Connect with Us

Dua Lipa nuk ndalet me sukseset/ Rrëmben çmimin e rëndësishëm në “Billboard Women in Music”

Showbizz

Dua Lipa nuk ndalet me sukseset/ Rrëmben çmimin e rëndësishëm në “Billboard Women in Music”

Publikuar

-

“Duhet të prekësh prapanicën që të mos ndodhë”/ Dua Lipa flet për supersticionet e shqiptarëve

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa është nominuar për çmimin e lakmuar të “Albumit të Vitit” në Grammy 2021 është vlerësuar me çmimin “Poëerhouse” në “Billboard Women in Music”.

Sipas Billboard, çmimi u dha nga senatori Bernie Sanders i Vermont, duke thënë se Lipa “po lufton për të rinjtë, gratë, refugjatët, komunitetin LGBT dhe po përdor platformën e saj për t’i sjellë njerëzit në procesin demokratik. Ajo po ngre zërin e saj për të kërkuar ndryshime të vërteta,” tha Sanders për Lipën.

Këngëtarja e hitit “Neë Rules”, pas marrjes së cmimit, foli për Sanders duke e quajtur atë një  “hero personal” të sajin. Dua tha se është krenare për këtë çmim sepse përfaqëson qëndrimin në solidaritet me “kolegët e saj artiste dhe gratë në të gjithë botën”. Ajo theksoi rëndësinë e barazisë duke përmendur se vetëm 2.6% e prodhuesve të këngëve Billboard Hot 100 janë gra, me më pak se 1% gra me ngjyrë./ CNA.al

U ndërprenë xhirimet e klipit se theu rregullat e Covid-19/ Dua Lipa sqaron të vërtetën
Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Albano Bogdo del hapur/ Tregon për kë do të votojë në 25 prill

Publikuar

-

Nga

Zgjedhjet e 25 prillit po afrojnë.

Rudina Hajdari, kandidate për deputete në qarkun e Elbasanit për listën e Nisma Thurje, u shpreh se mbështetësi i saj në këto zgjedhje do të jetë dhe aktori i njohur shqiptar, Albano Bogdo.

“Albano Bogdo është padyshim një nga artistët më të talentuar shqiptarë dhe unë jam shumë krenare që ai më mbështet në këto zgjedhje.

LEXO EDHE:  “Më ftuan të këndoja dhe më përzunë pa më dhënë lekët!” Këngëtarja rrëfen incidentin e pakëndshëm

LEXO EDHE:  “Vdisja të punoja me të!” Kledi Bahiti pranon që ka pasur ndjenja për këngëtaren shqiptare

Faleminderit”, shkruan Rudina Hajdari./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Fationi ngacmon Ledjanën/ “Dëgjova se e le Mevlanin”

Publikuar

-

Nga

Mes Ledjanës dhe Mevlanit ka patur jo vetëm dashuri por edhe shumë zënka e debate. Pëlqimi i tyre vihet shpesh herë në pikëpyetje nga ndjekësit dhe konkurrentët saqë mendohet se dyshja po aktron njësoj si Andi me Tean.

Së fundi në një foto të Ledjanës ka komentuar Fationi, i cili thumbon konkurrenten duke i shkruar: “Çfarë dëgjova unë që e le Mevlon?”. Ledjana nuk ka nguruar dhe ka hedhur poshtë fjalët që thuhen lart e poshtë.

LEXO EDHE:  “Dh*pi ma i fort i bon 25”/ Brenda festës së çmendur të Enca Haxhias

LEXO EDHE:  Dua Lipa thyen karantinën/ Fansat "mbysin" me kritika këngëtaren

“Jo”, i shkruan ajo./ CNA.al

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ledjana Prenga 🧚🏼‍♀️ (@ledjanaprengaa)

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Ti këndon, unë jetoj me zërin tënd”/ Selvija na preku zemrat me dedikimin për Shpat Kasapin

Publikuar

-

Nga

“Ti këndon, unë jetoj me zërin tënd”/ Selvija na preku zemrat me dedikimin për Shpat Kasapin

Selvije Jao dhe Shpat Kasapi janë kthyer në një nga çiftet më të dashura për publikun shqiptar. Dyshja po shijojnë dashurinë e tyre dhe në çdo moment të ditës janë bashkë.

Këtë e ka treguar së fundi Selvija me dedikimin e saj për njeriun e zemrës. Ajo ka publikuar në Instastory momente nga prapaskenat dhe krahas shkruan:

Sa me fat jam që dëgjoj çdo ditë zërin tënd, nuk lodhem duke pritur me orë të tëra në çdo aktivitet tëndin, shpirt. Ti këndon unë jetoj me zërin tënd.”/ CNA.al

 

LEXO TE PLOTE