Connect with Us

Varianti i ri i Covid/ Nga sot Shqipëria pezullon fluturimet me Britaninë e Madhe

Sociale

Varianti i ri i Covid/ Nga sot Shqipëria pezullon fluturimet me Britaninë e Madhe

Publikuar

-

cna lajme, cna aktualitet

Duke filluar nga ora 6:00 e mëngjesit të sotëm Shqipëria ka pezulluar fluturimet me Britaninë e Madhe, për shkak të shfaqjes së një varianti të ri të COVID-19.
Lajmi është bërë me dije ditën e djeshme nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu gjatë një konference me Komitetin Teknik.

Ky vendim do të jetë në zbatim për të paktën deri në 6 janar 2021, në varësi të situatës së pandemisë. Për ata qytetarë që do të vijnë nga Britania e Madhe përmes rrugëve të tjera, e kanë të detyrueshme të karantinohen për 14 ditë.

LEXO EDHE:  Risitë e CNN në Shqipëri/ Kur do fillojë nga puna dhe si do e përzgjedhë stafin

Në Rinas për ditën e sotme ishin parashikuar tre fluturime që vijnë nga Londra: Në orën 01:25, i dyti në orën 11:20 dhe fluturimi i tretë në 11:25./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Sociale

Video-Kaos në Tiranë/ Trafiku i dendur bllokon qytetarët

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Trafiku i dendur në Tiranë herë pas herë sjell kaos dhe irritim të qytetarëve.

Makina, të bllokuara për orë të tëra në rrugë dhe pa lëvizur, kanë sjellë vonesa tek shumë persona në destinacionin ku ata janë nisur.

Një denoncim i mbërritur në redaksinë e CNA.al, tregon me video se trafiku i rënduar ka bërë që rruga nga Hotel Dajti deri te Bashkia të zgjasë plot 30 minuta, ndërsa nëse dikush do e zgjasë rrugën deri tek zona e 9 katësheve, situata do të jetë edhe më e rënduar.

LEXO EDHE:  Politika në Shqipëri e Ballkan/ Biznes në vend të programit e ideologjisë?

LEXO EDHE:  Arrestimi i bashkëpunëtoreve të Tires/ Rama: Lajm shumë i mirë!Në kohë me shi, trafiku ka qenë problem në kryeqytet, ndonëse nga ana e institucioneve nuk është marrë asnjë masë për të shmangur lëtë kaos./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Sociale

Dyfishohet ndihma ekonomike/ Kjo është kategoria që përfiton

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se do të dyfishohet ndihma ekonomike për 15 mijë familje.

Kategoritë që do të përfitojnë nga kjo rritje do të jenë ato familje që kanë tre fëmijë  nën 18 vjeç.Kjo rritje vjen në kuadër të projektbuxhetit për vitin 2022./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Dëborë dhe ulje temperaturash/ Parashikimi i motit për sot

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Sipas MeteoAlb, ditën e sotme,  vendi ynë do të jetë në ndikimin e motit të paqëndrueshëm i cili do të sjelli reshje shiu në ultësirën perëndimore, KU herë pas here do të jenë dhe në formë rrebeshi.Ndërsa zonat malore veriore dhe skaji Juglindor i territorit Shqipëtar do të përfshihen nga reshjet e dëborës. Temperaturat e ajrit do të vijojnë të jenë të ftohta si në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 1°C deri në 18°C. Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 65 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgezim 5 ballë./CNA.al

LEXO TE PLOTE