Connect with Us

“Nuk jam i kënaqur me qëndrimet e opozitës”/ Maliqi akuza Bashës dhe Kryemadhit

Politikë

“Nuk jam i kënaqur me qëndrimet e opozitës”/ Maliqi akuza Bashës dhe Kryemadhit

Publikuar

-

“Nuk jam i kënaqur me qëndrimet e opozitës”/ Maliqi akuza Bashës dhe Kryemadhit

Deputeti i opozitës në Parlament Lefter Maliqi ka kritikuar qëndrimin e opozitës se bashkuar  lidhur me qeverisjen e kryeministrit Edi Rama.

Sipas tij kreu demokrat Lulzim Basha dhe kryetarja e LSI Monika Kryemadhi duhej të ishte ngritur para Parlamentit me çadra për të kërkuar së pari ngritjen e Gjykatës Kushtetuese.

Sot dëgjova që po kërkohet edhe heqja e prostitucionit si vepër penale, të hiqet edhe përdorimi i lëndëve narkotike, çfarë do të thotë, për sa kohë i pari i vendit.

Nuk më duken ndonjë habi këto ndryshimet që kërkohen për përdorimin e drogës kur vetë është i akuzuar si përdorues i drogës. Keq më vjen, por unë kam pritur dhe pres një opozitë më të fortë. Unë nuk jam i kënaqur me opozitën pavarësisht se besoj në fitoren e padiskutueshme, për shkak edhe të zhgënjimit të socialistëve.

Opozita duhej të ishte ngritur se po të ishte ky në opozitë do ishte para parlamentit me çadra, edhe para qeverisë. Vetëm për një gjë, Gjykatën Kushtetuese. Vendi është pa Gjykatë Kushteuese. Çka do të thotë vendi është i mbaruar”, u shpreh Maliqi për Ora News.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Të kesh turp. Po mbron mafian”/ Frrok Çupi kapet keq me Çlirim Gjatën

Publikuar

-

Nga

Analistët Frrok Çupi dhe Çlirim Gjata janë përfshirë një një debat të ashpër në “Open” ku po flitet për përgjimet e antimafias italiane të publikuara nga mediat.

Debati nisi kur Gjata tha se në studio po mbrohet mafia.

Pjesë nga debati:

Gjata: E di çfarë po ndodh këtu? Këtu po dëgjojmë që po mbrohet mafia. Në këtë studio.

Ndreca: Çfarë thua? Kush po mbron mafian?

Gjata: Ja në këtë studi po dëgjojmë nga ju që po e mbroni.

Çupi: Tërhiqe atë që the, çfarë është kjo? Si mund të më akuzosh mua se mbroj mafian?! Mbroj unë mafian?

Gjata: Po.

LEXO EDHE:  Meta Kuvendin apo Kuvendi Metën?/ Balla: Presidenti sheh ëndrra me sy hapur

LEXO EDHE:  Kryemadhi zbulon “Kokën e Meduzës” së krimit të organizuar në Shqipëri

Çupi: Nuk thoni dot që mbroj mafian, se unë të hedh në gjyq.

Gjata: Po ja e thashë…

Çupi: Nuk e thua dot se të bëj të 99-at unë…

Gjata: Ja e thashë, ti po ti, di vetëm të ofendosh.

Çupi: Ose dil nga studio ose duhet të provosh që ne mborjmë mafian

Gjata: Po ju këtu po thoni që kjo është kot, këto janë llafe kot…

Çupi: Aty nuk ka ngjarje ju thoni…

Gjata: Ata janë mafioza, ju i mbroni, s’ke argument dhe ke vetëm fyerje.

Çupi: Këtu nuk ka asnjë fakt asnjë ngjarje.

Gjata: A janë mafiozë ata aty?

LEXO TE PLOTE

Politikë

U përmend në përgjimet e “Ndraghetas”/ Reagon Ilir Kulla: Me 180 milion euro blija gjithë Shqipërinë

Publikuar

-

Nga

U përmend në përgjimet e “Ndraghetas”/ Reagon Ilir Kulla: Me 180 milion euro blija gjithë Shqipërinë

Këshilltari i Presidentit Ilir Meta, Ilir Kulla, ka reaguar pas emri i tij u përmend në përgjimet e “Ndraghetas” e cila donte që të investonte në Shqipqri për të legalizuar paratë.

Kulla mohoi të ketë lidhje me shefin e antimafias, ndërsa tregoi lidhjen që kishte me ish-policin e Guardia di Finanza, Ercole D’Alessandro.

Në një mesazh dërguar gazetarit Blendi Fevziu, Kulla thotë se ai njeh gruan e D’Alessandros, Odetën, që sipas tij është mjeke në Shkodër, ndërsa pretendon se nuk e ka takuar shefin e antimafias.

LEXO EDHE:  Edmond Spaho akuza të forta ndaj kritikëve

LEXO EDHE:  Aleati “shpërthen” ndaj Bashës/ Mbajtëm 90 ditë çadrën, ti na le jashtë

Me 180 milion euro kesh blinim gjithë Shqipërinë, Prokurorinë dhe Parlamentin po të kishin ardhur. Odeta, gruaja e tij është nga Shkodra mjekja ime dhe ky është burri i vet. Sigurisht që shefin e antimafias s’do e takoja nëpërmjet këtij kapterri dhe shefi e antimafias nuk takohet në kafe tek Zogu i Zi. Odeta është mjeke e shkëlqyer, gastrohepatologe, zonjë grua dhe mjeke e shkëlqyer. As nuk e kam takuar shefin e antimafias”, theksoi ai./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Agron Duka kritikon Bashën dhe aleatët/ Përshpejtoni negociatat, lëshoni pe

Publikuar

-

Nga

Agron Duka kritikon Bashën dhe aleatët/ Përshpejtoni negociatat, lëshoni pe

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste Agron Duka, ka kritikuar mbrëmjen e sotme kryetarin e opozitës Lulzim Basha dhe aleatët e tij Shpëtim Idrizi dhe Fatmir Mediu.

Duka tha se Basha duhet të përshpejtojë negociatat me aleatët, ndërsa kërkoi që të gjithë të lëshojnë pe.

Duhet të përshpejtohet procesi i negociimit. A e ka fajin Fatmiri me Shpëtimin, a e ka Lul Basha unë nuk e di. Të dy palët duhet të lëshojnë, në mënyrë që sa më shpejt të jetë e mundur të marrin vendimin në favor të asaj kauze. Të heqim pak nga vetja, se po nuk hoqëm dy pare nga vetja, asnjëherë nuk arrihet”, theksoi ai në emisionin “Log”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE