Connect with Us

Horoskopi i ditës, 9 dhjetor 2020

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 9 dhjetor 2020

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme

Dashi

Një nga anëtarët e familjes suaj ju ka kërkuar që të ngadalësoni pak ritmin, dhe ju duhet ta dëgjoni. Ata mund të dinë se çfarë është më e mira për ju tani dhe që kanë në mendje interesat tuaja më të mira. Mundohuni ta ngadalësoni ritmin tuaj.

Demi

Nëse keni mundësi, lini më shumë hapësirë për veten tani. Nuk do të jeni në gjendje të përqendroheni shumë në çdo aspekt profesional. Kjo është një ditë e mirë për të bërë më shumë pushim. Nuk do të bëni keq nëse flirtoni sot.

Binjakët

Nëse jeni në mes të një marrëdhënieje që sapo ka nisur të lulëzojë, gjëja më e keqe që mund të bëni tani është të përpiqeni t’i nxitoni gjërat. Ju mund të jeni plotësisht flirtues dhe të argëtoheni shumë më tepër nëse nuk dyshoni te vetja.

Gaforrja

Qielli është kufiri për sa i përket nivelit të lartë të kimisë që mund të rritet midis jush dhe një personi shumë të veçantë. Ky person është tërhequr nga mënyra se si flisni. Partneri e di se si mund ta mbushni një dhomë me energji. Kjo është një periudhë e fillimeve të reja.

Luani

Ju duhet të mësoni se si të mburreni pak dhe t’u jepni më shumë zë arritjeve tuaja. Nuk ka absolutisht asgjë të keqe të flisni për suksesin tuaj. Besoji vetes për të ditur se ku është ajo vijë e hollë midis krenarisë dhe mendjemadhësisë.

Virgjëresha

Të gjithë personat që keni përreth kanë një efekt të vogël në ditën tuaj, gjë që mund të jetë e mirë ose e keqe. Ju duhet t’i shihni gjërat nga një pikëpamje tjetër. Në këtë mënyrë, ju do të shihni se gjithmonë përfundoni atje ku duhet të jeni.

LEXO EDHE:  Horoskopi ditor, 10 shtator 2017

Peshorja

Një nga miqtë ose bashkëpunëtorët tuaj ka kaluar një periudhë të vështirë kohët e fundit, dhe sot emocionet e tij mund të jenë të paparashikueshme. Në mënyrë që të ruani shëndetin e marrëdhënies suaj, shmangni përfshirjen në detaje të vogla.

Akrepi

Nëse jeni në ndonjë lloj situate shqetësuese sot, ose nëse dikush ka nevojë për një vendim të shpejtë nga ju, bëni atë që bëni zakonisht dhe besoni në instinktin tuaj. Pavarësisht nga situata, instinktet tuaja nuk do t’ju lënë në baltë.

Shigjetari

Partneritetet po ndryshojnë rreth jush dhe sot mund të bashkoheni me dikë që nuk e kishit menduar kurrë se do ta bënit mik. Jini i hapur për miqësitë e reja, ashtu siç duhet të jeni i hapur edhe për bashkëpunime të reja në aspektin profesional.

Bricjapi

Bëhuni gati për një ndryshim thelbësor në aspektin profesional. Të mësosh të shkosh me rrjedhën është një aftësi shumë e dobishme. Në aspektin sentimental, gjasat janë që të kaloni një pasdite shumë të mirë me partnerin.

Ujori

Një vendim i rëndësishëm pritet të merret nga ju sot dhe nuk do të jetë e lehtë për ju të bëni një zgjedhje që do të jetë e pëlqyer nga të gjithë. Por në një farë mënyre, kjo ju lehtëson disi nga presioni. Me paratë sot do t’ju duhet të tregoni pak më shumë kujdes.

Peshqit

Ana juaj më e kujdesshme, konservatore ka filluar të luftojë me anën tuaj më rebele dhe radikale. Njerëzit po presin të shohin se cila palë fiton. A do të bëni diçka aventureske, apo do të qëndroni në shtëpi dhe të shihni TV? Sido që të jetë, do të jeni të lumtur me rezultatin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Horoskopi

Horoskopi javor: Dashuria, puna, financat/ Zbuloni surprizat e yjeve për secilën shenjë

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

Dashi:

Puna: Gjatë javës do të keni edhe ndihmën e planetëve për të pasur sukses në punë!

Shëndeti: I mirë, edhe pse mund të keni pak probleme me grip.

Dashuria: Energjia pozitive do tju ndihmojë në ngritjen e një lidhjeje të re!

Demi:

Puna: Llogaritni të gjitha gjërat që ju mungojnë. Inkurajoni edhe kolegët.

Shëndeti: Yjet ju sugjerojnë që ti kushtoni sa më shumë vëmendje trupit!

Dashuria: Sa më i hapur më të tjerët, aq më i suksesshëm do të jeni në dashuri!

Binjakët:

Puna: Është një javë e mirë për të realizuar ambiciet që keni. Por, kujdes me kolegët!

Shëndeti: Është një javë ku duhet që të keni kujdes nga të ftohtët dhe të konsumoni vitamina!

Dashuria: Duhet që të jeni më aktiv në sferën tuaj sentimentale!

Gaforrja:

Puna: Mos punoni më shumë sesa duhet, pasi që do të keni probleme më vonë!

Shëndeti: Relaksohuni sa më shumë, sidomos në fundjavë!

Dashuria: Duhet të mbaroni një lidhje të cilën e keni lënë në gjysmë!

Luani:

Puna: Është një javë ku duhet ti shikoni gjërat me një optimizëm më të madh!

Shëndeti: Energjitë pozitive dhe imuniteti do tju ndihmojnë shumë gjatë kësaj jave!

Dashuria: Mos luani me zjarrin! Ndonjëherë është mirë që ta digjni vetë atë!

Virgjëresha:

Puna: Duhet që të mbani nën kontroll situatën tuaj. Mos dyshoni në profesionin që keni!

Shëndeti: Ka ardhur koha që mos të stresoheni. Dëgjoni edhe mendimet e të tjerëve!

Dashuria: Dëgjojeni edhe partnerin/en! Disa gjëra nuk mund tiu bëni vetëm!Peshorja:

Puna: Do të keni një mbështetje të konsiderueshme nga Hëna, sidomos në aspektin profesional.

LEXO EDHE:  Kujdes, këto janë shenjat e kancerit të lëkurës

LEXO EDHE:  Kujdes, këto janë shenjat e kancerit të lëkurës

Shëndeti: Keni energji të shumta, gjë që ju bëjnë të ndiheni shumë më mirë fizikisht.

Dashuria: Duhet që të debatoni më shumë më partnerin/en!

Akrepi:

Puna: Duhet që të keni më shumë raporte me kolegët pasi që kjo është në të mirën tuaj!

Shëndeti: Mund të keni probleme me lukthin, kështu që kujdes me ushqimin!

Dashuria: Për të bërë për vete një person, bëni mirë ti jepni liri repertorit tuaj personal.

Shigjetari:

Puna: Ka ardhur koha që tu thoni jo vonesave në punë, pasi që do keni probleme!

Shëndeti: Kujdes nga disa ditë nga moti i ftohtë, pasi që do të mund të keni probleme me shëndetin!

Dashuria: Është mirë që të mbani kontakte me shumë persona për të arritur atë që doni!

Bricjapi:

Puna: Do të keni një ngritje të madhe profesionale, por duhet të punoni më shumë!

Shëndeti: Mund të keni probleme me kokëdhimbje, kështu që kujdes!

Dashuria: Gjallëria, optimizmi dhe gëzimi për jetën janë këto përbërësit që yjet ju sugjerojnë.

Ujori:

Puna: Keni ide, por duhet që të jeni sa më të hapur më të tjerët për ti treguar aftësitë tuaja!

Shëndeti: Duhet të keni kujdes me ushtrimet e juaja fizike, pasi që mund tju dëmtojnë ato!

Dashuria: Do të keni një kënaqësi të madhe, sidomos nëse jepeni më shumë pas aventurave!

Peshqit

Puna: Nuk duhet që të jeni nervozë dhe të ndiheni në siklet për shkak të disa problemeve që keni!

Shëndeti: Shëndeti paraqitet i mirë, megjithatë konsumoni më shumë ushqime natyrale!

Dashuria: Jeta dashurore mund tju rezervojë surpriza të këndshme./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 24 tetor 2021

Publikuar

-

Nga

Dashi

Forca juaj qëndron në rezervat tuaja të brendshme. Çfarëdo që të ndjeni zemërim, trishtim, keqardhje apo frikë, ju mund t’i përdorni këto ndjenja në avantazhin tuaj. Përqafoni ato si lëndë djegëse. Brenda vetes, do të gjeni fuqinë dhe energjinë për të qenë të suksesshëm.

Demi

Ndiheni sikur jeni përballë një pengese të pakapërcyeshme. Nganjëherë, presioni është aq i madh saqë jeni gati të hiqni dorë. Mos lejoni që ky presion t’ju shkatërrojë. Përdoreni atë për ta bërë veten më të fortë. Në dashuri mund të hasni në ndonjë pengesë.

Binjaket

Ka shumë energji fizike në dispozicionin tuaj tani. Kjo është e kombinuar me një fuqi të jashtëzakonshme përqendrimi dhe disipline që ju jep recetën e suksesit që po kërkoni. Besoni se i keni të gjitha brenda jush. Me paratë sot duhet të tregoni kujdes.

Gaforrja

Kini kujdes me atë që thoni. Fjalët tuaja mund të jenë kontradiktore. Mos e qëlloni veten në këmbë duke thënë gjëra që shkojnë kundër dëshirave tuaja personale dhe besimeve të brendshme. Sigurohuni që ajo që del nga goja, vjen nga zemra juaj.

Luani

Tensioni në punë lehtësohet ndërsa ju dhe një bashkëpunëtor problematik gjeni gjuhën e përbashkët. Kur zbuloni diçka me të cilën mund të lidheni të dy, ndjenja juaj e lidhjes do të lehtësojë çdo vështirësi, edhe në këtë kohë të distancës sociale.

Virgjeresha

Do të jeni të suksesshëm nëse përqendroheni vetëm tek gjërat pozitive. Përqendrohuni në atë që funksionon mirë dhe lëreni pas atë që nuk funksionon. Sa i përket dashurisë sot do të jeni në gjendje të bëni njohje interesante.Peshorja

Sigurohuni që energjia juaj e luftëtarit të jetë nën kontroll. Mos ngurroni të përdorni forcën tuaj të jashtëzakonshme fizike sot, por sigurohuni që ajo është e drejtuar dhe e fokusuar në diçka pozitive, të dobishme dhe të shëndetshme. Energjia e dërguar në drejtime negative do të dështojë.

LEXO EDHE:  Shenjat e frikshme që paralajmërojnë skizofreninë

LEXO EDHE:  Shenjat e frikshme që paralajmërojnë skizofreninë

Akrepi

Komunikimi me të tjerët mund t’ju dërgojë pikërisht aty ku duhet të jeni. Mundësitë e mëdha ju presin dhe ju do ta gjeni këtë mundësi kur të ndani përvojat tuaja, njohuritë tuaja, dëshirat dhe frikën tuaj me njerëzit që dëgjojnë zërin tuaj dhe lexojnë mesazhet tuaja.

Shigjetari

Ju duhet të besoni se çdo gjë që po ndodh në jetën tuaj të karrierës tani po ndodh për mirë. Nuk ka nevojë të dyshoni në veten tuaj, atë që jeni duke bërë ose ku po shkoni. Edhe pse rruga duket e gjatë dhe e pasigurt, do t’ia arrini qëllimit.

Bricjapi

Një problem i kahershëm mund të shkojë drejt zgjidhjes sot. Nëse ju dhe partneri juaj e keni humbur atë shkëndijë magjike që dikur karakterizonte marrëdhënien tuaj, atëherë përgatituni për një ngjarje që mund të duket shkatërruese në fillim, por që në fund do t’ju gëzojë.

Ujori

Ju kaloni shumë kohë duke u përpjekur të ruani një ndjenjë ekuilibri brenda vetes dhe në marrëdhëniet tuaja personale. Sot mund të lindë një situatë në të cilën ai ekuilibër prishet dhe ju mbeteni duke u përpjekur furishëm për të gjetur se çfarë të bëni më pas. Është më mirë të relaksoheni dhe të mos bëni asgjë.

Peshqit

Ju keni menduar për mundësinë e një marrëdhënieje me një person të caktuar për një kohë të gjatë, dhe shfaqet një mundësi unike në të cilën ju mund të provoni se sa plotësisht i dëshirueshëm dhe i mrekullueshëm jeni me të vërtetë. Ju mund të keni një mënyrë të çuditshme për ta treguar këtë, por kjo është krejtësisht e natyrshme. Eksperimentoni dhe do keni sukses./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 23 tetor 2021

Publikuar

-

Nga

cna horoskop

Dashi

Nëse jeni duke punuar, të tjerët do të gjejnë mënyra për t’ju shpërqendruar dhe nuk do të jetë e lehtë të qëndroni të fokusuar. Aspekti qiellor i ditës do të bëjë që të ndiheni të kënaqur plotësisht në shoqërinë e partnerit. Çfarë nate për të kujtuar!

Demi

Ju keni një shans për të treguar se brenda jush ka një fëmijë të vogël që pret të dalë dhe të argëtohet. Të gjithë duhet të harrojnë seriozitetin e jetës për një kohë, të qetësojnë disiplinat e tyre në mënyrë që të jenë në gjendje të kuptojnë pse ato janë kaq të nevojshme në radhë të parë.

Binjakët

Njerëzit mund të kenë një mundësi të mrekullueshme për të qeshur dhe argëtuar sot. Ju keni një shans për të bashkëvepruar me dikë mjaft të mrekullueshëm, i cili është jashtëzakonisht i këndshëm. Ia vlen të provoni, pasi nuk do të pendoheni për këtë ndërveprim dhe do të përfitoni nga shumë aspekte të kohës suaj së bashku.

Gaforrja

Nëse do të dilni në një festë, vishuni me ato rroba që keni dashur gjithmonë të vishni, por kurrë nuk keni guxuar. A keni menduar të punoni drejt një karriere si shkrimtar apo mësues? Nëse po, kjo është dita për të filluar. Ndoshta ju duhet të uleni dhe të filloni të shkruani, ose të ndiqni disa kurse për të përmirësuar aftësitë tuaja.

Luani

Të qenit pranë të tjerëve duhet të jetë veçanërisht e këndshme për ju sot. Shumica e njerëzve duhet të jenë miqësorë dhe ju do të kënaqeni me shoqërinë e tyre. Ana negative është se aftësitë tuaja psikike janë të mprehta, kështu që mund të merrni disa ndjenja shqetësuese nga ata me të cilët flisni. Ka të ngjarë të zbuloni se shumë buzëqeshje fshehin trazira brenda.

Virgjëresha

Një grup me të cilin keni qenë i përfshirë mund të marrë vlerësimin për punën e mirë që ju mund të keni udhëhequr. Një mik mund të marrë një lloj mirënjohjeje publike që reflekton mbi ju. Objektivat afatgjata mund të mblidhen papritur për ju, duke përfunduar një muaj pune të palodhur, duke ju sjellë sukses dhe mirënjohje.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 5 janar 2020

LEXO EDHE:  Shenjat më të vendosura, më kurajoze dhe më të guximshme të zodiakutPeshorja

Aspektet aktuale tregojnë sukses. Kjo mund të lidhet me jetën tuaj romantike, ose me një projekt krijues për të cilin keni punuar për një kohë të gjatë. Cilado qoftë ajo, vjen pikërisht në kohën e përsosur kur entuziazmi dhe optimizmi juaj janë në kulm. Ju do të jeni në gjendje të përfitoni sa më shumë nga aktivitetet që vijnë në rrugën tuaj.

Akrepi

Dita e sotme mund të shënojë një moment historik për ju në formën e njohjes publike. Mendimi juaj i qartë dhe i shpejtë dhe aftësitë tuaja të vëzhgimit u kanë lënë përshtypje të tjerëve dhe ju mund të korrni përfitimet e punës suaj të palodhur. Këto ngjarje mund t’ju inkurajojnë të kërkoni metoda të tjera për të avancuar karrierën tuaj.

Shigjetari

Një letër ose telefonatë në lidhje me ndryshimet e mundshme pozitive në situatën tuaj financiare mund t’ju shqetësojë për të ardhmen. Prakticiteti juaj duhet t’ju mundësojë ta përballoni atë në mënyrë objektive dhe efikase. Nuk ka nevojë për t’u shqetësuar. Mendoni pak dhe merrni vendimin tuaj kur gjithçka të përfundojë.

Bricjapi

Nëse keni një projekt për t’ia paraqitur dikujt, kjo është dita për ta bërë atë, ose të paktën hartoni strategjinë tuaj. Suksesi tregohet fuqishëm për çdo projekt që filloni sot. Kozmosi insiston që nëse nuk keni ndonjë gjë të veçantë për të bërë, duhet të gjeni diçka. Në aspektin profesional do të ndiheni në formë të mirë.

Ujori

Sot konfigurimi astral ju lejon të keni aventura të mëdha romantike. Do t’ju pëlqejë e gjithë loja për t’i bërë të tjerët të ndihen mirë, ndërkohë që dukeni mjaft mirë vetë. Mund të shkoni në ekstreme, por jini të sigurt se dikush do t’ju dojë për këtë përgjithmonë.

Peshqit

Dita ju jep mundësinë për të hetuar të gjitha llojet e gjërave, që normalisht nuk mund t’i eksploroni. Ju hapen dyer që mund të kenë mbetur më parë të mbyllura fort. Nuk do t’ju duhet as të trokitni, sepse të tjerët thjesht e dinë se ju keni atë që ata duan. Ju madje mund t’ju duhet të bëni një zgjedhje.

LEXO TE PLOTE