Connect with Us

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi javor, 06-13 Dhjetor 2020

Horoskopi

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi javor, 06-13 Dhjetor 2020

Publikuar

-

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi javor, 14-20 Shkurt 2021

Dashi

Puna

Mundohuni të jeni pak më të hapur ndaj lajmeve, pasi vetëm këto mund t’ju përmirësojnë ditët. Nëse gjeni kohë për t’i analizuar ato, me siguri do të zbuloni se çfarë është më e mira për ju.

Dashuria

Gjatë këtyre shtatë ditëve, marrëdhënia juaj me përfaqësuesit e shenjave të zodiakut të ujit do të jetë e ndërlikuar. Do të befasoheni nga një thashethem apo intrigë në lidhje me to ose një person që njohin.

Financat

Në përgjithësi, kjo do të jetë një javë e favorshme për zgjidhjen e çështjeve të parave që lidhen me një institucion qeveritar ose bankë. Gjatë javës mund të prisni edhe një bisedë të rëndësishme ose një propozim financiar.

Demi

Puna

Mundohuni të jeni më të përqendruar në punë, pasi java premton të jetë mjaft e rëndë. Nga pikëpamja fizike, mund të ketë pika të papritura , prandaj këshillohet të bëni momente adekuate të pushimit.

Dashuria

Gjatë këtyre shtatë ditëve, jeta juaj e dashurisë do të provokojë tema të ndryshme për bisedë, do t’ju duhet të merrni një vendim ose të veproni sipas premtimeve specifike të dhëna tashmë. Marrëdhëniet e dashurisë me njerëzit që jetojnë në një qytet ose vend tjetër mund të jenë të paqëndrueshme. Një njohje / marrëdhënie e re mund të përfundojë shumë shpejt për ju për arsye të ndryshme: zhgënjim, pabesi, mungesë interesash dhe pikëpamjesh të përbashkëta për jetën dhe më shumë.

Financat

Gjatë javës do të keni marrëdhënie të papritura financiare, miqësore ose biznesi me njerëz nga vende të ndryshme.Eshtë e mundur të merrni para, një ofertë të favorshme për punë ose angazhim shtesë, ripagimin e huasë, etj.

Binjakët

Puna

Mundohuni të merrni vendime të qarta këtë javë, veçanërisht ndaj njerëzve që punojnë me ju. Mundohuni të mos jeni shumë i vështirë, por në të njëjtën kohë i saktë, në mënyrë që të mos keni ndonjë pasojë.

Dashuria

Gjatë javës, shumë do të angazhohen në një mbledhje ose takim në lidhje me të afërmit, një fejesë ose martesë, përvjetor ose ngjarje tjetër të rëndësishme.Gjatë javës do të dëshironi të kaloni më shumë kohë duke u takuar dhe biseduar me miqtë me të cilët keni një njohje interesante ose me të cilët do të merrni pjesë në ngjarje të ndryshme.

Financat

Nëse keni lindur nën shenjën e Binjakëve, këtë javë do të angazhoheni në disa detyra urgjente në lidhje me paratë ose dokumentet që do të jenë të rëndësishme për shtëpinë ose punën tuaj.

Gaforrja

Puna

Tregoni më shumë përkushtim ndaj punës tuaj ndërsa jeni nën  vëzhgim. Mund të ketë klientë që kanë kritika për t’ju raportuar.

Dashuria

Disa përvoja dhe ngjarje dashurie ose familjare mund të jenë një arsye për emocione të këndshme gjatë javës. Gjatë javës, bazuar në përvojën e mbledhur tashmë të jetës nga një situatë e tillë, lehtë do të merreni me një problem të pakëndshëm në marrëdhëniet e rëndësishme personale.

Financat

Këtë javë do të konsideroni mundësi të ndryshme për të rritur, stabilizuar dhe përmirësuar të ardhurat tuaja.Do të keni disa ide që do të kërkojnë shqyrtim dhe hulumtim të mirë para se të vendosni për to.

Luani

Puna

Gjithmonë punoni për të arritur rendimentin maksimal me përpjekje minimale . Ju jeni padyshim njerëz inteligjentë, por ndonjëherë duhet ta kuptoni se duhet më shumë përpjekje për të arritur një rezultat të dukshëm.

Dashuria

Paqëndrueshmëria juaj emocionale gjatë këtyre shtatë ditëve do të provokojë lehtësisht telashe ose marrëdhënie të komplikuara, veçanërisht me njerëz të panjohur ose të vështirë. Mos përkeqësoni problemet me njerëzit e lindur nën shenjat tokësore të zodiakut, sepse nuk do të fitoni asgjë.

Financat

Nëse keni lindur nën shenjën e Luanit, këtë javë do të duhet të jeni më përgjegjës për pagesa të ndryshme në faturat e familjes, kredi ose fatura të tjera të familjes. Do të keni një javë të mbarë për dashuri, përvoja intime dhe zhvillimin e punëve të tyre financiare.

Virgjëresha

Puna

Ende keni disa vështirësi me disa kolegë, veçanërisht ata të gradave më të larta. Mos i pranoni kritikat me shumë dëshirë, madje as ato konstruktive, veçanërisht nëse ato tentojnë t’ju nënçmojnë.

Dashuria

Jeta e dashurisë e të lindurve nën shenjën e Virgjëreshës do të jetë interesante, veçanërisht nëse vlerësoni cilësitë pozitive të partnerit tuaj dhe nuk vështroni thjesht të metat që ka secili prej nesh në të vërtetë. Kjo do të jetë një javë e mbara për të diskutuar të ardhmen e marrëdhënies tuaj romantike, për të marrë vendime në lidhje me bashkëjetesën ose martesën.

Financat

Nëse keni lindur nën shenjën e Virgjëreshës, këtë javë do të diskutoni për shpenzime të ndryshme financiare të ardhshme dhe raste që do të jenë të rëndësishme për familjen tuaj.

LEXO EDHE:  Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë java e ardhshme për çiftet dhe beqarët

Peshorja

Puna

Ju keni shumë punë për të bërë këtë javë, por do t’ju duhet të mbani gjithçka dhe të keni shpatulla mjaft të gjera. Ndihma juaj është e nevojshme, ju nuk mund të ankoheni për asgjë.

Dashuria

Gjatë javës, shumë do të përjetoni një ngjarje ose takim në lidhje me një person që ka qenë pjesë e së kaluarës tuaj. Eshtë e mundur që dikush me të cilin jeni ndarë në të kaluarën për arsye të ndryshme të kërkojë kontakt me ju.

Financat

Gjatë javës do të ketë një polemikë ose konflikt që përfshin një grua, dhe do të jetë e një familjeje ose natyre financiare.

Akrepi

Puna

Ndoshta ka pasur disa keqkuptime kohët e fundit, të cilat kanë vënë në dyshim aftësitë tuaja, por është koha të reagoni dhe të jepni një sinjal të qartë. Ju keni lënë që qëndrime të caktuara të kalojnë shumë larg.

Dashuria

Ju jeni përpjekur të jepni më të mirën tuaj, por në këtë periudhë do të jetë e nevojshme të bëni edhe disa përpjekje. Shprehjet e dashurisë mund të jenë një mënyrë e mirë për t’i bërë njerëzit përreth jush të kuptojnë se ju jeni aty për to.

Financat

Nëse keni lindur nën shenjën e Akrepit këtë javë, do të angazhoheni me kujdes në zgjidhjen e çështjeve të ndryshme financiare dhe monetare, për shkak të delikatesës ose seriozitetit të tyre për stabilitetin tuaj.

Shigjetari

Puna

Hyrja në punë mund të jetë një ide e shkëlqyeshme këtë javë, pasi racionalizimi juaj është i nevojshëm për të rregulluar disa projekte që nuk po përparojnë.

Dashuria

Do të ketë një mosmarrëveshje mbi një blerje ose dhuratë që planifikoni t’i bëni dikujt për Krishtlindje ose Vitin e Ri. Mbi të gjitha, ndiqni preferencat e personit të cilit do t’i jepni, nëse vërtet dëshironi të sillni gëzim me zgjedhjen tuaj. Problemet emocionale që do të lindin këtë javë do të jenë të zgjidhshme.

Financat

Shumë prej jush do të presin të marrin para.Ju mund të keni angazhime serioze në lidhje me dokumente ose një kontratë.

Bricjapi

Puna

Ju vazhduat drejt në rrugën tuaj dhe në këtë kohë mund të kishit zgjidhur shumë dilema. E keni bërë këtë apo i keni lënë të tjerët të kujdesen për të? Eshtë koha për të bërë një vlerësim.

Dashuria

Kërkoni mirëkuptim më të madh te njerëzit dhe në dashurinë e atyre që ju rrethojnë. Jeni në një situatë të veçantë, në të cilën keni shumë nevojë të siguroheni. Mos ki  turp për këtë. Çiftet do të kenë shumë për të bërë, edhe pse periudha është e komplikuar për projekte të mëdha. Në çdo rast, ju mund të keni rezultate të mira me një dozë të mirë konkretiteti.

Financat

Në përgjithësi, këtë javë fati nuk do t’ju dërgojë probleme të pazgjidhshme. Qëndroni të përqendruar në shfrytëzimin më të mirë të tendencave të mbara të kësaj jave.

Ujori

Puna

Më në fund keni marrë kthesën e duhur, keni kuptuar që marrëdhëniet e krijuara deri më tani kanë vlejtur diçka, kështu që do të jetë e nevojshme të vazhdoni në këtë kuptim, pa ndryshuar gjithmonë këndvështrimin.

Dashuria

Në përgjithësi, kjo javë do të jetë e favorshme për udhëtime ose kontakte me njerëz nga vende të ndryshme, përmes të cilave do të përjetoni emocione të papritura.

Financat

Disa prej jush mund të jenë duke menduar ose vendosur për një investim në pronë dhe më shumë. Kjo do të jetë një javë e mbara për blerjet e shtëpive, për shlyerjen e pagesave, borxheve dhe më shumë.

Peshqit

Puna

Javë e plotë dhe shumë angazhime interesante. Nëse keni intervista do të jeni edhe më të ngazëllyer dhe të shpejtë , të gatshëm për të provuar veten tuaj, pa rezerva këtë herë. Ju e dini që duhet ta bëni për veten tuaj.

Dashuria

Mundohuni t’i jepni liri imagjinatës tuaj, duke u përpjekur të ndërtoni diçka me njerëzit që doni. Ata janë duke u mbështetur tek ju dhe ju jeni në disponimin e duhur për të kaluar në hapin tjetër. Çiftet do të përpiqen të marrin vendimet më të mira gjatë kësaj kohe konfuze. Ata do të kenë sukses vetëm nëse shkojnë mirë . Kjo do të jetë sfida për të fituar këtë javë.

Financat

Këtë javë do të keni një përvojë interesante në lidhje me paratë ose një dokument financiar.Surprizat gjatë këtyre shtatë ditëve mund të ndodhin në çdo kohë dhe në mënyrën më të papritur për ju.Disa prej jush mund të marrin një ofertë për paga më të mira, për punë shtesë ose për një punë të përkohshme./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë java e ardhshme për të dashuruarit?

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë java e ardhshme për të dashuruarit?

Dashi

Ju jeni mjaft i sigurt se nuk keni alternativa të tjera këtë javë, të cilat mund t’ju ndihmojnë të merrni një vendim që i kënaq të gjithë, dhe në vend të kësaj ka një rrugëdalje. Thjesht zgjidhni atë që ju bën të lumtur.

Demi

Ju mund të ndiqni rrugë të ndryshme, krahasuar me atë që është bërë më parë, por ju e dini se cila do të jetë pasoja e secilës, kështu që ju mbetet juve të zgjidhni. Mund ta rigjeni të kaluarën ose të shkoni në të ardhmen.

Binjakët

Herët ose vonë do të duhet të ndërmarrësh hapin më të gjatë, si për të kuptuar nëse mund ta bësh, ashtu edhe për të provuar veten dhe për të kapërcyer pengesën tënde më të madhe. Mos u fsheh pas frikës.

Gaforrja

Nëse doni t’i vërtetoni dikujt diçka, tani është koha ta bëni. Nëse duhet të merrni një vendim, nëse duhet të lini mënjanë hezitimet dhe dyshimet tuaja , nuk mund të jeni gati tani. Rrallë do të ketë mundësi të tjera.

Luani

Në javën e ardhshme, ju mund të dëshironi të konsideroni të qenit të sinqertë gjatë gjithë rrugës me njerëzit që ju pëlqen , njerëzit me të cilët po dilni dhe ata që sapo keni takuar , duke zbuluar ndjenjat tuaja ndërsa i përjetoni.

Virgjëresha

Ka disa situata që do të kërkojnë mbështetjen tuaj këtë javë, të cilat do t’ju lënë mjaft të impresionuar, nga mënyra se si do të jeni në gjendje të dilni nga ajo, kjo falë afërsisë së atyre që doni dhe që ju duan.

Peshorja

Java do të jetë shumë interesante, të kujdeseni për veten dhe ëndrrat tuaja, për ndjenjat e humbura, për ato që gjenden përsëri, por edhe për ata që ende rezistojnë pavarësisht nga koha që ka kaluar.

LEXO EDHE:  Shenjat e horoskopit, të renditura nga më e mira te më e keqja

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas astrologut të famshëm/ Këto shenja duhet të jenë të kujdesshme

Akrepi

Të gjitha planet tuaja për javën do të duhet të shoqërohen nga disa momente pauzë, për t’i dhënë hapësirë ​​dhe konsideratë njerëzve që janë afër jush, nëse ata janë një pjesë integrale e jetës tuaj, nëse ata po bashkohen vetëm me të.

Shigjetari

Të gjitha hezitimet që keni pasur në javët e kaluara janë zhdukur, falë një ndërgjegjësimi më të mirë për veten dhe për njerëzit që janë pranë jush. Ju keni reflektuar saktë në marrëdhëniet tuaja, kështu që mund të jeni krenar për veten tuaj.

Bricjapi

Ju mund të dëshironi të merrni në konsideratë ndryshimin e disa gjërave në marrëdhëniet tuaja këtë javë për t’i bërë ato edhe më të gazuar. Jeni mirë në rrugën tuaj për projekte të reja, por gjithashtu duhet t’i hidhni një sy jetës së përditshme.

Ujori

Është mirë të jesh në gjendje të thuash se ke frikë nga ndjenjat që po ndjen , sepse kjo do të thotë që diçka e fortë po të merr. Për të qenë në gjendje t’i kodoni ato, gjithçka që duhet të bëni është të flisni rreth tyre dhe të kërkoni përgjigje atje ku nuk i prisni.

Peshqit

Edhe nëse gjërat po bëhen më të qarta për ju, nuk ka domosdoshmërisht kaq shumë mundësi për të treguar dashurinë tuaj ndaj dikujt, prandaj është më mirë të mos mendoni dy herë kur të krijohet mundësia./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi javor, 13-20 Qershor/ Parashikimi i yjeve përsa i përket punës

Publikuar

-

Nga

Horoskopi javor, 13-20 Qershor/ Parashikimi i yjeve përsa i përket punës

Dashi

Nëse keni lindur nën shenjën e Dashit, këtë javë mund të keni një larmi planesh ose angazhimesh që mund të lidhen me familjen tuaj, miqtë ose marrëdhëniet e biznesit me njerëz nga distanca të ndryshme.Ngjarje të ndryshme këtë javë mund t’ju kërkojnë të merrni një vendim të rëndësishëm. Kjo do të jetë një javë e mbara për të ndërmarrë hapa konkretë drejt një ndryshimi që nuk ka qenë në planet tuaja deri më tani.

Demi

Në karrierën tuaj, ngjarjet e javës do të kontribuojnë në zhvillimin e suksesshëm të biznesit në internet, biznesit në shtëpi ose biznesit familjar.Disa prej jush mund të diskutojnë për një ide të re biznesi që mund të jetë premtuese dhe e suksesshme.

Binjakët

Gjatë kësaj jave do të keni mundësinë të tregoni veten dhe aftësitë tuaja. Mos u ndrydhni, është momenti që do të vendosë fatin tuaj dhe karrierën.

Gaforrja

Nëse po udhëtoni këtë javë, jini shumë të kujdesshëm me dokumentet personale dhe gjithçka tjetër që do të përcaktojë suksesin e këtij udhëtimi. Do të jetë një udhëtim që do të ndikojë shumë në karrierën tuaj.

Luani

Nëse keni lindur nën shenjën e Luanit, këtë javë do të jeni të lumtur të arrini rezultate konkrete të angazhimeve tuaja, të cilat i keni filluar disa muaj më parë.

Zhvillimi i tyre i favorshëm këtë javë mund të jetë për shkak të shfaqjes së rrethanave të reja, ose marrjes së ndihmës nga njerëz të rëndësishëm.

LEXO EDHE:  Shenjat e horoskopit, të renditura nga më e mira te më e keqja

LEXO EDHE:  Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë java e ardhshme për çiftet dhe beqarët

Virgjëresha

Java do të jetë sfiduese për ata prej jush që duhet të marrin vendime të rëndësishme për ndryshime. Ngjarjet e këtyre shtatë ditëve do t’ju japin mësime dhe njohuri të rëndësishme për jetën.

Peshorja

Këtë javë jo vetëm që do të keni më shumë punë në shtëpi, por edhe në punë. Jini të mirëorganizuar dhe mos i shtyni detyrat tuaja për nesër!

Akrepi

Gjatë javës do të keni një bisedë ose takim me një person i cili do të rëndohet nga shumë probleme personale ose profesionale. Ju nuk ka gjasa t’i ndryshoni ose t’i zgjidhni ato, pasi ato janë rezultat i gabimeve serioze nga e kaluara e afërt.

Shigjetari

Do të jeni mjaft të angazhuar me punë. Jo vetëm në vendin tuaj të punës por edhe në shtëpi.

Bricjapi

Nëse keni lindur nën shenjën e Bricjapit, keni këtë javë shumë ditë të ngarkuara. Do të lindin detyra që do të kenë një afat të shkurtër.

Ujori

Java do të jetë e favorshme për zgjidhjen e një çështje ligjore ose gjyqësore.Këtë javë mund të habiteni nga informacioni që do të zbulojë disa detaje në lidhje me një ngjarje nga e kaluara juaj.

Peshqit

Gjatë këtyre shtatë ditëve ju do të konsideroni ide dhe plane të ndryshme dhe do të përpiqeni të përfundoni çdo detyrë ditore pa vonesë. Arsyeja për këtë do të jetë në ndërgjegjësimin për rëndësinë e tyre dhe kohën e kufizuar për zbatimin e tyre./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi, e Shtunë, 12 Qershor 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 11 qershor 2021

Dashi

Kjo ditë që keni përpara do t’ju përshtatet, por nuk duhet të prisni mrekulli. Tani është koha e shërimit. Në javët në vazhdim ju do të rivendosni harmoninë në energjitë tuaja dhe do të rigjeni mënyrën më të mirë të jetesës. Aspekti juaj emocional gjithashtu merr një zgjidhje.

Demi

Ndoshta do të duhet të zgjoheni dhe të bëni më shumë përpjekje se zakonisht për të shpëtuar nga zakonet tuaja të vjetra. Do të befasoheni këndshëm nga ajo që ndodh sot. Energjia planetare e bën një ngjarje, ndoshta të lidhur me karrierën tuaj, në diçka shumë më interesante, pasi zbuloni se dikush në veçanti ju tërheq për shkak të pasionit dhe angazhimit të tij.

Binjakët

Energjia astrale e sotme do të thotë që mund të ketë një diskutim ose një takim të rëndësishëm virtual që ju njofton për praninë e dikujt shumë të veçantë. Sa më shumë përpara dhe të drejtpërdrejtë të jeni në lidhje me idetë tuaja, aq më shumë do t’u bëjë përshtypje të tjerëve.

Gaforrja

Nuk ka kuptim të fshiheni sa i përket një personi të veçantë. Konfigurimi aktual astral nënkupton që ai person është mëse i vendosur për të folur me ju, pasi ai ka një sens të brendshëm që të dy do të shkonit shumë mirë së bashku. Tregoni guxim dhe bëni një hap para. Tani për tani, nuk keni asgjë për të humbur.

Luani

Aspekti aktual e bën jetën tuaj sentimentale shumë më emocionuese dhe aventureske. Ju keni më shumë të ngjarë të takoni një kandidat të përsosur romantik, nëse përfshiheni në çështje që lidhen me botën e akademisë. Filloni të flisni me dikë me të cilin ndjeni atë raport të menjëhershëm. Gjërat mund të përparojnë shpejt nga këtu.

Virgjëresha

Ju nuk mund ta vlerësoni energjinë përreth nëse ndiheni disi dembelë ose të qetë. Aspekti aktual do të thotë që partneri juaj romantik dëshiron veprim. Partneri duhet të ndiejë se po bëni dhe po arrini diçka të dobishme. Prandaj, çohuni nga divani dhe përfshihuni, dilni dhe bëni një aventurë së bashku nëse jeni në gjendje.

LEXO EDHE:  Kujdes/ Këto janë shenjat që tregojnë se partneri juaj ju do vetëm për seks
LEXO EDHE:  Kujdes/ Këto janë shenjat që tregojnë se partneri juaj ju do vetëm për seks

Peshorja

Energjitë planetare aktivizojnë jetën tuaj shoqërore në masën që ju të pyesni veten se çfarë po ndodh. Një takim i rastësishëm në internet mund të jetë me fat për sa i përket romancës, megjithëse mund të mos e njihni menjëherë këtë potencial te personi që takoni.

Akrepi

Ju mund të ndjeni se dikush po përpiqet t’ju shtyjë më shpejt në një marrëdhënie. Rreshtimi i planetëve krijon një atmosferë shumë energjike në të cilën ata që janë mjaft të vendosur e kanë të vështirë të durojnë ndonjë pengesë. Sa i përket aspektit financiar, sot mund të hasni në ndonjë vështirësi.

Shigjetari

Energjia e sotme astrale ju bën të veproni dhe të ndjeheni si një milioner. Nëse kohët e fundit keni filluar një marrëdhënie të re, që është ende në atë fazë emocionuese dhe pasionante, atëherë prisni që sot ta rrisni edhe më shumë ritmin. Nëse jeni duke kërkuar romancë, atëherë do ta gjeni kudo.

Bricjapi

Dashuria është e zjarrtë, me energjitë e sotme planetare. Nëse jeni duke biseduar me video me dikë për herë të parë, atëherë të dy do ta dini menjëherë se ajo që keni midis jush është shumë më tepër sesa një çështje e rastësishme. Ju gjithashtu e dini që do të zgjasë shumë më gjatë se disa javë të shkurtra.

Ujori

Ju mund të jeni të ndjeshëm, por edhe këmbëngulës. Valët që keni përjetuar javët e fundit vetëm sa kanë forcuar vendosmërinë tuaj. Sidoqoftë, do të duhet të jeni të kënaqur me këtë periudhë. Javët në vazhdim do të jenë shumë më të qeta. Përdorni kohën për të rimarrë në kontroll jetën tuaj sentimentale.

Peshqit

Ndoshta javët e fundit ju bëjnë përshtypje si një nga periudhat më intensive të këtij viti. Ju me siguri do të pranoni që çdo gjë që lidhet me punët e zemrës ishte e pajisur me një kuptim të thellë dhe të qëndrueshëm. Tani është koha për një pushim fizik dhe psikologjik në mënyrë që t’ju lejojë të integroni plotësisht përvojat tuaja.

LEXO TE PLOTE