Connect with Us

Horoskopi i financave/ Çfarë ka rezervuar viti 2021 për ju

Horoskopi

Horoskopi i financave/ Çfarë ka rezervuar viti 2021 për ju

Publikuar

-

Horoskopi i financave/ Çfarë ka rezervuar viti 2021 për ju

Dashi

Me Saturnin e pakëndshëm në tranzit në shtëpinë e parave të marra përmes trashëgimisë, dhuratave ose qirave të ndryshme, ky vit nuk do të jetë aq i lehtë.Biznesi po përballet me disa vështirësi dhe ka shumë punë për të bërë në mënyrë që të zhvillohet. Edhe në fushat e favorshme, ku të tjerët bëjnë shumë para, përsëri do të hasni vështirësi gjatë vitit 2021.Megjithatë, në fillim të pranverës, do të gjeni metoda të tjera për të fituar më shumë para dhe për të rritur mirëqenien tuaj, jo përmes kursimit, por përmes shpenzimeve të shpejta dhe investimeve.

Demi

Në horoskopët 2021, karriera juaj kalon përmes një procesi të rivlerësimit të përparësive të disa projekteve më të vjetra. Ciklet e retrogradimit të Merkurit në 2021 po zhvillohen në shtëpitë profesionale: shtëpia e pozitës dhe reputacionit shoqëror, shtëpia e punës dhe një nga shtëpitë e parave.Përveç se është zot i shtëpisë tuaj të parave, Mërkuri është i lidhur me intelektin, informacionin, komunikimin, dokumentet, negociatat, llogaritjet, udhëtimet, shkëmbimet (përfshirë tregtinë). Prandaj, profesioni dhe paratë do të jenë të lidhura ngushtë me këto fusha.Asnjë fitim i madh nuk do të ndodhë dhe, edhe nëse do të ishin planifikuar tani, ka shanse të mëdha për t’u vonuar. Gjatë prillit dhe majit, situata do të përmirësohet dhe vendasit e Demit kanë dy muaj kur mund të rregullojnë buxhetin e tyre. Pas kësaj, do të jetë përsëri e qetë, deri në nëntor-dhjetor, të cilat sjellin fitime më të rëndësishme.

Binjakët

Shumica e tyre bëhen vetë-mësimdhënës dhe arrijnë të përsosin trajnimin e tyre. Shpesh nuk është aspak e rehatshme të njohësh kufijtë e tu dhe të përpiqesh t’i kapërcesh ato. Por është mënyra e vetme që mund të bëhesh më mirë. Hapat e parë drejt pavarësisë financiare janë ndërmarrë dhe marrëdhëniet e parave me njerëzit e tjerë kanë filluar të marrin një formë të re, të dobishme për të dy palët. Ndikimi i fortë i muajve të parë të tranzitit të Saturnit ka kaluar, dhe tani, me durim, është ndërtuar një stabilitet i ri financiar.

Gaforrja

Urani solli evolucione të trazuara dhe kontradiktore në jetën profesionale . Nga 2021, ata do të fillojnë të marrin më shumë përgjegjësi në punë, ata do të bëhen më të vazhdueshëm në aktivitetet e tyre dhe respektimi i rregullave ose përmbushja e direktivave të eprorëve të tyre nuk do të jetë aq e vështirë.

Luani

Inovative dhe elektrizuese, Urani nxit një vizion të gjerë dhe progresiv, stimulon krijimtarinë tuaj, interesin tuaj për njohuri, hulumtim ose kulturë, dhe inkurajon të udhëtoni, të bini në kontakt me njerëz ose vende të largëta, me filozofi origjinale dhe rryma mendimi. Urani ju udhëzon drejt aktiviteteve shoqërore dhe zbulimeve të reja, si fizike ashtu edhe shpirtërore.Nga ana profesionale, midis mars-maj të vitit, gjithçka duket mirë: nëse do t’i kushtoni vëmendje mundësive që ju ofrohen, nuk do të hasni ndonjë problem të madh. Në çështjet e parave, ju do të keni më shumë qëndrueshmëri në jetën e tyre dhe problemet e së kaluarës nuk do t’i shqetësojnë më.  Kur bëhet fjalë për paratë, ata do të varen shumë nga të tjerët, por duke filluar nga maji, paratë do të merren lehtësisht dhe plane të caktuara financiare do të arrihen më shpejt, ndërsa disa aspekte të veçanta të karrierës së tyre do t’i sjellin më shumë para sesa prisnin.

Virgjëresha

Situata e parave ndikohet nga Saturni tek Bricjapi, i cili kërkon moderim në shpenzime. Asnjë investim nuk rekomandohet me një pozicion të tillë. Saturni sjell shumë përgjegjësi në gjithçka që përfshin para, dhe planifikimi financiar nuk është pika e fortë e shenjës tuaj të zodiakut. Por, pa diskutim, nëse janë të arsyeshëm dhe të aftë, ata mund të bëjnë blerje të rëndësishme.Ata do të tremben jashtëzakonisht shumë nga humbja e parave, nga varfëria. Sidoqoftë, në këtë drejtim, ju do të tundoheni shumë të fitoni më shumë para në mënyrë që të mbani stilin e jetës tuaj dhe ata do të bëjnë gjithçka për t’i marrë ato. Ju gjithashtu do të duhet t’i kushtoni më shumë vëmendje shpenzimeve dhe veçanërisht humbjes së parave përmes mashtrimeve ose investimeve që mund të përfundojnë në dështim. Situata financiare përmirësohet veçanërisht në pjesën e parë të korrikut. Ju do të fitoni më shumë para, por nuk do të vijnë lehtë. Çdo para shtesë do të merret përmes punës së palodhur.

Peshorja

Në janar, marrëdhëniet profesionale mund të shkaktojnë probleme, dhe disa madje mund të prishen. Edhe pse i pakëndshëm, stresi relacional mund të jetë faktori që nxit gjetjen e zgjidhjeve të reja, progresive. Muajt e parë të vitit 2021 sjellin shuma të moderuara parash, asgjë të jashtëzakonshme. Ndërsa moti nxehet, llogaritë e tyre mund të bëhen më të pasura.Sa i përket parave, përsëri, ju do të shijoni një periudhë të favorshme: fitimet e tyre janë përsëri në rritje, shpenzimet janë nën kontroll, kështu që bilanci i përgjithshëm do të jetë pozitiv.

LEXO EDHE:  Puna dhe dashuria/ Parashikimi i astrologut të famshëm për fundjavën

Akrepi

Shqetësimet në lidhje me punën dhe, në përgjithësi, ndërtimin e një karriere fillojnë nga muajt e parë të vitit 2021. Nëse nuk jeni të kënaqur me statusin tuaj të punësimit dhe dëshironi të zhvilloni biznesin e tyre, konteksti astral i vitit 2021 mund të sjellë mundësi të papritura. Financiarisht, 2021 ka të ngjarë të jetë një vit i mirë, veçanërisht duke filluar nga nëntori. Në një mënyrë ose në një tjetër, ju do të arrini të fitoni gjithnjë e më shumë para vetë, pa nevojën e bashkëpunimit me të tjerët. Nga ana tjetër, duket se në qershor, do të investoni më shumë kohë dhe energji në udhëtime biznesi ose bashkëpunime në distancë, ose në ndjekje shkencore, kulturore ose akademike.

Shigjetari

Viti 2021 do t’i gjejë vendasit e Shigjetarit shumë të zënë! Ata ose kërkojnë një punë të re, ose kanë sfida interesante në punë. Duket se studimet dhe specializimet e tyre janë përparësitë e këtij viti.Gjatë muajve të parë të vitit 2021, ju duhet të gjeni dhe mbani një ekuilibër midis të ardhurave dhe shpenzimeve, vetëm atëherë do të jeni në gjendje të ndiheni të qëndrueshëm financiarisht.Në fillim të tetorit , është më mirë nëse ata shfrytëzojnë plotësisht mundësitë që vijnë nga karriera , përfitimet financiare dhe, përfundimisht, mundësia e gjetjes së një funksioni të ri, një pune më mirë të paguar.Gjithashtu në nëntor, mund të flasim për një periudhë të favorshme financiare, kur rekomandohet të përfitoni nga të gjitha mundësitë e parave që vijnë në rrugën tuaj, sepse keni mundësinë të nënshkruani një kontratë të rëndësishme që do t’ju sjellë fitime afatgjata.

Bricjapi

2021 mund të jetë një vit i mirë për të kursyer para dhe mund të sjellë mundësi profesionale dhe financiare . Ky vit do të jetë një vit vlerësimesh. Ju do të jeni në gjendje të shijoni frytet e përpjekjeve që keni bërë në vitet e mëparshme. Kjo mund të jetë një promovim, një ndryshim në status ose një rritje në të ardhura. Fryma juaj praktike dhe aftësitë tuaja të menaxhimit do t’ju ndihmojnë të bëni hapa të rëndësishëm në karrierën tuaj. Eklipset e këtij viti në Luani, Ujori dhe Gaforrja kanë një ndikim të veçantë në sektorin financiar dhe të partneritetit. Mundësi të reja për të fituar përmes punës suaj, përfundimi i një faze të marrjes së parave për shkak të të tjerëve, zgjidhje në lidhje me trashëgiminë, ndarjet ose bizneset. Duke marrë parasysh që gjatë vitit 2020 shumica e vendasve të Bricjapit kishin probleme financiare, është një ide e mirë të veproni gjithashtu me kujdes dhe të shmangni çdo shpenzim të panevojshëm në vitin 2021. Përshtatshmëria që ju shfaqni mund t’ju ofrojë shumë mundësi.

Ujori

Në 2021, ju dëshironi të jeni të pasur, por paratë nuk janë qëllimi i tyre përfundimtar. Ata janë njerëz të ekuilibruar, të cilët dinë të bëjnë dallimin midis dëshirës dhe fiksimit, kështu që nuk mund të shiheni kurrë duke bërë sakrifica të mëdha për para dhe pasuri.Ju nuk mund të ankoheni për gjendjen tuaj financiare në 2021. Ngjitja në karrierë ose gjetja e një pune të re do të sigurojë të gjitha paratë që ju nevojiten. Duke marrë parasysh që jeta e financave është gjithashtu nën ndikimin e Neptunit gjatë këtij viti, ju duhet të jeni shumë të kujdesshëm me biznesin dhe partneritetet atë që filloni. Jupiteri shkon prapa nga prilli deri në gusht, një periudhë në të cilën ju duhet t’ju përmirësoni aftësitë e tyre profesionale për të përfunduar projektet dhe synimet tuaja të karrierës.

Peshqit

Për sa i përket parave, 2021 do të jetë një vit shumë i mirë. Ju mund të rrisni pasurinë tuaj dhe të investoni në pasuri të paluajtshme, mbase edhe të blini shtëpinë e tyre të ëndrrave, nëse nuk e kanë bërë këtë akoma.  Ndikimi i Neptunit do t’ju bëjë të gjeni mundësi financiare aty ku nuk ka! Sidoqoftë, situata balancohet nga Saturni, i cili ju lejon të korrigjoni gabimet tuaja, kur është e nevojshme. Realizmi, një nga karakteristikat tuaja më të mira dhe mendja juaj e shëndoshë e lindur do t’ju ndihmojë të shmangni çdo çështje në të ardhmen nëse i kushtoni vëmendje detajeve. Midis prillit dhe korrikut, ju do të keni shumë punë për të bërë, afatet do të jenë shumë të ngushta dhe ata do të duhet të merren me situata kur ju duhet të provoni frymën tuaj udhëheqëse, aftësinë e vendimit, guximin, gjakun e ftohtë, reagimet e shpejta dhe konkurrencën aftësitë Vetëm pas tremujorit të parë të vitit, përpjekjet dhe puna juaj e qëndrueshme do të fillojë të japë fryte. Përqendrohuni në një ose dy projekte dhe mobilizohuni vetëm në atë drejtim./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 21 Qershor 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 6 Qershor 2021

Dashi

Bashkëshorti/bashkëshortja juaj do të jetë në humor gjatë ditës së sotme. Fëmijët do t’ju bëjnë të ndiheni krenarë për arritjet e tyre. Ju do të arrini qëllimet tuaja përmes punës së palodhur dhe durimit. Sportet janë një pjesë e rëndësishme e jetës, por mos lejoni që kjo të dominojë jetën tuaj.

Demi

Mundohuni të shmangni ushqimin e tepërt. Kontaktet dhe miqtë e vjetër do të jenë të dobishme. Ditë me fat për sa i përket jetës suaj të dashurisë. Vazhdoni të dashuroni.

Binjakët

Ju duhet të shmangni çështje të diskutueshme që mund të shkaktojnë debate me partnerin/partnerin tuaj. Për beqarët e kësaj shenje, një fazë e vetmuar që ju ka kapur prej kohësh do të mbarojë, pasi ju duket se do të gjeni shpirtin tuaj binjak. Puna në zyrë do të marrë ritëm, pasi kolegët dhe eprori juaj do t’ju vlerësojnë për për bashkëpunimin.

Gaforrja

Kjo do të jetë një ditë tjetër plot energji dhe parashikohen fitime të papritura. Merrni më shumë kohë për t’u marrë me problemet që mund të hasin fëmijët tuaj. Do të zhyteni në mendime romantike dhe ëndrra të këndshme.

Luani

Sot do të jeni në gjendje të përmirësoni gjendjen tuaj emocionale dhe fizike. Këshillat nga babai mund të provojnë të jenë të dobishme në vendin e punës. Do të keni durim të kufizuar sot, por bëni kujdes, pasi fjalët e thëna ashpër mund të shqetësojnë njerëzit përreth jush.

Virgjëresha

Mos i detyroni njerëzit të bëjnë gjëra për ju. Të menduarit në terma të asaj që dëshirojnë të tjerët, do të provojë të jetë një strategji produktive për ju. Një person pranë jush mund të përfitojë padrejtësisht nga ju, ndaj mos e teproni me bujarinë.

Peshorja

LEXO EDHE:  Njihuni me horoskopin e vitit 2018, për të gjitha shenjat

LEXO EDHE:  Horoskopi/ Çfarë duhet të ndryshosh këtë fundvit para se të hyjë 2019-a!

Nëse jeni ndjerë të frustruar kohët e fundit, veprimet e duhura dhe një qasje pozitive do të sjellë një ndryshim të situatës. Një rritje e papritur e shpenzimeve mund t’ju shqetësojë. Do të pushtoheni nga kujtime të lumtura të së kaluarës. Besimi juaj do të ketë një ndikim pozitiv në jetën profesionale.

Akrepi

Aftësia juaj për të ruajtur energjinë do të jetë mjaft e dobishme për ju, nëse duhet të bëni një udhëtim të gjatë. Do të zbuloni se jeni në gjendje të përballoni lodhjen e një orari rraskapitës. Nëse keni investuar para në një pronë jashtë shtetit, atëherë kjo mund të shitet me një fitim të mirë duke përmirësuar pozicionin tuaj financiar.

Shigjetari

Ju do të shqetësoheni nga tensionet në familje. Gjeni mënyra për të devijuar vëmendjen dhe për tu çliruar nga ky ankth. Angazhimi në një formë të aktivitetit fizik mund të jetë një ilaç i mirë.

Bricjapi

Shfrytëzoni kohën tuaj të lirë duke dalë për një shëtitje të gjatë. Bëni kujdes të mos ofendoni pa dashur dikë në shtëpi dhe përpiquni të përshtateni me nevojat e familjes suaj. Nuk është koha e duhur për të ndarë ndjenjat / sekretet tuaja personale me partnerin/partneren tuaj.

Ujori

Një grindje me dikë do të shtojë një “armik” të ri në listën tuaj. Mos lejoni që dikush t’ju provokojë sa të përfundoni duke bërë diçka për të cilën më pas mund pendoheni. Bëni një vizitë te një mik që mund të ketë nevojë për ndihmë.

Peshqit

Do të jetë një ditë kur do të jeni në gjendje të relaksoheni. Marrja e një masazhi me vajra esencialë, do të jetë një përvojë mjaft relaksuese dhe rigjallëruese. Shmangni shpenzimin e parave për investime afatgjata./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi i plotë javor, 21-28 Qershor 2021

Publikuar

-

Nga

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi i plotë javor, 21-28 Qershor 2021

Dashi

Puna

Ju keni qenë pak sipërfaqësorë në disa detaje gjatë ditëve të fundit dhe gjëja e parë që do të duhet të bëni këtë javë është të kontrolloni dy herë projektet, pa frikën e paraqitjes së paaftë ose të gabuar. Ju keni nënvlerësuar vetëm disa aspekte, të cilat do të ishte mirë t’i mbani në mendje edhe në të ardhmen.

Dashuria

Nëse nuk doni të rrezikoni marrëdhëniet tuaja personale, këtë javë do të jetë më mirë të jepni shumë hapësirë ​​për njerëzit që doni dhe për të gjithë ata që duan të jenë afër jush siç jeni.

Financat

Tani mund të merrni një dërgesë, dokument ose diçka që ka lidhje me të ardhurat tuaja. Është momenti të tregoheni vigjilent dhe të bëni mirë llogaritë.

Demi

Puna

Ju ende hezitoni në lidhje me një projekt ose një detaj, kështu që do të donit të kishit edhe pak kohë për ta vlerësuar. Në realitet, mënyra e vetme për të kuptuar se si do të përfundojë dhe nëse është e vlefshme, do të jetë aplikimi i tij dhe pritja për arritjen e rezultateve të para. Nga këto, atëherë mund të ndryshoni drejtim.

Dashuria

Ndoshta ka shumë faqe të së njëjtës medalje që nuk mund t’i shihni dhe kjo sigurisht që është mënyra më e mirë për t’u futur në telashe! Ju duhet të mësoni të kujdeseni pak më shumë.

Financat

Për disa nga ju, marrëdhëniet financiare me njerëz të tillë janë gjithashtu të mundshme. Do të përqendroheni në punë ose angazhime të tjera që do t’i ndihmojnë ata për stabilitetin e tyre financiar.

Binjakët

Puna

Nëse shqyrtimi i shumë mundësive ju ngatërron, atëherë konsiderojini ato një nga një. Sigurisht që do të jetë e lehtë për ju të zgjidhni po ose jo, një nga një. Ajo që është e sigurt është që ju nuk do të jeni në gjendje t’i krahasoni ato, përndryshe do të ktheheni në pikë dhe në pikë.

Dashuria

Ju keni humbur shumë nga mundësitë tuaja sentimentale për shkak të mungesës së dëshirës për t’u përfshirë ose për të marrë përgjegjësi. Ka ardhur koha që të përballeni me këtë kufi tuajin!

Financat

Një situatë zgjidhje e papritur që përfshin para ose një dokument financiar mund të lindë këtë javë.Ju mund të përjetoni zhgënjim që do të ndikojë në punët tuaja të parave.

Gaforrja

Puna

Edhe në fushën profesionale duhet të merrni disa fitore, sepse u keni kaluar shumë njerëzve të caktuar që nuk meritojnë të jenë në nivelin tuaj. Bëhuni edhe më objektiv në këtë dhe jo vetëm i fortë me veten tuaj!

Dashuria

Shumë çështje kanë mbetur të pazgjidhura në jetën tuaj dhe kjo padyshim që mund të çojë në lënien mënjanë të disa aksioneve për marrëdhëniet tuaja dhe ato të ardhshme. Sidoqoftë, duhet të kapërceni frikën tuaj.

Financat

Gjatë javës do të duhet të vizitoni një administratë shtetërore ose bankare, ose një institucion për shkak të angazhimit që do të keni atje.

Luani

Puna

Shanse të shkëlqyera për të zgjidhur një goditje të vogël këtë javë do t’ju japin energji jo vetëm për të arritur vijën e finishit por edhe për të patur një sukses. Diçka po lëviz dhe ju jeni protagonistët absolutë, më në fund.

Dashuria

Planet tuaja me siguri do të ndryshojnë këtë javë nëse e kërkon një situatë e veçantë, përndryshe ju mund të vazhdoni të sillemi siç keni bërë gjithmonë, pa nxitim dhe pa nevojë për demonstrata të veçanta.

Financat

Financiarisht, java do të jetë e favorshme për pothuajse të gjithë. Do të ketë një mundësi për të marrë para, për të rritur të ardhurat, për të gjetur një punë më të paguar dhe më shumë.

Virgjëresha

Puna

Ju nuk do të keni një dëshirë të madhe për të kryer veten këtë javë, por ju e dini që detyra është e para dhe se është thelbësore të jepni një përshtypje të mirë për veten tuaj edhe kur jeni duke kaluar një periudhë stresi ose brishtësie emocionale.

Dashuria

Premisa të shkëlqyera këtë javë mund t’ju ftojnë të bëni edhe disa hapa drejt disa njerëzve, të cilët padyshim që ju tërheqin dhe ju frymëzojnë besimin, por padyshim që do t’ju duhet të vlerësoni mirë disa përbërës të jetës suaj.

LEXO EDHE:  Puna, financat dhe dashuria/ Horoskopi javor, 10-17 Gusht 2020, lexoni parashikimet e yjeve

LEXO EDHE:  Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë java e fundit e Janarit për të dashuruarit?

Financat

Financiarisht, java nuk ka gjasa t’ju befasojë me asgjë. Sidoqoftë, bëni kujdes me shpenzimet tuaja.

Peshorja

Puna

Ju duhet të zgjidhni sa më shpejt të jetë e mundur në cilën anë të gardhit duhet të vendosni veten, sepse ata do të fillojnë të marrin në pyetje ju dhe personalitetin tuaj. Ju e dini shumë mirë që disa vende pune nuk e pëlqejnë aspak përtacinë.

Dashuria

Nëse nuk keni marrë vendime shumë të qarta, do të keni ende kohë të ktheheni dhe të rimendoni ato që i keni thënë ditëve të fundit një personi që mund ta keni lënduar. Ndoshta keni akoma kohë të shëroheni.

Financat

Nëse planifikoni të blini artikuj për shtëpinë tuaj, jini të kujdesshëm me çmimet, cilësinë ose garancinë.

Akrepi

Puna

Shkoni drejt në qëllimin tuaj sepse ka ardhur koha t’i tregoni të gjithëve se çfarë mund të bëni dhe si mund ta bëni. Mund të jetë një javë mjaft e habitshme nga pikëpamja e biznesit, veçanërisht për lajmet.

Dashuria

Nëse keni nevojë për njerëz që mund t’ju kuptojnë, atëherë kërkoni ata që ju duan. Nëse nuk mund të gjesh qoftë edhe një, por është e pamundur, atëherë zgjero kërkimin dhe fillo një rrugë të re.

Financat

Kjo do të jetë një javë e mbara për angazhimet në lidhje me pronën, ndërtimin ose rinovimin, përmirësimet e shtëpive dhe më shumë. Ju mund të shijoni një sasi të vogël parash.

Shigjetari

Puna

Çdo dëshirë e juaja nuk mund të shndërrohet menjëherë në një urdhër, kështu që njerëzit përreth jush nuk do të jenë në gjendje të përmbushin kërkesat tuaja siç dëshironi. Do të duhet të gjesh kompromise shumë shpejt.

Dashuria

Tregoni ndjenjat tuaja një herë në një kohë. Shprehni pakënaqësinë ose dashurinë tuaj, gjithçka që rëndon në zemrën tuaj, qoftë pozitive apo negative, do të duhet të dalë nga gjoksi juaj për t’ju çliruar.

Financat

Gjatë javës do të keni angazhime të ndryshme në lidhje me dokumente financiare ose dokumente të tjera të rëndësishme.

Bricjapi

Puna

Lini shpresat tuaja te dera sepse këtë javë do të ketë mallra më të mëdha për t’i dhënë peshën e duhur. Ju sigurisht nuk mund të besoni se keni më shumë të drejtë se të tjerët të jeni të lumtur ose të ndiheni të plotësuar. Qëndro në vendin tënd.

Dashuria

Keni shpresuar prej kohësh që diçka të ndryshojë, por nuk keni bërë shumë që ajo të ndodhë në të vërtetë. Në këtë pikë ju duhet të merrni një vendim dhe të përpiqeni ta respektoni atë plotësisht.

Financat

Gjatë javës do të keni angazhime të ndryshme në lidhje me dokumente financiare ose dokumente të tjera të rëndësishme.

Ujori

Puna

Ju nuk mund të kaloni orë të tëra duke bërë dhe zhbërë gjëra, duhet të jeni më të sigurt për atë që do të arrini këtë javë sepse njerëzit me të cilët do të duhet të merreni nuk do të jenë shumë fleksibël ose të gatshëm të vendosen.

Dashuria

Ju keni një shans të bëni të dashurit tuaj të lumtur sot, kështu që çfarë po prisni? Shkoni në punë në fillim të kësaj jave , në mënyrë që të mos humbni asnjë minutë dashuri!

Financat

Gjatë javës do të keni angazhime të ndryshme në lidhje me dokumente financiare ose dokumente të tjera të rëndësishme.

Peshqit

Puna

Ndërsa marrëdhënia juaj me kolegët ose klientët ka shumë rëndësi për ju, këtë javë mund të bëni mirë ta vendosni atë në plan të dytë dhe në vend të kësaj të theksoni autoritetin ose ekspertizën tuaj, përkundër tyre.

Dashuria

Nëse nuk doni të rrezikoni marrëdhëniet tuaja personale, këtë javë do të jetë më mirë të jepni shumë hapësirë ​​për njerëzit që doni dhe për të gjithë ata që duan të jenë afër jush siç jeni.

Financat

Është e mundur të merrni para, përfshirë paratë nga një institucion. Ju do të keni marrëdhënie financiare me njerëz me të cilët keni një takim paraprak ose marrëveshje./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i financave/ Parashikimi i yjeve për xhepat tuaj

Publikuar

-

Nga

Dashi

Tani mund të merrni një dërgesë, dokument ose diçka që ka lidhje me të ardhurat tuaja. Është momenti të tregoheni vigjilent dhe të bëni mirë llogaritë.

Demi

Për disa nga ju, marrëdhëniet financiare me njerëz të tillë janë gjithashtu të mundshme. Do të përqendroheni në punë ose angazhime të tjera që do t’i ndihmojnë ata për stabilitetin e tyre financiar.

Binjakët

Një situatë zgjidhje e papritur që përfshin para ose një dokument financiar mund të lindë këtë javë.Ju mund të përjetoni zhgënjim që do të ndikojë në punët tuaja të parave.

Gaforrja

Gjatë javës do të duhet të vizitoni një administratë shtetërore ose bankare, ose një institucion për shkak të angazhimit që do të keni atje.

Luani

Financiarisht, java do të jetë e favorshme për pothuajse të gjithë. Do të ketë një mundësi për të marrë para, për të rritur të ardhurat, për të gjetur një punë më të paguar dhe më shumë.

Virgjëresha

Financiarisht, java nuk ka gjasa t’ju befasojë me asgjë. Sidoqoftë, bëni kujdes me shpenzimet tuaja.

LEXO EDHE:  Njihuni me horoskopin e vitit 2018, për të gjitha shenjat
LEXO EDHE:  Shëndeti/ Çfarë ka rezervuar muaji Shtator për secilën shenjë të horoskopit

Peshorja

Nëse planifikoni të blini artikuj për shtëpinë tuaj, jini të kujdesshëm me çmimet, cilësinë ose garancinë.

Akrepi

Kjo do të jetë një javë e mbara për angazhimet në lidhje me pronën, ndërtimin ose rinovimin, përmirësimet e shtëpive dhe më shumë. Ju mund të shijoni një sasi të vogël parash.

Shigjetari

Gjatë javës do të keni angazhime të ndryshme në lidhje me dokumente financiare ose dokumente të tjera të rëndësishme.

Bricjapi

Gjatë javës do të keni angazhime të ndryshme në lidhje me dokumente financiare ose dokumente të tjera të rëndësishme.

Ujori

Kjo javë do të jetë plot surpriza. Për shumë njerëz që i përkasin kësaj shenje do të ketë një burim të ardhurash të tjera përveç punës aktuale.

Peshqit

Është e mundur të merrni para, përfshirë paratë nga një institucion. Ju do të keni marrëdhënie financiare me njerëz me të cilët keni një takim paraprak ose marrëveshje./ CNA.al

LEXO TE PLOTE