Connect with Us

Për një performancë të zjarrtë në shtrat duhet të konsumoni këto ushqime

Life Style

Për një performancë të zjarrtë në shtrat duhet të konsumoni këto ushqime

Publikuar

-

Për një performancë të zjarrtë në shtrat duhet të konsumoni këto ushqime

Omega 3

Do të zbuloni se hapi i parë për të patur një jetë të shëndetshme seksuale është të jesh në gjendje të ndihesh i eksituar dhe me humor për seks. Dhe një pjesë e madhe e ndjenjës së zgjimit po siguron rrjedhje efikase të gjakut në të gjithë trupin. Sa më mirë të jetë rrjedha e gjakut në trupin tuaj, aq më shumë ka gjasa që të jeni në gjendje të përjetoni ereksione dhe orgazma. Dhe kjo është pikërisht ajo që Omega 3 mund të bëjë për ju. Omega 3 mund të ndihmojë në uljen e nivelit të oksidit nitrik në rrjedhën tuaj të gjakut. Kjo do të rezultojë në një rrjedhë më të papenguar dhe efikase të gjakut. Do të jeni në gjendje të gjeni peshk Omega 3 dhe ushqime të tjera deti, arra dhe fara, dhe bimë të tjera gjithashtu.

Seleniumi

Shkencëtarët kanë zbuluar gjithashtu se një mungesë e Selenit në trup mund të çojë në një ulje të ndjeshme të shtytjes seksuale. Kjo është veçanërisht e vërtetë për meshkujt. Seleni është drejtpërdrejt përgjegjës për rritjen e epshit në trupin e njeriut. Libido përfaqëson dëshirën e përgjithshme të një personi për aktivitet seksual. Përveç përmirësimit të epshit të një djali, Seleni gjithashtu mund të rrisë numrin e spermës së një burri. Kjo është veçanërisht e rëndësishme për çiftet seksualisht aktive që përpiqen të mbeten shtatzënë. Ju do të jeni në gjendje të fitoni mbushjen e Selenit në ushqime të pasura me proteina të tilla si mish të ligët, vezë dhe arra.

Vitamina D

Dhe tani, ne nuk po flasim vetëm për “Vitaminën D” në mënyrën më vulgare dhe sugjestionuese që njerëzit zakonisht bëjnë këto ditë për të përfaqësuar organin riprodhues mashkullor. Ne po flasim për Vitaminën D aktuale këtu. Vitamina D është një tjetër lëndë ushqyese që lidhet drejtpërdrejt me përmirësimin thelbësor të epshit të një personi. Ju ndoshta e dini deri tani që Kalciumi dhe Vitamina D janë lëndë ushqyese të lidhura. Ju do të jeni në gjendje të gjeni Vitaminën D në ushqime si qumështi, djathi, soja, lakër jeshile, bamje, spinaq, dhe më shumë. Përveç përmirësimit të makinës suaj seksuale, Vitamina D mund të ndihmojë gjithashtu në rritjen e sistemit tuaj imunitar.

LEXO EDHE:  AKU kontrolle të rrepta/ Asgjësohen 5.5 ton produkte ushqimore në një javë

Erëza

Melmesat nuk janë lëndë ushqyese. Sidoqoftë, pika që ne po përpiqemi të trajtojmë është se ushqimi pikant ka disa lëndë ushqyese në to që në të vërtetë kontribuojnë në përmirësimin e shtytjes seksuale të një personi. Beenshtë treguar se ushqimi pikant mund të ndihmojë trupin të metabolizojë lëndët ushqyese shumë më me efektshmëri. Ashtë vetëm e përshtatshme që këto ushqime pikante në të vërtetë sjellin shumë “nxehtësi” në një marrëdhënie, si të thuash. Mos kini frikë të shtoni speca djegës kur gatuani vaktin tuaj të ardhshëm.

Vitamina A

Hulumtimet kanë treguar tashmë se mungesat e vitaminës A në të vërtetë mund të ulin epshin tek burrat. Arsyeja për këtë është se Vitamina A është e lidhur drejtpërdrejt me prodhimin e testosteronit në trupin e njeriut. Dhe kur hormonet thjesht nuk veprojnë, mund të jetë shumë e vështirë të futesh në humor për seks. Ju mund ta gjeni Vitaminën A në shumë lloje të ndryshme të ushqimit si ushqim deti, perime, patate, dhe më shumë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Shkëmbim puthjesh/ Sara dhe Atdheu marrin vendimin e papritur për Përputhen

Publikuar

-

Nga

Shkëmbim puthjesh/ Sara dhe Atdheu marrin vendimin e papritur për Përputhen

Pas shumë polemikash dhe dyshimesh se nëse  Sara dhe Atdheu janë në një lidhje, sot u sqarua gjithçka. Gjatë një takimi katër minutësh në studio Atdheu u shpreh se do ti vërtetojë Sarës se ai është një njeri i qëndrueshëm dhe i kërkoi asaj që të dilnin së bashku nga emisioni.

Më pas, Sara i dha një puthje si një përgjigje për kërkesën e tij. Në studio sigurisht që pati dhe reagime në lidhje me këtë çift. Antonela u shpreh se ata të dy po bëjnë një lojë dhe sipas saj janë super aktorë. Nga ana tjetër Geliani nëpërmjet një lidhje me Skype me ironi u shpreh se ata të dy dukeshin shumë bukur bashkë. Njëri nga konkurentët i tha Gelianit që të merrte një pako kokoshka dhe të shikonte shfaqjen./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Zemra nuk komandohet”/ Sara flet për marrëdhënien e Atdheut me Antonelën

Publikuar

-

Nga

“Zemra nuk komandohet”/ Sara flet për marrëdhënien e Atdheut me Antonelën

Atdheu dhe Antonela kanë pasur shumë takime romantike dhe janë treguar shumë të afër me njëri-tjetrin. Por mesa duket mes tyre gjithçka ka mbaruar dhe në mes u fut Sara e cila që në takimin e parë me konkurentin nga Kosova ka shkëmbyer puthje.

Ditën e sotme në emision u diskutua për trekëndëshin Atdhe, Antonela dhe Sara, ku kjo e fundit u shpreh se ka filluar të ketë ndjenja për konkurentin. Ajo u shpreh se kur ai u rikthye në emision nuk e kishte problem që ai të takonte Antonelën, pasi ndjenjat për të i ishin shuar.

“Në fazën kur Atdheu është rikthyer ndjenjat e mia ishin shuar. Nuk e kisha problem ta shikoja e Atdheun me Antonelën dhe më pas ndryshuan ndjenjat. Zemra nuk komandohet. Pata ndjenja për të mu rikthyen ndjenjat”, u shpreh Sara./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Sara tërheq deklaratën për Gelianin/ Arjan Konomi bën komentin epik

Publikuar

-

Nga

Sara tërheq deklaratën për Gelianin/ Arjan Konomi bën komentin epik

Ditën e sotme në emisionin Përputhen  u diskutua mbi fotot e publikuara nga Sara dhe Atdheu ku ata shfaqen shumë të afërt. Konkurrentja shprehet se ka një pëlqim shumë të fortë për Atdheun dhe nuk ndjen të njëjtën gjë për Gelianin dhe vendosi të tërheqë deklaratën se në emision është vetëm për të.

Opininisti Arjan Konomi gjatë diskutimit bën një koment epik ku shprehet se Sara i zgjedh meshkujt siç zgjedh sufllaqet. Konomi shprehet se Sara nuk ka ndjenja për Gelianin dhe prandaj bën ata veprime me Atdheun.

 “Ti Gelianin nuk e do. Jepni një vendim (deklarata për Gelianin) dhe pastaj tërhiqeni. Ti i zgjedh meshkujt sikur po zgjedh sufllaqet. Sikur po vendos të blesh sufllaqe”, shprehet Arjani./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE