Connect with Us

Foto-Festivali i RTSH-së/ Këngëtarët guxojnë me veshjet, plas debati në rrjet

Showbizz

Foto-Festivali i RTSH-së/ Këngëtarët guxojnë me veshjet, plas debati në rrjet

Publikuar

-

Mbrëmjen e djeshme u mbyll nata e tretë e Festivalit të Këngës së Fundvitit, ku fituese u shpall edhe këngëtarja Anxhela Peristeri me këngën “Karma”.

Në mesin e finalistëve ishte edhe këngëtarja Xhesika Polo, e cila në një prej netëve që këndoi në skenë duket se kishte zgjedhur një veshje e cila ka ngjallur shumë reagime në rrjet. Fotot janë bërë menjëherë virale në rrjetet sociale, ku artistja kritikohet për veshjen e saj, që të shtyn të imagjinosh se ajo nuk ka veshur asgjë poshte fustanit të tejdukshëm.

LEXO EDHE:  Këngëtarja shqiptare: “Për 1 milion euro do kaloja një natë me atë që do të m’i ofronte”

Gjithashtu veshja e një tjetër këngëtari u bë virale dhe ngjalli debate dhe reagime të forta. Këngëtari Durim Morina i njohur me emrin artistik ‘Mirudi’ i cili u shfaq i veshur me një fustan të bardhë tha se mori kërcënime për shkak të zgjedhjes që kishte bërë, që sipas tij kërkonte të sillte një mbështetje dhe përkrahje ndaj komunitetit LGBT në vendin tonë.

Sipas Muridit, pas performancës së tij në skenë ai ka marrë shumë kërcënime, madje disa prej tyre edhe me vdekje./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Showbizz

Debati me Julin pas komentit “Je si vaji i Borshit”/ Sindi flet për marrëdhënien me konkurrentin

Publikuar

-

Nga

Debati me Julin pas komentit “Je si vaji i Borshit”/ Sindi flet për marrëdhënien me konkurrentin

Pak javë më parë mes Sindi Locit dhe Julit të Përputhen pati një debat shumë të fortë që shkoi deri në ofendime. Pas kësaj si Sindi dhe Juli u pezulluan për disa ditë. Pas kthimit të tyre ata u vendosën në një përballje me njëri-tjetrin për të sqaruar të gjitha gjërat që kishin ndodhur mes tyre në emision dhe në prapaskenë pas komentit të Julit ku e krahasoi Sindin me vajin e virgjër të Borshit.

LEXO EDHE:  Debate në Komisionin e Integrimit/ Revoltohet Rudina Hajdari, dy deputetë braktisin mbledhjen

LEXO EDHE:  Çiljeta Xhilaga rrëfen momentet e fundit me të atin: “I lashë një porosi”

Le të themi që dyshja u sqaruanb pas përballjes, por si është marrëdhënia e tyre pas debatit?

Teksa ka realizuar një bashkëbisedim me ndjekësit e saj në rrjetet sociale, Sindi ka treguar se marrëdhënia mes tyre është normale.

Ne as nuk u vramë, as nuk patëm diçka që të mos flasim më kurrë me njëri-tjetrin. Një leksion shumë i rëndësishëm që kam mësuar unë në “Përputhen” është ‘kurrë mos thuaj kurrë’, shkruan ajo./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Leonora Jakupi feston ditëlindjen/ A e dini sa vjeç mbush këngëtarja?

Publikuar

-

Nga

Leonora Jakupi feston ditëlindjen/ A e dini sa vjeç mbush këngëtarja?

Ditën e sotme këngëtarja Leonora Jakupi feston ditëlindjen. Kënëgatrja e njohur është rritur në skenë dhe ka një karrierë të gjatë në muzikë.

Jemi mësuar ta shohim në skenë gjithnjë dhe duket sikur vitet kanë ndaluar për Leonorën. Ajo ka të njëjtën pamje të freskët si gjithnjë dhe mjaft e kuruar në daljet e saj.

LEXO EDHE:  “Kam qarë shumë!” Këngëtarja e njohur rrëfeu herën e parë në…

LEXO EDHE:  Conchita nuk e kishte imagjinuar fitoren e Eurovizionit/ Synon aktrimin në të ardhmen

Por a e dini se sa vjeç mbush sot Leonora?

Leonora mbush plot 42 vjeç. Në rrjetin e saj social, Instagram kanë vërshuar komentet komplimentuese nga miqtë dhe të afërmit.

Kujtojmë se kohë më parë ajo rrëeu se ishte në një lidhje dashurie, megjithëse ka vendosur që partnerin e saj ta mbajë larg syrit mediatik./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Emri i saj nuk është Bora/ Moderatorja zbulon detajin që askush nuk e dinte

Publikuar

-

Nga

Emri i saj nuk është Bora/ Moderatorja zbulon detajin që askush nuk e dinte

Moderatorja Bora Zemani i ka habitur të gjithë me rrëfimin e saj. Ajo ka zbuluar një sekret që asnjëri nga ne nuk e dinim.

Zemani ka treguar se emri i saj i plotë nuk është Bora, por Borana. Gjatë një interviste për Revistën Class, ajo ka treguar dhe historinë e veçantë që fshihet pas emrit.

Bora ka lindur në janar dhe në atë kohë mamaja e Borës kishte parë ‘Teatrin e Operës dhe Baletit’ operën shqiptare ‘Borana’ dhe nga kjo vepër ishte frymëzuar për t’ja vendosur emrin moderatores./ CNA.al

 

LEXO TE PLOTE