Connect with Us

Nuk respektoi rregullat dhe masat kundër Covid/ Çfarë po ndodh tani me Rita Orën?

Showbizz

Nuk respektoi rregullat dhe masat kundër Covid/ Çfarë po ndodh tani me Rita Orën?

Publikuar

-

Nuk respektoi rregullat dhe masat kundër Covid/ Çfarë po ndodh tani me Rita Orën?

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora, ka qenë në fokus të mediave rozë, pas thyerjes së rregullave dhe masave kundër Covid.

Mediat e huaja shkruajnë se Rita është shumë e shqetësuar pasi nuk mund të kthehet në Britani për të festuar festat me familjarët e saj.

Së fundi këngëtarja ka udhëtuar drejt Bullgarisë ku është marrë me xhirimet e klipit më të ri.

Qeveria bullgare pezulloi fluturimet deri me 31 Janar pas lajmit se një variant i ri i koronavirusit ishte zbuluar në Angli. Gjithashtu u raportua se Rita u largua nga vendi pasi u përball me reagime të ashpra pas shkeljes së rregullave.

Rita fluturoi jashtë pas incidentit të festës për të marrë pak kohë dhe për të reflektuar për gjithçka si dhe për të punuar për videon e re muzikore. Por gjërat ndryshuan shpejt dhe po përballet me faktin se mund të ngecë. Është fundi më i keq i një makthi disa muajsh”, tha burimi.

LEXO EDHE:  Neurologu Dobi në gjendje të rëndë/ Edvin Prifti apel qytetarëve: Na ndihmoni me sa mundeni

Megjithatë një burim pranë këngëtares u shpreh se Rita e kaloi pjesën më të madhe të vitit duke punuar me muzikë dhe se tashmë po shijon disa ditë pushime.

Ajo nuk dëshiron të jetë në Londër tani dhe kështu ka rezervuar një pushim relaksues gjatë Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri me shpresën se ajo mund të fillojë përsëri në Janar”, vijon më tej burimi./ CNA.al

U gjobit me 10 mijë paund për shkelje të rregullave të izolimit/ Rita Ora kërkon falje publike
Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

E trishtë/ Flori Mumajesi humb njeriun e shtrenjtë të familjes

Publikuar

-

Nga

E trishtë/ Flori Mumajesi humb njeriun e shtrenjtë të familjes

Sot është një ditë zie për kantautorin Flori Mumajesi. Nëna e tij është ndarë nga jeta dhe sot është përcjellë për në banesën e fundit.

Top Albania Radio e ka mësuar lajmin e trishtë nga burime të afërta të familjes.

Prej kohësh ajo ka vuajtur nga problemet me zemrën dhe së fundmi ishte shtruar në spital për këtë aryse./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Dielli doli”/ Ardit Gjebrea jep lajmin e mirë

Publikuar

-

Nga

“Dielli doli”/ Ardit Gjebrea jep lajmin e mirë

Dy javë më parë Ardit Gjebrea bëri të ditur se ishte infektuar me Covid-19. Sot pas dy javëve të vështira moderatori tregon se e ka mposhtur Covid dhe se tashmë është më mirë nga ana shëndetësore.

Ai falenderon stafin mjekësor i cili është kujdesur për të si dhe ëngjëllin e tij, bashkëshorten Anila Gjebrean për kujdesin dhe përkushtimin ndaj tij në këto ditë të vështira.

Kaq ishte! Tani filloi rekuperimi dhe së pari falënderoj: dr. Adrian Jorgjin që më ngriti në këmbë, infermiere Florën për durimin, Anilën engjëll mbrojtës për ditët dhe netët pa gjumë, miqtë që çdo mëngjes më mbushnin inbox të WhatsApp me merakun e tyre.

Faleminderit dhe të gjithë ju që më keni shkruar dhe uruar shërim të shpejtë, jeni shumë të mirë dhe bekimet tuaja ishin doza e duhur për të mbajtur optimizmin lart – motiv force! Tani sigurisht do duhet pak kohë deri sa të ndez të 5 motorrët, po kush na nxiton? Dielli doli,” shkruan moderatori Ardit Gjebrea./ CNA.al

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ardit gjebrea (@arditgjebrea)

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Ema Andrea flet pa dorashka/ Rrëfen për ngacmimet seksuale në punë

Publikuar

-

Nga

Ema Andrea flet pa dorashka/ Rrëfen për ngacmimet seksuale në punë

Aktorja e njohur, Ema Andrea, si rrallëherë ka folur hapur për ngacmimet seksuale në punë. Gjatë një interviste për DW, ajo ka treguar se është përballur me situata të tilla. Ema ka treguar se ka kaluar shumë vështirësi gjatë karrierës së saj e megjithatë ka gjetur forcën për të ecur përpara.

Kam pasur nga të dyja rastet si, bashkëpunëtorë burra që kam punuar mirë, jam respektuar për profesionin, kemi ecur përpara shumë mirë. Si dhe ato raste kur refuzimi apo çdo gjë tjetër që ka qenë kompleksive në personin që ka patur pushtet, e ka përdorur këtë pushtet ose këtë ‘Jo’ ose këtë refuzim, për të mos më dhënë atë që meritoj kur kam patur nevojë. Në fillim nuk e kupton. Thua ‘ku është gabimi im?’

Ja, kjo është pyetja që të lodh shumë: ‘Çfarë bëra unë që t’i krijoj idenë se kam aq nevojë sa të mund të krijoj raporte banale? Ka qenë e vështirë ngritja e karrierës, ecja përpara, konsiderimi, të pranuarit në profesion. Gjë që më ka bërë më të fortë, më ka bërë të kërkojë forma të tjera të reja. Por kur largohem në distancë kuptoj që kam humbur mundësi që i kam merituar. Dhe kjo natyrisht që e ka bërë më të vështirë. Paguan me vetmi, paguan me paragjykim, paguan me përjashtim”, është shprehur Ema Andrea./ CNA.al

LEXO TE PLOTE