Connect with Us

Humbi të atin prej Covid-19/ Gentian Zenelaj bën dedikimin prekës: Kjo nuk është një lamtumirë

Showbizz

Humbi të atin prej Covid-19/ Gentian Zenelaj bën dedikimin prekës: Kjo nuk është një lamtumirë

Publikuar

-

Humbi të atin prej Covid-19/ Gentian Zenelaj bën dedikimin prekës: Kjo nuk është një lamtumirë

Ditën e djeshme, aktori i njohur i humorit, Gentian Zenelaj dha lajmin e trishtë për humbjen e të atit.

Pas betejës së gjatë me Covid-19, babi i tij ndërroi jetë.Ishte Genti ai që bëri të ditur lajmin e hidhur me një postim në rrjetet sociale.

“Me hidhërim të thellë njoftoj ndarjen sot nga jeta të babait tim Rexhep Zenelaj pas një beteje të gjatë me Covid-19. Ju falenderoj nga zemra për çdo mendim dhe ngushëllim që kam marrë nga ju”, shkruante Zenelaj.

Ditën e sotme ai ka bërë një shkrim mjaft prekës dedikuar të atit , ku tregon se kujtimi i tij do të mbetet i paharruar.

LEXO EDHE:  Vit i trishtë për Travoltën/ Pas bashkëshortes, humb një tjetër person të shtrenjtë

“Prindërit nuk vdesin kurrë o Babo..Ata rrojnë brenda qelizave tona.Shpirti yt i butë do jetë në jetën tonë përjetë..Kemi jetuar dhe shijuar cdo moment të jetës tënde me ne o Babo. Ti ke bërë atë çfarë unë jam sot.Kanë kujtime tē mrekullueshme edhe Danieli dhe Aria me ty ..me gjyshin e butë e shokun e lojrave ..E pra kjo nuk eshte lamtumirë o Babo..Ke qene dhe do jesh shoku im më i mirë.Keshilluesi më i duruar..Te dua shumë Babo”, shkruan Gentian Zenelaj në postimin ku shfaqet me të atin./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Problemet e Fjollës me dretësinë/ Bashkëshorti i del në krah: Pafajësia jote do të vërtetohet

Publikuar

-

Nga

Pak ditë më parë, këngëtarja Fjolla Morina përfundoi nën prangat e policisë pasi ishte shpallur në kërkim pas arratisjes nga banesa në Kukës

Mbi këngëtaren rëndon akuza për trafikim të armëve dhe municionit në Shqipëri.

Por pas arrestimit të saj, bashkëshorti i saj Fisnik Syla i ka dalë në krah gruas së tij.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Fisniku shprehet se është i bindur që drejtësia do të fitojë dhe do të vërtetohet pafajësia e saj.

“Përgjithmonë bashkë. Çdo herë me ty dhe për ty shpirti im. Do ta kalojmë këtë sfidë dhe do të na mbetet si një ëndërr e padëshiruar. Jam i bindur se drejtësia do të fitojë dhe pafajësia jote do të vërtetohet. Të dua sot e përgjithmonë jeta ime!”, shkruan Fisniku.

Kujtojmë se vitin e kaluar në pikën kufitare Kosovë-Shqipëri, këngëtarja u zu me dy revole në veturën e saj, shoqëruar nga dy bashkëudhëtarë meshkuj.

LEXO EDHE:  Varianti Delta i COVID/ Fico: Kemi sinjale të pazakonta, i kemi çuar në laborator reference

LEXO EDHE:  Varianti Delta i COVID/ Fico: Kemi sinjale të pazakonta, i kemi çuar në laborator reference

Morina ishte mbajtur në arrest shtëpiak në Kukës për një muaj, ndërkohë vetëm në prill të këtij viti Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë në Kukës ka depozituar vendimin për shpalljen në kërkim ndërkombëtar.

Ajo u dënua në 25 mars nga Gjykata e Kukësit me 9 vite burgim, që pas zbritjes së 1/3 prej gjykimit të shkurtuar u bënë 6 vjet. Prokuroria kishte kërkuar vetëm 7 vjet, por Gjykata u tregua më e ashpër, kjo pasi Gjykata më herët ndryshoi edhe klasifikimin e veprës penale nga armëmbajtje pa leje në trafikim të armëve që e rëndoi pozitën e këngëtares./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Tha se ishte e zhgënjyer nga Mevlani/ Aristela nuk i “ndahet” asnjë moment ish konkurrentit

Publikuar

-

Nga

Aristela Leka, pak kohë më parë në një intervistë me Antonelën në Top Arena, rrëfeu se Mevlani ishte konkurrenti që e kishte zhgënjyer pasi kishte disa gjëra ndryshe nga se shfaqej në ekra.

Por pas kësaj deklarate duket se ish konkurrentja ka ndrysuar mendim pasi së fundi po e shohim shpesh në shqoërinë e ish konkurrnetit.

LEXO EDHE:  Mjekja e familjes tregon dy shenjat kryesore të COVID/ Mos u trajtoni në shtëpi

LEXO EDHE:  Manastirliu jep lajmin/ Vaksinohen mbi 40 mijë arsimtarë kundër Covid-19

Së fundi dyshja kanë publikuar foto dhe video ku shihen në shoqërinë e njëri-tjetrit.

Nuk e dimë nëse Mevlani dhe Aristela po planifikojnë ndonjë projekt bashkë apo po ndodh diçka mes tyre.

 

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Çfarë po ndodh?/ Vëllai i nxjerr Mevlanit foton me Antonelën

Publikuar

-

Nga

Antonela dhe Mevlani janë përfolur shumë shpesh për një lidhje dashurie, pas ndarjes së këtij të fundit nga Ledjana.

Ledjana në një prej intervistave të saj u shpreh se një nga shkaqet e ndarjes ishte shoqëria dhe kontaktet që ende mbante me Antonelën.

Së fundi, vëllai i Mevlanit Artani ka publikuar një foto të Mevalnit dhe Antonelës dhe e shoqëron postin me një shkrim : Dhe thoni pastaj që s’iu kam nxjerrë mirë.

Kjo tregon se Antonela ka një marrëdhënie të mirë jo vetëm me Mevlanin por edhe me vëllain e tij.

LEXO EDHE:  11 raste të konfirmuara me Covid-19 të “302”/ Kati i dytë në karantinë, ngjarja mbahet sekret

LEXO EDHE:  E pabesueshme/ Basha do kërkojë burgosjen e numëruesve të PD-së

Nuk e dimë nëse dyshja janë vetëm miq të mirë apo ka diçka më shumë mes tyre, por kujtojmë se pak ditë më parë në një intervistë sqaroi se Antonelën nuk e sheh dot më shumë se një shoqe./ CNA.al

LEXO TE PLOTE