Connect with Us

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Publikuar

-

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Dashi

Në këtë të Mërkurë mund të ndiheni pak të lodhur dhe prandaj këshilla e astrologut është të mos ktheheni në shtigjet dhe kujtimet e vjetra që mund të kenë lënduar në të kaluarën. Ky është një moment në të cilin duhet ta shikojmë të ardhmen me interes. Në 24 orë Saturni më në fund do të ketë një aspekt neutral ndërsa Jupiteri do të jetë përsëri aktiv: dy planetë që kanë rrethuar shenjën tuaj për dy vjet. Tani mund të ndiheni të lirë dhe me ide më të qarta.

Demi

Kjo e mërkurë përcakton ritmin në fillim të ditës, por më pas rrjedh mjaft mirë. Alsoshtë gjithashtu një ditë e mirë për marrëdhënie, për marrëdhënie por edhe për të sqaruar diçka të gabuar. Mundohuni të përfitoni nga kjo sepse të enjten dhe të premten kthehet një rënie psikofizike që nuk duhet të peshohet tek të tjerët. Në dashuri, pas dy javësh të rënda mund të gjeni një zgjidhje për të qenë më të qetë.

Binjakët

Këto ditë keni përshtypjen se jeta juaj po ndryshon : në një nivel astrologjik kjo shprehje nuk është aq e menduar sepse nga fundi i kësaj jave Jupiteri dhe Saturni do të jenë aktivë. Një periudhë e rinovimit të madh mund të dekretohet. Do të keni ndjenjën e veçantë se kërkesat tuaja ngadalë fillojnë të dëgjohen. Drita jeshile gjithashtu në lidhje me mundësitë, e meta e vetme është dashuria sepse ata që janë vetëm i lejojnë vetes pak ose në çdo rast përjetojnë emocione të reja ndërsa ata që kanë qenë në krizë për disa kohë do të duhet të jenë të kujdesshëm për të mos lënduar ndjeshmërinë e partnerit.

Gaforrja

Ju mund të jetoni me kujtime, momente agjitacioni : kjo Hënë në kundërshtim mund të shkaktojë pak stres. Ju keni aftësinë të thithni të gjitha emocionet që vijnë nga jashtë, si pozitive ashtu edhe negative, si një sfungjer. Tani është koha për të lënë shumë mosmarrëveshje: kini kujdes nga xhelozia që mund të investojë si dashuri dhe punë.

Luani

Ndjeni se ka ardhur koha të tregoni veten më të fortë, të nxirrni thonjtë për t’u mbrojtur. Nëse nuk jeni dakord me një grup, nëse mendoni se gjithçka që keni bërë nuk vlerësohet si e favorshme, ju gjithashtu mund të tjetërsoni njerëzit përreth jush. Përbuzja më e mirë është pakujdesia. Duhet thënë se kjo situatë astrologjike peshon shumë sipas horoskopit Paolo Fox. Megjithëse mund të mbështeteni te yjet e mirë dhe jeni veçanërisht të vendosur, polemikat sterile mund të lindin rreth jush për shkak të njerëzve jo të besueshëm.

Virgjëresha

Jeni shumë më të interesuar për të rregulluar çështje biznesi, financiare dhe personale sesa ato sentimentale. Dy javët e ardhshme nuk janë të vështira për dashuri, por vetëm pak të hutuara. Ata që nuk kanë një dashuri nuk ka gjasa ta gjejnë atë tani sepse ndoshta janë shumë afër vetes së tyre ose ndoshta janë shumë kërkues. Për çiftet që kanë pasur disa vështirësi, dy javët e ardhshme duhet të merren me një kokërr kripë edhe sepse po i afrohemi festave dhe duhet të përpiqemi të jemi të gjithë pak më paqësor.

LEXO EDHE:  Zbuloni frikën tuaj më të madhe bazuar në shenjën e Horoskopit

Peshorja

Ju ende po përjetoni kontraste të thella të brendshme! Kjo është një ditë disi e diskutueshme me këtë Hënë disonante, por asgjë që mund të ndalojë kthimin tuaj të shkëlqyeshëm në skenë tashmë të raportuar nga java tjetër. Në 24 orë horoskopi Paolo Fox kujton se një tranzit i shkëlqyeshëm fillon në shenjën tuaj dhe fundjava tjetër premton të jetë interesante. Një rilindje fillon më 21. Kjo gjithashtu mund të tregojë nevojën për të lënë situata që nuk ju interesojnë. Ata që zvarriten në situatat e vitit 2021 që nuk i duan më, do të rrezikojnë të dëmtojnë yjet e mirë që në vend të kësaj ndihmojnë shtigje të reja.

Akrepi

Këtë të Mërkurë, ju jeni më energjik por edhe pak i shqetësuar për disa çështje biznesi. Duhet thënë se nëse jeta e dashurisë rrjedh në heshtje ose në çdo rast pa lajme të veçanta në lidhje me punën ose çështje të caktuara ligjore dhe ekonomike, duhet të jemi të kujdesshëm. Nëse ka ndonjë problem për të zgjidhur, merrni këshilla nga një ekspert.

Shigjetari

Jeni shumë të tensionuar por gjithashtu shikoni drejt së ardhmes. Keni një mijë ide në mendje për t’u zbatuar gjatë javëve të ardhshme, gjithashtu jeni gati të shpenzoni burime të mëdha për një të ardhme që duket e rëndësishme. Kjo ditë e mërkurë lë horizonte të mira të hapura, me shenjat e Demit dhe Luanit mund të keni marrëdhënie të mira, bashkëpunime të mira.

Bricjapi

Në këtë pjesë të javës ne udhëtojmë më energjikisht drejt një të ardhmeje që mund të japë kënaqësi më të mirë. Në këtë të Mërkurë shenja juaj duket shumë e favorizuar falë tranzitit të Hënës: kjo zbulon një forcë të madhe që në këtë periudhë arrin të na bëjë jo. Nëse deri para ca kohësh keni pranuar gjithçka me dëshirë, nëse ju dukej më e drejtë të jeni akomodues, tani e kuptoni rëndësinë e thënies jo. Kushtojuni vetes dashurisë që mund të jetë përsëri e rëndësishme falë një Venusi që fillon një tranzit shumë pozitiv për ndjenjat.

Ujori

Ju dëshironi risi. Paolo Fox shpjegoi se ka tensione të mëdha për t’u zgjidhur dhe gjithashtu emocione për t’u shpjeguar të tjerëve. Keni një javë që mund të sjellë gjithashtu një mundësi për tu shfrytëzuar: njëra nga këto mund të jetë gjithashtu të filloni të mendoni për një jetë tjetër, larg shqetësimeve.

Peshqit

Ju jeni pak të plagosur kur bëhet fjalë për tensionet emocionale . Duket se këto ditë ka shqetësime dhe tensione për të cilat nuk është e lehtë të menaxhosh gjithçka. Ju duhet të përpiqeni të zgjidhni një problem të vogël personal. Nëse në muajt e kaluar ka pasur telashe dhe veçanërisht nëse një dashuri nuk është më logjike, nuk është e qartë ose duhet të pranoni një ndryshim, tani duhet të kuptoni se çfarë po ndodh. Kjo e mërkurë nuk është aq e komplikuar për punë, edhe nëse jeni shumë të stresuar. Ju duhet ta kapërceni melankolinë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 21 Qershor 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 6 Qershor 2021

Dashi

Bashkëshorti/bashkëshortja juaj do të jetë në humor gjatë ditës së sotme. Fëmijët do t’ju bëjnë të ndiheni krenarë për arritjet e tyre. Ju do të arrini qëllimet tuaja përmes punës së palodhur dhe durimit. Sportet janë një pjesë e rëndësishme e jetës, por mos lejoni që kjo të dominojë jetën tuaj.

Demi

Mundohuni të shmangni ushqimin e tepërt. Kontaktet dhe miqtë e vjetër do të jenë të dobishme. Ditë me fat për sa i përket jetës suaj të dashurisë. Vazhdoni të dashuroni.

Binjakët

Ju duhet të shmangni çështje të diskutueshme që mund të shkaktojnë debate me partnerin/partnerin tuaj. Për beqarët e kësaj shenje, një fazë e vetmuar që ju ka kapur prej kohësh do të mbarojë, pasi ju duket se do të gjeni shpirtin tuaj binjak. Puna në zyrë do të marrë ritëm, pasi kolegët dhe eprori juaj do t’ju vlerësojnë për për bashkëpunimin.

Gaforrja

Kjo do të jetë një ditë tjetër plot energji dhe parashikohen fitime të papritura. Merrni më shumë kohë për t’u marrë me problemet që mund të hasin fëmijët tuaj. Do të zhyteni në mendime romantike dhe ëndrra të këndshme.

Luani

Sot do të jeni në gjendje të përmirësoni gjendjen tuaj emocionale dhe fizike. Këshillat nga babai mund të provojnë të jenë të dobishme në vendin e punës. Do të keni durim të kufizuar sot, por bëni kujdes, pasi fjalët e thëna ashpër mund të shqetësojnë njerëzit përreth jush.

Virgjëresha

Mos i detyroni njerëzit të bëjnë gjëra për ju. Të menduarit në terma të asaj që dëshirojnë të tjerët, do të provojë të jetë një strategji produktive për ju. Një person pranë jush mund të përfitojë padrejtësisht nga ju, ndaj mos e teproni me bujarinë.

Peshorja

LEXO EDHE:  Horoskopi javor, 7-14 Qershor/ Çfarë kanë parashikuar yjet përsa i përket punës?

LEXO EDHE:  Financat/ Zbuloni se si do të jetë marrëdhënia juaj me paratë për javën e ardhshme

Nëse jeni ndjerë të frustruar kohët e fundit, veprimet e duhura dhe një qasje pozitive do të sjellë një ndryshim të situatës. Një rritje e papritur e shpenzimeve mund t’ju shqetësojë. Do të pushtoheni nga kujtime të lumtura të së kaluarës. Besimi juaj do të ketë një ndikim pozitiv në jetën profesionale.

Akrepi

Aftësia juaj për të ruajtur energjinë do të jetë mjaft e dobishme për ju, nëse duhet të bëni një udhëtim të gjatë. Do të zbuloni se jeni në gjendje të përballoni lodhjen e një orari rraskapitës. Nëse keni investuar para në një pronë jashtë shtetit, atëherë kjo mund të shitet me një fitim të mirë duke përmirësuar pozicionin tuaj financiar.

Shigjetari

Ju do të shqetësoheni nga tensionet në familje. Gjeni mënyra për të devijuar vëmendjen dhe për tu çliruar nga ky ankth. Angazhimi në një formë të aktivitetit fizik mund të jetë një ilaç i mirë.

Bricjapi

Shfrytëzoni kohën tuaj të lirë duke dalë për një shëtitje të gjatë. Bëni kujdes të mos ofendoni pa dashur dikë në shtëpi dhe përpiquni të përshtateni me nevojat e familjes suaj. Nuk është koha e duhur për të ndarë ndjenjat / sekretet tuaja personale me partnerin/partneren tuaj.

Ujori

Një grindje me dikë do të shtojë një “armik” të ri në listën tuaj. Mos lejoni që dikush t’ju provokojë sa të përfundoni duke bërë diçka për të cilën më pas mund pendoheni. Bëni një vizitë te një mik që mund të ketë nevojë për ndihmë.

Peshqit

Do të jetë një ditë kur do të jeni në gjendje të relaksoheni. Marrja e një masazhi me vajra esencialë, do të jetë një përvojë mjaft relaksuese dhe rigjallëruese. Shmangni shpenzimin e parave për investime afatgjata./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi i plotë javor, 21-28 Qershor 2021

Publikuar

-

Nga

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi i plotë javor, 21-28 Qershor 2021

Dashi

Puna

Ju keni qenë pak sipërfaqësorë në disa detaje gjatë ditëve të fundit dhe gjëja e parë që do të duhet të bëni këtë javë është të kontrolloni dy herë projektet, pa frikën e paraqitjes së paaftë ose të gabuar. Ju keni nënvlerësuar vetëm disa aspekte, të cilat do të ishte mirë t’i mbani në mendje edhe në të ardhmen.

Dashuria

Nëse nuk doni të rrezikoni marrëdhëniet tuaja personale, këtë javë do të jetë më mirë të jepni shumë hapësirë ​​për njerëzit që doni dhe për të gjithë ata që duan të jenë afër jush siç jeni.

Financat

Tani mund të merrni një dërgesë, dokument ose diçka që ka lidhje me të ardhurat tuaja. Është momenti të tregoheni vigjilent dhe të bëni mirë llogaritë.

Demi

Puna

Ju ende hezitoni në lidhje me një projekt ose një detaj, kështu që do të donit të kishit edhe pak kohë për ta vlerësuar. Në realitet, mënyra e vetme për të kuptuar se si do të përfundojë dhe nëse është e vlefshme, do të jetë aplikimi i tij dhe pritja për arritjen e rezultateve të para. Nga këto, atëherë mund të ndryshoni drejtim.

Dashuria

Ndoshta ka shumë faqe të së njëjtës medalje që nuk mund t’i shihni dhe kjo sigurisht që është mënyra më e mirë për t’u futur në telashe! Ju duhet të mësoni të kujdeseni pak më shumë.

Financat

Për disa nga ju, marrëdhëniet financiare me njerëz të tillë janë gjithashtu të mundshme. Do të përqendroheni në punë ose angazhime të tjera që do t’i ndihmojnë ata për stabilitetin e tyre financiar.

Binjakët

Puna

Nëse shqyrtimi i shumë mundësive ju ngatërron, atëherë konsiderojini ato një nga një. Sigurisht që do të jetë e lehtë për ju të zgjidhni po ose jo, një nga një. Ajo që është e sigurt është që ju nuk do të jeni në gjendje t’i krahasoni ato, përndryshe do të ktheheni në pikë dhe në pikë.

Dashuria

Ju keni humbur shumë nga mundësitë tuaja sentimentale për shkak të mungesës së dëshirës për t’u përfshirë ose për të marrë përgjegjësi. Ka ardhur koha që të përballeni me këtë kufi tuajin!

Financat

Një situatë zgjidhje e papritur që përfshin para ose një dokument financiar mund të lindë këtë javë.Ju mund të përjetoni zhgënjim që do të ndikojë në punët tuaja të parave.

Gaforrja

Puna

Edhe në fushën profesionale duhet të merrni disa fitore, sepse u keni kaluar shumë njerëzve të caktuar që nuk meritojnë të jenë në nivelin tuaj. Bëhuni edhe më objektiv në këtë dhe jo vetëm i fortë me veten tuaj!

Dashuria

Shumë çështje kanë mbetur të pazgjidhura në jetën tuaj dhe kjo padyshim që mund të çojë në lënien mënjanë të disa aksioneve për marrëdhëniet tuaja dhe ato të ardhshme. Sidoqoftë, duhet të kapërceni frikën tuaj.

Financat

Gjatë javës do të duhet të vizitoni një administratë shtetërore ose bankare, ose një institucion për shkak të angazhimit që do të keni atje.

Luani

Puna

Shanse të shkëlqyera për të zgjidhur një goditje të vogël këtë javë do t’ju japin energji jo vetëm për të arritur vijën e finishit por edhe për të patur një sukses. Diçka po lëviz dhe ju jeni protagonistët absolutë, më në fund.

Dashuria

Planet tuaja me siguri do të ndryshojnë këtë javë nëse e kërkon një situatë e veçantë, përndryshe ju mund të vazhdoni të sillemi siç keni bërë gjithmonë, pa nxitim dhe pa nevojë për demonstrata të veçanta.

Financat

Financiarisht, java do të jetë e favorshme për pothuajse të gjithë. Do të ketë një mundësi për të marrë para, për të rritur të ardhurat, për të gjetur një punë më të paguar dhe më shumë.

Virgjëresha

Puna

Ju nuk do të keni një dëshirë të madhe për të kryer veten këtë javë, por ju e dini që detyra është e para dhe se është thelbësore të jepni një përshtypje të mirë për veten tuaj edhe kur jeni duke kaluar një periudhë stresi ose brishtësie emocionale.

Dashuria

Premisa të shkëlqyera këtë javë mund t’ju ftojnë të bëni edhe disa hapa drejt disa njerëzve, të cilët padyshim që ju tërheqin dhe ju frymëzojnë besimin, por padyshim që do t’ju duhet të vlerësoni mirë disa përbërës të jetës suaj.

LEXO EDHE:  Ç’do të thotë të jesh një BRICJAP!

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë ky fillim jave për të gjitha shenjat?

Financat

Financiarisht, java nuk ka gjasa t’ju befasojë me asgjë. Sidoqoftë, bëni kujdes me shpenzimet tuaja.

Peshorja

Puna

Ju duhet të zgjidhni sa më shpejt të jetë e mundur në cilën anë të gardhit duhet të vendosni veten, sepse ata do të fillojnë të marrin në pyetje ju dhe personalitetin tuaj. Ju e dini shumë mirë që disa vende pune nuk e pëlqejnë aspak përtacinë.

Dashuria

Nëse nuk keni marrë vendime shumë të qarta, do të keni ende kohë të ktheheni dhe të rimendoni ato që i keni thënë ditëve të fundit një personi që mund ta keni lënduar. Ndoshta keni akoma kohë të shëroheni.

Financat

Nëse planifikoni të blini artikuj për shtëpinë tuaj, jini të kujdesshëm me çmimet, cilësinë ose garancinë.

Akrepi

Puna

Shkoni drejt në qëllimin tuaj sepse ka ardhur koha t’i tregoni të gjithëve se çfarë mund të bëni dhe si mund ta bëni. Mund të jetë një javë mjaft e habitshme nga pikëpamja e biznesit, veçanërisht për lajmet.

Dashuria

Nëse keni nevojë për njerëz që mund t’ju kuptojnë, atëherë kërkoni ata që ju duan. Nëse nuk mund të gjesh qoftë edhe një, por është e pamundur, atëherë zgjero kërkimin dhe fillo një rrugë të re.

Financat

Kjo do të jetë një javë e mbara për angazhimet në lidhje me pronën, ndërtimin ose rinovimin, përmirësimet e shtëpive dhe më shumë. Ju mund të shijoni një sasi të vogël parash.

Shigjetari

Puna

Çdo dëshirë e juaja nuk mund të shndërrohet menjëherë në një urdhër, kështu që njerëzit përreth jush nuk do të jenë në gjendje të përmbushin kërkesat tuaja siç dëshironi. Do të duhet të gjesh kompromise shumë shpejt.

Dashuria

Tregoni ndjenjat tuaja një herë në një kohë. Shprehni pakënaqësinë ose dashurinë tuaj, gjithçka që rëndon në zemrën tuaj, qoftë pozitive apo negative, do të duhet të dalë nga gjoksi juaj për t’ju çliruar.

Financat

Gjatë javës do të keni angazhime të ndryshme në lidhje me dokumente financiare ose dokumente të tjera të rëndësishme.

Bricjapi

Puna

Lini shpresat tuaja te dera sepse këtë javë do të ketë mallra më të mëdha për t’i dhënë peshën e duhur. Ju sigurisht nuk mund të besoni se keni më shumë të drejtë se të tjerët të jeni të lumtur ose të ndiheni të plotësuar. Qëndro në vendin tënd.

Dashuria

Keni shpresuar prej kohësh që diçka të ndryshojë, por nuk keni bërë shumë që ajo të ndodhë në të vërtetë. Në këtë pikë ju duhet të merrni një vendim dhe të përpiqeni ta respektoni atë plotësisht.

Financat

Gjatë javës do të keni angazhime të ndryshme në lidhje me dokumente financiare ose dokumente të tjera të rëndësishme.

Ujori

Puna

Ju nuk mund të kaloni orë të tëra duke bërë dhe zhbërë gjëra, duhet të jeni më të sigurt për atë që do të arrini këtë javë sepse njerëzit me të cilët do të duhet të merreni nuk do të jenë shumë fleksibël ose të gatshëm të vendosen.

Dashuria

Ju keni një shans të bëni të dashurit tuaj të lumtur sot, kështu që çfarë po prisni? Shkoni në punë në fillim të kësaj jave , në mënyrë që të mos humbni asnjë minutë dashuri!

Financat

Gjatë javës do të keni angazhime të ndryshme në lidhje me dokumente financiare ose dokumente të tjera të rëndësishme.

Peshqit

Puna

Ndërsa marrëdhënia juaj me kolegët ose klientët ka shumë rëndësi për ju, këtë javë mund të bëni mirë ta vendosni atë në plan të dytë dhe në vend të kësaj të theksoni autoritetin ose ekspertizën tuaj, përkundër tyre.

Dashuria

Nëse nuk doni të rrezikoni marrëdhëniet tuaja personale, këtë javë do të jetë më mirë të jepni shumë hapësirë ​​për njerëzit që doni dhe për të gjithë ata që duan të jenë afër jush siç jeni.

Financat

Është e mundur të merrni para, përfshirë paratë nga një institucion. Ju do të keni marrëdhënie financiare me njerëz me të cilët keni një takim paraprak ose marrëveshje./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i financave/ Parashikimi i yjeve për xhepat tuaj

Publikuar

-

Nga

Dashi

Tani mund të merrni një dërgesë, dokument ose diçka që ka lidhje me të ardhurat tuaja. Është momenti të tregoheni vigjilent dhe të bëni mirë llogaritë.

Demi

Për disa nga ju, marrëdhëniet financiare me njerëz të tillë janë gjithashtu të mundshme. Do të përqendroheni në punë ose angazhime të tjera që do t’i ndihmojnë ata për stabilitetin e tyre financiar.

Binjakët

Një situatë zgjidhje e papritur që përfshin para ose një dokument financiar mund të lindë këtë javë.Ju mund të përjetoni zhgënjim që do të ndikojë në punët tuaja të parave.

Gaforrja

Gjatë javës do të duhet të vizitoni një administratë shtetërore ose bankare, ose një institucion për shkak të angazhimit që do të keni atje.

Luani

Financiarisht, java do të jetë e favorshme për pothuajse të gjithë. Do të ketë një mundësi për të marrë para, për të rritur të ardhurat, për të gjetur një punë më të paguar dhe më shumë.

Virgjëresha

Financiarisht, java nuk ka gjasa t’ju befasojë me asgjë. Sidoqoftë, bëni kujdes me shpenzimet tuaja.

LEXO EDHE:  Më thuaj çfarë shenje horoskopi je, të të them çfarë fantazie seksuale ke
LEXO EDHE:  Horoskopi i Paolo Fox për ditën e fundit të muajit Gusht/ Lexojini me kujdes këshillat e astrologut

Peshorja

Nëse planifikoni të blini artikuj për shtëpinë tuaj, jini të kujdesshëm me çmimet, cilësinë ose garancinë.

Akrepi

Kjo do të jetë një javë e mbara për angazhimet në lidhje me pronën, ndërtimin ose rinovimin, përmirësimet e shtëpive dhe më shumë. Ju mund të shijoni një sasi të vogël parash.

Shigjetari

Gjatë javës do të keni angazhime të ndryshme në lidhje me dokumente financiare ose dokumente të tjera të rëndësishme.

Bricjapi

Gjatë javës do të keni angazhime të ndryshme në lidhje me dokumente financiare ose dokumente të tjera të rëndësishme.

Ujori

Kjo javë do të jetë plot surpriza. Për shumë njerëz që i përkasin kësaj shenje do të ketë një burim të ardhurash të tjera përveç punës aktuale.

Peshqit

Është e mundur të merrni para, përfshirë paratë nga një institucion. Ju do të keni marrëdhënie financiare me njerëz me të cilët keni një takim paraprak ose marrëveshje./ CNA.al

LEXO TE PLOTE