Connect with Us

Poketino mund të ulet në stolin e Real Madridit

La Liga

Poketino mund të ulet në stolin e Real Madridit

Publikuar

-

Ish-trajneri i Totenhemit Mauricio Poketino është tekniku më i kuotuar për të pasuar Zinedin Zidanin në stolin e Realit. Ky i fundit ndodhet në fije të perit pas humbjes së djeshme në Ligën e Kampioneve 2-0 në Ukrainë me Shahtjor Donetskun.

Në Spanjë tashmë emri i Poketinos po përflitet shumë në orët e fundit, ndërsa kujtojmë që argjentiasi pëlqehet shumë nga tifozët e “Los Blancos”. Madje, në të kaluarën, ai ka qenë i preferuari i presidentit të Realit Florentino Perez për të stërvitur skuadrën.

Megjithatë, do të shikohet në ditët e ardhshme se çfarë do të ndodhë “Santiago Bernabeu” pasi skuadra nuk po arrin do të sigurojë vazhdimësinë e rezultateve pozitive.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Barcelona nuk zhgënjen, fiton ndaj Elçes dhe ngjiten në vendin e tretë

Publikuar

-

Nga

Barcelona nuk di të ndalet, ku merr suksesin e 4 rradhazi në La Liga-n spanjolle.

Skuadra e drejtuar nga Ronald Kuman realizoi dy herë përballë skuadrës së Elçes në transfertë, duke e mposhtur 0-2 me anë të golave të Frenki De Jong në minutën e 39′ dhe 21-vjeçarit spanjoll, Rikard Puig në minutën e 89′.

Katalanasit me këtë triumf ngjiten në vendin e 3 në kuotën e 37 pikëve, ndërsa Elçe në vendin e parafundit me 17 pikë të grumbulluara.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Tragjedi në Spanjë, humbin jetën katër lojtarë dhe presidenti i ekipit

Publikuar

-

Nga

Sot ka ndodhur një tragjedi te skuadra spanjolle e Palmas.

Aeroplani në të cilin ishte skuadra është përplasur dhe si pasojë kanë ndërruar jetë presidenti së bashku me katër lojtarë.

Media e njohur Sportmediaset shkruan se lojtarët dhe presidenti kanë ndërruar jetë, derisa ende s’ka komunikatë zyrtare nga klubi.

“Përplaset aeroplani, katër lojtarë të vdekur dhe presidenti i Palmas”, shkruhet në artikullin e kësaj media të njohur.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Zinedine Zidane infektohet me COVID-19

Publikuar

-

Nga

Real Madrid përmes një komunikate për shtyp ka njoftuar se Zinedine Zidane është infektuar me COVID-19.

Një ditë përpara ndeshjes ndaj Alaves të vlefshme për La Liga, ka njoftuar se do të jenë pa trajnerin e tyre.

Ndihmës trajneri i Los Blancos, Bettoni, ka dal në konferencën për media që ishte paraparë të mbahej sot nga Zidane.

Ai njoftoi se Zidane është në vet-izolim dhe është duke u ndjerë mirë.

LEXO TE PLOTE