Connect with Us

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i astrologut për ditën e sotme

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i astrologut për ditën e sotme

Publikuar

-

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Dashi

Fundi i kundërshtimit të Venusit do t’iu lejojë të gjeni dashurinë. Duke filluar nga sot një frymë energjie e re do t’ju mundësojë të ndjeheni më të motivuar dhe të vendosur për të arritur qëllimet tuaja. Për shkak të nervozizmit tuaj, kohët e fundit keni lundruar në ujëra të ashpër. Tani më në fund do të keni të gjitha kushtet për të kompensuar kohën e humbur.

Demi

Mund të përjetoni një lodhje të lehtë mbase për shkak të shumë angazhimeve të përditshme. Çiftet do të përballen me një krizë dhe mund të kenë përsëri pengesa. Më mirë të përdorësh diplomacinë sesa të luash sulmin dhe të frysh flakët e polemikave.

Binjakët

Në fillim të javës, dashuria më në fund kthehet në plan të parë . Pajtimi do të favorizohet veçanërisht në ato çifte që kohët e fundit kanë diskutuar shumë. Prandaj do të ketë të gjitha kushtet për të rizbuluar dashurinë. Nëse keni një person të paarritshëm në mendje do të jetë më mirë të riktheheni kërkesat tuaja përndryshe rrezikoni të digjeni. Ky qiell gjithashtu do të favorizojë projekte të reja.

Gaforrja

Në këtë ditë do të ketë njohuri të mira dhe ide të shkëlqyera . Tani jeni gati të përballeni me shumë ndryshime dhe të gjeni ato zgjidhje që kanë munguar prej kohësh në jetën tuaj. Sipas horoskopit Paolo Fox ekzistojnë të gjitha arsyet për të qenë më optimist dhe më të shkëlqyeshëm sepse koha në të cilën Saturni ju pengoi rrugën kanë mbaruar. Ata që kërkojnë një shok shpirti do të duhet të shohin përreth.

Luani

Javë do të fillojë pak nën presion për shkak të shumë angazhimeve dhe përgjegjësive që do të peshojnë mbi supet tuaja. Në këtë periudhë ju jeni aq i tensionuar dhe do të jetë e lehtë të përplaseni me ata që do të përpiqen të fusin hundet ne punet tuaja. Do të duhet të përpiqeni të beni pak hapësirë ​​për të dashurit dhe njerëzit e rëndësishëm në jetën tuaj që kohët e fundit i keni lënë pas dore. Mundohuni të shkurtoni angazhimet dhe takimet dhe të kaloni pushimet me njerëzit që janë me të vërtetë të rëndësishëm për ju.

Virgjëresha

Financiarisht, mund të keni disa çështje komplekse për të adresuar. Disa përgjigje që keni pritur po marrin shumë kohë për të arritur. Megjithatë, së shpejti, diçka mund të zhbllokohet dhe t’ju japë kënaqësi të papritur. Në këto ditë kremtimesh duhet t’i përkushtoheni më shumë familjes. Ndoshta ju i keni kushtuar shumë vëmendje aspektit profesional të jetës tuaj, duke lënë mënjanë të dashurit tuaj.

Peshorja

LEXO EDHE:  Horoskopi mujor, qershor 2019/ Susan Miller tregon si do jetë ky muaj për 12 shenjat e zodiakut

Me këtë qiell nuk do të jetë e vështirë t’i përkushtoheni më shumë argëtimit dhe relaksimit . Ju duhet të përpiqeni të pastroni mendjen tuaj dhe të përqendroheni vetëm në gjërat që janë me të vërtetë të rëndësishme për ju. Ata që kanë disa probleme financiare mund të kenë disa vështirësi në korrjen e përfitimeve nga një pamje astrale që fton lehtësinë. Dashuria do të ketë akoma njëpengese për të eleminuar edhe për shkak të disa keqkuptimeve të fundit.

Akrepi

Sipas horoskopit Paolo Fox tani do të keni të gjitha kushtet për të rizbuluar pasionin tuaj proverbial dhe gjithashtu për të rizbuluar dëshirën për t’u përfshirë. Do të keni diçka për ta bërë partnerin tuaj të ju falë edhe sepse keni qenë shumë i shpërqendruar këto ditë. Do të keni përpara disa muaj shumë intrigues kur bëhet fjalë për punët e zemrës.

Shigjetari

Po ndodhin ndryshime profesionale që do të testojnë aftësitë tuaja. Ju absolutisht nuk do të duhet të tërhiqeni, por do të duhet të pranoni sfidat që këto ndryshime do të sjellin pa frikë. Në përgjithësi keni një ndjenjë të shkëlqyeshme të aftësive tuaja dhe nuk lejoni askënd t’ju frikësojë. Me këta yje do të jetë më e lehtë për të zhvilluar dhe kryer projekte të rëndësishme.

Bricjapi

Ndërsa jo gjithçka që do ju ndodhë do ju pëlqejë, ky fillim jave do të ketë shumë aspekte pozitive për ju të lindurit nga shenja . Tani ekzistojnë të gjitha kushtet për një sqarim ose për të zgjidhur një çështje që është pezull për një kohë të gjatë. Isshtë një horoskop që do t’ju mundësojë të hiqni ato pengesa që kanë penguar përparimin tuaj. Kuptimet dhe pajtimet e reja favorizohen si në dashuri ashtu edhe në familje. Pas një periudhe keqkuptimi dhe fërkimesh, tani është koha për t’u rikuperuar.

Ujori

Në këtë ditë shumë të lodhshme për Ujorin do të duhet të përpiqeni të jeni të durueshëm dhe të matur dhe ta mbani gjuhën kontrolluar. Eshtë e vërtetë që disa nuk kanë qenë besnikë ndaj jush, por hakmarrja dhe polemikat vetëm do t’i përkeqësojnë gjërat. Astrologu ju këshillon të keni durim edhe për disa ditë.

Peshqit

Një ditë shumë pozitive po vjen në dashuri për ata që kanë lindur nën shenjën e Peshqve. Sipas parashikimeve të horoskopit Paolo Fox, këta yje do t’ju bëjnë shumë më magjepsës dhe tërheqës në sytë e njerëzve përreth jush. Ndjenjat do të favorizohen gjithashtu për të gjithë ata çifte që kohët e fundit kanë pasur shumë debate. Më në fund mund të rizbuloni pasionin./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi, e Enjte, 17 Qershor 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë kjo javë për çiftet dhe beqarët?

Dashi
Ndarja e lumturisë me të tjerët do t’ju mbushë me energji pozitive. Ju mund të bëni para shtesë sot, nëse luani “kartat” si duhet. Sjellja e ashpër e fëmijëve do të krijojë vetëm pakënaqësi. I dashuri/e dashura juaj mund të kërkojë diçka nga ju sot, por ju nuk do të jeni në gjendje të përmbushni dëshirat e tij/saj.

Demi
Do keni një diskutim rreth investimeve financiare dhe kursimeve me anëtarët e tjerë të familjes sot. Këshillat e tyre do të provojnë se janë të dobishme në përmirësimin e situatës tuaj financiare. Shumica e çështjeve që kanë të bëjnë me jetën personale do të jenë nën kontroll.

Binjakët
Mundësitë e reja për të bërë para do të jenë fitimprurëse. Udhëzimet e dikujt do të përmirësojnë një marrëdhënie në jetën tuaj. Entuziazmi dhe natyra juaj inovative do t’ju falë një ditë mjaft argëtuese.

Gaforrja
Praktikimi i meditimit do t’ju mbushë me energji. Fitimet në biznes mund të sjellin gëzim në fytyrat e shumë tregtarëve dhe biznesmenëve sot. Dikush që i besoni mund të mos ju tregojë gjithë të vërtetën për një çështje të rëndësishme. Aftësia juaj për të bindur të tjerët do t’ju ndihmojë të zgjidhni problemet e ardhshme.

Luani
Mënyra logjike e të menduarit të një shoku do t’ju inkurajojë të zgjidhni një problem. Shqetësimet në lidhje me paratë mund të zgjidhen sot dhe ju do të shijoni një stabilitet financiar. Ditë e mirë për të komunikuar me njerëz tëcilët i takoni rrallë.

Virgjëresha

Pavarësisht një dite të vrullshme, ju përsëri do të jeni në gjendje të mblidhni energjitë. Sot ju mund ta kaloni pjesën më të madhe të kohës me gjëra që nuk janë të nevojshme ose të rëndësishme. Ushqimi I mirë dhe romancë parashikohen për ju sot.

LEXO EDHE:  Të gjithë i kanë zili/ Këto janë tre shenjat më të fuqishme të horoskopit

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 6 tetor 2019

Peshorja
Përpiquni te mbani nën kontroll emocionet tuaja. Sot, një vëlla ose motër mund t’ju kërkojë ndihmë financiare. Mos u tregoni të pasjellshëm me kolegët tuaj. Sjellja juaj jo vetëm që do të shqetësojë kolegët rreth jush por edhe do të ndikojë negativisht në reputacionin tuaj.

Akrepi
Shmangni mbingarkesën dhe mbani nën kontroll peshën tuaj. Së shpejti do të ju të kuptoni se zemërimi dhe zhgënjimi vetëm do të prishin qetësinë tuaj mendore. Sot jeta juaj e dashurisë do të lulëzojë.

Shigjetari
Një detyrë mund të mbetet në pritje në punë dhe mund t’ju duhet të kushtoni kohën tuaj në mbrëmje, për ta përfunduar. Sot, do ta kuptoni se të gjitha zotimet e dhëna në ditën e dasmës tuaj ishin të vërteta. Bashkëshorti/bashkëshortja juaj është pjesë e shpirtit tënd.

Bricjapi
Besimi në vetvete do t’ju ndihmojë për të hapur dyert që çojnë në realizimin e aspiratave tuaja. Një marrëveshje e re financiare do të finalizohet. Kushtojini kohë e duhur familjes suaj. Kaloni pak kohë cilësore me ta dhe mos i jepni askujt arsye për ankesa.

Ujori
Investimet në aksione dhe fonde të përbashkëta mund të jenë produktive për ju, për fitime afatgjata. Situata në jetën tuaj në çift do të jetë disi e paparashikueshme. Planifikoni një surprizë dhe bëjeni këtë një ditë më të bukur, të paharrueshme.

Peshqit
Do të jeni mjaft aktiv dhe të shkathët sot. Do të ndiheni të fortë dhe të shëndetshëm. Aftësia juaj për të reaguar shpejt ndaj problemeve do t’ju vijë mjaft në ndihmë sot. Mund të ndiheni të mbytur në jetën tuaj në çift për shkak të mungesës së lirisë sot.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

3 shenjat e horoskopit që nuk mund të ndalojnë së mashtruari

Publikuar

-

Nga

3 shenjat e horoskopit që nuk mund të ndalojnë së mashtruari

Peshqit

Kjo do të jetë tronditëse, por shenja e zodiakut që ka më shumë të ngjarë të mashtrojë janë Peshqit.
Normalisht e ndjeshme dhe super-emocionale , ajo nuk mund të mos veprojë sipas ndryshimit më të vogël të humorit.

Në të njëjtën kohë, ajo ka më pak të ngjarë të largohet nga një marrëdhënie edhe nëse është e pakënaqur për shkak të frikës së saj se mund të dëmtojë atë me të cilin është e lidhur. Ironikisht, ajo mund të zgjedhë në vend të humbjes. Ndoshta thellë brenda saj ajo shpreson të kapet duke mashtruar.

Binjakët

Binjakët janë shumë nevojtarë në një marrëdhënie, kështu që nëse nuk mund t’i kushtoni vëmendje gjatë gjithë ditës, ajo do të gjejë dikë tjetër.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 6 tetor 2019

LEXO EDHE:  Horoskopi i dashurisë/ Surprizat që i presin beqarët dhe të dashuruarit javën e ardhshme

Sa i përket shenjave të zodiakut që nuk janë besnikë, Binjakët ka shumë të ngjarë të mashtrojnë.

Peshorja

Peshoret janë flirtuese të mëdha, prandaj kaq shumë njerëz hezitojnë të nisin një marrëdhënie me ta. Dhe mbase kanë të drejtë që hezitojnë.

Ndërsa do të mendonit se flirti do të ndalonte sapo Peshorja të jetë në një lidhje të përkushtuar, nuk ndodh kështu. Dhe edhe pse zakonisht është i padëmshëm, ndonjëherë shkon shumë larg./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi, e Mërkurë, 16 Qershor 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë kjo javë për çiftet dhe beqarët?

Dashi
Sot do të jeni plot energji, çfarëdo që të bëni, do të jeni në gjendje ta bëni atë në gjysmën e kohës që merrni normalisht. Mund të ketë shpenzime lidhur me pronën për disa persona të kësaj shenje. Disa persona mund të përfitojnë padrejtësisht nga ju, nëse silleni tepër bujarë.

Demi
Mbani nën kontroll emocionet tuaja dhe përpiquni të çliroheni nga çdo ndjenjë frike, pasi ka mundësi që kjo të ndikojë negativisht tek ju. Tregohuni vigjilent gjatë kryerjes së transaksioneve financiare ose nënshkrimit të dokumenteve të rëndësishme. Ndarja e problemeve me anëtarët e familjes suaj, do ta lehtësojë barrën tuaj.

Binjakët
Jini të durueshëm, pasi përpjekjet tuaja të vazhdueshme të shoqëruara me mirëkuptim do t’ju sjellin rezultate pozitive. Dilni dhe kënaquni me miqtë tuaj. Sytë tuaj janë aq të ndritshëm saqë mund të ndriçojnë një ditë të lodhshme për partnerin/partneren tuaj.

Gaforrja
Ju do të duhet të përdorni inteligjencën, taktin dhe diplomacinë tuaj për të zgjidhur një problem që mund të hasni sot. Qëndrimi juaj pozitiv do të ndriçojë atmosferën në shtëpi. Mos u shqetësoheni se çfarë mendojnë njerëzit për ju sot. Veproni ashtu siç e mendoni, pa u ndikuar nga të tjerët.

Luani
Kaloni pak kohë me miqtë e ngushtë në mënyrë që të relaksoheni. Përfshirja e vetvetes në një grup të madh do të jetë shumë argëtuese, por do të bëjë që shpenzimet tuaja të jenë larta. Ju mund të grindeni me partnerin/partneren tuaj në këtë ditë vetëm për të provuar se keni të drejtë.

Virgjëresha

Të moshuarit e kësaj shenje duhet të tregojnë kujdes të shtuar për shëndetin gjat ditës së sotme. Mos neglizhoni asnjë shenjë që ju duket shqetësuese. Të qenit novator do t’ju sjellë para shtesë.

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë kjo ditë e dielë për secilën shenjë

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 6 tetor 2019

Peshorja
Sot ju duhet të relaksoheni dhe të përpiqeni të gjeni lumturinë midis miqve të ngushtë dhe anëtarëve të familjes. Do të ketë një forcim të pozicionit tuaj financiar. Nëse i keni dhënë borxh dikujt, pritet t’i merrni ato sot.

Akrepi
Nëse keni vuajtur nga një sëmundje, thjesht të qenit pozitiv dhe i lumtur do të jetë antidoti më i mirë për të gjitha problemet tuaja. Nëse jeni i martuar, atëherë kujdesuni veçanërisht për fëmijët tuaj sot, pasi mund të ketë shanse për probleme shëndetësore.

Shigjetari
Miqtë tuaj do të jenë mbështetës dhe do t’ju mbajnë në humor të mirë. Sot, mund të ketë shqetësime për shkak të problemeve financiare. Ju duhet të konsultoheni me një të besuar për këshilla. Ju duhet të shmangni çështje të diskutueshme që mund të shkaktojnë debate me të dashurit tuaj.

Bricjapi
Një lajm i papritur nga një i afërm do t’ju ndriçojë ditën. Ju do të jeni në gjendje të mbështesni bashkëshortin/bashkëshorten tuaj emocionalisht, nëse kuptoni qartë situatën e tyre. Në kohën tuaj të lirë sot, do të kryeni detyrat që keni planifikuar të realizoni.

Ujori
Investimet e bëra sot do të rrisin prosperitetin dhe sigurinë tuaj financiare. Do të jetë një ditë e mirë për të ringjallur kontaktet dhe marrëdhëniet e vjetra. Sot dashuria juaj e përkushtuar dhe e padiskutueshme do të ketë një fuqi magjike, kurative për të dashurin/dashurën tuaj.

Peshqit
Përfshihuni në aktivitete që do t’ju ndihmojnë të ruani qetësinë. Sot, ndihma e një të afërmi të ngushtë do t’ju sjellë fitime në biznes dhe kjo do të çojë në shpërblime financiare. Harroni sot shqetësimet tuaja dhe thjesht shijoni shoqërinë e partnerit tuaj.

LEXO TE PLOTE