Connect with Us

Puna, financat dhe dashuria/ Horoskopi javor, 14-21 Dhjetor 2020

Horoskopi

Puna, financat dhe dashuria/ Horoskopi javor, 14-21 Dhjetor 2020

Publikuar

-

Horoskopi i muajit Janar/ Çfarë kanë parashikuar yjet përsa i përket punës

Dashi

Financat

Në aspektin financiar, java premton të jetë e favorshme për ju, veçanërisht nëse jeni më aktiv në kryerjen e detyrave tuaja profesionale. Mos i injoroni mundësitë e reja të punës, por mos shkoni përtej ligjit.

Dashuria

Çiftet do të lehtësohen pak më shumë nga situata e përgjithshme, pasi do të detyrohen të qëndrojnë më afër dhe të flasin. Në këtë mënyrë, ju do të jeni në gjendje të trajtoni tema që zakonisht nuk prekin.Beqarët do të shkojnë drejt për një tangjent kur takojnë një person që përputhet në mënyrë të përsosur me idealin e tyre. Sidoqoftë, ky ideal nuk do të thotë të jesh më i miri, kështu që problemet mund të fillojnë.

Puna

Angazhimi juaj është gjithmonë i lavdërueshëm, por ditët e fundit keni zbuluar se mund të jepni edhe më shumë . Mos u largoni, pasi do të jeni nën presion në rritje. Të jesh në një avantazh do të të japë atë qetësi për të përballuar të gjitha.

Demi

Financat

Gjatë këtyre shtatë ditëve, punët tuaja financiare do të kenë një zhvillim të favorshëm. Faturat e parave të gatshme ose lajmet për ato që vijnë janë të mundshme.

Dashuria

Çiftet mund të kenë pakënaqësi për shkak të xhelozisë së kaluar. Pikërisht sepse ata kanë kaluar, ne duhet t’i vendosim një gur atyre.Beqarët do shkojnë keq, pasi nuk do të pranojnë refuzimin nga një person që është qartë e kundërta e asaj që ata kërkojnë.

Puna

Ju jeni gjithmonë shumë i interesuar për anën ekonomike, më shumë sesa atë etike ose morale, kështu që nuk është saktësisht koha më e mirë. Ju mund të keni shumë më shumë shpresë, duke bërë mirë punën tuaj të zakonshme.

Binjakët

Financat

Ju jeni gati të keni thirrje ose angazhime financiare. Ju do të diskutoni mundësi të ndryshme të favorshme për përmirësimin e standardit tuaj të jetesës dhe komoditetin në shtëpi.

Dashuria

Çiftet do të mbajnë shënim momentin që po kalojnë. Asgjë në veçanti nuk do të kërkohet nga tjetri, nëse nuk do të jetë e pranishme në momentin e duhur, ose në ato momente në të cilat ka dëshpërim maksimal.Beqarët do përfitojnë nga disa ngjarje profesionale, për të argëtuar marrëdhënie të çdo natyre. Mund të mos jetë më e mira e mundshme, por të paktën do të jetë diçka.

Puna

Ju mund të merrni shumë mirë rrugë alternative, krahasuar me ato që udhëtoni zakonisht gjatë gjithë këtyre muajve. Mbi të gjitha, askush nuk mund të kundërshtonte kurrë asgjë, sepse të gjithë jeni në të njëjtën varkë.

Gaforrja

Financat

Nëse keni lindur nën shenjën e Gaforres, në mes të dhjetorit do të keni shqetësime në lidhje me një dokument financiar, shpenzime të rëndësishme ose çështje të tjera serioze financiare.

Kjo do të jetë një kohë e pafavorshme për të kërkuar një marrëveshje ose për të negociuar një çështje financiare.

Dashuria

Çiftet nuk do të tregojnë pjekuri të madhe fillimisht, veçanërisht në lidhje me disa situata në të cilat do të shfaqet xhelozia, por edhe inati. Do të duhet shumë punë për të shmangur ngarkesat e mëtejshme.Beqarët do preferojnë të bëjnë një pushim të vogël, gjatë së cilës jo vetëm që do të kërkojnë miqësi. Nëse një ditë ato mund të evoluojnë, do të varet vetëm nga maturiteti i fituar me kalimin e kohës.

Puna

Do të duhet pak kohë dhe përpjekje,  por nuk ka asgjë të keqe të jesh akoma në gjendje të mbështetesh në entuziazmin tënd. Do të jetë e nevojshme vetëm të mos ushqeheni me zakone të caktuara të këqija dhe do të keni një recetë fituese.

Luani

Financat

Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të jetë mirë të shmangni marrëdhëniet financiare me njerëz me të cilët keni marrëdhënie të rëndësishme. Ekziston një mundësi që të ketë një mospërputhje në pritjet tuaja.

Dashuria

Çiftet do të duhet të bashkëpunojnë shumë më tepër, veçanërisht në shtëpi. Nëse jetoni së bashku, do të duhet të ketë ndarje detyrash, në mënyrë që të mos i rëndoni gjithçka tjetrit. Duhet të jetë normale.Beqarët do kenë disa mundësi për të takuar njerëz të rinj, por gjithmonë preferojnë të ecin ngadalë dhe të mos ju japin shumë besim . Definitelyshtë padyshim një zgjedhje e mençur.

Puna

Ju mund të distancoheni në mënyrë të sigurt nga disa çështje që ndikojnë në punën tuaj nëse nuk ju duket e sinqertë ose nëse nuk duket se mund të çojë në ndonjë moment historik. E rëndësishme është të mos këmbëngulësh ndaj të tjerëve.

Virgjëresha

Financat

Java do t’ju kënaqë me disa ngjarje interesante dhe zhvillimin e favorshëm të planeve tuaja, por nuk do të jetë mjaft bujar financiarisht. Pra, jini të arsyeshëm dhe të matur në shpenzimet tuaja ose nëse puna juaj përfshin para.

Dashuria

Çiftet duhet të përmirësojnë komunikimin, por mbi të gjitha ata duhet të përpiqen të kuptojnë njëri-tjetrin, pa gjykime dhe paragjykime. Do të jetë shumë më e vështirë për ju të pranoni diçka tjetër.Beqarët do e vlerësojnë shumë vëmendjen, por nëse nuk bëhet saktësisht siç pritet, ata do të refuzojnë keq.

Puna

Ndoshta keni gjetur diçka ndryshe në vetvete dhe nuk jeni aspak të gatshëm të merrni përsipër përgjegjësi të reja, madje edhe nga frika se mos jeni në lartësinë e duhur. Java premton të jetë pak e komplikuar.

Peshorja

LEXO EDHE:  “Seksi shet para gjithçkaje”/ Kastro Zizo flet për muzikën e ditëve të sotme: Ka performuese jo këngëtare

Financat

Burimet tuaja të të ardhurave mund të jenë shumë të ndryshme, por më e rëndësishmja, ju do të jeni në gjendje t’i siguroni ato.

Dashuria

Çiftet do të përballen me sfida të mëdha si gjithmonë, veçanërisht në jetën e përditshme. Ajo që do të dalë do të jetë rezultati i dy personave që përpiqen në çdo mënyrë të ndërtojnë diçka konkrete dhe solide.Beqarët gjithmonë do të shkojnë sipas mënyrës së tyre, duke kërkuar njerëz, sa më shumë që të jetë e mundur, që i përgjigjen idealit të tyre . Nuk do të ketë shumë skrupuj në lidhje me përshëndetjen e dikujt që nuk doni t’i jepni një shans .

Puna

Gjërat e mira këtë javë do të lidhen me suksesin ose përfundimin e mbarë të aktiviteteve dhe angazhimeve profesionale (afariste) tashmë të filluara.

Akrepi

Financat

Gjatë javës mund të merrni para nga puna ose të keni fitime më të mira nga biznesi juaj.

Dashuria

Çiftet do të duhet të vazhdojnë të mbajnë , pasi periudha është ajo që është, për të gjithë. Nuk ka njerëz të lehtësuar dhe të tjerë më pak, kështu që ne duhet të jemi pak më altruist në këtë kuptim.Beqarët edhe një herë do të shqetësohen pak, me mendime të paqarta. Sidoqoftë, ata do të jenë në gjendje të llogarisin në dashurinë e shumë njerëzve, gjë që do t’i kthejë ata në planetin tokë, në realitet.

Puna

Të gjithë janë duke marrë rrugë të ndryshme nga tuajat dhe ju shqetësoheni pak për këtë. Ju nuk keni pse ta ndiqni turmën, por mbi të gjitha, nuk duhet ta ndiqni atë për t’u përshtatur!

Shigjetari

Financat

Do të jeni të shqetësuar për financat tuaja dhe zhvillimin e punëve të tyre financiare. Mendoni në mënyrë krijuese, kërkoni mundësi për punë të re ose me kohë të pjesshme.

Dashuria

Çiftet do të duhet të përqendrohen më shumë në qëllimet e përbashkëta dhe jo gjithmonë në ato personale. Ndërsa përmbushja e personit beqar është thelbësore në një marrëdhënie, nuk do të thotë që duhet të jesh egoist.Beqarët do duan përgjigje të qarta dhe precize nga personat me të cilët kanë filluar të dalin , por të gjitha këto nuk mund t’i prisni nga askush. Në fakt, ata nuk do të ishin në gjendje të bënin të njëjtën gjë për të tjerët.

Puna

Kryeni të gjitha rezolutat tuaja për këtë javë,  sepse do të jetë gjëja më e mirë që mund të bëni, por edhe e vetmja. Tani u tërhoqët pasi nuk ishit në gjendje të vazhdonit, përkundrazi keni pasur një shans të madh.

Bricjapi

Financat

Disa prej jush do të kenë një shqetësim të vogël në lidhje me një dokument financiar ose pagesë që do të duhet të bëhet këtë javë. Do të doni ta shtyni për pas pushimeve, por a do të ishte e arsyeshme kjo?Gjatë javës do të ketë shpenzime në lidhje me shëndetin e një anëtari të familjes.

Dashuria

Çiftet nuk duhet të jenë naivë. Edhe nëse ka një moment konfuzioni, do të jetë e nevojshme të hapen më shumë skenarë, në mënyrë që të mos kapeni të papërgatitur, me rrezikun e grindjes për kotësinë.Beqarët do preferojnë të bëjnë një pushim të vogël nga çdo lloj marrëdhënieje, të përqendrohen tek vetja, në arritjen e paqes së brendshme. Do të ishte një zgjedhje e mençur.

Puna

Ju do të punoni shumë për të marrë disa rezultate më shumë, por mos i vendosni vetes qëllime shumë afatgjata. Vazhdoni me qetësi dhe me konkretizëm të madh, siç po bëni aktualisht.

Ujori

Financat

Gjatë këtyre shtatë ditëve ju mund të habiteni nga një ofertë, nga shfaqja e një shansi të ri për ju ose diçka tjetër.

Dashuria

Çiftet do të përballen me disa probleme, jo aq të lidhura me jetën e përditshme, por me mjedisin e përgjithshëm të marrëdhënies. Do të jetë mirë që të dy të sqarojmë në fusha të caktuara.Beqarët nuk do duan të kenë atë ndjenjë të bezdisshme që keni kur dikush duket se gënjen, por vazhdoni të thoni se gjithçka është në rregull. Ju nuk do të fillonit në këmbën e djathtë, kështu që lëreni të shkojë nëse vazhdojnë.

Puna

Siguroni praninë tuaj dhe përpiquni të mbani premisën tuaj. Do të duhet të përqendroheni shumë për të arritur diçka brenda javës , veçanërisht besimin dhe respektin e të tjerëve.

Peshqit

Financat

Nëse keni lindur nën shenjën e Peshqve, këtë javë ngjarjet kryesore në jetën tuaj do të lidhen me paratë, dhe në shumicën e rasteve do t’ju befasojnë këndshëm.

Dashuria

Çiftet mund të kenë ëndrra për të arritur, të cilat mund t’i përdorin mirë gjatë kësaj kohe. Thjesht duhet të vendosni kohën më të mirë për të filluar. Ju do të gjeni atë që i përshtatet më mirë personalitetit tuaj.Beqarët do të përpiqen të lëvizin në drejtime të ndryshme, duke u përpjekur në çdo mënyrë të interesojnë bashkëbiseduesit e tyre. E rëndësishme është të mos japësh idenë që je i dëshpëruar.

Puna

Zakonet tuaja për momentin mund të jenë ato të duhurat për të vazhduar punën tuaj, por gjithashtu duhet të jeni të gatshëm t’i ndryshoni ato nëse është e nevojshme./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Mbajnë kurorën/ Shenjat e horoskopit që gënjejnë më së miri

Publikuar

-

Nga

Mbajnë kurorën/ Shenjat e horoskopit që gënjejnë më së miri

Të gjithë njerëzit gënjejnë, por ekzistojnë dy kategori njerëzish, ata që gënjejnë për shpëtim dhe ata që kanë lindur për të gënjyer. Karakteristikat e shenjave të horoskopit na orientojnë se personat që iu përkasin këtyre tri shenjave janë të lindur për të gënjyer dhe nuk duhet t’iu zëmë besë kurrë.

Peshorja

Personat që i përkasin shenjës së Peshores e kanë për natyrë që nuk përfundojnë kurrë duke folur deri në fund dhe e mbulojnë veten me një vello misterioze. Duke u rritur, këta individë perfeksionohen vetëm me aftësinë për të gënjyer, prandaj njerëzit e tyre të dashur me të cilët ata qëndrojnë nuk kanë mundësi të dënojnë pabesinë e Peshores. Këta njerëz po kështu sillen edhe në vendin e punës, sepse ata janë mësuar me manipulimin e njerëzve të tjerë, duke i detyruar kolegët të punojnë për ta nëpërmjet të gjitha gënjeshtrave. Falë kësaj karakteristike, nga Peshorja ka mashtrues të kualifikuar, avokatë të famshëm dhe politikanë.

LEXO EDHE:  Horoskopi javor për financat/ Si do të jenë marrëdhëniet tuaja me paratë për ditët në vazhdim

LEXO EDHE:  Video/ Pamjet e miliarderit që hedh para nga dritarja bëjnë xhiron e botës

Binjakët

Nga natyra e tyre, përfaqësuesit e kësaj shenje janë njerëz me dy fytyra, që do të thotë se ata kanë një pasion për mashtrim në gjak. Kjo është e kuptueshme që nga fëmijëria, por është veçanërisht e dukshme kur Binjakët bëhen të rritur. Ata lehtë mund t’i manipulojnë të tjerët në avantazhin e tyre.

Të lindurit e kësaj shenje janë të kujdesshëm, kanë gjithmonë një justifikim të përgatitur mirë dhe mjaft logjik dhe prandaj nuk besojnë se thjesht nuk munden.

Peshqit

Pronarët e fantazisë së pakufishme, të lindur nën shenjën e Peshqeve, janë mjeshtrit e vërtetë të gërshetimit të intrigave. Është interesante të theksohet se Peshqit rrallë gënjejnë për t’u pasuruar dhe për të përfituar. Aq shumë mashtrojnë sa që fillojnë edhe vetë tu besojnë mashtrimeve të tyre.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Tre shenjat më të fuqishme dhe karizmatike të zodiakut

Publikuar

-

Nga

Tre shenjat më të fuqishme dhe karizmatike të zodiakut

Luani

Edhe pse në fillim kjo shenjë e zodiakut mund të duket paksa frikësuese dhe arrogante, ekziston një arsye pse askush nuk është kurrë në gjendje t’i rezistojë urdhrave të Luanit. Shenja e diellit ka një komandë shumë të fortë mbi gjuhën e tyre dhe ka një prani më të madhe se jeta.

Akrepi

Ka diçka në lidhje me pasionin dhe angazhimin e kësaj shenje dielli që shumica e njerëzve ndihen të frikësuar me praninë e tyre të thjeshtë. Nuk është nga ata që ankohen, lehtë mund të trajtojnë vetë detyrat, madje edhe pa kërkuar ndihmë.

LEXO EDHE:  Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi javor 23-30 Nëntor, 2020

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas astrologut të famshëm/ Çfarë kanë parashikuar yjet për ju ditën e sotme

Demi

Demi është padyshim një nga shenjat më të fuqishme dhe dominuese të zodiakut. Ata e dinë se çfarë duan dhe gjithashtu dinë si ta marrin atë me grep ose me hile. Ata janë kokëfortë, të vendosur dhe këmbëngulës dhe me të vërtetë nuk marrin asnjë për përgjigje. Me një personalitet intensiv dhe aventuresk, ata nuk frikësohe kurrë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 15 maj 2021

Publikuar

-

Nga

Dashi

Gjatë kësaj dite, falë ndikimit të Mërkurit dhe Saturnit, do keni ide shumë të qarta dhe do e dini si dhe kur të veproni. Ju të dashuruarit do jeni bujarë me partnerin tuaj dhe do e lini më të lire atë. Kujdes sepse ai mund te përfitojë nga kjo dhe t’iu hipë në qafë. Ju beqarët nuk duhet të thurni ëndrra të parealizueshme sepse do e lëndojnë veten më tepër nga sa mund ta kenë imagjinuar. Në punë do jetë ditë e favorshme edhe për të folur për disa kontrata që keni nënshkruar më parë. Shefat do jene në humor dhe mundet t’ua ndryshojnë ashtu si ju doni. Në planin financiar do fryje një stuhi e madhe për shkak të gabimeve që keni bërë kohët e fundit.

Demi

Gjatë kësaj dite jo çdo gjë do ju ecë shumë mirë dhe mund të mërziteni në disa momente. Për ju që keni një lidhje dita nuk do jetë shumë e favorshme. Do jeni të qartë në mendime, por shpesh nuk do keni guxim të hidhni hapa. Ju beqarët do jeni me më shumë fat se kurrë dhe do e gjeni princin e tuaj të kaltër. Kënaqësitë dhe emocionet do jenë të mëdha. Në punë mund të filloni projekte ambicioze, por ende nuk e dini mirë rrugën që do ndiqni për t’i realizuar. Gjendja e financave do jetë e mirë deri në mesditë, por për shkak të disa shpenzimeve të pamenduara situata mund të ketë lëkundje.

Binjakët

Ndryshime? Patjetër që do ketë gjatë kësaj dite, por duhet të dini cilat hapa të hidhni fillimisht. Ka mundësi që duke qenë shumë të ngarkuar me punë ta lëni disi pas dore partnerin tuaj. Mirë është të flisni me të dhe t’ia sqaroni gjithçka para se të keni probleme. Sipas Dritare.net, ju beqarët do keni vetëm disa takime normale dhe do mbeteni sërish vetëm. Në punë do doni të bëni shumë gjëra njëherësh, por ka rrezik të mos keni shumë energji. Bëni ato më thelbësoret dhe të tjerat lërini për në vijim. Në planin financiar gjithçka do ndryshoje për mirë falë mbështetjes së madhe që do iu japin disa familjarë.

Gaforrja

Planetët do ju ndihmojnë në shumë sektorë gjatë kësaj dite. Dëgjojeni shpirtin tuaj të brendshëm dhe keni për ta parë që do bëni zgjedhjet e duhura. Ju që keni një lidhje do ndiheni të kënaqur në krahët e partnerit dhe do jeni gati të bëni edhe ndonjë çmenduri me të. Kënaqësitë dhe emocionet do jenë të paimagjinueshme. Ju beqarët do kaloni momente te mrekullueshme pranë disa personave dhe do jeni gati të merrni edhe vendime. Në punë do keni edhe më shumë besim tek vetja dhe do ja dilni pa shumë mundim e sakrifica. Bashkëpunëtorët do ndihen me fat që do ju kenë pranë. Me financat do tregoheni të kursyer dhe të arsyeshëm. Fatmirësisht gjendja do përmirësohet.

Luani

Mundohuni të mos e teproni me asgjë gjatë kësaj dite sepse gjërat mund t’iu dalin jashtë kontrollit atëherë kur nuk do e prisni. Ju të dashuruarit shfrytëzojeni sa të mundni ditën e sotme sepse jo gjithmonë do ju shfaqen mundësi të tilla. Partneri do ju mbajë në pëllëmbë të dorës. Ju beqarët do përjetojnë kënaqësi pafund falë disa personave qe i keni njohur rishtazi. Në punë, nëse jeni përgjegjës të një grupi punonjësish, do ju duhet të jeni më tolerantë dhe më të kuptueshëm. Në fund të fundit të gjithë mund të gabojnë. Në planin financiar duhet të ndërmerrni iniciativa për ta ndryshuar sa më parë gjendjen sepse në të kundërt do keni probleme serioze.

Virgjëresha

Sot do jeni shumë më të motivuar për të gjetur zgjidhjet më ideale dhe për t’i dhënë më shumë shkëlqim jetës. Ekuilibri, qetësia dhe mirëqenia do mbizotërojë gjithë kohës për ju që jeni në një lidhje. Do ndiheni aq mirë pranë njëri-tjetrit saqë hera herës do ju duket sikur jeni mbi re. Ju beqarët do dashuroheni kokë e këmbë me një person që do ua prezantojnë miqtë. Në punë gjërat do ju ecin goxha mirë dhe do vazhdoni projektin që keni nisur. Për ju asnjë mision nuk është i pamundur. Gjendja e financave do konsolidohet. Do filloni edhe disa projekte të rëndësishme dhe do ndiheni mjaft të qetë.

Peshorja

Sot ka mundësi të merren vendime të shpejta dhe në disa momente mund të ndiheni me të vërtete në vështirësi. Mërkuri do jetë i pozicionuar keq në jetën tuaj në çift dhe debatet me partnerin do jenë të njëpasnjëshme. Nuk do ndiheni asnjë moment të qetë. Ju beqarët do merrni ftesa të shumta dhe do jeni ne dilemë se çfarë zgjedhjeje të bëni. Në punë do e keni të vështirë të ecni përpara. Projektet që do iu jepen do kërkojnë shumë mund e sakrifica, çka do jetë e papërballueshme për ju. Sipas Dritare.net, në planin financiar Jupiteri do ju mbështesë fort dhe do ju sjellë fat. Gjendja do jetë aq e mirë sa mund t’i shlyeni edhe disa borxhe.

LEXO EDHE:  Të vishesh me para/ Trendi që ka fiksuar vipat

LEXO EDHE:  Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë java e fundit e Tetorit për çiftet dhe beqarët

Akrepi

Sot do keni disa ide në kokë dhe duke menduar se keni të drejtë nuk do e dëgjoni aspak mendimin e të tjerëve. Nuk do ju mungojnë gjithë kohës kritikat për punët e të tjerëve. Nëse jeni në një lidhje ka rrezik të tregoheni më impulsivë dhe kjo do i shtojë debatet e mosmarrëveshjet mes jush. Nëse jeni beqarë do i merrni gjërat shtruar dhe nuk do nxitoheni për asgjë. Shumë shpejt kanë për t’iu dalë mundësi të shkëlqyera edhe për ju. Jeta juaj profesionale nuk do ju ecë më së miri sepse do i bëni gjërat me inat dhe pa marrë mendimet e të tjerëve. Financat mbajini gjithë kohës nën kujdes nëse nuk doni të keni probleme serioze më pas.

Shigjetari

Sot do viheni përballë evidencave dhe mund të prishen edhe disa kontrata të mëdha. Nëse keni një lidhje lëreni të lirë kreativitetin dhe bëni ato që do ndieni pa e kushtëzuar shumë veten. Beqaret do preferojnë më shumë të qëndrojnë të lirë dhe të mos fillojnë tani për tani asnjë angazhim. Në punë duhet të bëni pak më shumë përpjekje për të arritur atje ku keni dashur. Pavarësisht sfidave të vështira që do ju dalin nuk duhet të dorëzoheni. Në planin financiar do keni fat dhe do fitoni shuma goxha të majme. Mos hezitoni herë pas here të shihni edhe numrin tuaj të fatit.

Bricjapi

Falë Hënës që do ndikojë shumë pozitivisht sot do jeni më të disponueshëm për çdo gjë dhe më bujarë. Do i dëgjoni të tjerët dhe di respektoni mendimet e secilit. Për ju të dashuruarit do jetë një ditë e bekuar nga yjet. Kënaqësitë dhe emocionet do jenë të paimagjinueshme. Ju beqarët do keni një ditë normale e pa takime të veçanta. Duhet të bëni edhe pak më tepër durim që ta ndryshoni statusin dhe të filloni një lidhje emocionuese. Në punë më në fund do shihni fundin e tunelit dhe kjo do ju shtojë gëzimin në shpirt. Do jeni edhe më të motivuar nga më parë. Financat do i menaxhoni me kujdes dhe maturi dhe nuk do keni aspak probleme.

Ujori

Sot do ëndërroni shumë dhe nuk do i mbani këmbët në tokë çka mund të shtojë edhe zhgënjimet. Kujdes me fjalët dhe gjestet në çdo moment. Nëse keni një lidhje mos mendoni se partneri është magjistar dhe më shkopin e tij mund t’ua plotësojë çdo dëshirë. Nëse jeni ende beqarë bëni edhe pak durim dhe keni për ta parë që gjërat do ju ecin si keni menduar. Në punë do jeni të ndërgjegjshëm dhe mjaft profesionistë. Në asnjë moment nuk do ju dalë situata nga duart. Sektori i financave do jetë i paqëndrueshëm megjithatë me pak përkujdes më shumë mund ta kaloni ditën pa arritur në katastrofë.

Peshqit

Gjatë kësaj dite do keni shumë nevojë të mbështeteni nga të tjerët për të ecur përpara. Duke pasur pranë dikë nuk do keni frikë të hidhni asnjë hap. Ju që jeni në një lidhje do arrini ta përmirësoni jetën tuaj dhe do ndiheni të qetë pranë partnerit. Toleranca dhe mirëkuptimi do mbizotërojë gjithë kohës. Ju beqarët do bini në dashuri me një të afërm të miqve dhe do keni disa ndryshime në jetën tuaj. Në punë, çdo gjë që ju do bëni do shihet nga shefat dhe do merrni përgëzime të njëpasnjëshme. Shpirti juaj konkurrues do ju bëjë të mos dorëzoheni edhe para sfidave. Me financat duhet të tregoheni sa më të kursyer në mënyrë që të mos ju lindin aspak probleme./CNA.al

LEXO TE PLOTE