Connect with Us

Numër i lartë viktimash në Kosovë/ Regjistrohen 271 të infektuar në 24 orë

Kosova & Rajoni

Numër i lartë viktimash në Kosovë/ Regjistrohen 271 të infektuar në 24 orë

Publikuar

-

Vdekjet nga Covid në Shqipëri u rritën me 38%/ Shumë më e lartë se gjithë shtetet e tjera të Europës

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë kanë ndërruar jetë 12 pacientë, si dhe janë regjistruar 271 raste të reja infektimi.

Numri total i rasteve pozitive është 49.577 raste nga 175.052 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.284 raste humbje jetësh.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 417 pacientë ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 37.572 raste, kurse numri i rasteve aktive është 10.721./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kosova & Rajoni

Ulen ndjeshëm rastet me Covid në Kosovë/ Ja sa persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Në 24 orët e fundit në Kosovë, si pasojë e koronavirusit kanë ndërruar jetë katër persona ndërsa janë konfirmuar 84 raste të reja.

Këto raste janë konfirmuar pas testimit të rreth 4 mijë testeve.Ministria ka njoftuar edhe për shërimin e 786 pacientëve dhe vaksinimin e gati 16 mijë qytetarëve. Aktualisht, numri i rasteve aktive është 5 mijë e 371.

LEXO EDHE:  “Shumë e rëndësishme”/ Rama: Kemi rënie graduale të shtrimeve në spital

LEXO EDHE:  Në gjendje të rëndë dy të plagosur/ Drejt Italisë për trajtim të specializuar

“Nga 3.823 testime, 84 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 4 raste të vdekjes. Sot janë shëruar 786 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 151.411. Në total numri i rasteve aktive është 5.371”, ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Situata pandemike në Kosovë/ Bie numri i viktimave, ja sa raste pozitive janë shënuar

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar 133 raste positive me Covid-19, ndërsa janë shënuar 2 humbje jete. Ministria e Shëndetësisë raporton se janë kryer 4.139 testime gjatë 24 orëve.

Sipas MSH janë shëruar 805 qytetarë, kurse numri i përgjithshëm i të shëruarve është 150.625. Në total numri i rasteve aktive është 6.077.LEXO EDHE:  Papunësia për shkak koronavirusit/ Denaj nxjerr projeksionet

LEXO EDHE:  Papunësia për shkak koronavirusit/ Denaj nxjerr projeksionet

Në 24 orët e fundit janë dhënë 15.925 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.226.063 doza të vaksinës.

Deri më sot 474.783 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Situata pandemike në Kosovë/ Ja persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka publikuar të dhënat e fundit të ecurisë së Covid-19.

Sipas njoftimit zyrtar thuhet se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 160 qytetarë të infektuar. Ndërkohë 5 qytetarë kanë humbur jetën nga Covid-19.Lajmi i mirë është se janë shëruar 1.039 qytetarë, ndërsa ky numër që prej fillimit të pandemisë ka arritur në 149.820.

LEXO EDHE:  Kriza në Kosovë/ LDK propozon emrin për kryeministër

LEXO EDHE:  Shifra të frikshme në shtetin fqinj/ Mbi 1400 të infektuar dhe 21 viktima në 24 orë

Sa i përket numrit të rasteve aktive ai është 6.751./ CNA.al

LEXO TE PLOTE