Connect with Us

Dashuria, financat dhe karriera/ Shenjat më me fat të 2021

Horoskopi

Dashuria, financat dhe karriera/ Shenjat më me fat të 2021

Publikuar

-

Dashuria, financat dhe karriera/ Shenjat më me fat të 2021

Ndërsa 2020 ka qenë viti i keqkuptimeve që çuan në konflikte, një vit që solli konfuzion dhe sëmundje, ky vit i ri do të sjellë fat dhe qetësi. Kështu, viti i ri ka shenja të mbara për të gjithë, por ka edhe shenjat e tij të preferuara të zodiakut. Shenjat më me fat të zodiakut në 2021 janë 4 : Dashi, Luani, Virgjëresha dhe Bricjapi.

Dashi

Mendon për martesë që nga fillimi i verës dhe deri në gusht, njerëzit e Dashit kanë shanse të takojnë një partner romantik, të përshtatshëm për një marrëdhënie afatgjatë. Çiftet do të mendojnë ta bëjnë zyrtare marrëdhënien e tyre. Nga ana profesionale dhe financiare, muajt e suksesshëm ju presin, prandaj vepro me më shumë guxim kur mendon se ke një ide të mirë.

Luani

Kjo është një periudhë e shkëlqyer që Luani të përparojë në karrierë i favorizuar nga Jupiteri. Të paktën deri në korrik,  Luanët beqarë kanë shanse të takojnë dashurinë e jetës së tyre. Luani i martuar ose ata që tashmë janë përfshirë në një marrëdhënie do të fillojnë të mendojnë të bëhen prindër. Nga ana profesionale, është e rëndësishme të vini në praktikë idenë e fillimit të një biznesi ri.

Virgjëresha

LEXO EDHE:  Reshje shiu dhe bore/ Parashikimi i motit për sot

Virgjëresha duhet ta vendosë profesionin në radhë të pare. Në dashuri, fati do të fillojë të buzëqeshë me Virgjëreshat, veçanërisht nga gushti.  Më saktësisht, partnerët do të fillojnë planet që ata nuk mendonin se mund ti realizonin. Për sa i përket profesionit, Virgjëreshat do të korrin frytet e punës së tyre nga muajt e verës vetëm në dimër.

Bricjapi

Bricjapët do të shijojnë një verë të qetë në dashuri, në rast se ata tashmë janë një marrëdhënie. Sidoqoftë, marrëdhëniet e dashurisë që fillojnë gjatë muajve të verës do të jenë të trazuara, pa shumë shanse për t’i bërë ballë kohës.Megjithëse vera na bën të mendojmë për pushime, për Bricjapët, këto muaj janë të favorshme për studime dhe fushën profesionale./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 1 gusht 2021  

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i fundjavës/ Zbuloni surprizat që kanë rezervuar yjet për ju

Dashi

Vetëvlerësimi juaj mund të sfidohet sot nga një koleg jo shumë i sjellshëm. Mos i pranoni gjërat në shikim të parë. Ka një kuptim shumë më të thellë nën sipërfaqe, dhe do të tregoheshit jo i zgjuar të mos e njihnit atë. Gjendja financiare parashikohet e mirë.

Demi

Do të habiteni se sa larg mund të shkoni me përpjekje minimale. Sjelljet e mira shoqërore do t’ju ndihmojnë të lundroni shpejt atje ku duhet të jeni. Përfitoni sa më shumë nga kjo energji duke synuar majën dhe duke mos pushuar derisa të arrini atje.

Binjaket

Fleksibiliteti është një pjesë e rëndësishme e sotme. Merrni një qasje të qetë ndaj sfidave të ditës. Mbani një mendje të hapur dhe jini pranues ndaj ideve dhe opinioneve të të tjerëve. Ju keni shumë fuqi në dispozicion. Do të ishte turp ta humbisni atë.

Gaforrja

Mos u ndjeni nën presion nga gjërat që nuk doni të bëni. Një shqetësim sentimental mund t’ju nxisë të veproni. Mos lejoni që njerëzit e tjerë t’ju drejtojnë. Siguroni pozicionin tuaj dhe jini të fortë. Mundohuni të mos tundoheni në situata që e dini se do të jenë të këqija për ju.

Luani

Jini të vetëdijshëm se mund t’ju duhet të ndryshoni kursin tuaj në mënyrë që t’i përshtateni dinamikës së grupit. Mundohuni të punoni me ata përreth jush për të arritur një qëllim të përbashkët. Në dashuri sot mund të keni suksesin që e kërkoni prej kohësh.

Virgjeresha

Sot është një nga ato ditë në të cilën prosperiteti është shumë më afër nga sa mendoni. Ju mund ta dini se çfarë kërkoni, por ju takon juve të bëni hapin e parë drejt arritjes së qëllimit. Mos e lini mendjen tuaj kureshtare të pushojë derisa të gjeni përgjigjet që tingëllojnë të vërteta për ju.

Peshorja

LEXO EDHE:  Astrologjia e vitit 2019/ Tre data të rëndësishme për çdo shenjë

LEXO EDHE:  Përgjigja e mjekut/ A ndikon papunësia në uljen e dëshirës seksuale?

Pavendosmëria mund t’ju lërë të pafuqishëm dhe në një udhëkryq sot. Të tjerët mund të jenë po aq të pavendosur sa i përket rrugës që duhet ndjekur. Në të njëjtën kohë, mund të ndiheni nën presion për të ndërmarrë veprime të menjëhershme dhe jeni lodhur duke pritur që të tjerët të bëjnë lëvizjen e parë.

Akrepi

Komunikimi është një aspekt kryesor i ditës. Nëse ecni me rrjedhën, do të uleni pikërisht aty ku duhet të jeni. Sa i përket aspektit sentimental sot mund të takoni një person shumë interesant me të cilin mund të zhvilloni një raport shumë të shëndetshëm.

Shigjetari

Ju mund të përfitoni nga një mendim shumë konstruktiv, dhe sigurisht një reflektim i qetë sot. Vendimet impulsive mund t’ju çojnë në shtigje që nuk janë zgjidhja më e mirë për ju tani. Relaksohuni dhe përpiquni të mos mendoni shumë për problemet me të cilat përballeni.

Bricjapi

Ju mund të ndjeni se keni humbur kontaktin me realitetin. Sigurohuni që të lidheni me jetën reale dhe bëni pak planifikim për të balancuar anën tuaj sentimentale. Në raport me paratë sot do të keni një mundësi të mirë.

Ujori

Ju keni mundësinë sot t’i bëni gjërat të funksionojnë shumë mirë, por do t’ju duhet të mbështeteni në të gjithë diplomacinë tuaj. Shmangni mosmarrëveshjet në vendin e punës sepse mund të përfshiheni në keqkuptime. Me paratë so gjërat do të shkojnë mirë.

Peshqit

Eshtë e habitshme se sa gjëra mund të zgjidhen duke folur për çështje të caktuara hap pas hapi. Një frikë e caktuar po ju përndjek dhe nuk do të largohet deri sa të bisedoni me një person të afërt. Në dashuri, duhet të kaloni më shumë kohë me partnerin tuaj.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 31 korrik 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 13 nëntor 2020

Dashi

Një premtim i caktuar romantik që do të bëni këshilloheni që ta mbani sot. Në rast të kundërt rrezikoni të humbisni kredibilitetin. Sa i përket aspektit financiar, gjasat janë që të keni zhvillime pozitive nëse tregoni zgjuarsinë e nevojshme.

Demi

Ka raste kur edhe ju, të cilët jeni të duruar dhe të disiplinuar prireni të zemëroheni me diçka. Sot mund ta humbisni plotësisht në lidhje me një person të caktuar. Fantazia është e mirë brenda arsyes, por shumë do t’ju sjellë zhgënjim.

Binjakët

Më mirë vonë se sa keq është kryefjala e ditës. Ka kaq shumë gjëra të reja që janë duke ndodhur sot. Takimet e reja premtojnë shumë dhe duket se parashikojnë diçka të mirë për të ardhmen.

Gaforrja

Diçka e madhe mund të ndodhë pranë jush ose zonës ku banoni. Ndoshta do t’ju duhet të qëndroni pak më shumë në shtëpi. Përdoreni këtë moment për të bërë diçka krijuese në aspektin sentimental.

Luani

Ju keni talente të fshehura që mund t’ju zbulohen sot. Ndoshta bashkëpunimi me dikë të ri ju bën të bëni gjëra që nuk i kishit menduar kurrë. Nuk keni nevojë të ndërmerrni veprime tani. Kënaquni me potencialin tuaj të pashfrytëzuar.

Virgjëresha

Ju jeni një individ i sjellshëm, i kujdesshëm. Sot shqetësimi juaj për të tjerët mund të jetë aq i fortë sa të ndërmerrni hapa për të bërë diçka konkrete për ata. Ju mund të dëgjoni për një kauzë të denjë që do të përfundojë për shkak të mungesës së gatishmërisë tuaj.

Peshorja

Sot mund të zhvilloni një kuptim më të thellë të asaj që është me të vërtetë e rëndësishme për ju. Ju mund të habiteni nga ajo që zbuloni. Ndoshta ju është dashur pak kohë për ta mësuar këtë, por tani nuk ka më kthim mbrapa.

LEXO EDHE:  Puna, financat dhe dashuria/ Horoskopi javor, 21-27 Shtator

LEXO EDHE:  Horoskopi i fundjavës/ Çfarë ka parashikuar Paolo Fox për secilën shenjë?

Akrepi

Ju mund të jeni të ftuar në një festë ku pritet të hapet një botë e tërë ngjarjesh të reja dhe emocionuese. Ju mund të ribashkoheni me një mik të mirë nga e kaluara juaj i cili mund të hapë të gjitha llojet e dyerve profesionale për ju. Jini të hapur për këdo që takoni.

Shigjetari

Ndonjëherë është më mirë të jesh me fat sesa i zgjuar. Këtë do ta mësoni sot pasi fati i mirë ju vë në vendin e duhur në kohën e duhur. Mund të takoni dikë që bën një ndryshim të madh në karrierën tuaj.

Bricjapi

Jini të hapur për çdo ftesë që ju vjen ose për çdo person të ri që takoni. Ndryshimi është në ajër për ju dhe ju duhet vetëm të jeni pranues në mënyrë që të ndodhë. Eksploroni të gjitha interesat tuaja dhe besoni në intuitën tuaj.

Ujori

Sot mund të zgjoheni dhe të kuptoni se ka vend serioz për përmirësim. Ndërkohë, ka shumë që mund të bësh duke pastruar rrëmujat dhe duke riorganizuar raftet e librave në një mënyrë më tërheqëse. Në dashuri sot mund të keni shumë fat.

Peshqit

Qielli është kufiri sot, ndërsa zbuloni se dikush diku ka disa ndjenja shumë pozitive për ju. Duket se do të kapeni në befasi nga ekstravaganca e zjarrit të tyre. Ata mund t’ju premtojnë tokën dhe hënën, por derisa t’i merrni ato, mos u ngutni për asgjë.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Këto janë tre shenjat më të zgjuara të Horoskopit

Publikuar

-

Nga

Çdo shenjë e Zodiakut ka pikat e veta të forta, por kur flasim për inteligjencë disa përfaqësues të zodiakut dallohen nga të tjerët. Në këto tre shenja të Zodiakut, këto dy tipe inteligjence janë zhvilluar në maksimum. Kjo nuk do të thotë se njerëzit e lindur nën shenjat e tjera të Horoskopit, janë më pak të zgjuar, vetëm se disa planet kanë një influencë më të madhe në disa karakteristika të personalitetit. Po cilat janë shenjat më inteligjente të Horoskopit?

Çdo shenjë e Zodiakut ka pikat e veta të forta, por kur flasim për inteligjencë disa përfaqësues të zodiakut dallohen nga të tjerët.

Në këto tre shenja të Zodiakut, këto dy tipe inteligjence janë zhvilluar në maksimum.

Kjo nuk do të thotë se njerëzit e lindur nën shenjat e tjera të Horoskopit, janë më pak të zgjuar, vetëm se disa planet kanë një influencë më të madhe në disa karakteristika të personalitetit.

Po cilat janë shenjat më inteligjente të Horoskopit?

Binjakët

Binjakëve iu bën përshtypje një mendje e fortë, të cilën mund ta mbështesë me njohuri dhe argumente. Kjo për faktin se edhe ata punojnë në këtë mënyrë. Mendja e tyre punon shpejt dhe shkëlqen gjithmonë. Dhurata më e mirë e tyre është komunikimi.

LEXO EDHE:  Përgjigja e mjekut/ A ndikon papunësia në uljen e dëshirës seksuale?

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Virgjëresha

Personat e kësaj shenje janë të shkëlqyer në komunikim. Pëlqejnë t’i shikojnë gjërat në detaje. Nevoja për të ditur sa më shumë është ajo që i bën ata më të zgjuar. Kanë një bazë të dhënash, ku referohen gjithmonë për çdo gjë.

Peshorja

Personat e kësaj shenje fshehin një vetvete dhe inteligjente. I shpalosin njohuritë e tyre, pa u bërë të vrazhdë dhe pa rënë në sy. Kanë njohuri të gjera dhe njihen si bashkëbisedues të mirë.

LEXO TE PLOTE