Connect with Us

E PAPRITUR/ I infektuar me ‘COVID’, Etrit Berisha dërgohet në spital

Seria A

E PAPRITUR/ I infektuar me ‘COVID’, Etrit Berisha dërgohet në spital

Publikuar

-

Portieri i Shqipërisë Etrit Berisha është dërguar në orët e fundit në klinikë.

Gardiani i SPAL-it dhe kombëtares është infektuar nga koronavirusi, ndërsa klubi italian raporton se 31-vjeçari është dërguar në klinikën e Konas.

Në njoftimin e klubit të Serisë B nuk thuhet se cila është gjendja shëndetësore e portierit.

Pas ndeshjes me Bjellorusinë, Berisha nuk ka luajtur me SPAL-in në 3 ndeshjet e fundit. Ai rezultoi pozitiv me ‘COVID’ në 27 nëntor.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Humbja turpëruese ndaj Atalantës, Ibra i surprizon të gjithë me deklaratën

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Milanit, Zllatan Ibrahimoviç, analizoi disfatën 0-3 në shtëpi ndaj Atalantës. Në prononcimin pas ndeshjes për mikrofonin e “Sky Sport”, suedezi deklaroi:

“Sot kanë munguar shumë gjëra. Tani është e rëndësishme të rikuperojmë dhe të presim ndeshjen e ardhshme. Skuadra është pak e brishtë sepse mungojnë 4-5 titullarë dhe luajnë lojtarë që nuk kanë shumë eksperiencë dhe shumë ndeshje në Serinë A. Por ky nuk mund të jetë një justifikim, jemi të parët”.

Jeni kampionë dimri.

“Nuk vlen për asgjë”.

 Si do t’ia përmirësoni humorin skuadrës?

“Kemi një ndeshje tjetër pas disa ditësh dhe kemi mundësinë të bëjmë më mirë se sot, sigurisht. Tani duhet të përgatitemi mirë”.

Do të pëlqente të luaje me Iliçiç?

“Kur i jep kohën, ai e ka shumë të lehtë të luajë. Sot kishte shumë kohë me topin në këmbë dhe ka bërë një ndeshje të madhe, mund të kishte bërë më shumë gola, ka qenë më i sjellshëm se duhet”.

Çfarë i ke thënë Manxukiçit?

“Nuk është një njeri që flet shumë, duket. Kam provuar t’i jap mirëseardhjen në sllavisht, italisht, por kur Pioli e ka ftuar t’i thotë diçka skuadrës, ai ka refuzuar. Është një person shumë serioz, i përqendruar, dhe do hapësirën e tij”.

Një përshëndetje për Konten?

“Përshëndetje Antonio. Shihemi të martën”.

LEXO TE PLOTE

Seria A

VIDEO/ Interi zhgënjen ndaj Udinezes, zikaltërit e Kontes i bëjnë “dhuratë” vendin e parë… Milanit

Publikuar

-

Nga

Interi nuk ka shkuar më shumë se barazimi 0-0 me Udinezen. Edhe pse zikaltërit erdhën të karikuar pas fitores së bujshme 2-0 ndaj Juventusit javën e kaluar, sot ndaj vendasve, ekipi i Kontes nuk arriti të marrë maksimumin e pikëve në këtë sfidë.

Lautaro Martinez shkundi rrjetën në minutën e tetë, por u detyrua ta ndërpriste festën teksa arbitri e anulloi golin për pozicion jashtë loje. Të gjitha përpjekjet për të shënuar rezultuan të kota teksa Interi nuk arriti ta shkundë rrjetën. Tekniku Antonio Konte u penalizua me karton të kuq për protesta ndaj arbitrit Fabio Mareska.

Në këtë mënyrë, Interi humbi mundësinë e mirë për të barazuar Milanin me pikë teksa kuqezinjtë u mposhtën 0-3 nga Atalanta në “San Siro”.

FT| UDINEZE-INTER 0-0

 

LEXO TE PLOTE

Seria A

VIDEO/ Gjimshiti “izolon” Ibrën, Atalanta triumfon me spektakël ndaj kryesuesve të Milanit

Publikuar

-

Nga

Zhgënjim total i Milanit! Kuqezinjtë e Stefano Piolit, janë shkërmoqur me rezultatin 0-3 në “San Siro” nga Atalanta e Berat Gjimshitit, në një ndeshje totalisht për t’u harruar për 7 herë fituesit e Champions-it.

Romero hapi serinë e golave në minutën e 26-të, me një gjuajtje të saktë me kokë brenda zonës. Për të dyfishuar shifrat mendoi Iliçiç në të 53-tën nga pika e bardhë e penalltisë, ndërkohë që Zapata, vulosi shifrat në 0-3.

Pavarësisht disfatës së rëndëi, Milani e mbylli fazën e parë si kampion dimri, duke përfituar kështu nga barazimi në transfertë i Interit ndaj Udinezës. Kuqezinjtë kryesojnë me 43 pikë, dy më shumë se “kushurinjtë” zikaltër.

Ndërkohë për sa i përket mbrojtësit të Kombëtares, Berat Gjimshiti, ai ishte një nga më të mirë, në fushë, duke izoluar totalisht Ibrën. Për sa i përket statistikave, ato janë me të vërtet të frikshme, 1 me 10 gjuajtjet në portë për të besuarit e Gasperinit.

LEXO TE PLOTE