Connect with Us

Deklarata e fortë e koreografit: Kam refuzuar të punoj me Ledrin, nuk më paguante dot

Showbizz

Deklarata e fortë e koreografit: Kam refuzuar të punoj me Ledrin, nuk më paguante dot

Publikuar

-

Deklarata e fortë e koreografit: Kam refuzuar të punoj me Ledrin, nuk më paguante dot

Koreografi Andi Murra ka treguar arsyen pse ka refuzuar të punojë me repera si Ledri Vula, Gjiko dhe Babastars. Ai është shprehur se arsyeja që ka refuzuar të punojë me Ledrin është se reperi nuk e ka paguar me çmimin që i kishte kërkuar.

I ftuar në emisionin “Glamour Zone” me Ester Bylykun ai është shprehur se jo se nuk ka patur mundësi Ledri të paguajë shumën që ka kërkuar por mendojnë se mund të marrin gjithçka “free” për emrin që kanë.

Pjesë nga intervista:

Ester Bylyku: Më thuaj tre artistë që ke refuzuar

Andi: Ka pas shumë, Ledri, Gjiko, Babastars.

Andi: Ledrin sepse, ndoshta ishte çmim shumë i lartë i imi. Janë mësuar të marrin koreograf kshu ndoshta ngaqë kanë emrin duhet ti marrin pa pikë ndrojtje nëpër këmbë, por që unë besoj se arti duhet vlerësuar.

Ester Bylyku:Pra Ledri nuk paguante dot çmimin që ti i dhe?

Andi: Po ekzakt ishte kjo arsyeja.

Ester Bylyku: Dhe çmimi ishte kaq i lartë saqë një djalë që ka tërë këto vite karrierë se paguante dot?

LEXO EDHE:  Artan Hoxha tregon çmimin/ Sa kushton një kilogram kanabis

Andi: Ndoshta ata janë mësuar, nuk është se nuk kanë mundësi mendoj unë, kanë shumë mundësi por thjesht janë mësuar që ti marrin gjërat pak si free duke qenë se kanë emër dhe mund të thonë atë fjalën që ti përfiton nga klipi, por që unë famën e kam arritur, edhe nuk më intereson shumë pjesa që ato të bëjnë këtë rol me mua.Mund ta bënin në fillimet e mia kur kam pas nevojë vërtetë për suport por ishte Noizy ai i pari që e bëri me mua, pa asnjë lloj përfitimi dhe më mbështeti tamam. Ndërkohë ka ardhur koha që gjithsecili të paguhet për atë punë që bën.

Ester Bylyku: Po Gjikon dhe babastars pse i refuzove mos më thuaj se për muhabete lekësh

Andi: Jo, kjo nuk ka qenë kështu thjesht skam pas dëshirë me punu me këto artistë, për shkak se kam qenë edhe me Noizyn edhe nuk kam pas dëshirë me punu me këta artista. Jo se kam pas diçka personale me ta.Nuk i njoh./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

I dha fund lidhjes me Andin/ Jasmina: Ndryshe ishte në studio, ndryshe sillej jashtë

Publikuar

-

Nga

I dha fund lidhjes me Andin/ Jasmina: Ndryshe ishte në studio, ndryshe sillej jashtë

Jasmina dhe Andi ishin një nga çiftet më të preferuara për publikun, por marrëdhënia e tyre përfundoi dhe mesa duket shkak për këtë është bërë këngëtarja Diona Fona. Nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale Jasmina tregon se Andi u largua nga ditëlindja e ish-konkurentit Fation Kuqari dhe u nis për në Vlorë që ti vinte në ndihmë ‘shoqes’.

Ditën e sotme ish-konkurentja u kthye në studion e Përputhen për t’i bërë një surprizë Olës për ditëlindje dhe prezantuesja Bora Zemani e pyeti në lidhje me deklaratat e saj. Ajo shprehet se Andi ishte ndryshe në emision dhe ndryshe jashtë studios.

“Personi në fjalë ishte ndryshe këtu ndryshe jashtë. Jemi shkëputur, ne frekuentoheshim por fjalët ishin të njëjta që nuk bën, jo aty nuk bën. Ishim akoma në mëdyshje, edhe pse në veprime ishin ndryshe.

Me veprime sillej sikur të ishte i dashuri im dhe me fjalë ndodhi ndryshe. një ditë të bukur s’më kishte treguar që do ishte ndihmës i një vajze që e kishte shoqe që se kishte shoqe. Unë e kam marrë vesh nga një foto që ishte pjesë e xhirimeve në tre të mëngjesit. Nga ai moment. Pas ditëlindjes së një konkurrenti ai është larguar duke thënë se nuk është mirë dhe ka përfunduar në Vlorë tek ajo vajza”, tha Jasmina./CNA.al

LEXO EDHE:  Nora Istrefi me “Chanel”/ Ja shifra marramendëse që ka harxhuar për një varëse

LEXO EDHE:  Besojeni ose jo, ky është artisti që po “dridh” estradën

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Faqja e vetme zyrtare (@perputhen_tch)

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Çfarë ndodhi?/ Princi dhe Aristela prej ditësh nuk flasin me njëri-tjetrin

Publikuar

-

Nga

U deklarua për Aristëlën/ Prici: Je gjysma ime

Princi dhe Aristela mesa duket janë në rrugën e duhur për të dalë nga emisioni çift. Ata kanë realizuar shumë takimë romantike së bashku. Ditën e sotme gocat kanë bërë zgjedhjet e tyre dhe Aristela për të disatën herë zgjodhi Princin.

Aristela u shpreh se ky do të jetë një takim sqarues pasi ata nuk po flasin me njëri-tjetrin prej disa ditësh. Princi tha se konkurrentja është mërzitur me të që nga dita e transmetimit të emisionit pasi ai po qeshte me Blerimit dhe sipas tij, ajo është ndier e ofenduar. /CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Ditëlindja e Olës/ Jasmina i bën surprizën e ëmbël

Publikuar

-

Nga

Konkurentja e re e “Përputhen” trazon ujërat/ Përplaset me Jasminën për Andin: Guxo dhe ngacmoje

Ditën e sotme në emisionin Përputhen është festuar ditëlindja e Olës dhe nuk kanë munguar surprizat për të.  Në studio është shfaqur dhe Jasmina me të cilën Ola ka patur një shoqëri në kohën e shkuar, por marrëdhënia e tyre ka vite që ka mbaruar.

Ish-konkurentja  solli në studio një tortë me personazhet e Përputhen. Me surprizën e sotme ajo ka treguar se raporti i tyre është rregulluar.  Jasmina u shpreh se shoqëria e përbashkët kishin ndërhyrë që ata të dyja të bëheshin shoqe./CNA.al

LEXO EDHE:  Mimoza e zëvendësoi me reperin e njohur, Seldi hakmerret me bukuroshen bjonde

LEXO EDHE:  Nora Istrefi me “Chanel”/ Ja shifra marramendëse që ka harxhuar për një varëse

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Faqja e vetme zyrtare (@perputhen_tch)

 

LEXO TE PLOTE