9 ditë pas vrasjes së Klodian Rashës/ Gazetari ngre dyshime: Hematomat në trupin e vikimës duan përgjigje

17 Dhjetor 2020, 21:29, Kronika CNA
9 ditë pas vrasjes së Klodian Rashës/ Gazetari ngre dyshime:

Gazetari  i kronikës Spartak Koka, ka ngritur pikypetje të tjera rreth vrasjes së 25-vjeçarit Klodian Rasha.

I ftuar në ?Politik On?, ai tha se pas 9 ditësh nga ngjarja, nuk kemi asnjë sqarim mbi shenjat e dhe hematomat në trupin e viktimës.

?Prokuroria dhe Policia duhet të ndërhyjë për shkak të sensiblitetit të lartë të çështjes, që ditën e parë, të dytën, të tretën po themi po sot jemi në të nëntën dhe nuk ka dhënë asnjë përgjigje për shenjat dhe hematomat e viktimës. Nuk ka dhënë asnjë përgjigje për plagën në kokë, sepse është bërë publike. Nuk bëmë publike fotot por faktet janë të pretenduara edhe nga familjarët.

Unë nuk e kuptoj pse nuk është dhënë një sqarim: prokuroria reagoi në ditën e shtatë me një komunikatë që tha kategorikisht nuk është ushtruar dhunë por nuk përcaktoi dëmtimet në trupin dhe fytyrën e viktimës nga se ishin shkaktuar. Atëherë i bie që edhe hematomat të jenë shkaktuar nga mjekët. Kjo do një përgjigje?, tha Koka.

Në fund, Koka shprehu shqetësimin e tij mbi atë që mund të ndodhë me pistoletën e gjetur rreth 200 metra larg vendit ku u qëllua 25-vjeçari: ?Nëse del që do bëjnë ndonjë makinacion me ADN-në kjo nuk do të qetësonte as familjarët, as shpirtin e të vdekurit. Edhe sot kaa kohë të mbahet përgjegjësi se kush e vendosi atë pistoletë në një distancë 200 m larg vendit të ngjarjes. Dhe Klodian Rasha në momentin që është qëlluar nuk ka patur me vete asnjë send të ngjashëm me pistoletë?.

 

Lajmet e fundit nga