Connect with Us

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë kjo ditë e mërkurë për të gjitha shenjat

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë kjo ditë e mërkurë për të gjitha shenjat

Publikuar

-

Horoskopi i fundjavës sipas Paolo Fox/ Zbuloni surprizat e Ditës së Shën Valentinit

Dashi

Këtë të Mërkurë ju mendoni se ka tensione për t’u zgjidhur. Kushtojini vëmendje veçanërisht nëse ka të kaluar ose situata që nuk i keni sqaruar në të kaluarën, sepse për disa javë gjithçka do të fillojë të lëvizë në një nivel astrologjik, por ajo që ka lindur deri më tani duhet rregulluar! Kjo është arsyeja pse duhet të kemi kujdes edhe nga polemikat.

Demi

Këto ditë ndjeni se diçka po mungon në dashuri! Është e qartë se kjo varet nga rrethanat: nëse një histori ka lindur kohët e fundit nuk jeni i bindur ose keni të bëni me një person të largët. Nëse keni një histori për një kohë të gjatë, megjithatë, ka momente të distancës fizike ose mendore që peshojnë. Dhe përsëri, nëse jeni beqar duket se dëshironi edhe disa mundësi. 2021 do të jetë një vit në të cilin duhet të heqësh dorë nga diçka që nuk vlen më dhe të “pastrosh” jetën tënde.

Binjakët

Të mërkurën dhe të enjten, janë ditë më të fytshme pësa i përket parave. Ndoshta ky është pikërisht problemi: ky kundërshtim i Mërkurit tregon një situatë nga pikëpamja ekonomike dhe praktike ende te papërcaktuar! Sidoqoftë, pritet një 2021 i rëndësishëm dhe atëherë mund të mendoni se doni ta filloni nga e para. Në çdo rast, suksesi nuk mungon dhe ndër të tjera kjo ditë arrin të zgjidhë edhe disa probleme të vogla personale. Mos harroni se dashuria është gjithmonë e rëndësishme në jetën tuaj, edhe nëse ka parasysh të tjera tani. Nëse ka mungesë parash në çifte të martuar ose bashkëjetues, është normale që ekziston ndonjë dyshim!

Gaforrja

Kur jeni të dashuruar, kur ndjeni se jeta po ju buzëqesh, futni optimizëm te njerëzit përreth jush! Në të njëjtën kohë, kur gjërat nuk po shkojnë mirë, atëherë edhe njerëzit përreth jush vuajnë, sepse nuk jeni gjithmonë në gjendje të shprehni atë që dëshironi. Dallimi midis këtyre muajve të fundit të vitit 2020 dhe 2021 qëndron pikërisht në faktin se më në fund do të jeni në gjendje të jeni vetvetja. Kjo ditë e mërkurë flet për një situatë astrologjike mjaft tërheqëse: mos harroni se Afërdita është e favorshme për dashurinë. Emocionet në progres.

Luani

Në këto ditë nuk ka nevojë të kërkoni premtime për jetën: ju jeni aq të përqendruar në çështjet ekonomike dhe në punë saqë gjithçka tjetër zë vendin e dytë! Kjo Venus në kundërshtim flet mbi të gjitha çështjet familjare, mosmarrëveshjet nuk kanë mbaruar. Pavarësisht nga momentet serioze që po përjetojmë të gjithë, ky mund të jetë një muaj që jep diçka në një nivel praktik sipas horoskopit Paolo Fox. Disa kompensime mund të arrijnë deri në fund të Dhjetorit.

Virgjëresha

Ju jeni shumë i hutuar, i lodhur: kini kujdes që ky 2020 është gjithmonë një vit i rëndësishëm, do të jetë gjithashtu në 2021, ka edhe nga ata që kanë bërë hapa përpara dhe janë hequr qafe nga një barrë, por keni ndjerë një agjitacion të fortë që nga e hëna . Dhe kur ndjeni këtë agjitacion të madh, duhet të përpiqeni të flisni, të lëshoni avull , por meqenëse jeni një person që shpesh përpiqeni të shmangni argumentet, polemikat dhe thashethemet, mund të mbeteni me një ankth të madh të pashprehur brenda jush. Çfarë të bëni për të liruar veten? Ndoshta një shëtitje e thjeshtë, pak sport, përpiquni të argëtoheni: natyrisht, është e rëndësishme të përballeni me probleme, por ka edhe ditë si kjo kur duhet t’i jepni më shumë hapësirë ​​buzëqeshjes!

Peshorja

Ju keni një dëshirë të madhe për të hequr qafe një të kaluar që peshon! Shpesh kjo e kaluar mund të përfaqësohet nga njerëz të paqartë dhe situata pune. Nëse keni një punë që ju intereson, kini kujdes nga njerëzit që mund të jenë duke vozitur kundër jush. Është sikur nuk i besoni aspak gjykimeve të një personi të caktuar ndaj jush. Kini kujdes nga ata që buzëqeshin dhe pastaj kur ktheni shpinën ata sillen ndryshe. Me pak fjalë, ka situata të paqarta dhe sot i nxjerr në pah ato. Humori juaj mund të ndikohet nga diçka e gabuar!

LEXO EDHE:  Puna në fokus/ Çfarë kanë rezervuar yjet për ju sot

Akrepi

Ju nuk keni pse të hiqni dorë nga dashuria edhe sepse është pak si erëzat e jetës! Venusi është i favorshëm dhe kjo është një ditë që lind edhe me një Hënë të mirë. Kjo është një kohë kur, megjithatë, nuk mund të dilni nga polemikat që mund të jenë të një lloji të njohur, ekonomik. Dhe nga ky këndvështrim ju po përpiqeni të qëndroni të qetë për të mos u zemëruar! 2021 do të sjellë një mbyllje: disa gjëra nuk do të mund të vazhdojnë më në të njëjtën mënyrë!

Shigjetari

Ju jeni shumë i fortë, edhe sepse Dielli ka hyrë në shenjën tuaj : është koha për ditëlindje, është gjithashtu koha për të rivlerësuar Merkurin dhe Marsin që janë në aspekt të mirë, dhe përfaqësojnë veprimin mendor, idenë, ndërtimin, thirrjen dhe disponueshmëria! Pra, kur je i disponueshëm dhe optimist për jetën, fati ndihmon automatikisht! Këto ditë do të jetë shumë e vështirë për një projekt që të mos rifillojë: ka edhe mundësi të mira për të ardhmen, emocione, dashuri, gjithçka mund të rilindë. Mund të keni probleme vetëm nëse keni një histori prej vitesh që nuk funksionon më, sepse mund të jeni duke përjetuar një dëshirë tjetër paralelisht.

Bricjapi

Kjo ditë e mërkurë lë pak për të dëshiruar sepse Hëna është e kundërt. Për disa prej jush, 2020 ishte ende një vit i suksesshëm. Ky është një vit që ju ka lejuar të pjekni disa gjëra që keni bërë më parë, por tani nuk doni të bëni. Sigurisht, kjo gjithmonë varet nga burimet personale, por në këtë fund të vitit 2020 ju prapë mund të keni diçka. Në këtë të Mërkurë keni pak fytyrë të gjatë.

Ujori

Ky është një moment disi i veçantë, i hutuar. Me Marsin, Diellin dhe Merkurin aktiv, ka shumë ide, ka shumë konfuzion, por mbi të gjitha një siguri: së shpejti gjërat do të ndryshojnë! Ju nuk doni të vazhdoni situata të caktuara në të njëjtën mënyrë: nëse prej vitesh keni përsëritur një situatë të caktuar, madje edhe të një lloji pune apo dashurie, ose ndryshoni në dysh ose ndryshoni vetëm! Aspekti inovativ dhe revolucionar i këtyre planetëve është i pabesueshëm. Ju gjithashtu mund të filloni nga gjëra të vogla: të ndryshoni mobilje, të ndryshoni shtëpi, deri në gjëra më të rëndësishme, të ndryshoni strukturën e jetës tuaj, punën, detyrat, ndërrimet.

Peshqit

Ju duhet të sqaroni çështjet e dashurisë : për fat të mirë kjo ditë arrin të japë ca grintë, edhe sepse nuk mund të mendoni gjithmonë për gjithçka që nuk funksionon! Ju nuk jeni një person që dini të jetoni sipërfaqësisht, por ndonjëherë duhet të jeni pak më fatalist. Sidomos në këtë fundjavë të ardhshme, horoskopi Paolo Fox ju këshillon të vazhdoni atë që ju pëlqen pa shumë probleme. Nëse duhet të bëni një zgjedhje të dashurisë, nëse ndoshta mendoni se nuk do të kapërceni një problem, mos u dekurajoni sepse horoskopi juaj po rritet dhe gjithashtu ju lejon të heqni qafe shumë ngarkesa të panevojshme, madje edhe për të kryer projekte të reja. Përgjigjet e para do të arrijnë nga gjysma e dytë e dhjetorit./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 18 shtator 2021

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme

Dashi

Hëna është në anën tuaj këtë të shtunë dhe në dashuri ju mund ti krijoni mundësinë vetes për të kërkuar diçka prej tij! Në punë, nëse jeni krijues tani do të bëni një zgjedhje shumë të rëndësishme dhe ajo do të mirëpritet.

Demi

Nuk jeni në gjendje të merrni një vendim për t’i parë gjërat ndryshe, të iknit nga kjo situatë ku jeni futur. E kjo po ndodh, edhe pse jeni gjithnjë e më të bindur se partneri ju ka lënduar. Në punë, jeni të lodhur, doni të ndryshoni, por për fat të keq Saturni është kundër: më mirë të mos nxitoni.

Binjakët

Në dashuri, këtë të shtunë 18, përpiquni të flisni, t’i sqaroni gjërat dhe kështu, të përfitoni nga kjo ditë. Në punë, përpiquni të kurseni disa parà edhe pse ajo që shihet është se periudha në vazhdim, për fatin tuaj të mirë, është pozitive.

Gaforrja

Këtë të shtunë mund të kapërceni disa probleme, por nga e diela, gjithçka në dashuri do të shkojë mirë. Në punë, mendoni me kujdes për propozimet e reja që vërtiten.

Luani

Hëna duket ende të mos jetë në krahun tuaj, ndaj, sidomos në dashuri është më mirë të qëndroni të qetë. Në punë, ata që kanë ndryshuar një vend pune, tani mund të përjetojnë disa momente pendimi!

Virgjëresha

Në dashuri, mos filloni diskutime që janë të vështira për t’u menaxhuar, kjo edhe për faktin se në mbrëmje mund të shfaqet një moment tensioni. Në punë, keni shumë ide, por përpiquni të merrni pak kohë për veten tuaj! Fundja jeta nuk është vetëm punë.

LEXO EDHE:  E kanë të pamundur të tradhtojnë/ Këto janë shenjat më besnike në dashuri

LEXO EDHE:  Vdesin për thashetheme/ 2 shenjat më llafazane të horoskopitPeshorja

E shtunë pozitive për ndjenjat, përfitoni nga takimet e reja sepse ato mund të bëhen të rëndësishme në të ardhmen. Në punë, ka nga ata që kanë nevojë për një revolucion, veçanërisht nga pikëpamja ekonomike! E thënë shkoqur: Ka një punë tjetër me më shumë lekë? Suluni!

Akrepi

Më mirë të mos e teproni sjelljen tuaj. Mjaft më kaq shumë kërkues. Sepse Venusi vërtet mbron ndjenjat, por kaq shumë posedimi nuk ka se ç’t’ju bëjë. Në punë, kjo është një periudhë më e mirë për njerëzit e vetëpunësuar!

Shigjetari

Hëna është në anën tuaj dhe nëse ju duhet të flisni me disa që janë përreth jush, mos vononi, më mirë bisedoni këtë të shtunë. Në punë, kini kujdes nga ata që ju kanë kthyer shpinën, veçanërisht nëse jeni i vetëpunësuar!

Bricjapi

Marrëdhëniet, dalëngadalë po qetësohen, tani ato janë më të lehta për t’u menaxhuar. Në punë, mund të lodheni sepse po bëni gjëra që u përkasin të tjerëve! Por secili duhet të bëjë punën e vet, ndaj mendojeni pak.

Ujori

Hëna është ende në anën tuaj, por mund të ndiheni më nervozë se zakonisht. Në punë, nëse filloni një punë të re, shumë njerëz nuk do të besojnë në potencialin tuaj. Qentë le të lehin, karvani le të ecë përpara.

Peshqit

E shtunë e përkryer për të bërë takime të reja, me Hënën dhe Venusin tani në anën tuaj. Në punë, diçka nuk po shkon ashtu siç dëshironi: A jeni gati për një konfrontim me kolegët ose me shefin?

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 17 shtator 2021

Publikuar

-

Nga

cna horoskopi

Dashi

Ju mund të jeni shqetësuar për paratë kohët e fundit. Sot një anëtar i familjes mund të bëjë një shpenzim që ju e shihni si të panevojshëm dhe të papërgjegjshëm. Para se të zemëroheni, dijeni se gjithçka mund të mos jetë ashtu siç duket! Nëse e shikoni situatën në mënyrë objektive, do kuptoni se nuk jeni në gjendje të rëndë financiare.

Demi

Sot mund ta shihni të nevojshme të refuzoni një ftesë për një takim shoqëror. Miku juaj ndoshta është i mbingarkuar dhe i prirur për të reaguar me nervozizëm për pothuajse çdo situatë. Qetësohuni pak. Shpjegojani gjërat mikut tuaj dhe më pas propozoni që të mblidheni së bashku në një kohë tjetër. Kjo është gjithçka që mund të bësh tani.

Binjakët

Keni bërë shumë shëtitje kohët e fundit? Nëse është kështu, këmbët tuaja mund të jenë të lodhura. Kjo mund të ndikojë ndjeshëm në nivelin tuaj të energjisë, për të mos përmendur aftësinë tuaj për të kryer ndonjë punë. Qëndroni larg çdo zënke! Relaksohuni në një banjë të nxehtë sonte.

Gaforrja

Ju mund të ndiheni të lënë pas dore dhe të padëshiruar duke menduar se shoku juaj po e bën këtë për t’ju lënduar. Kjo ndoshta nuk është e vërtetë. Ju mund të ndiheni mjaft keq për shkak të një kolapsi të fundit në vendin tuaj të punës. Shihni këtë si një mundësi, jo një tragjedi.

 

Luani

Dikush po përpiqet t’ju bindë të hidheni në trenin e tij ose të saj. Përdorni kujdes këtu. Ajo që është e mirë për atë person nuk është domosdoshmërisht e mirë për ju. Ky person ka një entuziazëm të madh për situatën e tij ose të saj, por kjo nuk do të thotë që ju duhet të ndiheni njësoj.

 

Virgjëresha

Tani është koha për të bërë diçka me besim të madh. Ose ndiqeni këtë ide me gjithçka që keni, ose hiqni dorë menjeherë. Një telefonatë e zemëruar nga dikush që jeton larg mund të të kapë sot në befasi, Jepini këtij personi kohë për t’u qetësuar para se të përpiqeni t’i rregulloni gjërat.

LEXO EDHE:  Respekt, dashuri dhe besim/ Çiftet ideale sipas shenjës së horoskopit

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 8 prill 2021Peshorja

Sot mund të kaloni shumë kohë duke kërkuar një objekt të humbur. Ky artikull mund të ketë vetëm vlerë sentimentale. Sidoqoftë, është e rëndësishme për ju që ta gjeni. Kjo nuk është një ditë e mirë për të kërkuar. Ajo që kërkoni është ndoshta aty pranë dhe thjesht e fshehur në një farë mënyre.

Akrepi

Një grindje e vogël mund të ndodhë me një partner dashurie, ndoshta për diçka që duket e parëndësishme. Shkoni në një stërvitje ose shëtitje të shpejtë për të kthjelluar, për të marrë endorfinat dhe për të parë situatën në mënyrë më objektive. Pastaj telefononi mikun tuaj dhe zgjidheni.

Shigjetari

Stresi i tepërt nga puna mund të rrisë nervozizmin tuaj sot. Mos u nxehni aq shumë sa të imagjinoni tradhtarë pas çdo dere. Punoni vetëm nëse mundeni, dhe bëni një shëtitje për t’u qetësuar. Kjo do t’ju vendosë në një kornizë më të mirë mendore dhe një hapësirë më të relaksuar.

Bricjapi

Grindjet mund të shpërthejnë midis anëtarëve të grupit tuaj shoqëror. Ju mund të pyesni se cila është çështja e madhe pasi ajo për të cilën ata po diskutojnë duket e parëndësishme. Me sa duket është e rëndësishme për ta! Përpiquni t’i nxirrni miqtë tuaj nga kaosi i tyre emocional dhe shikojeni temën në mënyrë më objektive.

Ujori

Dikush mund të anashkalojë përgjegjësitë sot, duke bërë që detyrat shtesë të bien mbi të gjithë të tjerët, përfshirë edhe ju. Kjo mund të ngjallë zemërim dhe pakënaqësi dhe padyshim që do të shkaktojë më shumë stres. Delegoni detyrat nëse mundeni. Vendosni tuajat sipas rendit të urgjencës dhe pastaj merrni ato një nga një ngadalë dhe me kujdes.

Peshqit

Nëse keni planifikuar të niseni së shpejti për një udhëtim, bëni një listë të asaj që duhet të bëni paraprakisht dhe kontrolloni secilën detyrë ndërsa e përfundoni. Përndryshe ju mund të përfshiheni nga paniku në minutën e fundit sepse keni harruar diçka të rëndësishme. Qëndroni të qetë edhe nëse duket e pamundur.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 16 shtator 2021

Publikuar

-

Nga

cna horoskopi

Dashi

Ju do të merrni një propozim shumë interesant sot. Partneri juaj mund t’ju befasojë papritur duke dashur të bëjë marrëdhënien më të thellë dhe më të fortë. Dikush do të sjellë fat për ju për tre javët e ardhshme. Pavarësisht nga uljet dhe ngritjet e përditshme, sot shënon fillimin e një cikli shumë pozitiv tre javor për ju, në të cilin do të lulëzoni.

Demi

Ti je pjesa e munguar e enigmës sot. Si rezultat, njerëzit do të shikojnë tek ju për përgjigje. Lajmi i mirë është se do t’i keni gati. Beso ne vetvete. Informacioni dhe idetë e reja mund të fluturojnë përreth dhe ju mund të thirreni për t’i kuptuar të gjitha. Mos kini frikë të gaboni. Kjo mund të jetë saktësisht përgjigja e nevojshme.

Binjakët

Mund të hasni telashe nëse depërtoni shumë thellë sot. Mbani gjërat të lehta dhe energjike nëse mundeni. Ironikisht, sa më shumë të shtyni për të bërë diçka, aq më shumë pengesa jeni të prirur të hasni. Gjërat do të rrjedhin lehtë nëse jeni të gatshëm t’i lejoni ato.

Gaforrja

Kjo është një kohë e mirë për të përqafuar dhe shprehur ëndrrat tuaja. Shkruajini ato, flisni me të tjerët dhe largojeni ngarkesën tuaj. Komunikimi dhe informacioni janë elementët kryesorë sot. Gjërat mund të lëvizin shpejt, kështu që qëndroni vigjilent dhe të sintonizuar me energjinë që gumëzhon përreth jush.

Luani

Ndaloni planifikimin dhe hyni në veprim. Mund të ketë presion për të lënë rutinën tuaj normale dhe për të bërë diçka sipas dëshirës. Edhe pse kjo mund të mos jetë mënyra juaj e zakonshme për të bërë gjëra, sigurisht që nuk është një arsye për të mos i bërë. Lëreni mendjen tuaj të eksplorojë fusha të reja.

Virgjëresha

Përgjigja për ju sot është “po”. Eksploroni, shtrini dorën dhe zgjeroni mendjen tuaj në skajet më të largëta të botës tuaj dhe më gjerë. Mos e kufizoni veten në të menduarit linear. Informacioni që merrni duhet të jetë jashtëzakonisht i dobishëm në ndjekjen e ëndrrave tuaja më interesante.Peshorja

Sot duhet të ndërmerrni veprime në zonat ku zakonisht heshtni. Sa më shumë që eksploroni mendjen tuaj, aq më të sigurt do të ndiheni në realitetin tuaj të jashtëm. Jini të sigurt për ëndrrat tuaja. Kjo është një ditë për t’u lidhur me të tjerët. Ju keni gjithçka që ju nevojitet për të bërë që të gjitha të fillojnë të punojnë për ju.

LEXO EDHE:  Vdesin për thashetheme/ 2 shenjat më llafazane të horoskopit

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 8 prill 2021

Akrepi

Sot do të ndjeni nevojën për liri. Ju keni shumë ide dhe projekte që do të donit t’i provonit vetëm, dhe vërtet mund t’i bëni me pak hapësirë. Nuk ka nevojë të krijoni ndjenja të këqija mes jush dhe të dashurit tuaj. Thjesht shpjegoni se koha e kaluar vetëm tani do të thotë që ju të shijoni shoqërinë e njëri -tjetrit shumë më vonë.

Shigjetari

Sot partneri juaj mund të ketë një dëshirë për t’ju çuar diku krejt ndryshe. Të dy doni të eksperimentoni me ide të reja. Kjo do t’ju bëjë shumë mirë, veçanërisht nëse ditët tuaja kanë qëtë mërzitshme. Ju mund të zbuloni se kjo sjell një aspekt krejt të ri të marrëdhënies tuaj dhe ju afron më shumë së bashku.

Bricjapi

Kjo ditë sjell dëshirën për të eksperimentuar me partneritetin tuaj. Ju mund të keni rënë në një rutinë, por tani është shansi për të bërë diçka krejtësisht të ndryshme. Çfarëdo që të përfshijë kjo, ajo do t’ju japë një rritje të re të energjisë krijuese dhe gjithashtu do t’ju afrojë së bashku duke eksploruar dimensione të reja të marrëdhënies.

Ujori

Sot do të bashkëveproni me njerëz të rinj, dhe gjithashtu do të shijoni kontaktet e shumta të reja që krijoni. Një nga këto ndërveprime mund të përfshijë gjithashtu një fytyrë nga e kaluara, dikush për të cilin dikur kujdeseshit dhe më pas e harroni me kalimin e kohës. Ajo që do të ndodhë mund t’ju befasojë plotësisht.

Peshqit

Lini pak vend për komunikime të gjata me miqtë e mire. Kjo është një ditë e rëndësishme për të treguar veten tek njerëzit që doni. Bota është skena juaj, prandaj luani rolin që ju pëlqen më shumë. Ju do të duhet të riorganizoni orarin tuaj në mënyrë që të përshtateni me gjithçka që ju nevojitet.

LEXO TE PLOTE