Connect with Us

Makthi merr fund, Skënder Gega rikthehet në stërvitjen e Kukësit

Sport

Makthi merr fund, Skënder Gega rikthehet në stërvitjen e Kukësit

Publikuar

-

Kampionët si Skënder Gega, janë me të vërtetë të rrallë. Tekniku tropojan, arriti të mposhte me një kurajo të admirueshme, COVID-in, teksa ditën e djeshme la Turqinë, ku mori një kurim më të specializuar, teksa sot nuk ka humbur kohë për të qenë i pranishëm në seancën stërvitore të Kukësit.

Para se lojtarët të fillonin stërvitjen, Gega mblodhi skuadrën ku i falënderoi të gjithë  për punën e bërë përgjatë këtyre ditëve që nuk ka qenë i pranishëm. Siç e do tradita, pas çdo lajmi të bukur, Gega ka menduar edhe për ëmbëlsirat duke qerasur ekipin dhe pjesën tjetër të stafit teknik.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

LIVE| Vllaznia dhe Teuta në avantazh, shikoni rezultatet dhe golat në kohë reale (VIDEO)

Publikuar

-

Nga

Kukësi-Vllaznia dhe Teuta-Bylisi janë ndeshjet e programuara për sot në Superiore, për llogari të javës së 15-të. Të dyja këto përballje kanë nisur prej orës 18:00 dhe skuadrat pritëse duan tre pikët.

Verilindorët kanë humbur në tri sfidat e fundit dhe duan të reagojnë, kurse Vllaznia të ruajë të paktën diferencën me ndjekësit. Në Durrës Teuta e ka detyrim marrjen e pikëve të plota, por nga ana tjetër edhe Bylisi synon të mos mposhtet.

Kategoria Superiore – Java 15
Kukësi-Vllaznia 0-1

Shënues: A.Kalaja 58′


Teuta-Bylisi 1-0

Shënues: L. Vila 28′

28′ Lorenco Vila ndëshkon skuadrën e Bylisit. Sulmuesi i Teutës realizoi dhe durrsakët në festë.

Kanë nisur ndeshjet…

LEXO TE PLOTE

Sport

Ardit Hoxhaj zbulon ofertën e majme nga Turqia: Do kisha ikur pot të mos ishte…

Publikuar

-

Nga

Ardit Hoxhaj është kthyer në njeriun gol të Vllaznisë për këtë sezon. Futbollisti vlonjat kryeson listën e golashënuesëve në kampionat, ndërsa këtë ndeshje ndaj Kukësit do e ndjekë nga stoli për shkak të kartonit të kuq të marrë në takimin e fundit. Në tryezën e Vllaznisë ka pasur një ofertë zyrtare nga Turqia për të dhe konfirmimin e jep vetë lojtari për “Gol pas goli“ në “Supersport“.

Hoxhaj zbulon se oferta në drejtim të tij ishte mjaft e mirë nga ana financiare, por me kërkesën e sponsorit Xhaferi dhe me dëshirën e tij vendosi të qendrojë në Shkodër. Futbollisti 26-vjecar premton besnikëri për kuqeblutë, të cilët nuk dëshiron t’i braktinë në mes të sezonit, aq më tepër kur në lojë ka nisur të vihet edhe titulli kampion.

“Po, është e vërtetë. Kam pasur një ofertë zyrtare nga Boluspori. Ka qenë një ofertë shumë e mirë financiare për anën time personale. Por kam menduar që këtë projekt me Vllazninë ta dërgoj deri në fund. Kam marrë edhe mirëkuptimin e presindentit për këtë pjesë. Ai më ka kërkuar vetë që unë të rri deri në fund te Vllaznia. Dihet që sporti është biznes. Por nëse do të ishte vetëm biznes pa anën njerëzore unë tani do kisha ikur. I kisha mundësitë të largohesha nga Vllaznia me klauzolën që kisha në kontratë. Mund të kisha ikur që tani nga Vllaznia.

Kam rinovuar një kontratë të re me një klauzolë më të lartë se kjo tani. Por presidenti Xhaferi më ka dhënë premtimin që me cfarëdo oferte unë do të largohem në verë. Thjesht dëshira e tij ka qenë ta cojmë deri në fund këtë projekt dhe nuk doja të lija ekipin në baltë.

Natyrisht që tani te Vllaznia po e projektojnë edhe titullin kampion. Duke parë rezultatet e arritura, lojërat e bukura që kemi zhvilluar, kemi një distancë me ekipet e tjera dhe do e tentojmë titullin kampion deri në fund. Është dicka madhore për qytetin e Shkodrës. Nuk doja të largohesha në këtë lloj mënyre. Për momentin kam një ecuri të mirë dhe pse jo të vijë një ofertë më e mirë“, ka deklaruar Ardit Hoxhaj.

 

LEXO TE PLOTE

Sport

E BUJSHME/ Kukësi afron boshnjaku që ka luajtur në superligën serbe

Publikuar

-

Nga

Numan Kurdiç është lojtari që Kukësi ka afruar dhe do të jetë një opsion për verilindorët në pjesën e dytë të sezonit. Nga sa mësojmë pjesa e dokumentacioni është zgjidhur dhe mbetet vetëm të hedhë firmën mbi kontratë.

Ai këtë seozn ka luajtur në Superligën serbe me skuadrën e njohur të Novi Pazara, ndërsa me kuksianët ai synon që të luaj edhe më shumë, duke qenë se është vetëm 22 vjec, ndërsa duket se skuadra verilindore ka filluar që të plotësojë organikën, pasi ka pasur edhe largime.

Me shumë gjasa, brenda javës që vjen, skuadra do të marrë formë dhe do të ketë edhe 3-4 përforcime mjaft cilësore, me lojtarë që do të bëjnë diferencën edhe në Superiore, të paktën siç edhe deklarojnë drejtuesit e skuadrës kuksiane…

LEXO TE PLOTE