit e kësaj shenje i pret një ditë mjaft pozitive, ku do të kenë një dëshirë të madhe për të dalë nga një sërë vështirësish. Parashikohet që të ketë një vonesë apo mungesë vendosmërie, por asgjë më shumë. Kjo e diele favorizon fushën e ndjenjave, ku do të rigjeni emocionet e humbura gjatë ditëve të fundit.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Të lindurit e kësaj shenjë, nuk janë totalisht të bindur lidhur me atë që po përjetojnë në dashuri. Janë të ndarë në dy grupe, ata që kanë një dashuri dhe nuk arrijnë që ta jetojnë siç duhet dhe ata që nuk kanë një ndjenjë të konsoliduar. Ballafaqimi me problemet gjatë kësaj dite, mund të jetë me rrezik, ndaj mendohuni mirë para se të hidhni çdo hap.

LEXO EDHE:  Tre shenjat më me fat në dashuri për sezonin e Luanit

LEXO EDHE:  Astrologe Meri paralajmëron këtë shenjë: Do të dalë tradhtia në shesh, bëj kujdesPeshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Nëse keni pësuar një zhgënjim në dashuri, ky është momenti për të reflektuar dhe për të lënë pas gjithçka. Kjo e diele do të jetë mjaft e rëndësishme, për të kuptuar drejtimin se nga ju çon zemra.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Nuk do të jeni në formë perfekte gjatë kësaj dite, madje do të demonstroni nervozizëm. Personat që ju rrethojnë, mund të mendojnë se nuk jeni mirë, pasi gjatë kësaj dite do të acaroheni shumë shpejt dhe nuk do të pranoni kritika. Jeni në një fazë rebelimi, ndaj bëni kujdes.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Hëna do i shqetësojë jo pak të lindurit e kësaj shenje, për shkak të ndikimit të kundërt të saj. Megjithatë duhet të rrini të qetë, pasi është situatë kalimtare. Ky muaj parashikon mundësi të mëdha sa i takon ndjenjave, ndaj çdo ditë është një mundësi e artë.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Gjatë kësaj dite do mund të zgjidhni një problem që ju ka munduar prej kohës. Parashikohet një rikuperim i ndjeshëm sa i takon çështjeve personale dhe atyre profesionale. Sa i takon emocioneve, parashikohen mundësi të mëdha për të ardhmen.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Kjo e diele është nën ritmet e duhura për të lindurit e kësaj shenje. Mundohuni që ta merrni çdo situatë me qetësi! E keni më të vështirë që të menaxhoni anën emocionale tuajën, ndaj mundohuni të mbani situatën nën kontroll.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Dashuria për të lindurit e kësaj shenje pritet të jepet pa limit! Por kur ekzagjerohet, mund të kthehet kundër. Kjo e diele parashikon jo pak shqetësime sa i takon dashurisë dhe ndjenjave.

LEXO TE PLOTE