Connect with Us

Dalin detaje të reja nga atentati në Vlorë/ Viktimës i zunë pritë, ja ku u fshehën ku u fshehën

Kronika

Dalin detaje të reja nga atentati në Vlorë/ Viktimës i zunë pritë, ja ku u fshehën ku u fshehën

Publikuar

-

Dalin detaje të reja nga atentati në Vlorë/ Viktimës i zunë pritë, ja ku u fshehën ku u fshehën

Dalin detaje të reja nga atentati që iu bë mbrëmjen e djeshme 27-vjeçarit në Orikum të Vlorës.

Deri më tani referuar burimeve policore bën me dije se autorët i kanë zënë pritë të riut dhe ishin të sigurit që do të kalonte në këtë rrugë. Ata madje janë fshehur pas pemëve për të vënë në zbatim planin e tyre.

Në drejtim të mjetit të Benjamin Boshanit janë derdhur 15 plumba kallashnikovi, ndërsa 8 prej tyre e kanë goditur në trup duke i shkaktuar vdekjen e menjëhershme.

Mësohet se i riu kishte ndërruar jetë në momentin që një banor i zonës e pikasi brenda makinës së tij.

LEXO EDHE:  Vrasja e Azem Hajdarit/ Artan Hoxha: Ja pse Berisha vendosi të flasë tani

Deri më tani policia ka shoqëruar 7 persona të dyshuar për ngjarjen, ndërsa ende nuk dihet cilët janë autorët. Pista kryesore e hetimeve mbetet ajo e larjes së hesapeve për pazare droge, duke u nisur edhe nga fakti që i riu kishte bërë burg në Itali për trafik të lëndëve narkotike./CNA.al.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Misteri i zhdukjes së italianit/ Koka ngre dyshime, pse zgjodhi aksin e vjetër

Publikuar

-

Nga

Misteri i zhdukjes së italianit/ Koka ngre dyshime, pse zgjodhi aksin e vjetër

Gazetari Spartak Koka ka ngritur dyshime për misterin e zhdukjes se shtetasit Italian Davide Peccorelli.

Koka tha se gjetja e mbetjeve kockore brenda një automjeti të djegur më 6 janar në aksin Reps-Gjegjan, mund të ketë lidhje pikërisht me këtë shtetas.

Gazetari Koka, zbuloi gjithashtu se italini Peccorelli bashkëjetonte me një grua nga Vlora me të cilën kishte edhe një fëmijë 2 vjeç.

Koka tha se mbetjet kockore janë gjetur pas 6 orësh, nga një kqyrje më e detajuar e mjetit.

LEXO EDHE:  Transportonte klandestinë kundrejt fitimit/ Arrestohet 26-vjeçari, ndalohet dhe bashkëpunëtori i tij

LEXO EDHE:  Atentati në Durrës/ Sandër Lleshi merr vendimin qesharak

“Në  të dhënat që kam marr nga policia e Shkodrës, vetëm 5% e trupit ka mbetur. Zyrtarisht konfirmohet që eshtrat janë tek Instituti i Mjekësisë ligjore dhe pritet krahasimi i ADN-së”, tha Koka duke shtuar se ngjarja dyshohet aksidentale, por nuk përjashtohen dhe pista të tjera.

Gazetari ngriti pikëpyetje mb faktin se italiani kishte zgjedhur të kalonte në aksin e vjetër rrugor, që tashmë nuk është në përdorim dhe ka bërë një kthim pas gjatë itinerarit të tij./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident në Tiranë/ Tre të plagosur nga përplasja e dy makinave

Publikuar

-

Nga

Aksident në Tiranë/ Tre të plagosur nga përplasja e dy makinave

Një aksident me pasojë tre të plagosur ka ndodhur mbrëmjen e sotme në kryeqytet në rrugën “Llambi Bonata”.

Nga përplasja e dy mjeteve ka tre të plagosur, mes tyre dy të mitur.

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 18.01.2021, rreth orës 18:40, në rrugën “Llambi Bonata”, janë përfshirë në përplasje mjetet me drejtues A. Ç me mjetin me drejtues G. H dhe me pasagjer shtetasit e mitur me iniciale M.H dhe G.H. Si pasojë janë dëmtuar lehtë 3 shtetas, të cilët ndodhen në spital, jashtë rrezikut për jetën.

LEXO EDHE:  Transportonte klandestinë kundrejt fitimit/ Arrestohet 26-vjeçari, ndalohet dhe bashkëpunëtori i tij

LEXO EDHE:  Tentoi të furnizonte makinën me lekë të falsifikuara/ Arrestohet 52-vjeçari

Grupi hetimor ndodhen në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Nuk respektuan masat anti Covid/ Gjobiten mijëra qytetarë në fundjavë

Publikuar

-

Nga

Shërbimet e Policisë vijojnë kontrollin në të gjithë vendin, për të monitoruar zbatimin e masave anticovid.

Gjatë fundjavës janë evidentuar dhe ndëshkuar me masë administrative 1307 qytetarë që nuk kanë zbatuar masat për parandalimin e përhapjes së COVID-19.

Strukturat e Policisë, krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, kanë vijuar kontrollet në terren në të gjithë vendin, për të monitoruar zbatimin e masës për parandalimin e përhapjes së COVID-19, mbajtjen e detyrueshme të maskës mbrojtëse, e cila është detyrim për të gjithë qytetarët, që në momentin që dalin nga shtëpia.

Si rezultat i këtyre kontrolleve, gjatë fundjavës, në të gjithë vendin, Patrullat e Përgjithshme dhe ato të Policisë Rrugore kanë evidentuar dhe ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë secili, 1303 qytetarë që janë konstatuar duke lëvizur pa maskat mbrojtëse.

Gjatë kontrolleve janë shoqëruar në ambientet e Policisë në të gjithë vendin, 13 shtetas që nuk kanë pranuar t’i tregojnë punonjësve të Policisë dokumentin e identifikimit, të cilët pasi kanë paraqitur dokumentin e identifikimit, janë ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë dhe më pas janë lënë të lirë.

LEXO EDHE:  Detaje të reja – Korrupsion në Universitetin e Shkodrës/ 9 të arrestuar, 4 në kërkim

LEXO EDHE:  Atentati në Durrës/ Sandër Lleshi merr vendimin qesharak

Gjatë kontrolleve të ushtruara në subjekte të ndryshme, shërbimet e Policisë kanë evidentuar 1 subjekt që ushtronte aktivitetin në kundërshtim me protokollet e sigurisë. Për administratorin e këtij subjekti është vendosur masa administrative 1.000.000 lekë.

Gjithashtu, gjatë kontrolleve në fundjavë janë konstatuar 3 qytetarë që lëviznin në rrugë gjatë orarit të ndaluar të lëvizjes, pa arsye të domosdoshme, të cilët janë ndëshkuar me masën administrative 10.000 lekë secili./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE