Connect with Us

“Lidhja e ngjarjes me policinë, abuzim politik”/ Ndreca tregon pse Lleshaj priti Ramën për të dhënë dorëheqjen

Aktualitet

“Lidhja e ngjarjes me policinë, abuzim politik”/ Ndreca tregon pse Lleshaj priti Ramën për të dhënë dorëheqjen

Publikuar

-

Sekretari i Ministrisë së Brendshme Plarent Ndreca ka marrë në mbrojtje Sandër Lleshajn, pasi ky i fundit dha dorëheqjen.

Në “Real Story”, Ndreca u shpreh se lidhja e ngjarjes fatkeqe me policinë është një abzim politik nga opozita, duke shtuar se dorëheqja e Lleshajt do të sjellë probleme institucionale.

“Sipas deklarimeve që unë dëgjova ai e ka dhënë dorëheqjen që dje dhe ka pritur të vijë kryeministri nga SHBA. Nuk është e lehtë të jap dorëheqjen ministri i Brendshëm sepse sjell pasoja, ndaj është pritur ardhja e kryeminstrit. Lidhja e ngjarjes fatkeqe me policinë e shtetit është abuzim politik”, tha Ndreca./CNA.al.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

1 Koment

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

“Kam dijeni për dy “krime” të Hajdarmatës”/ Deputeti demokrat reagon pas shkarkimit të prokurorit

Publikuar

-

Nga

Edi Paloka, deputet i Partisë Demokratike ka reaguar pas vendimit të Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, i cili shkarkoi nga detyra ish kreun e Krimeve të Rënda Besim Hajdarmatajn.

Paloka ka thënë se  nuk e njeh Hajdarmatajn, por ka shigjetuar KPA se ka dijeni për dy “krimet” e tij.

Unë nuk e njoh Besim Hajdarmatën dhe nuk marr përsipër as ta mbrojë për çfarë i kanë ngritur si pretendim ata që e shkarkuan sepse nuk kam dijeni për të vërtetën, por kam dijeni për dy “krime” të sigurta të tij:

Vuri në përgjim kriminelët që manipuluan zgjedhjet në Dibër , e famshmja dosje 184, duke nxjerrë zbuluar gjithë kupolën, filluar nga Rama.

Kërkoi arrestimin e Tahirit. Kaq besoj mjafton për t’u larguar nga drejtësia e Ramës”, ka shkruar Paloka në rrjete sociale./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Merr flakë në banesë në Dukat/ Dyshohet se shkaku është një shkëndijë elektrike

Publikuar

-

Nga

Pasditen e sotme, një banesë në Dukat është përfshirë nga flakët. Shkak dyshohet të jetë një shkëndijë elektrike.

Sipas të dhënave mësohet se nuk ka të lënduar pasi nuk ka patur njerëz në banesë.

Banorët e fshatit kanë shkuar në ndihmë, duke u përpjekur të shuajnë zjarrin me kova uji, ndërsa është lajmëruar edhe zjarrfikësja./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Kosova regjistron një viktimë dhe 221 raste me koronavirus

Publikuar

-

Nga

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka regjistruar të mërkurën 221 raste të infektimit me koronavirus, pas testimit të 3,160 mostrave.

Përgjatë 24 orëve të fundit, është regjistruar një viktimë nga Prishtina.

IKSHPK-ja ka njoftuar se më 4 gusht janë shëruar 21 pacientë nga sëmundja COVID-19, ndërsa raste aktive janë 888.

Prej 13 marsit 2020, kur janë regjistruar rastet e para të infektimit, autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë regjistruar 108,844 pacientë me këtë virus.

LEXO EDHE:  Rama ironizon Bashën/ Artist studentët s’të pranojnë

Prej tyre 2,268 kanë vdekur.

LEXO EDHE:  Program i ri kundër korrupsionit/ Rama merr vendimin e rëndësishëm  

Në Kosovë tashmë ka nisur programi i vaksinimit masiv kundër koronavirusit. Në këtë vend ka vaksina të prodhuesve Pfizer/BioNTech dhe AstraZeenca.

Në 24 orët e fundit ndonjërën nga këto vaksina kanë marrë 14,616 persona. Numri i personave të vaksinuar me të dyja dozat e vaksinave ka shkuar në 162,807, ndërsa shifra totale e vaksinave të dhëna është 460,297./REL

LEXO TE PLOTE