Connect with Us

Gjuzi bën deklaratën e fortë/ Efektivët e policisë marrin drogë, e kam me burime të sigurta

Politikë

Gjuzi bën deklaratën e fortë/ Efektivët e policisë marrin drogë, e kam me burime të sigurta

Publikuar

-

Gjuzi bën deklaratën e fortë/ Efektivët e policisë marrin drogë, e kam me burime të sigurta

Deputeti Kujtim Gjuzi ka qenë i ftuar mbrëmjen e sotme në Fax Neës, ku ka komentuar sërish deklaratat e tij se kryeministri Rama ka dhënë para për të shkuar për ngushëllim në familjen Rasha.

Gjuzi bëri një deklaratë të fortë teksa tha se burime të sigurta pranë policisë, e kanë njoftuar atë se skuadrat e natës kryesisht janë nën efektin e drogës.

“Në radhë të parë ngushëllimet të familjes së të ndjerit Rasha. E dija shumë mirë sesi funksionon kryeministri, që do të blejë çdo kënd me para. Por ka edhe njerëz dinjitoz si z. Rasha, që tha nuk më duhen këto para dhe se do ti çoj për bamirësi. Minjtë e mazhorancës kanë bërë të pamundurën se kush do të ishte i pari dhe do të çonte kryeministrin atje. Më thanë a ka mundësi që ta tërheqësh deklaratën publike në lidhje me tentativën për blerje dhe thash nuk ka asnjë shans, pasi nuk mund të zhbësh një deklaratë.

LEXO EDHE:  “Rama ka urdhëruar lënien në liri të Kajmakut”/ Paloka: Turp që tallen me shqiptarët

Pata një telefonatë nga kryefamiljari i familjes Rasha dhe i thashë ngushëllimet e mia dhe i thashë zotëri mos ma kërko këtë, pasi nuk kam thënë se shitur ti, por njerëz pranë familjes tënde kanë ardhur dhe kanë thënë se shiko se ka një mundësi të këtij lloji. I kam edhe me emra njerëzit që më kanë treguar, por nuk dua që ti them. Burime të sigurta brenda policisë së shtetit, kanë njoftuar z. Gjuzi se skuadrat e natës kryesisht janë nën efektin e drogës. Unë kërkoj nga prokurori i përgjithshëm për atë person që ka qëlluar, duhet të bëjë testin e drogës.“- tha Gjuzi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Kërkesa e PD për rivotim/ Kume: Janë zero shanset që KAS t’i japë të drejtë

Publikuar

-

Nga

Kërkesa e PD për rivotim/ Kume: Janë zero shanset që KAS t’i japë të drejtë

Ish-kreu i KQZ-së, Kristaq Kume ka komentuar mbi kërkesën e Partisë Demokratike për rivotim në 9 qarqet e vendit dhe shton se shanset që KAS ti japë të drejtë janë zero. Më tej, ai u shpreh se vota e pavlefshme nuk është shkelje ligjore.

Në një intervistë për Open, Kume theksoi se duhet ti referohet kodit zgjedhor për të shpallur pavlefshmërinë e zgjedhjeve.

LEXO EDHE:  “Teatër i pisët me Reformën Zgjedhore”/ Patozi zbulon prapaskenat: Po zihen për mustaqet e Çelos

LEXO EDHE:  Gjekmarkaj skanon politikën/ “Shuplakë” Ramës, mesazhi për opozitën

“KAS as ka për t’ju referuar fare kësaj, se që të përsëriten zgjedhjet duhet shkelje ligjore, vota e pavlefshme nuk është shkelje ligjore, por le ta supozojmë se është, çfarë ka efekti ka.

Duhet t’i referohemi asaj çfarë parashikon kodi zgjedhor për pavlefshmëri, por duhet të kemi kemi shkelje ligjore”, u shpreh ai./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Pse PD nuk kërkoi rivotim në Dibër?/ Alibeaj shpjegon arsyet

Publikuar

-

Nga

Pse PD nuk kërkoi rivotim në Dibër/ Aliebeaj shpjegon arsyet

Ish deputeti i PD-së, Enkelejd Alibeaj ka sqaruar se përse Partia Demokratike nuk ka kërkuar rivotim në qarkun e Dibrës. Ai u shpreh se  do të duheshin 15 mijë vota për të marrë  një mandat tjetër në atë qark dhe nuk janë aq vota të pavlefshme.

Në një intervistë për Open, Alibeaj shtoi se  në Fier edhe pse numri i votave të pavlefshme ishte më i vogël, atje do të duheshin më pak vota për një mandat dhe prandaj është pjesë e listët së qarqeve që PD ka kërkuar rivotim.

“Po marr Fierin është deklaruar këto shifra, 9 6 dhe 1. të pavlefshme 9 mijë e 300 vota për shkak të faktit se kas e bëri me shifra askush. a nuk kam të drejtë që kjo shkelje e madhe lidhore që iu është mohuar e drejta e votës, ata janë ngritur ditën e dielë shkuan për të votuar dhe për shkak të trukut të KAS për të vendosur. Në bazë të formulës masa dhe ndikimi, nga mandati i tretë tek i katërti do më duheshin 15 mijë vota dhe nuk janë aq të pavlefshme”, u shpreh ai./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Nuk shoh rrezik”/ Rama: Jemi mëse gati për të hyrë në rrugën e negociatave

Publikuar

-

Nga

"Nuk shoh rrezik"/ Rama: Jemi më se gati për të hyrë në rrugën e negociatave

Kryeministri Edi Rama ka folur për vendet skeptike që nuk po i japin Shqipërisë dritën jeshile për anëtarësimin në BE.

Rama tha se nuk sheh ndonjë rrezik të menjëhershëm për integrimin, pasi theksoi se shqiptarët janë shumë fanatikë për perëndimin dhe për Bashkimin Evropian

Duke mos qenë plotësisht i integruar në Bashkimin Evropian, Ballkani Perëndimor mbetet një zonë gri që ofron tërheqje dhe shanse për aktorët e tjerë, për aktorët e tretë që nuk kanë të njëjtin qëndrim dashamirës dhe të njëjtat vlera dhe parime që Bashkimi Evropian ofron. Dhe për Shqipërinë, nuk shoh ndonjë rrezik të menjëhershëm sepse shqiptarët janë shumë fanatikë për perëndimin dhe për Bashkimin Evropian, vendet e tjera pak a shumë kanë shumë më shumë për t’u marrë me këto ndikime nga aktorë të tjerë”, u shpreh ai për Euronews Albania.

Teksa u pyet nëse vendi jonë ka bërë përparim lidhur me kushtet për integrimin, kreu i qeverisë deklaroi Shqipëria është gati për të hyrë në rrugën e plotë të negociatave.

LEXO EDHE:  “Teatër i pisët me Reformën Zgjedhore”/ Patozi zbulon prapaskenat: Po zihen për mustaqet e Çelos

LEXO EDHE:  “Teatër i pisët me Reformën Zgjedhore”/ Patozi zbulon prapaskenat: Po zihen për mustaqet e Çelos

Ka një ndryshim të madh midis anëtarësimit në Bashkimin Evropian dhe hyrjes në rrugën e plotë të negociatave, sepse siç jemi sot nuk jemi gati të jemi anëtarë, pa dyshim. Por sikurse jemi sot, ne jemi mëse gati për të hyrë në rrugën e plotë të negociatave dhe është këtu ku qëndrojnë pikat kontradiktore dhe ku Evropa po tregohet dritëshkurtër dhe disi edhe hipokrite, sepse Shqipëria meriton të hyjë në rrugën e plotë të negociatave.

Unë mendoj se njerëzit në Shqipëri e kanë ndjesi të qartë se puna nuk ka mbaruar. Mandati i tretë është një mandat i qartë për të përfunduar punën. Nuk është shpërblimi për një punë që tashmë ishte përfunduar”, nënvizoi kryeministri./ CNA.al

LEXO TE PLOTE