Connect with Us

Video/ Gjimshiti ndërhyrje për “karton të zi” në Champions

Sport

Video/ Gjimshiti ndërhyrje për “karton të zi” në Champions

Publikuar

-

Berat Gjimshiti vazhdon të jetë protagonist kryesor me Atalantën në Ligën e Kampioneve por këtë radhë ndaj Midtjylland, nuk ka qenë një nga ndeshjet më të mira të viteve të fundit. Mbrojtësi i përfaqësueses shqiptare, kombinoi ndërhyrje vendimtare me veprime që lanë shumë për të dëshiruar, duke u kthyer në një objekt kritikash gjatë dhe pas ndeshjes nga tifozët e tij.

Nëse në fillimin e ndeshjes me një ndërhyrje vendimtare ai shpëtoi një gol të sigurt që në minutën e 7, në minutën e 30, mbrojtësi i përfaqësueses mund të kishte mbyllur para kohe ndeshjen. Ai bëri një ndërhyrje shumë të rëndë ndaj Kaba, sulmuesit të Midtjylland dhe fillimisht u mendua se gjyqtari do ta ndëshkonte me karton të kuq.

Por për fatin e mire të Gjimshitit, i cili kërkoi menjëherë falje për ndërhyrjen e tij, kryesori nxori vetëm kartonin e verdhë, duke mos mbyllur para kohe ndeshjen e mbrojtësit pas këtij faulli të rrezikshëm.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Surpriza e madhe/ Klubi i ligës së tretë eliminon Real Madridin nga Copa del Rey

Publikuar

-

Nga

Alcoyano, klub i ligës së tretë spanjolle ka arritur që të eliminojë Real Madridin pas fitores 2-1 në vazhdime.

Juanan Casanova në minutën e 115-të realizoi golin i cili ka dërguar klubin e Alcoyanos në 1/8-tën e Copa del Rey.

Zinedine Zidane pushoi për këtë ndeshje disa lojtarë kyçë, mirëpo edhe inkuadrimi i Karim Benzemas dhe Eden Hazard nuk ndikuan.

Edhe pse për më shumë se 10 minuta skuadra e Alcoyanos luajti pa një lojtar pasi Lopez mori kartonin e dytë të verdhë dhe u përjashtua nga ndeshja, në fund arritën që të fitojnë sfidën.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi fiton Superkupën e Italisë

Publikuar

-

Nga

Juventus ka arritur që ta mposhtë klubin e Napolit me rezultat minimal 2-0 pas golave të Cristiano Ronaldo dhe Alvaro Morata.

Pjesa e parë u mbyll 0-0 me të dyja skuadrat duke kërkuar golin dhe ishte një pjesë e barabartë

Në pjesën e dytë, Ronaldo 64’ shënoi golin e parë në ndeshje. Në anën tjetër, Lorenzo Insine ka humbur penalltinë në minutën e 80-të.

Epilogun përfundimtar kësaj ndeshje ia dha Alvaro Morata duke shënuar në minutën e 90-të.

Ky është trofeu i parë për Andrea Pirlon si trajner, ndërsa i nënti i Super Kupës së Italisë për Juventusin.

LEXO TE PLOTE

Sport

Me Tiranën për 1 vit e gjysmë, sulmuesi finlandez mbërrin në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i ri i Tiranës, Tim Vairinen mbërriti sot në Shqipëri. 27-vjeçari finlandez, i cili ka firmosur kontratë 1.5 vjeçare u prit nga drejtori i klubit bardheblu Tefik Osmani. Tirana njofton se ish-futbollisti i Helsinkit është akomoduar nga stafi i Tiranës.

Vairinen do t’u bashkohet në stërvitje kampionëve në fuqi të Shqipërisë pas derbit të nesërm me Partizanin. Vairinen konsiderohet një përforcim i rëndësishëm për Tiranën.

NJOFTIMI I TIRANËS

Tim Väyrynen mbërriti këtë pasdite në Tiranë. Shtatlarti u prit në aeroportin e Rinasit nga stafi i ekipit nga ku u dërgua më pas të akomodohej. Lojtari është tashmë i gatshëm për t’u vënë menjëherë nën urdhërat e trajnerit Dede. Pas ndeshjes së nesërme ai pritet t’i bashkohet skuadrës në stërvitje për t’u përgatitur për sfidën e rradhës. #welcome

LEXO TE PLOTE