Connect with Us

“Avash avash deputete se je në ditët e para”/ Murrizi i nxjerr sekretin deputetes së PS

Aktualitet

“Avash avash deputete se je në ditët e para”/ Murrizi i nxjerr sekretin deputetes së PS

Publikuar

-

“Avash avash deputete se je në ditët e para”/ Murrizi i nxjerr sekretin deputetes së PS

Deputeti i opozitës Myslim Murrizi gjatë një dikutimi nnë Komisionin e Sigurisë i ka nxjerr një “sekret” kryetares së këtij Komisioni Ermonela Felaj.

Teksa po diskutohej nen për nen për projektligjin për armët, deputeti zbuloi se kryetarja ishte e infektuar me Covid-19 dhe e këshilloi të mos lodhet shumë pasi është në fazat e para të rikuperimit pasi sapo ka kaluar koronavirusit.

Sipas Murrizit deputetja e ka kaluar me vështirësi sëmundjen, e cila tashmë ka paralizuar botën.

Gjatë debateve për klasifikimin si armë të thikave dhe dorezave, Murrizi pati kundërshti, duke u shprehur se asnjë vend i BE nuk i klasifikon si të tilla.

LEXO EDHE:  Murrizi habit me deklaratën/ Kam dashur ta vras Rexhep Mejdanin, me Nanon më ndante plumbi

Debati

Murrizi: Dalim te historia çadra pistoletë, stilolapsa pistoletë

Felaj: Z. Derivishaj ose z. Llamallari…

Murrizi: Avash-avash kryetare se je në ditët e para të rikuperimit dhe mos mu lodh shumë.

Felaj: Jo nuk lodhem.

Murrizi: A të keqen kryetare.

Felaj: Kur jam në mbledhje me ju çlodhem.

Murrizi: Mezi e ke kaluar Covidin, duam të jesh marshallah.

Felaj: Ashtu jam.

Murrizi: Lëri të lodhen këta të Ministrisë.

Felaj: Z. Dervishaj…/CNA.al.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kosova & Rajoni

Albin Kurti dhe 46 kandidatë të tjerë përjashtohen nga zgjedhjet e 14 shkurtit

Publikuar

-

Nga

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, nuk është certifikuar për të qenë pjesë e garës për zgjedhjet e 14 shkurtit. Rrjedhimisht, ai do të hiqet nga lista e kandidatëve të LVV-së.

Përveç Kurtit, KQZ-ja nuk i ka certifikuar edhe 46 kandidatë për deputetë nga listat e të partive tjera.

Qytetarët e Kosovës do të duhet të dalin në zgjedhje për herë të dytë brenda një viti e gjysmë. Kështu ka urdhëruar Gjykata Kushtetuese më 22 dhjetor përmes një aktgjykimi. Kjo gjykatë kishte gjetur parregullsi në votimin e Qeverisë së udhëhequr nga Avdullah Hoti, i cili e mori detyrën e kryeministrit në qershor.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Rama inspekton rindërtimin e pallateve në Vorë/ Qeveria e Rilindjes i ngjan një kantieri

Publikuar

-

Nga

Rama inspekton rindërtimin e pallateve në Vorë/ Qeveria e Rilindjes i ngjan një kantieri

Kryeministri Edi Rama ishte sot në Vorë ku pa nga afër projektet për rindërtimin e pallateve që do të strehojnë banorët e prekur nga tërmeti. Rama thotë se këto familje do të kthehen në apartamente të reja dhe lagje me standarde urbane.

“Transformimi historik i Vorës pas tërmetit që nxori jashtë përdorimit qindra banesa e dhjetëra pallate, ka hyrë në fazën e kantiereve nga qendra urbane në periferitë rurale Familjet e prekura do të rikthehen jo vetëm në apartamente të reja, po edhe në lagje me standarde urbane krejt të ndryshme nga ato që ishin më parë“, shkruan Rama.

Gjatë inspektimit të punimeve Rama i dha një përgjigje edhe akuzave të opozitës për procesin e rindërtimit duke shtuar se qeverisja socialiste i ngjan një kantieri që e gjeti vendin në ditën e parë pas tërmetit dhe sot janë hedhur të gjitha themelet.

Ahmetaj: Para disa javësh këtu ka ardhur opozita dhe ka thënë se këtu nuk do bëhet asnjë punë. Unë larg cinizmit do i ftoja të vijnë të shohin realitetin

LEXO EDHE:  COVID-19 shkakton çrregullime në shëndetin mendor, shtohen tentimet për vetëvrasje

LEXO EDHE:  Shpërthen në PS/ Anëtarësia kërcënon me tërheqje

Rama: Lërë më çfarë do shohin ata, të shikojë ndonjë që do të shikojë Kjo e kantiereve është si cikli qeverisës. Para 7 vitesh e gjetëm si dita e nesërme e tërmetit me rrënoja në çdo sistem. Sot që jemi në fazën përmbyllëse të mandatit të dytë janë hedhur themelet, janë hapur akset kryesore. Vazhdon pastrimi dhe rindërtimi. Është taman të zgjedhim të punojmë apo të kapim ekskavatorët dhe t’i kthejmë në kioska

Kryesocialisti shkëmbeu batuta edhe me një qytetar që preket nga projekti i rindërtimit i cili e uroi të rrojë sa malet.

Qytetari: Rrofsh sa malet e Shqipërisë

Rama: Jo sa Malet jo sa ta kemi kismetin

Qytetari: Rrofsh, rrofsh

Rama: Të përqafoj në distancë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Detaje të reja nga helmimi i nxënësve në Tiranë/ Shkolla përdorte bombël gazi të pa licensuar

Publikuar

-

Nga

Detaje të reja nga helmimi i nxënësve në Tiranë/ Shkolla përdorte bombël gazi të pa licensuar

Të tjera detaje kanë dalë në dritë nga helmimi i nxënësve në një shkollë në “Don Bosko” në Tiranë. Shkolla përdorte ngrohje me gaz propan dhe kishte një depozitë gazi 1000 litërshe të mbushur plot. Kjo depozitë ishte e pa certifikuar nga inspektorati shtetëror i enëve nën presion.

Depozita ishte e vendosur jashtë ambienteve të shkollës, por rrjedhja ka ndodhur në valvulën që lidh depozitën me pajisjen brenda shkollës.

Aktualisht po kryhet zbrazja e depozitës nga gazi. Për shkak të thithjes së gazit 6 nxënëse të moshave të ndryshme përfunduan në spital, fatmirësisht tani janë jashtë rrezikut për jetën./CNA.al

LEXO TE PLOTE